Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

Dişlerinizi dişçide beyazlattırabiliyorsunuz. Yaklaşık 1000 lira civarında para alıyorlar. Giderseniz önce diş taşlarınızı temizlerler büyük ihtimalle. Daha sonra dişlerini ölçerler ve bir kalıp yaparlar. O kalıbın içine bir sıvı döküyorlar ve onu dişinize takıyorsunuz. Öyle bir şeyler. Neyse. Daha sonra bu uygulama tekrarlanıyor tabi ki. Bir defa ile sınırlı kalmıyor. Dişleriniz çok güzel beyazlıyor bu işlemden sonra. Daha sonra dişleriniz eski haline dönüyor maalesef. Yani paranız boşuna gidiyor.
Ama illede dişlerimi beyazlattırmak istiyorum diyorsanız sakın karbonat, kabartma tozu gibi koca karı şeylerini denemeyin. Dişlerinizi çizip onlara zarar vermeyin. Size bir ürün söyleyeceğim; Crest Advanced Seal. Bunu youtube'a yazın ve videoları izleyin. İçinize sinerse alırsınız. Ürün 80 lira gibi bir şeydi. Ama Amerika'dan getirtiyorsunuz. Gittigidiyorda olması lazım. Para bandına benzeyen bantları dişlerinize yapıştırıyorsunuz ve yarım saat bekliyorsunuz. 14 gün tekrar ediyorsunuz. Senede bir kez yapmanız yeterliymiş. Videoları izledim de gerçekten öyle. İnci gibi. :)

ağız ve diş sağlığı merkezlerinde önce diş taşlarını temizleyip sonrasında ponza denilen maddeyle temizliyorlar bunu 6 ayda bir ücretsiz yapıyorlarr. çoook fazla bir mucize beklememek lazım çaya kahveye birde fırçalamaya dikkat edince yeterli oluyor diye düşünüyorum

en ucuz yöntem limon ve karbonat karışımı:) deneyim mutlaka faydasını göreceksiniz

diş taşı temizliği yaptırdım ama kısa sürede yine oldu kurtuluş yok sanırım bu diş taşlarından yaptrımadan önce daha azdı diş taşı şimdi olmayan yerlerde bile oluştuu ((

nette araştırdım ama kesin ve etkili bi sonuç yokmuş sanırım

ben de yaptırmak istiyorum da ne kadar sure sonra eski haline geliyor..3 5 aysa hiç değmez

abimin arkdşı özel bir klinikte dişçi 2 sene önce sorduğumda 150 euro demişti.1000tl bildiğiniz kandırmaca :s bana özel bir fiyat değildi olurunu söyledi.

sizde oral denttemi yaptırdınız yoksa başka bi yermi

her yere aynı şeyi yazıyosun ama marka soruyorum söylemiyosun.

ben de geçenlerde nişantaşında gözde armutçu'ya gittim.Ağrıyan dişim için gittim ama orada beyazlatma yaptıran birini görünce ben de yaptırsam mı diye düşünmeye başladım.Dişleri bembeyaz olmuştu çünkü...Gözde Hanımın eli çok hafif ve çok tatlı bir doktor ama sigarayı bıraksanız da beyazlatma yapsak daha iyi olur dedi sigarayı bırakmaya da hiç niyetim yok su aralar ama içmeye devam edersem de daha çabuk sararırmış.Yine de yaptırsam mı karar veremedim

çok fazla sayfa var hepsını okuyamadım..bi şok teknıgı bı de ofıs tipi beyazlatma bi de lazerden bahsetti doktor...fiyatları degısıyor..mevzu fiyat degıl de hangısı daha ıyı ve uzun omurlu olur acaba

Lazer zoom tekniği ile dişlerimi beyazlattım ben...2 seans oldu,gerek duyulursa 3.seansı da yapacak...2 ser gun aralıklarla gittim doktora.Kampanya varmıs,normalde 750 tl fılan ben 400e yaptırdım...Yaptırdıgınız gun bayagı sızlıyor,hassasiyet oluyor,sonra gecıyor ama.Sigara,kahve,meyvasuyu,çay gibi renk veren seylerden uzak durursan 1 sene çok rahat gider dedi.Ben cok memnunum.Öneririm şahsen

Bende diş taşımı temizletmek istiyorum yaptıranlar kaça yaptırdı acaba?

Diş beyazlatma ile diştaşı temizliği aynı şey değil arkadaşlar.Diş taşı temizliğinde özellikle dişlerin arka yüzlerindeki taşlaşmış plak temizlenip sonra macun ya da pomza gibi bişeyle diş fırçalanıyor, yani plaklardan arındırılmış oluyo.Diş eti hastalıkları, iltihap, fırçalamada kanama vs. olmaması için 6 ayda bi temizletmek lazım, maliyeti de diş beyazlatmadan daha az hatta çok çok daha az.
Diş beyazlatmaya gelince, bu tamamen estetik maksatlı yapılan bir işlem.Hatta dişe de zararı var,hassasiyet yapar, dişi çürümeye biraz daha müsait bi hale getirir, bakımına daha fazla özen göstermek, dikkat etmek gerekir.Bunları bilmeme rağmen beyazlatmak istiyorum dişlerimi, çünkü bu sararmış görüntüsü beni çok rahatsız ediyo.
Öğrenmek istediğim şey, bi dişhekimine gidip tek veya 2-3 seansta etkili bi şekilde diş beyazlatmanın maliyeti nedir? Ankarada dişlerini bu şekilde beyazlatıp memnun kalan ve doktor tavsiyesinde bulunabilecek olan biri var mı?Beyazladı diyelim tekrar eskisi gibi sararması ihtimali var mı, varsa ne kadar süre sonra sararmaya başlıyor?
Çayla kahveyle aram yok zaten sigara da kullanmıyorum.Acil beyazlatmak istiyorum dişlerimi.Bilgilendirir misiniz lütfen..

bir ara çok araştırmıştım ama gerçekten çok pahalı özellikle türkiyede bence dişleriniz temiz ve sağlıklıysa hiç böyle şeyleri yaptırmayın derim çünkü ömrü kısa en fazla 2 yıl diyorlar o da çok dikkat edersen çay kahve , sigara gibi şeyler kullanmayacaksın herşeye dikkat edeceksin şuan 1000 tl gibi bir fiyatı var yaptırdıgınız yere görede fiyat degişiyor
şunuda söyleyeyim dişleri kendiliginden bembeyaz olan insan çok fazla yoktur genelde hafif sarıya yakındır yada kırık beyaz o televizyonda gördügünüz ünlülerin vs çoğu kendi dişleri bile degil ben birgün dişçiye gittigimde diş hekimi olan bayanda çok yakın tanıdıgımız dişleri düzgün bile degildi o bile diş hekimi oldugu halde kendi dişlerini yaptırmıyor düşünün çoğu diş hekimide böyledir siz siz olun ana dişlerinizi korumaya çalışın bu tarz işlemler hep zararlı günde 3 kere dişlerinizi fırçalayın diş ipi kullanın sene de bir diş taşlarınızı temizletin çünkü o taşlar dişleri çürütüyor yurt dışında yaşasak bazı şeyler bizim için belki daha kolay olabilirdi türkiyede gerçekten herşey pahalı
kaybonat gibi şeyler kullanıp dişlerimi beyazlatacam umudunda olan bazı arkadaşlar varda onlarda şunun farkında degil diş minesini çiziyorlar 40 yaşına geldiklerinde sapsarı dişlere sahip olduklarında anlarlar

ben ve kardeşim özel hastanede beyazlattık geçen sene. kişi başı 1000 tl verdik. kardeşimin dişleri hala bembeyaz ve sonuçtan çok memnun. benim ise sigara dolayısıyla malesef ki ilk günkü beyazlığı kalmadı. bizim ailede genetik diş eti yada yapısından kaynaklarınıyor küçüklükten beri düzenli olarak fırçalıyoruz ama yinede sarı. şuan eskiden olduğu kadar değil sigara içmeme rağmen hala beyaz denilebilir ama tabiki pırıl pırıl inci gibi değil. sararmalar oldu. işlem yapılırken ağıza bir alet takılıyor ve 1 buçuk saat boyunca 4 seansta aralıklı olarak dişe ışın uygulanıyor. sonlara doğru yanma ve sızlama oluyor. bu iş bittikten sonra dişe ince bir fırçayla sürülen bir ilaç veriyor sonraki uygulamaya evde devam ediyorsun. haftada bir veya 10 günde bir bu ilacı kullanıyorsun ve farkedilir derece de daha fazla beyazladığını görüyorsun. maddi olarak bolluk dönemimize denk geldi bu beyazlatma işi şimdiki aklım olsa yapmazdım yazık günah ama parası olan hiç durmasın gidip yaptırsın derim. acayip bir özgüven geliyor ve etrafa sürekli gülücükler saçıyorsun harika bir duyguydu.....

Ben bugün gittim dişçiye randevum vardı, diş taşı temizliği için. Gitmişken sorayım dedim pazar gunleri emel acar'ın programında görüyorum hep mavi bi macunla dişi önce kaplıyolar sonra morötesi ışın uyguluyolar sanırım bembeyaz oluyo dişler, böyle böyle anlattım nasıl olur falan diye. Doktorum dedi ki o maddeler tamamen kimyasalmış ve mesela saç boyandığında yıpranır çünkü boya kimyasaldır ama saç uzar ve yıpranmış kısmı kestirip telafi edebilirsiniz ama dişin yeniden çıkma gibi bi ihtimali yoktur, beyazlatma yapıldıpında da kimyasalla diş ağartılır ve dişin yapısına zarar verilir, ileriki dönemler de de sıkıntı çekersiniz dedi, vazgeçtim bende.

Aranızda ofis tipi diş beyazlatma işlemi yaptıran var mı hanımlar ? Hangi hekime gittiysem çok hassasiyet oluşuyor diyorlar ben de bu yüzden cesaret edemiyorum . Bu işlemi yaptırmış olanlar hassasiyet yaşadılar mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…