Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

Diş macunu önerebilirim arkadaşlar Advance Whitening eczanelerde 15 tl civarında hem bakım yapıyor hemde beyazlatıyor.

Canım ben çok araştırdım en uygun ve kaliteli ayrıca ilgili ve hijyene özen gösteren bir klinik tüm dişlerde beyazlatma uygulanıyor aynı gün 1,5 saat içinde işlem bitiyor ben 450 dolara yaptırdım içinde bir de estetik dolgum var normalde bu işlemi başka dişçiler 600-650 dolara yapıyorlar
tl yerine nie dolar.anladm Amerikadayiz sanki

ben de dişlerimi beyazlatmak istiyorum, ancak diş etlerine zararı olur diye çekiniyorum açıkcası. Dişlerimi düzenli fırçalamama rağmen doğuştan sarılar:KK43: Çok korkunç bir sarı değil ama ben biraz takıntılı olduğumdan bana sarımtrak geliyorlar:KK43: Ama okuduklarımdan anladığım kadarıyla önce diş taşı temizlemesi yapılması gerekiyormuş, onu daha önce yaptırmıştım çok sancılı bir işlem ya :KK43: Ağzın kan içinde kalıo:KK43:(

adacayını oneririm.beyzlatmaya birebir.

40 ytl gibi almıştım.çok da uzun süre gidiyor.sadece 7 gün kullanıyorsunuz.
tekrar sararınca yine kullanabileceğiniz kadar(en az 5 kür daha) çok kalıyor.
inci gibi bembeyaz oluyor gerçekten.uygulaması da çook kolay.yan etkisi filan da yok.ben görmedim en azından.
oje gibi sürülüyor dişlere.sonra 10 dk bekleyip ağzını çalkalıyorsun.çalkalamasan da olur yazıyor.hepsi bu.kalıba filan gerek yok.pahalı da değil.

nereden aldınız mira white'ı? eczanelerde falan bulabiliyor muyuz?

ay ben yaptırdım çok canım acıdıyarada oldu ama 750 milyon değil 150ydi doktorum bana 100e yaptı sanırım ama çok acıyır başta kancayla diş taşlarını temizliyor sonra tazzikli bir ilaç gibi bişey sıkıyor ağıza ama okadar acıyorki ağzın hem kan oluyor kan tükürüyorsun sürekl sonra damakların yara oluyor canım acımıştı ama sonra beyaz oluyor ama olana kadar zor yani ama yaptırmaktan zorunlu diş taşı çürüğe yol açıyor çünkü...

Size yapılan işlem diş beyazlatma değil diş taşı temizliğidir. Kanama ve canınızın acıması diş taşlarınızın fazlalığı, diş etinin altına inmiş olması ve diş etlerinizin iltihaplanmaya başlamış olmasından kaynaklıdır. Sonra daha beyaz olması, kirlerden arınan kendi dişinizin doğal rengidir. Dişlerinizi günde en az 2 kere düzgün fırçalar, en azından günde 1 kere diş ipi kullanırsanız bu beyazlığı daha uzun süre korursunuz, diş taşlarınız da oluşmaz ya da tükürük yapınıza bağlı olarak daha geç oluşur. Yine de temizlik ilk seferki kadar kanamalı ve acılı bir işlem olmaz.
Geçmiş olsun. :)

Aranızda ofis tipi diş beyazlatma işlemi yaptıran var mı hanımlar ? Hangi hekime gittiysem çok hassasiyet oluşuyor diyorlar ben de bu yüzden cesaret edemiyorum . Bu işlemi yaptırmış olanlar hassasiyet yaşadılar mı ?

Diş beyazlatma işlemi için kullanılan lazer ışığı, kullanılan kimyasalın hassasiyet etkisini artıyor. Artık ışığa gerek kalmadan da yapılan ofis tipi beyazlatma sistemi var. Işık kullanımına gerek bırakmayan yeni sistem ofis tipi beyazlatmada kimyasal ajanın yüzdesi artırılmadan etkinliği artırılmıştır. Ayrıca hassasiyeti önlemek için beyazlatma sonrası hassasiyet giderici jel ya da flor uygulaması yapılıyor.
Zaten ev tipi beyazlatmadan en önemli farkı da bu. Ev tipi beyazlatmada ışık kullanılmadığı için kimyasalların yüzdesi artıyor. Tedavi sonrası hassasiyet giderici ve diş koruyucu uygulanmadığı için de hem hassasiyet oluşabiliyor, hem de dişe zarar veriyor. Yasaklanmasının sebebi de bu.
Bu yeni sistemi kullanan bir diş hekimine gitmenizi öneririm

Diş beyazlatma ile diştaşı temizliği aynı şey değil arkadaşlar.Diş taşı temizliğinde özellikle dişlerin arka yüzlerindeki taşlaşmış plak temizlenip sonra macun ya da pomza gibi bişeyle diş fırçalanıyor, yani plaklardan arındırılmış oluyo.Diş eti hastalıkları, iltihap, fırçalamada kanama vs. olmaması için 6 ayda bi temizletmek lazım, maliyeti de diş beyazlatmadan daha az hatta çok çok daha az.
Diş beyazlatmaya gelince, bu tamamen estetik maksatlı yapılan bir işlem.Hatta dişe de zararı var,hassasiyet yapar, dişi çürümeye biraz daha müsait bi hale getirir, bakımına daha fazla özen göstermek, dikkat etmek gerekir.Bunları bilmeme rağmen beyazlatmak istiyorum dişlerimi, çünkü bu sararmış görüntüsü beni çok rahatsız ediyo.
Öğrenmek istediğim şey, bi dişhekimine gidip tek veya 2-3 seansta etkili bi şekilde diş beyazlatmanın maliyeti nedir? Ankarada dişlerini bu şekilde beyazlatıp memnun kalan ve doktor tavsiyesinde bulunabilecek olan biri var mı?Beyazladı diyelim tekrar eskisi gibi sararması ihtimali var mı, varsa ne kadar süre sonra sararmaya başlıyor?
Çayla kahveyle aram yok zaten sigara da kullanmıyorum.Acil beyazlatmak istiyorum dişlerimi.Bilgilendirir misiniz lütfen..

Diş beyazlatma gerekli önlemler alınarak yapıldı zaman dişe herhangi bir zararı olmayan bir işlemdir. Hassasiyeti önlemek için seans sonrası hassasiyet giderici sürülür. Mezuniyet tezimi beyazlatma üzerine yaptım ama diş çürüğü riskini artırdığını ben duymamıştım açıkçası :) Zaten rutin uygulamada beyazlatma tedavisi sonrası dişi korumak için diş yüzeylerine flor sürülür. Işık kullanılarak yapılan diş beyazlatmada size bir seans için ortalama 1 saat gerekir ve dişiniz 1 veya 2 ton açılır. Devam edip etmemek genellikle sizin tercihinizdir. Işık kullanmaya gerek kalmayan yeni sistem ofis tipi beyazlatmada seans süreniz 30 35 dakika kadardır ancak 1 hafta evde devam etmeniz gereken kür verilir ve kontrole çağrılırsınız.
Ofis tipi bir beyazlatma sonrası sigara içmemek, çay kahveden uzak durmak sizin için büyük bir avantaj. Ancak özellikle ilk hafta vişne, şarap, kola gibi renk verebilecek besinlerden de kaçınmanız, sonrasında da temizliğinize ve gerektiğinde diş taşı temizliğinizi ihmal etmediğinizde 1 sene ile 3 sene kadar bir süre ile beyazlık devam eder.
Ancak diş sürekli kendisini yenileyen bir organımızdır. Fark etmeseniz bile aslında dişlerimiz değişir. Zaten özellikle yaşla birlikte dişlerin daha sarı olması da biraz da bu yüzdendir. Ya da diş çürümeye başladığında erken teşhis edildiğinde flor uygulaması ile kurtarılabilmesi bu özelliği sayesindedir. Dişin kendisini sürekli yeniliyor olması eninde sonunda kendi rengine dönmesi demektir. Henüz tamamen kalıcı bir beyazlatma sistemi üretilmedi.

çok fazla sayfa var hepsını okuyamadım..bi şok teknıgı bı de ofıs tipi beyazlatma bi de lazerden bahsetti doktor...fiyatları degısıyor..mevzu fiyat degıl de hangısı daha ıyı ve uzun omurlu olur acaba

Şok tekniğinde kullanılan kimyasal ajanın konsantrasyonu daha yüksektir. Daha çabuk sonuç alırsınız, daha fazla hassasiyetiniz olur.
Ofis tipi beyazlatmada ışıklı teknik kullanılacaksa ilk seansı yaklaşık 1 saatinizi alır dişinizin rengi ortalama 1 2 ton açılır. Yeterli gelmezse tekrarlanması gerekir. Işıksız teknikte seans süresi 30 35 dakikaya kısalır ancak 1 hafta boyunca evde devam etmeniz gereken kür verilir.Kontrole gelmeniz istenir. Dişinizin rengi yine 1 2 ton açılır. Diş etinin zarar görmemesi için koruyucu bariyer uygulanır. Dişin zarar görmemesi için ve hassasiyet için flor uygulanır. Şok tedavisinde verilen yükleme daha fazla ve ani olduğu için diş daha sert bir savunma mekanizması çalıştıracak gerçi dönüşüm göreceli olarak daha çabuk olacaktır. Yine de genel olarak her iki sistemde de siz dikkat etmezseniz çok kısa zamanda eski haline gelecektir.

bir ara çok araştırmıştım ama gerçekten çok pahalı özellikle türkiyede bence dişleriniz temiz ve sağlıklıysa hiç böyle şeyleri yaptırmayın derim çünkü ömrü kısa en fazla 2 yıl diyorlar o da çok dikkat edersen çay kahve , sigara gibi şeyler kullanmayacaksın herşeye dikkat edeceksin şuan 1000 tl gibi bir fiyatı var yaptırdıgınız yere görede fiyat degişiyor
şunuda söyleyeyim dişleri kendiliginden bembeyaz olan insan çok fazla yoktur genelde hafif sarıya yakındır yada kırık beyaz o televizyonda gördügünüz ünlülerin vs çoğu kendi dişleri bile degil ben birgün dişçiye gittigimde diş hekimi olan bayanda çok yakın tanıdıgımız dişleri düzgün bile degildi o bile diş hekimi oldugu halde kendi dişlerini yaptırmıyor düşünün çoğu diş hekimide böyledir siz siz olun ana dişlerinizi korumaya çalışın bu tarz işlemler hep zararlı günde 3 kere dişlerinizi fırçalayın diş ipi kullanın sene de bir diş taşlarınızı temizletin çünkü o taşlar dişleri çürütüyor yurt dışında yaşasak bazı şeyler bizim için belki daha kolay olabilirdi türkiyede gerçekten herşey pahalı
kaybonat gibi şeyler kullanıp dişlerimi beyazlatacam umudunda olan bazı arkadaşlar varda onlarda şunun farkında degil diş minesini çiziyorlar 40 yaşına geldiklerinde sapsarı dişlere sahip olduklarında anlarlar

Aslında bu söylediğiniz fiyattan daha iyi fiyat verenler bulabilirsiniz beyazlatma için.
Ayrıca Türkiye de fiyatlar çok daha uygun. Ablam Almanya'da oturuyor. Ona buradaki fiyatları söylediğimde çok şaşırdı. Bir de dental turizm diye bir sektör başladı. İnsanlar avrupadan amerikadan dişlerini yaptırmak için Türkiye'ye geliyorlar. Kendi ülkelerinde daha ucuz olsa sizce niye buraya gelsinler..

dişleri beyazlatmanın bir zararı var mı acaba bi bilginiz var mı? arkadaşımın ablası beyazlatmış ilk etapta olumlu sonuç elde etmiş fakat sonradan dişleri eski halinden daha sarı olmuş =(

Eskisinden daha sarı olması durumu genellikle beyaz haline alışınca yeniden sarı haline dönünce eskiye göre daha çokmuş gibi algılanmasından kaynaklanır. Bazen de nasıl olsa dişlerim beyazladı artık bir şey olmaz düşüncesi ile dikkat edilmemesi dişleri eskiye göre daha çok sarartabilir.
Beyazlatmayı yapan diş hekiminiz diş etlerine koruyucu bariyer uygulayarak dişetlerinizi koruyacaktır. Seans sonrası koruyucu flor uygulanması da dişleri koruyacaktır.
Zaten teknoloji her alanda gelişiyor. Diş beyazlatma için kullanılan malzemeler ve teknikler de yenileniyor ve dişe zararsız hale getiriliyor. Eskiden diş beyazlatma önerilemez zararlı denirdi ama artık hekiminiz gerekli önlemleri aldığı müddetçe ve siz de yeni rengi korumaya özen gösterdiğiniz müddetçe gönül rahatlığı ile diş beyazlatma yaptırabilirsiniz.
Yine de her güzel şey gibi diş beyazlatmanın da sık yaptırılması ( 1 seneden erken ) dişin zarar görme ihtimalini ortaya çıkaracaktır.

diş taşı temizliği yaptırdım ama kısa sürede yine oldu :KK43: kurtuluş yok sanırım bu diş taşlarından yaptrımadan önce daha azdı diş taşı şimdi olmayan yerlerde bile oluştuu :KK43:((

nette araştırdım ama kesin ve etkili bi sonuç yokmuş sanırım

Dişlerinizi günde en az 2-3 kez fırçalamanız ve bu fırçalamalardan birisinin gece yatmadan önce olması, günde en az 1 kez diş ipi kullanmanız, diş etleri, yanak, dil yüzeyini de fırçalamanız diş taşı oluşumunu önleyen etkenlerdir. Bazen tükürük yapısı diş taşı oluşturmaya yatkındır. Bu durumda fırçalama ve diş ipi kullanımının sıklaştırılması tam anlamı ile diş taşı oluşumunu önlemese bile yavaşlatır.
Diş taşı temizliği yaptırmadan önce daha azdı şimdi eskiden yerlerde bile oluştu demişsiniz. Bu sizin buralardaki taşları daha önce fark etmemiş olmanızdan kaynaklı bu şekilde hissetmeniz de olabilir. Diş taşı temizliği yapılırken kalan gözden kaçan yerler olduysa bunlar yeniden oluşumu tetiklemiş de olabilir ki bu çok küçük bir ihtimaldir. Vücudunuzun savunma sistemi devreye girmiş olabilir. Bu da diş taşı temziliğini yeniletmeniz diş fırçalama ve diş ipi kullanma sıklığınızı artırmanızla düzelir.

bende dişlerimi beyazlattım doktorumuz 1500tl. dedi fakat 1000 tl.indirdi tanıdık kendisi sağolsun ewt fiyat olarak fazla belki ama eskiye oranla daha iyi oldu 1 2 ton açıldı şimdi evde 1 hafta kullanmam için dişlerimin ölçüsünü aldı ilaçlı kalıp vericek heralde onu kullancakmışım inş. güzel olur

bende dişlerimi beyazlattım doktorumuz 1500tl. dedi fakat 1000 tl.indirdi tanıdık kendisi sağolsun ewt fiyat olarak fazla belki ama eskiye oranla daha iyi oldu 1 2 ton açıldı şimdi evde 1 hafta kullanmam için dişlerimin ölçüsünü aldı ilaçlı kalıp vericek heralde onu kullancakmışım inş. güzel olur

Nerede oturuyorsunuz fiyat biraz yüksek geldi bana.

diş taşımı temizlettım..sabah oluşan ağız kokum gıttı resmen yaa..hiç pişman değilim..tavsıye ederım..

dişlerim günden güne sararıyor... beyazlatmak için birçok macun kullandım işe yaramadı günde 2 kez fırcalıyorum bir işe yaramıyor çok rahatsız olmaya başladım. 1000 tl ye beyazlatan varmış fiyat çok yüksek geldi bana o kadar para veremem beyazlatma icin.. napmalıyım fikri olan yok mu izmirde uygun fiyatlı beyazlatma yapan yok mu yaaa :KK43:

dişlerim günden güne sararıyor... beyazlatmak için birçok macun kullandım işe yaramadı günde 2 kez fırcalıyorum bir işe yaramıyor çok rahatsız olmaya başladım. 1000 tl ye beyazlatan varmış fiyat çok yüksek geldi bana o kadar para veremem beyazlatma icin.. napmalıyım fikri olan yok mu izmirde uygun fiyatlı beyazlatma yapan yok mu yaaa :KK43:

Diş ipi kullanıyor musunuz? sadece diş fırçalamak yetersizdir dişlerin beyazlığı için. Kaldı ki siz zaten az fırçalıyorsunuz, günde en az 3 kere diş fırçalamanız gerekli.

Diş ipi kullanıyor musunuz? sadece diş fırçalamak yetersizdir dişlerin beyazlığı için. Kaldı ki siz zaten az fırçalıyorsunuz, günde en az 3 kere diş fırçalamanız gerekli.

hayır diş ipi kullanmıyorum. zaten önceden günde 3 kez kullanıyordum diş hekimim çok fırçalıyosun günde 2 kere fırcala dedi artık 2 kez fırçalıyorum

X