DIŞ GEBELİK DÜŞÜK

aynrsvs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
10
5
24
Kızlar merhaba dış gebelik yaşıyorum. Muayene olduğum doktor 11-13-17 mayısta mextu iğne tedavisi uyguladı 3 doz olacak şekilde geçen cuma kontrole gittim beta hcg testi istedi değerlerim düşmüş. Kanaman gelebilir korkma dedi doktorum herneyse tam o gün içinde kanamam başladı fakat cumartesi gecesi gece 2-3 sıralarında şiddetli bi ağrım başladı hafta sonu denk geldiği için hiçbir hastahanede kadın doğum doktoru yoktu. Devlet hastahanesinde doktor varmış gidip kontrol oldum bana vajinal kanaman olması normal ben hala görebiliyorum bi kalp atışı eksik dedi beni İzmir bayraklı şehir hastahanesine sevk ettiler gittik tekrar beta hcg testi yapıldı 1799 çıktı fakat bana sözde uzman doktor sol yumurtalığımın alınması gerektiğini söyledi ben asla kabul etmedim Etrafını kapalı ameliyat ile temizleyeceğiz dese anlarım bana direk yumurtalığını almamız lazım dedi bende tedaviyi red edip taburcu oldum bugün sabah kendi doktoruma gittim ve tüm olanı anlattım tekrar alttan muayene etti ve asla yumurtalığının alınmasına gerek yok ne saçmalıyorlar dedi ki iğne tedavisi uygularken doğum sancısı gibi ağrı olacağını kanamamın yoğun geçeceğini söylemişti dış gebelikte iğne tedavisinden sonra düşük belirtisi nasıl olduğunu söyler misiniz doktorum herseyin yolunda olduğunu söyledi düşük yaptığımı nasıl anlayacağım belirtiler nasıl gerçekten psikolojik olarak çökmüş haldeyim lütfen yardımcı olun

Canım öncelikle çok geçmiş olsun iğne vurulmuş ve betan düşmeye başlamış düşüşünün tek belirtisi de zaten betanın düşmesi betaya göre hareket ediyorlar zaten betan düşerken neden ameliyat demiş ben anlaşmadım ve zaten iğneden hemen sonra da sıfırlanmıyor yavaş yavaş düşüyor sen kendini hiç kötü hissetme kanaman ve ağrın da çok doğal ben de aynı ağrıyı yaşamıştım gaz sancısı da çok oluyor iğnenin etkisiyle

Bayraklı şehir hastanesinde yok işte yine görüyoruz alınması lazım falan diye söylendi ama yumurtalığımın alınması gerektiğini söylediler bugün sabah kendi doktoruma gittiğimde asla öyle bişey mümkün değil beta hcg değerlerin düşüyor iyi ilerliyorsun dedi kanamamla birlikte düşük yapıyormuyum şuan düşük gerçekleşirken ne gibi şeyler yaşanıyor bilgi verir misin rica etsem çok korkuyorum ya sonradan bişey çıkarsa diye

Canım sakın korkma kanaman gayet normal adet ağrısı gibi de ağrın olacak bol bol su iç kan kaybettiğin için de kan yapan yiyecekler ye ve sadece bekle 4 5 günde bir de kan var betadaki düşüşü izle insanın ilk defa başına gelince ve etrafında bilen biri olmayınca çok korkuyor ben de çok korkmuştum ama çok şükür geçti bitti allahım izniyle seninki de geçip gidecek betan sıfırlanınca tekrar bi muayene ol aklında bişey kalmasın

Merhaba ,
Yardımcı olayım bende dış gebelik geçirdim geçen yıl aklınıza takılan birşeu varsa tabiki doktor değiliz ama çok araştırmış ve yaşamış biri olarak yardımcı olmak isterim

Dış gebeliginiz yumurta üzerinde mi oluşmuş, ikinci olarak iç kanama gibi bi durum mu var alınmasını gerektiren . Sancılar gerçekten insanı yoruyor ama bunu ignelerde yapıyor, bağırsak problemleri gibi .. bu süreçte bolca dinlenmek gerekiyor ve içiniz rahat edene kadar farklı doktorlara girmenizi öneririm. Özellikle dış gebelik alanında çalışmalar yapan

Merhaba ,
Yardımcı olayım bende dış gebelik geçirdim geçen yıl aklınıza takılan birşeu varsa tabiki doktor değiliz ama çok araştırmış ve yaşamış biri olarak yardımcı olmak isterim
Siz bu süreci nasil atlsttiniz acabs

Merhaba geçmiş olsun şimdiden benim 2 doz metotreksat igneylede değerlerim düşmeyip yükselmeye başladı kan vermeye gittiğim gün tsadüfen hastanede başladı sancı ama zaten benim tüpümde iç kanama başlamıştı inşallah sizin iç knama olmadan ignelerle düşer ama bnim tavsiyem eger iç kanama riski varsa yola çıkmayın araç kullanmayın normal bir karın agrısı gibi değil hayatımfa yaşadığım en şiddetli agrı olabilir

Cok cok geçmiş olsun Rabbım bir daha yaşatmasın. Sonrasında normal bi gebelik oldu mu ,devam eden ağrılarınız gibi. Bende şubat ayında dis gebelik ve iç kanama yaşadım malesef o sancılı zamanları geçirdim. Ama doktorum durumum stabillesince ameliyat etmedi. İç kanama sonucu oluşan karın için deki kan birikimi hala karin içinde duruyor vücut emilim göstermedi. Ameliyat olsam daha mi oyi olur du dkye de düşünmeden edemiyorum. Gerçekten dikkat gerektiren bi süreç

Yani alınamasıda ilgimç olmuş deform olan tüpler alınmayınca tekrarlama riski çok yüksek tabiki bunu bizler bilemeyiz ama bu konuda başarılı doktorlarla görüşmekte fayda var zemin iyi hazırlanmazsa diğer gebelikler aynı şekilde devam ediyor henüz hamile değilim bir kimyasal geçirdim geçen ay ilk denemelerde nir sıkıntı yok devam diyorlae genetik verdim içim rahat etmediği için sonuçları bekliyorum

Bence bir genetik testt çalıştırın tıp fakultesinde veya özelde doktorlar sıkıştırmayana kadar söylemiyorlar

Bence bir genetik testt çalıştırın tıp fakultesinde veya özelde doktorlar sıkıştırmayana kadar söylemiyorlar
Malesef oyle ,bulundugum şehirde doktor ve hastane kapasitesi cok cok yetersiz. Çevre illere gidip gelmekte ekstra yordu ve tek doktorda da sabit kalamadım. Allah kimseye yaşatmasın ,biz de şifalar versin insallah

Merhaba, bende de bir miktar sıvı duruyor. Vücut kendi kendine emecek dendi ama emmedi. Ne olacakmış sordunuz mu?

2 gün önce yeniden kontrole gittim. Benimkiler de kistlesmis ancak bi sey söylemedi, ilacli mr cektirmemi söyledi sonrasında yeniden görüşelim dedi
Bende de aynı şekilde, yumurtalığımda kist yapmış. Bende bi yeniden görüşeyim en iyisi. Teşekkür ederim, çok geçmiş olsun.

Bende de aynı şekilde, yumurtalığımda kist yapmış. Bende bi yeniden görüşeyim en iyisi. Teşekkür ederim, çok geçmiş olsun.
Size de inşallah. Gecen ay sogan suyu içmeye çalıştım belki faydası olur diye ancak midem fazla kabul etmedi. Bir miktar küçülme oldu bence onun etkisiyle. Normalde şubat ayında geçirdim, doktor 2 aya kadar vücut emer bol yürü ve c vitamini tüket demişti ancak 4 ay geçti, kayda değer pek bi gelişme yok ve malesef ağrı yapıyor gün geçtikçe kasiklarimda

Anladım.
Peki boyutu nedir tam olarak? Yani sıvının boyutu artıyor mu azalıyor mu? C vitamini deneyeyim bende.

Merhaba ,
Merhaba ben de dış gebelik geçirdim doktorun diyişiyle değerlerim bı yükseliyor bı düşüyor ama kanamayla birlikte et parçası düşüyordu dış gebelikte et parçaları olur mu ki

Merhaba ben de dış gebelik geçirdim doktorun diyişiyle değerlerim bı yükseliyor bı düşüyor ama kanamayla birlikte et parçası düşüyordu dış gebelikte et parçaları olur mu ki
Benim kanamam başlamadan iç kanama başladı o yüzden direk ameliyara aldılar ilk adetim o şekilde oldu ama sonrasında parçalı ve yogun demekki siz kanamayla atıcaksınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…