"dinner cancelling" yöntemiyle kilo verelim

chaos

hayat cilveli.. cilvesini sevmeli :)
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2012
43
23
Arkadaşlar... her zaman zayıf ve formunda bir kadındım. fakat tüp bebek deneyimi ve sigara bırakma sayesinde kilo aldım. 5-6 kilo vermek istiyorum. Akşam saat 17 den sonra hiç bir şey yemeyerek bunu başarmak istiyorum.. ki tanıdıklarımın tecrübelerine bakınca, evet bu gerçekten de mümkün. 10-20-30 kilo vermiş insanlar var. bugün başlıyorum. bana katılmak isteyenler var mıııı? her gün sonuçlarımızı yazalım

Amerikalıların Dinner Cancelling olarak adlandırdıkları bu yöntem ile akşam yemeğinizi pas geçerek hem kolay ve hızlı kilo vermiş olur, hem de zaman tünelinde geriye gidersiniz, çünkü Dinner Cancelling aynı zamanda yeni bir anti-aging uygulamasıdır. Tek kural, akşam 17:00-18:00’dan sonra birşey yememektir. Araştırmalara göre bu saatler itibariyle vücut 14 saat aç kaldığında daha çok somatropin ve melatonin hormonu salgılıyor. Somatropin yani büyüme hormonunun kas yapımına, hücre yenilenmesine ve uykuya faydalı olduğu yine araştırmalardan edinilen sonuçlar arasındadır. Melatoninin ise bağışıklık sistemini kuvvetlendirme, uyku ritmimiz ve biyolojik saatimiz üstünde etkili olduğu belirtilmektedir.

Biyolojik saatimize göre vücudun uyku saati 23:00’dır bundan 5 saat önce yemek yeme işleminin bitirilmesi gerekir. Dolayısıyla son olarak 18:00’de yemek yendikten sonra dükkan kapatılmalıdır. :)

Hayatın güncel akışında 23:00’de uyumak ya da 18:00’da yemek yemeyi kesmek çok mümkün olmayabilir. Ama en azından akşam yemeklerinden karbonhidratı çıkartarak vücudunuza bir güzellik yapabilirsiniz. Çünkü akşamları karbonhidrat ağırlıklı beslenmek kan şekerini yükseltip insulin salgılamanıza sebep olduğu için kilo aldırabilir. Akşam yemeğinde karbonhidrattan noksan beslenilirse vücut yemekteki enerjiyi yağa çevirmez.

Özellikle bel bölgesinden kilo vermek isteyenlere akşamları hiç karbonhidrat almamaları ve haftada bir gece de akşam yemeğini atlamaları tavsiye edilmektedir. Bu durumda gündüz çok yeseniz bile belinizin ince kalacaği söylenmektedir.

Başta da belirtmiş olduğumuz üzere bu yöntemle hücre yenilenmesine yardımcı olan büyüme hormonunu daha fazla salgılarız dolayısıyla insulin ortaya çıkmazsa vücut kendini de uykuda tamir eder, cildimiz de diğer sistemlerimiz gibi gece tamir edilir ve fresh kalır.

Son düzenleme:
Başarılar dilerim.Akşam yemeklerini kaldırmak benim yaşam şeklime uymayacaktır ne yazık ki.Ben de south beach diyetini deniyorum.Size kolay gelsin :)

Slm canım bu bilgi çoookk doğru her cümlesine katılıyorum 5. Grupdayım bende 6 nisanda 78.400 le başladım 74 kiloya düştüm bazı günler 74.700 ye çıkıyorum sebebini anladım eğer akşam yemeğinde karbonhidrat alırsam artı sadece lifli yiyecekler yersem eksi geliyorum buna tam 5 kez şahit oldum hem orada hemde burda sana kayılabilirim sonuçda amacım kilo vermek birlikde yapabiliriz eğer istersen

Savurgan merhaba
Bugün en son saat 17:00 de yedim. şu an tam kaç kiloyum bilmiyorum. Günlerdir tartiya çıkmadım. Yarın sabah tartilacagim. Yazarım kilomu. Benim hedefim 60 kilo. Boyum 171cm.

Birlikte yapalım. Her gün gidişatı yazalım.

Eveeeet şimdi tartildim. 66.9kg gösterdim. Her sabah yazarım. Bu arada ben içimden ne geliyorsa onu yiyorum. Otla filan beslenemem.

Selam canım topiğin hayırlı olsun yazdığın herşey bana çok uyuyor bende az önce kahvaltımı yaotım günlük açmayı düşündüm ama vazgeçtim burda seninle beraber devam etmek istiyorum

Ebrarece merhabalar :)
Kahvaltın sağlıklı görünüyor :). Ben bir simit biraz peynir yedim. Doydum. Çayı şekerli içerim :)
Bu arada ben bir kalaorisayar programı kullanıyorum .cep telefonumda. Yediklerimi yazıyorum. Kalorileri gösteriyor. Benim sorunum 17 sonrası ıvır zıvır yemelerim. Bakalım neler olacak. Dün iyi geçti.

Bu arada senin hedefin 48 kilo mu?????? Çok az değil mi? Boyun kaç?

Merhaba canım bende ıvır zıvırı çok yerim kahvaltı yapalı 3,5 saat oldu galiba çok açım şu an 5 saat dolmadan yemek yemicem saat 5 ten sonra bişey yememeyi düşünüyorum canım

Acikirsan ye bence. Önemli olan 17 den sonra hiç birşey yememek. Pes etmek yok!

Işte böyle birlikte yaparsak daha azimli oluruz. Sen kaç kilosun şu an.

Boyun kaç?
Benim boy 1.71
Kilo 67
Hedefim 59-60

Benimde boyum 168 kilom 74hedefim 55 ben en son bugün 4 de haşlanmış kırmızı et yedim üzerinede 200 gr yoğurt pulbiberli 4 litre su içtim 10bin 154 adım attım toplam 1000 kaloriyi geçmedim canım aynen bende hiç gelemiyorum diyet listelerine kendime göre ayarlıyorum zaten biz bayanlar uzman olduk gittik neyin neye yaradığını neyin zarar olduğunu çok iyi biliyoruz çoçuklen zorla ağzımıza aç kalacak diye soktukları ürünlerin ne kadar zararlı olduğunuda biliyoruz kendi kendimizin diyetisyeni olalımbu arada boyunda kilonda süpermişşhadi bakalım hedefe doğru

geçen yıla kadar ben 54-55 kiloydum ama herkes çok zayıfsın diyorlardı. 34 beden giyiniyordum. o kadar zayıf olmak istemiyorum artık. bana şu an 60 yeter..

chaos şimdi 3 defa farklı diyetisyene gittim ayda 4-5 kilo verirsin diyen diyetisyenin listesinde akşam saati protein var haftada 2-3 kilo arası verirsin diyen 2 diyetisyenin listesinde ise sabah bol protein öğle 100 gr et gerisi bol yeşillik akşam hiç protein karbonhidrat yok bol lifli yeşillik bende akşamı bol yeşillikli salatayla kapatayım bundan sonra ne dersin yarın uygulayımmı kafam karıştı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…