Dilek için 4444 Selatı Tefriciye

Nutellanutella,

Bazı sıkıntılarım vardı inan bilerek geç haber vermedim veya sonra haber veririm diyerek ertelemedim, tamamen aklımdan çıkmış buradaki sorumluluğum. Bugün aklıma geldiği için bile şükrediyorum. Düştüğüm ve sizleri düşürdüğüm duruma ne kadar üzüldüğümü anlatamam. Reel olmuş sanal olmuş hiç önemli değil kişiliğimle hiç uyuşmayan bir duruma düştüm, bugün açıklama yaparken bile yüzüm kızardı. Halen üzgünüm, buranın ciddiyeti ve bilinciyle katılmıştım bu gruba.

Haklarınızı helal edin, inşallah dualarınız kabul olur. Aklıma geldikçe sizlere dua edeceğim.

Hayırlı akşamlar,

Arkadaşlar bakın dun gece arkadasa oturduk okuduk işk ben okuycam dedı ama yetemedı kım olsa yetısemez kbcb nın duasını okunmadı saydık soyleyen soylemeyen herkesı topladık okuduk.kalemero senın cok az kaşdı yazına ıstınaden 443 okundu aldık ama dg baslıycam dııp bı daha ses alamadım baslamıssındır dıye senın sayını beklettık ve bgn bu saatte msj atıorumkı donun sela olmadan okunmayan varsa tamamlansın. Dr işim var özellerime bakamam belkı lütfen ana sayfaya yazın kızın 3800 küsür okunmus duası var ınanın gece yarısına kdr uyumayarak okundu o dualar zorda bırakmayalım lütfen.

nutellanutella

özgem81 ------------1398 adet okundu
nutella ------------ 2003 adet okundu
kalemero ----------- 443 adet okundu
dg62 ------------400 adet okundu
Nurlum ------------200 adet okundu

toplam :4444 adet

Allah kabul etsin arkadaşım gönlüne göre hakkında hayırlı kapılar açsın.

Sıradaki arkadaşımız kalemero ben listesini şimdi hazırlıyorum arkadaşlar oda dileğini yazacak.

listeyi normal hazırlıyorum cumadan cumaya yıne suremız okuyamayacak katılamayacak olanlar lütfen dua sahıbıne bılgı gecsın.

Kalemerocum Nurlum nutella ve trl bende olsun ben onlara özel msjla bılgı gecer haberleşırım kalan ark mesaj ve haberleşmelerınıde sana verdım

dılegını bır an once yazkı başlayalım kuzum
Allah hakkıyla okumayı nasip etsin

Son düzenleme:
Sıradaki arkadaşımız kalemero haftaya cuma seladan önce bıtırıp sıradakı arkadaşa geceriz yıne işallah
berirem ________592 adet
özgem 8 ________592 adet
nutellla ________592 adet
kalemero ________592 adet
dg62 ________592 adet
tuana 82 ________592 adet
pıolın ________592 adet
trltrl ________ 100 adet
nurlum ________ 200 adet

trl ve nurlum mesaj atmadan sıze sayı verdım arkadaşlar ama mesajlarınızda verebılırsın demıstınız bır sıkıntı olursa okuyamazsanız sorun degıl bolerız yıne .
Pıolın arkadasım senın bır anestezı dıs sorunun vardı nutellaya bu lısteye dahıl ettım işallah okuyabılırsın okuyamazsanda erken haber verırsen sevınırız

merhaba arkadaşlar ismim özge, benm Rabbimden isteğim bu sene hayırlı bir evlilik yapmak için adım atmak ve gönlümdeki kişiyle bu yolda ilerlemek... işimde başarılı olmak sıkıntılı günlerden kurtulmak ailemede bereket sağlık ve huzur diliyorum , buradaki tüm dua eden arkadaşlarımında gönüllerinden geçen neyse o olsun hayırlı kapılarımız açılsın .... rabbim sen dualarımızı kabul et olmayacak olanın peşine düşürme hayırlı olanı avuçlarımıza koy amin

berirem ________592 adet
özgem 8 ________592 adet
dg62 ________592 adet
pıolın ________592 adet
trltrl ________ 100 adet
nurlum ________ 200 adet

Okunma adabı
Önce güzelce namaz abdesti alınır.2 rekat Allah rızası için namaz kılınır ve namaz bitiminde 100 adet Estağfirullahelaziyme ve Etubüileyh diyerek tövbe edilir.Sonra dilek niyet edilerek (bizler sıra kimdeyse onun niyetine niyetlenerek)duaya başlanır.4444 tamamlanınca ya Rab okunan selavatı şerife hürmetine dileğimi hacetimi muradımı ver diyerek tamamlanır.

Son düzenleme:
Hanımlar bu duruma çok üzüldüm gerçekten insanın sorumluluk duygusu taşıması çok önemli eğer okunmayan sayı varsa ben alabilirim o sayıyı onu söylemek istedim..

merhaba arkadaşlar ismim özge, benm Rabbimden isteğim bu sene hayırlı bir evlilik yapmak için adım atmak ve gönlümdeki kişiyle bu yolda ilerlemek... işimde başarılı olmak sıkıntılı günlerden kurtulmak ailemede bereket sağlık ve huzur diliyorum , buradaki tüm dua eden arkadaşlarımında gönüllerinden geçen neyse o olsun hayırlı kapılarımız açılsın .... rabbim sen dualarımızı kabul et olmayacak olanın peşine düşürme hayırlı olanı avuçlarımıza koy amin

berirem ________592 adet
özgem 8 ________592 adet
dg62 ________592 adet
pıolın ________592 adet
trltrl ________ 100 adet
nurlum ________ 200 adet

Okunma adabı
Önce güzelce namaz abdesti alınır.2 rekat Allah rızası için namaz kılınır ve namaz bitiminde 100 adet Estağfirullahelaziyme ve Etubüileyh diyerek tövbe edilir.Sonra dilek niyet edilerek (bizler sıra kimdeyse onun niyetine niyetlenerek)duaya başlanır.4444 tamamlanınca ya Rab okunan selavatı şerife hürmetine dileğimi hacetimi muradımı ver diyerek tamamlanır.

ben de bu akşam bitiririm çok az kaldı

berirem ________592 adet
özgem 8 ________592 adet
dg62 ________592 adet
pıolın ________592 adet
trltrl ________ 100 adet
nurlum ________ 200 adet

Okunma adabı

Slm öncelikle,yoktum canım burda yeni dua başlanmış simdi gördüm cumaya kadarmı cumamı vericez ??

İphon'den
Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

berirem ________592 adet
özgem 8 ________592 adet
dg62 ________592 adet
pıolın ________592 adet
trltrl ________ 100 adet
nurlum ________ 200 adet

Okunma adabı

Yanlış anlamazsanız tefriciye hakkında bir şeyler diyeceğim demin farklı bir forumda söyledim:

Tefriciye dinimizde olmayan sonra dan çıkan bid'attır. "Ne peygamberimizin ne sahabelerin yapmadığı bir şeyi biz niçin yapıyoruz? Haşa biz onlardan daha mı iyi biliyoruz ki, ya da Rasulullah’la beraber tamamlanmış olan bu dinde eksik mi görüyoruz ki, yeni yeni şeyler icad ediyoruz?"Sonradan ihdas edilen her şey bid’attir” ( Nesâi, Îdeyn, 22; İbn Mâce, Mukaddime, 7) “Her bidat dalalettir, her dalalet de ateştedir.”( Muslim, Cuma, 43; Ebu Davud, Sünnet, 6) .
İyice araştırın lütfen. Bende geçmişte bir kere okumuştum, sonra bid'at olduğunu öğrendim. Hem türkçe anlamı da tehlikeli. Sanki Rabbimden değil peygamberimizden istekte bulunuyoruz. unutmayalım ki Allah C.C dilemezse peygamberimiz dahi kimseye şefaat edemez. ve peygamberimiz vefat ederrken kızı Hz. Fatıma'ya "peygamber kızı olduğuna güvenme" demiştir. Dinimizde sayıda yoktur.
Size tavsiyem bende güzel sonuçlar verdi. Hacet namazı kılın ve her gün Cuma süresini okuyun. Sadece Allah'tan dileyin, araya hiç bir aracı katmadan.

Özge kardeşim,
"Allah Resulu sallallahu aleyhi ve sellem bize cesitli zamanlarda salavat getirmemizi tavsiye ediyor fakat bunu her birimizin kendisinin yapmasini istiyor.
Mesela: Adini duydugunda kendisine salavat getirmeyen kisiyi dünyanin en cimri insani olarak vasiflandiriyor. Hatta burnu yerde sürtülsün diye beddua da ediyor rahmet ve merhamet insani.
Cuma günleri kendisine cok salavat getirmemizi tavsiye ediyor. Cuma günü getirilen salavatlarin direk kendisine ulastigini belirtiyor.
Her sabah ve aksam kendisine on defa salavat getiren kisinin sefaatine nail olacagini söylüyor ama bu salavat kampanyalarindan hic bahsetmiyor.
Malesef cogu kimselerin kampanyalar düzenleyerek, adeta insanlari salavat cekmekten usandirarak sevap kazandiklarini düsünmeleri ne acaip." diye konuşmuştuk salavat kampanyaları için bir kaç ay önce.

QUOTE=riseboz;35233413]Özge kardeşim,
"Allah Resulu sallallahu aleyhi ve sellem bize cesitli zamanlarda salavat getirmemizi tavsiye ediyor fakat bunu her birimizin kendisinin yapmasini istiyor.
Mesela: Adini duydugunda kendisine salavat getirmeyen kisiyi dünyanin en cimri insani olarak vasiflandiriyor. Hatta burnu yerde sürtülsün diye beddua da ediyor rahmet ve merhamet insani.
Cuma günleri kendisine cok salavat getirmemizi tavsiye ediyor. Cuma günü getirilen salavatlarin direk kendisine ulastigini belirtiyor.
Her sabah ve aksam kendisine on defa salavat getiren kisinin sefaatine nail olacagini söylüyor ama bu salavat kampanyalarindan hic bahsetmiyor.
Malesef cogu kimselerin kampanyalar düzenleyerek, adeta insanlari salavat cekmekten usandirarak sevap kazandiklarini düsünmeleri ne acaip." diye konuşmuştuk salavat kampanyaları için bir kaç ay önce.[/QUOTE]

öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederiz.
Bazı konularda açıklık getireyim kimseyi salavattan bıktırma usandırma zorla çektirme ay vesile olayımda sevap alayım diye bir durum söz konusu değil ben birine dua okutup sevabını alayım vesile olayımdan çok isteyen varsa okuyayım mantığıyla girerim dua forumlarına.Nitekim okunan sayılardanda belli zaten istesem kendım oturur okurum isteyen varsa yardımcı olmak amaçlı açılmış bir konu biri bir dilekteyse yardımcı olmaya çalışıyorum kimseye okuyun bıkın bıkmayın demıyoruz ılk sayfalarada baktıysanız sadece ırtıbat istiyoruz .
dinimizde var olup olmadığı vs gibi konularda sizin durumunuzu bilmiyorum ben sizinle bu tarz tartısmalara giricek kadar kendimi bilgili görmüyorum belki cahil kalırım .Burada kenzül arş adı altında okuyan arkadaşlarda var o dua içinde benzer tartışmalar söz konusu lakın burada kimse peygamber efendimizden (s.av) evliyalardan sevdiklerinden isteyecek zihniyette değil.namazla rabbe yonelıp ondan dileyip selavat okuyup sonrası sevdiği kulu hürmetine ALLAHTAN dilio herkes.Bırakalım kim neye inanıyorsa onunla istesin ben dua isteyene okurum ister Yasin ister ihlas ister TEFRİCİYE İSTER MÜNCİYE .Ben kendimi bildim bileli var olan birçok dini kitapta geçen (kendimde tesirini gördüğüm) duanın son dönemde bu tarz tartışmaları var önemli olan niyettir kalptir biz salavatla haşa ALLAHLA pazarlığa girmiyoruz.Verende o alanda o bırakalım kim nasıl istiyorsa nasıl inanmışsa öyle yönelsin.Bilgilendirme için tekrar teşekkür ederiz ancak okuyan kişilerinde enerjisini düşürmeyelim.
sevgilerimle

ben birazcık geri kaldım takip edemedim sayfayı ama artık burdayımmmm esracım seni de yordum özelden ulaştın devamlı kusura bakma :) 433 ü bu hafta tamamlarım ben zaten takipteyim:)

sizden çok özür dilerim kaç gündür takip edemedim bazı olaylarım oldu bide işe başladım yeni. bugünden sonra inşallah okumaya başlycam nolur kusuruma bakmayın haberde veremedim ama dediğim gibi girme fırsatım hiç olmadı:26:

Olsun insanlık hali telafi edersin birşey olmaz :) ben de bu haftakini okuyamadım özel günüme denk geldi haftaya başlayacağım

Hayırlı olsun yeni işin öncelikle,İnsanlık hali olur okuyamazsın okursun arkadaşım konu bu değil zaten biliyorsun konu haber verebilmek.Biz burada bir ismin karsısına bir sayı adedi yazınca haberli olalım yeter okumasa da okumadım desin ki süre bitmeden birimiz dua sahibine destek çıkalım diyoruz.Bu şekilde haber alamayınca arada kala kalıosun okudumu acaba olur belki başlamıştır hay allah başladıysa bizde okursak çok olur şeklinde.Senin duanda yapılsa eminim hoşuna gitmez kimsenin gitmez çünkü yoksa mevzu asla okuma okumama değil ben kendi duamda 2232 adet okudum mesela
Sen en son o hafta uzak mesafe ilişkilerde aktifmişsin ordan yakalamaya çalıştım ama ulaşamadım bizde okumadın sayıp persembe gecesı 12 kadar bekleyip sonrası uyumayıp okuduk.Allah kabul etsin dileğini...
Bu şekilde sizlerden haber alam çalışmaları biraz beni gerdi açıkcası hatta dışardan okuyan insanlar muhtemelen bir sayfa okuyup diğerini okumadığı için salavat kampanyası düzenleyip sevap almaya calıstıgımı falan sandılar hatta salavattan bıktırma ithamına kadar gittiler bu sayfada var okuduysan.Ben o yzden artık organizeyi dua sahiplrine bıraktım okurum destek olurum ama artık özel msj ulaşma listeyi sayıyı takip etmeirtibatta kalma dua sahiplerine ait olsun dedim.Senden haber alamayınca yeni listeye yazmadık.Bu haftaki dua sahibi kalemero eğer destek olmak istersen kendisine bilgi verirsin
sevgilerimle

Olsun insanlık hali telafi edersin birşey olmaz :) ben de bu haftakini okuyamadım özel günüme denk geldi haftaya başlayacağım

bir sonraki Kişi sensin zaten cnm sayfayı sıksık takip etki listeni oluşturduğumuzda organizeni yapabilesin.
Kalemeroyu Allah izin verirse cumaya bitirir senin listeni yaparız....

bir sonraki Kişi sensin zaten cnm sayfayı sıksık takip etki listeni oluşturduğumuzda organizeni yapabilesin.
Kalemeroyu Allah izin verirse cumaya bitirir senin listeni yaparız....

aaa ben miyim bilmiyodum :) tamam esracım teşekkür ederim hatırlattığın için cumaya benim listemi yaparız o zaman

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…