DEVRELERİ YANIKGİLLER

Kuzum dikkat et kendine ikisi de çok zararlı, bazen tuzu ben çok arıyorum ama şekerin hayatımda ki yeri sıfır. Tuzu azalttıysan şekeri de azaltırsın canım benim
Sekeri azallttim ama tuz yemekte falan tat veriyor resmen normalntuz atiyorum ama ayriyetten tuz atma ihtiyaci hissediyorum.
Oda dedigin gibi fazla zararli :KK43:

Ama sen dikkat et bebisin ve kendin icin :)

Sekeri azallttim ama tuz yemekte falan tat veriyor resmen normalntuz atiyorum ama ayriyetten tuz atma ihtiyaci hissediyorum.
Oda dedigin gibi fazla zararli :KK43:

sen dikkat et bebisin ve kendin icin :)

Bir insanın günlük tuz ihtiyacı 6gr'dır, yani toplam 1 çay kaşığı kadardır. ve bu da yediğimiz sebzeler falan tarafından karşılanıyor. Bizim yemeğe attığımız tuz çok çok fazla, buda vücuda çok zararlı.

Dikkat etmeye çalışıyorum kız ama bazen canım çok turşu istiyor buna engel olamıyorum :) turşu da hem tuzlu hem sirkeli olduğu için zararlı

Bir insanın günlük tuz ihtiyacı 6gr'dır, yani toplam 1 çay kaşığı kadardır. ve bu da yediğimiz sebzeler falan tarafından karşılanıyor. Bizim yemeğe attığımız tuz çok çok fazla, buda vücuda çok zararlı.

Dikkat etmeye çalışıyorum kız ama bazen canım çok turşu istiyor buna engel olamıyorum :) turşu da hem tuzlu hem sirkeli olduğu için zararlı
Ohooooo biz yemeklere 1 yemek kasigindan fazla koyuyoruzzz.

Tuzun dibine vurmusuz vallahi:110:

Ben analitik Kimyayı çok severdim :) bence o tabloyu ezberlemek güzeldi ama soru çözmek daha keyifliydi :) bazen çözememiş olsam da öyle yani :KK70:
Kimya bir yerden sonra sozel gibi geliyor bana. Fazla sayisallik bir hali tok bence.
Tabi sayisal kisimlarida var ama niyeyse onlarda sozel gibi geliyor..

Kız 1 yemek kaşığı çok değil mi. Azaltabiliyorsanız azaltmaya çalışın kuzum ya gerçekten çok çok zararlı
Ben az once bildigin kucuk bir tuzlugun icindeki tuzu tepsiye bosalttim.patatesleri tuzla
Yavugu tuzla domatesleri tuxla sos tuzla derken..

Cidden cok tuz tuketiyoruz biz..

Vay halimizaaa

Kimya bir yerden sonra sozel gibi geliyor bana. Fazla sayisallik bir hali tok bence.
Tabi sayisal kisimlarida var ama niyeyse onlarda sozel gibi geliyor..
Toprak kimyası var birde üni dersimdi biraz gıcıktı ama idare ederdi. Haklısın ama kimya bir yerden sözel, sözel kısımları pek sevmezdim ama yine de iyiki giderdi. :))

Ben az once bildigin kucuk bir tuzlugun icindeki tuzu tepsiye bosalttim.patatesleri tuzla
Yavugu tuzla domatesleri tuxla sos tuzla derken..

Cidden cok tuz tuketiyoruz biz..

Vay halimizaaa
Dikkat et kız dicem ama tuzu seven için bırakmak yada azaltmak çok zor gerçekten. Ama sen aşırı kullanıyormuşsun. En azından yemeklere 1 yemek kaşığı değil de 1 tatlı kaşığı koymaya çalış

Toprak kimyası var birde üni dersimdi biraz gıcıktı ama idare ederdi. Haklısın ama kimya bir yerden sözel, sözel kısımları pek sevmezdim ama yine de iyiki giderdi. :))
Ben en cok biyoloji sevmezdim sevemiycemde. Fizigi bile daha cok seviyorumm.

Ya bir arkadasim vardi.
Kiz biyoloji calismiati uni hazirlik zamaninda.
Sonuclar aciklandi.
Kiz veterinerlik istiyordu.
Bizim okulda da kazanan isimler okul bahce duvarina afislenir veya sokaklara..
Kiz veterinerlik kazandim demisti.
Yolda yururken afislere denk geldim
Kiz megerse zooloji bolum kazanmis. Ben soklardayim.
Nesinden utaniyorsun ki.. bunda ne var ?

Dikkat et kız dicem ama tuzu seven için bırakmak yada azaltmak çok zor gerçekten. Ama sen aşırı kullanıyormuşsun. En azından yemeklere 1 yemek kaşığı değil de 1 tatlı kaşığı koymaya çalış
Yok canim yetmiyor ya inan ki :KK43: tuz la birlikte baharayida cok severim.
Yesil mercimek yemegi yerken karabiberi dolduruyorum resmenn :KK43:

Şeker tuz muhabbeti olmuş geldim geldim.
Şekergiller ailesiyiz biz :KK70:
Kızım diabet,ben hipoglisemi, eşim insülin dirençli derken şeker gibi aileyiz yarebbimmm :KK70:
84 kilo olarak doğum yaptım şuan 60 kiloyum :KK66:
Hamilelikte 13 kilo aldım, hamile kaldığımın bile çok altına indim :KK66:
Daş gibi hatun oldum be

Şeker tuz muhabbeti olmuş geldim geldim.
Şekergiller ailesiyiz biz :KK70:
Kızım diabet,ben hipoglisemi, eşim insülin dirençli derken şeker gibi aileyiz yarebbimmm :KK70:
84 kilo olarak doğum yaptım şuan 60 kiloyum :KK66:
Hamilelikte 13 kilo aldım, hamile kaldığımın bile çok altına indim :KK66:
Daş gibi hatun oldum be
Bence das gibi hatunsunn kiloluyum diye gecinmeeeee masallah..

Bende hem sekergil hem tuzgillerden margaaaaa tanisalimmm:KK53:

X