Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

Çaydanlığı Öcalan arka tarafa almak için neden izin alıyosun ki alır arka tarafa koyarsın kv de anne ben Çaydanlığı arka tarafa aldım burada kalsın çocuk yakmasın kendini dersin olur biter onay bekleme. Merdivene gittiyse kp dinleme çocuğunu tut. Çocuk bu bişey olursa sende vicdan azabı çekersin neden dinledim diye

Çok abartıyorsunuz bence. Ayda bir gittiğiniz bir yerde durumu yönetmek çok zor bir şey değil. Her gün ya da her hafta bununla karşılaşsanız, tamam sıkılmanız normal diyeceğim.

Bebeksiz insanlar, bu hassasiyetleri kaybetmiş olabilirler. Geçen bir arkadaşımın evine gittik, çocuğu yok. Evde küçük çocuklu misafir var. Çocukların seviyesindeki ünitede, örtünün üstünde bir sürü cam biblolar var. Ve anneler salonda, çocuklar o odada ayrı oynuyor. Onları kaldırmak aklına gelmemiş bile. Ben kaldırırken de, ne gerek var kaldırmana diyor. Bütün bu camların tuzla buz olması şu örtüyü bir çekmelerine bakar dedim. İzin bile almadan Kaldırdım hepsini. Çaydanlığı yine öndeki küçük göze koyuyor, sıcak kalsın diye. O aldıkça ben geri koydum.

Yine evi dubleks olan bir akrabam, kaç zaman biz çocukları merdivenden çektikçe, çocukları rahat bırakın deyip durdu. Sonra kendi çocuğu olunca, hemen o merdivenlerin iki başına kilitli kapı yaptırdı.

Ya da kendi devamlı gittiğim babamın evi 18. Kat. Oğlum küçükken aklım çıkıyordu. Üstelik bazı odalarda koltuklar direk pencerenin önünde. Eve girdiğim anda, ilk işim oğlum kapıdayken, bütün odaların camlarını kaptmak olurdu. Otururken de devamlı komtrol ederdim. Bir camlara bir engel taktıramadım onlara. Çünkü dikkatli değiller, artık herkes yetişkin olunca. Üstelik haftada iki evlerindeyim. Benim abarttığımı, bütün sitede küçük çocuklu insanlar yaşadığını söylüyorlardı.

Çocuklu annelerin gözleri radar gibi olur. Odadaki her tehlikeli noktayı hemen sezerler. Yapacağınız tehlikeli olan şeyleri sormadan kaldırmak ve ayda bir gittiğiniz evde çocuğunuzu devamlı gözetlemek. Bu kadar sor değil. Kalbiniz filan sıkışmasın. O kısmı sizin fazla endişeli olmanızla alakalı bence.

Merhaba arkadaşlar yine ben geldim. Sinir olduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum sizinle.Konu kaynana kayınbabam valla nefret ediyorum hepsinden doğruya doğru saklamıyorum sizlerden. Sırf arada eşim var diye gelip gidiyorum oraya. Ama çok bunaldım artık.2 hafta önce gitmiştik,bugün anneler günü diye eşimin kalbi kırılmasın diye bugün yine gittik.Ama her gittiğimde pişman oluyorum.Oğlum ağlasa koşsam kayınbabam niye koşuyon bırak ağlasın diyoo_Ooğlum sivri köşeleri olan masanın etrafında dolanıyor oğlum kafanı vurcan gel buraya desem kayınbabam birşey olmaz rahat bırak çocuğu diyor ve oğlum kafası vurup hüngür hüngür ağlıyor,Kayınbabam yine birşey olmaz diyor.Oğlum mutfakta ocağın düğmeleriyle oynamaya kalkıyor kaynanam bunu gördüğü halde çaydanligi ocağın ön tarafındaki küçük ocağa koy orda kaynasın diye ısrar ediyor.Ben anne arkadaki gözde dursa çaydanlık olmaz mı diyorum.Öne küçük ocağa koy kısık ateşte kaynasın çay sogumasin diye ısrar ediyor.Arkadaki ocakta kısık ateşe alınabiliyor sonuçta.Anne, çocuk devamlı buralarda dolanıyor nolur nolmaz arkada dursun diyorum ve sırf bana cevap vermemek için beni duymazlıktan geliyor oğlumla oynaşmaya kalkıyor o anda. Amacı kendi dediği olsun diye duymazlıktan geliyor beni.Bende o böyle yapıyor diye inadına aynı cümleyi bastıra bastıra tekrar söylüyorum. Anne çocuk devamli ocağın dügmeleriyle oynamaya kalkıyor Allah korusun çaydanlığı ellemeye kalkar,çaydanlık üstüne devrilmesin dedim. Ondan sonra kafasına dank etti Allah korusun dedi.Arka gözde kısık ateste pişsin dedim ondan sonra tamam dedi. Ne kadar zor bir kadın ya ikna edene kadar 10 dakka dil döktüm hayret birşey. Onlara kalsa ondan birşey olmaz bundan birşey olmaz. Ya bu zamanın çocukları daha hareketli nolur nolmaz,ikidebir birşey olmaz denir mi ya.Çocuğum balkon merdiveninin kenarına yaklaşıyor kayınbabam bırak gitsin birşey olmaz diyor.Ya benim oğlum daha 21 aylık merdivenden kendi inip çıkamıyor yuvarlansın mı çocuk onu mu istiyonuz.Eşime dedim tut çocuğu tut sen, düşmesin dedim tam merdivenin dibinde tuttu eşim, çocuk ufacık bir adım daha atmaya kalksa yuvarlanabilirdi merdivenden Allah korusun.Kayinbabam hala birşey olmaz diyo bıktım ya. Gına geldi bu cümleden.Sirf bu yüzden uzun yıllar 2. bir çocuk düşünmüyom ona da aynısını yapmaya kalkcaklar kesin,oğlumun sağlığını benden başka düşünen yok, bişey olmazcılar yüzünden hayattan soğudum. Benim çocuğumu korumama karıştıkları yetmiyormus gibi birşey olmaz diyorlar bana engel oluyorlar elleme çocuğu diye.Daha önceki gidişimizde de kaynanam kızgın çaydanlığı odanın ortasına yere koymuş çay keyfi yapıyor.Ya iç çayını içme demiyom ama mutfakta dursun çaydanlık ordan doldurur gelirim ben sana,ama odanın tam ortasında yerde ne işi var çaydanliğin,benim çocuğum odanın ortasında koşturuyor yansın mi çocuk ya. Anne çaydanlığı kaldıriyim mi diyorum kaynanama çocuk rahat gezsin yanmasın diyorum birşey olmaz gezsin varsın diyo. Baktım çocuk koşuyor çaydanliğin üstüne gidiyor hemen kucağıma aldım çocuğu ama çocuk durmuyor yürümek istiyor zor tutuyorum, kaynanam diyor bırak gezsin çocuk dikkat ederiz birşey olmaz diyor.Ya tutmasam çaydanlığın üstüne düşcekti çocuk.Kadın inadından vazgeçmiyor.En sonunda anne çay içmiyon galiba çaydanligı mutfağa götüriyim çocuk rahat gezsin dedim, en sonunda götür dedi aldım götürdüm hemen. Biliyorum sizi bunalttım ama nolur beni anlamaya çalışın herşeye de birşey olmaz denilmez anne olarak tabikide korucam çocuğumu ne bu rahatlık ya. Tabi Allah korusun çocuğuma birşey olursa kaynanam kayınbabam 3 gün üzülür, ömür boyu ağlıcak olan benim çocuğuma,ondan kaynanam kayınbabam çok rahatlar herşeye birşey olmaz diyorlar.Nolur bana yardım edin fikirlerinizi söyleyin çok bunaldım laf anlatamıyorum onlara..
Niye herşeyi soruyosun.
Çaydanlığı koy arka tarafa sorma.
Çaydanlığı kaldır yerden sorma
Doğru olan buysa sorma sorunca böyle yaparlar adama.
Sen iyi niyetle soruyosun kadın sidik yarıştırıyo

Abartmissin, bu böyle kafayı yedirtecek bir dert değil yani aynı evde yasamiyorsun sonuçta. Evlerinde küçük olmadığı için düşünemedis olabilirler

Niye onaylamalarını bekliyorsun anlamadım. Çaydanlık ortada mı 'Ben mutfağa koyuyorum bunu, içim rahat etsin' de al götür. Ocakta yerini değiştir. Gelip elinden çekecek halleri yok. Sormak ve onay almak zorunda hissetme kendini

o kadar bunaltmışlar ki seni yaptıkları hersey batmış sanki... mümkün olduğunca görüşme

Çocuk bunları yaşarken, merdivenden düşmek üzereyken eşiniz ne yapıyor? Cevap vermiyor mu? Yaa ne demek bırak bişey olmaz baba vs demiyor mu? Sendede suç var.Bu kadar yumuşak davranmaya gerek yok.Aaaa ben çocugumu sokakta bulmadım ( ki sokakta bulsan nolur ) bu kadar davranışlara gelemem.Siz böyle umursamaz davranırsanız bir daha gelmem kusura bakmayın deyip restini çekeceksin ve gitmeyeceksin.

Bence çok sorun değil bunlar onlar bırak dedi diye bırakmak zorunda değilsin ki uğraşma hiç bişey le çocuğunun etrafında dolan çayı kaldirabilirmiyim deme kaldır ben sana çayın bitince doldururum de ve kestir at ısrarla üst üste aynı şeyi niye anlatmaya çalışıyorsun ki yok on göz arka göz ocakta koy arkada kalsın one alırsa bi DHA arkaya koy bebek var tehlikeli olabilir burda kalsın de

Merhaba arkadaşlar yine ben geldim. Sinir olduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum sizinle.Konu kaynana kayınbabam valla nefret ediyorum hepsinden doğruya doğru saklamıyorum sizlerden. Sırf arada eşim var diye gelip gidiyorum oraya. Ama çok bunaldım artık.2 hafta önce gitmiştik,bugün anneler günü diye eşimin kalbi kırılmasın diye bugün yine gittik.Ama her gittiğimde pişman oluyorum.Oğlum ağlasa koşsam kayınbabam niye koşuyon bırak ağlasın diyoo_Ooğlum sivri köşeleri olan masanın etrafında dolanıyor oğlum kafanı vurcan gel buraya desem kayınbabam birşey olmaz rahat bırak çocuğu diyor ve oğlum kafası vurup hüngür hüngür ağlıyor,Kayınbabam yine birşey olmaz diyor.Oğlum mutfakta ocağın düğmeleriyle oynamaya kalkıyor kaynanam bunu gördüğü halde çaydanligi ocağın ön tarafındaki küçük ocağa koy orda kaynasın diye ısrar ediyor.Ben anne arkadaki gözde dursa çaydanlık olmaz mı diyorum.Öne küçük ocağa koy kısık ateşte kaynasın çay sogumasin diye ısrar ediyor.Arkadaki ocakta kısık ateşe alınabiliyor sonuçta.Anne, çocuk devamlı buralarda dolanıyor nolur nolmaz arkada dursun diyorum ve sırf bana cevap vermemek için beni duymazlıktan geliyor oğlumla oynaşmaya kalkıyor o anda. Amacı kendi dediği olsun diye duymazlıktan geliyor beni.Bende o böyle yapıyor diye inadına aynı cümleyi bastıra bastıra tekrar söylüyorum. Anne çocuk devamli ocağın dügmeleriyle oynamaya kalkıyor Allah korusun çaydanlığı ellemeye kalkar,çaydanlık üstüne devrilmesin dedim. Ondan sonra kafasına dank etti Allah korusun dedi.Arka gözde kısık ateste pişsin dedim ondan sonra tamam dedi. Ne kadar zor bir kadın ya ikna edene kadar 10 dakka dil döktüm hayret birşey. Onlara kalsa ondan birşey olmaz bundan birşey olmaz. Ya bu zamanın çocukları daha hareketli nolur nolmaz,ikidebir birşey olmaz denir mi ya.Çocuğum balkon merdiveninin kenarına yaklaşıyor kayınbabam bırak gitsin birşey olmaz diyor.Ya benim oğlum daha 21 aylık merdivenden kendi inip çıkamıyor yuvarlansın mı çocuk onu mu istiyonuz.Eşime dedim tut çocuğu tut sen, düşmesin dedim tam merdivenin dibinde tuttu eşim, çocuk ufacık bir adım daha atmaya kalksa yuvarlanabilirdi merdivenden Allah korusun.Kayinbabam hala birşey olmaz diyo bıktım ya. Gına geldi bu cümleden.Sirf bu yüzden uzun yıllar 2. bir çocuk düşünmüyom ona da aynısını yapmaya kalkcaklar kesin,oğlumun sağlığını benden başka düşünen yok, bişey olmazcılar yüzünden hayattan soğudum. Benim çocuğumu korumama karıştıkları yetmiyormus gibi birşey olmaz diyorlar bana engel oluyorlar elleme çocuğu diye.Daha önceki gidişimizde de kaynanam kızgın çaydanlığı odanın ortasına yere koymuş çay keyfi yapıyor.Ya iç çayını içme demiyom ama mutfakta dursun çaydanlık ordan doldurur gelirim ben sana,ama odanın tam ortasında yerde ne işi var çaydanliğin,benim çocuğum odanın ortasında koşturuyor yansın mi çocuk ya. Anne çaydanlığı kaldıriyim mi diyorum kaynanama çocuk rahat gezsin yanmasın diyorum birşey olmaz gezsin varsın diyo. Baktım çocuk koşuyor çaydanliğin üstüne gidiyor hemen kucağıma aldım çocuğu ama çocuk durmuyor yürümek istiyor zor tutuyorum, kaynanam diyor bırak gezsin çocuk dikkat ederiz birşey olmaz diyor.Ya tutmasam çaydanlığın üstüne düşcekti çocuk.Kadın inadından vazgeçmiyor.En sonunda anne çay içmiyon galiba çaydanligı mutfağa götüriyim çocuk rahat gezsin dedim, en sonunda götür dedi aldım götürdüm hemen. Biliyorum sizi bunalttım ama nolur beni anlamaya çalışın herşeye de birşey olmaz denilmez anne olarak tabikide korucam çocuğumu ne bu rahatlık ya. Tabi Allah korusun çocuğuma birşey olursa kaynanam kayınbabam 3 gün üzülür, ömür boyu ağlıcak olan benim çocuğuma,ondan kaynanam kayınbabam çok rahatlar herşeye birşey olmaz diyorlar.Nolur bana yardım edin fikirlerinizi söyleyin çok bunaldım laf anlatamıyorum onlara..
Görümcemin hala hırsla anlattığı bir hikaye var kvm ile ilgili. Beraber hamama gitmişler. O sırada onun oğlu da bebek daha. Hamamda çocuk bayılmış. O panik olmuş ne oldu diye koşup hamamdan çıkıp bir çare bulmaya çalışırken kvm "Olsun kızım napalım öleni gömeriz" demiş. Sizinkiler de böyle herhalde. Oysa en sevdiği torunudur onun. Hatta çocuğa bakmaya gitmişti bir ara (artık büyüdü ve yaramaz bir çocuk biraz). Kötü davranıyorlar benim torunuma istediklerini yapmıyorlar diye kızına damadına düşman oldu geldi. Ben de anlayamıyorum.

Evet yanlis birsey yapmıyorum sadece bir anne olarak ufacik oğlumu korumaya çalışıyorum ama sürekli tepki alıyorum sürekli bir sen mi çocuk büyüttün bizde 3 çocuk büyüttük birşey mi oldu diyorlar tamam da şimdiki çocuklar eski zamana göre daha bir yaramazlar.Kayınbabam diyor ki bırak kafası yarılırsa yarılsın çocuğun ağlarsa ağlasın diyor. Yani niye kafası yarılsın oğlumun ya,valla çok bunaldım kardeş ya
Kafası yarılınca senin canın yanacak onların değil o yüzden bildiğinden şaşma onlar bıksın canım

Evet yanlis birsey yapmıyorum sadece bir anne olarak ufacik oğlumu korumaya çalışıyorum ama sürekli tepki alıyorum sürekli bir sen mi çocuk büyüttün bizde 3 çocuk büyüttük birşey mi oldu diyorlar tamam da şimdiki çocuklar eski zamana göre daha bir yaramazlar.Kayınbabam diyor ki bırak kafası yarılırsa yarılsın çocuğun ağlarsa ağlasın diyor. Yani niye kafası yarılsın oğlumun ya,valla çok bunaldım kardeş ya
Kafası yarılınca senin canın yanacak onların değil o yüzden bildiğinden şaşma onlar bıksın canım

Bu seferde diyor ki biz düşünmüyoz mu çocuğun sağlığı bir sen mi düsünüyon diyor kayınbabam.Ya sabır bu mu düşünmek ne düşünmesi ya çocuk yansın kafası yarilsin diye nerde tehlike var oraya çekiyorlar çocuğu.Bundan sonra izin almicam dediğiniz gibi
Tabi ki koru çocuğunu yanlış anlarsa anlasın. Onun yanlış anlamaso mi önemli Senin çocuğunun sağlığı mı? Hem sen çok kararlı davranırsan, kendi bildiğim şekilde hareket edersen emin ol zamanla onlar bhna alışır. Bir süre sonra senin kabul etmeyeceğini düşünerek adım atarlar. Onlara karşı bi an önce kendi saygınlığını kazan.
Bu arada biz düşünmüyo muyuz onun sağlığını dediği zaman elbette düşünürsünüz ne de olsa dedesisiniz ama ben annesiyim. Çocuğumu nasıl koruyacağımı ben bilirim de cık herkes haddini bilsin. Benim kp de çok müdahale eder ama çok dikkatlidir. Bi ilaç kullanacağımız zaman dahi onun her detayını okur, araştırtır. O çok koruyucudur o yüzden ona bir şey demem. Al bana sen torununla ilgilen ben bi çay yağayım der kalkarım mesela gözüm arlada kalmaz. Ama seninkiler hem dikkatsiz hem anlayışsız. Çekilmez.

Siz neden 10 dakika boyunca caydanligi arka tarafa almak icin dil dokuyorsunuz anlamadim ben , alin caydanligi koyun , sorarsa kv cocuk buralarda tehlikeli burada duracak deyin
Yada salonun ortasindan kaldirin caydanligi anne sen cay istediginde ben getiririm deyin , niye sordugunuz anlayamadim ben

Ne demek birşey olmaz, gayet de olur.
Siz dil dökmeyin, direk kalkıp yapın. Çocuk senin, annesi sensin. Kimsenin annesi gibi canı yanmaz birşey olursa.
3 tane büyütmüşse büyütmüş, bu senin bebeğin, onu sen kendi bildiğin gibi büyüteceksin. Karışmalarına izin verme..
Bana da geçen kv dem sen böyle yaptıkça ben tedirgin oluyorum dedi.
Dediğimde aynı senin gibi dikkat et şu olmasın buraya çarpmasın vs.
Tedirgin ol zaten dedim bende, başına birşey geldikten sonra ağlasan bağırsan neye yarar..
Sorumluluğu senin arkadasım, sen doğurdun. Herkes sana uymak, kurallarına vs saygı duymak zorunda.

Sonuçta aygazın arka tarafında da var küçük ocak oraya laın kendiniz koyun niye o kadar dil döküyorsunuz çocuk eller döker deyin geçin. Balkona çıkıyorsa kapısını kapatın onlar bir şey olmaz derse desin önlemi siz alacaksınız eşine kayınpederine kaynanana söylemekle olmaz. Getirmeyin çaydanlığı odaya soğur zaten hem. Siz koruyun çocuğunuzu onlar ne derlerse desinler. Onlarda çocuk büyütmüşler o kadar pervasız olsalar eşiniz de bu yaşa gelemezdi herhalde.

Haklısın valla
Hem stres hem ekstra yorgunluk laf anlatmaya calısmak
Cocugum benım ıcın hayatdakı en onemlı sey bıraz buyuyene kadar nadir giderım ben olsam
Bıde boylelerı cocuklarını cok koruyarak buyutup yaslanınca unutuyorlar
Eşiniz allaha emanet buyumus

Kayınbabam oğlumun elini tutalım istemiyor ki merdivenden kendisi insin diye bekliyo ellemeyin gitsin birşey olmaz diyor.Benim oğlum kaldırımdan bile inerken bana tutunarak iniyor yoksa yere çok fena düşüyor, merdivenden tek başına asla inemez yuvarlanır başını betona vurur Allah korusun çocuk, daha çok erken,çocuğunuz yok galiba
Iki cocugum var canim, biri de 24 aylik oglum. 18 ayliktan beri merdivenden kendi iniyor, ben yaninda duruyorum sadece. Boyle yap demiyorum ama bir sey olmaz dediler diye dunyanin en kotu kayinpederi gibi konusmussun, ne kaynanalar kayinpederler var. Caydanlik ortadaysa al kaldir mesela, sehpanin orda kosuyorsa sehpayi kenara cek, bir sey olmaz desin dursun, cok mesele yapiyorsun gibi geldi bana.

Çaydanlığı Öcalan arka tarafa almak için neden izin alıyosun ki alır arka tarafa koyarsın kv de anne ben Çaydanlığı arka tarafa aldım burada kalsın çocuk yakmasın kendini dersin olur biter onay bekleme. Merdivene gittiyse kp dinleme çocuğunu tut. Çocuk bu bişey olursa sende vicdan azabı çekersin neden dinledim diye
Ben kayınbabamı dinlemiyorum ki eşime hemen tut çocuğu düşmesin merdivenden dedim eşimde tuttu hemen.Eşim çocuğun daha yakınında diye eşime dedim yoksa ben tutarım zaten. Ben kayınbabamın kaynanamın birşey olmaz laflarına dayanamiyom

Ben kayınbabamı dinlemiyorum ki eşime hemen tut çocuğu düşmesin merdivenden dedim eşimde tuttu hemen.Eşim çocuğun daha yakınında diye eşime dedim yoksa ben tutarım zaten. Ben kayınbabamın kaynanamın birşey olmaz laflarına dayanamiyom
Sizi anlıyorum işiniz zor. Biraz fazla rahat insanlar öyleyse

X