Devamlı birşey olmaz diyen kaynana kayınbaba

Merhaba arkadaşlar yine ben geldim. Sinir olduğum bir konuyu paylaşmak istiyorum sizinle.Konu kaynana kayınbabam valla nefret ediyorum hepsinden doğruya doğru saklamıyorum sizlerden. Sırf arada eşim var diye gelip gidiyorum oraya. Ama çok bunaldım artık.2 hafta önce gitmiştik,bugün anneler günü diye eşimin kalbi kırılmasın diye bugün yine gittik.Ama her gittiğimde pişman oluyorum.Oğlum ağlasa koşsam kayınbabam niye koşuyon bırak ağlasın diyoo_Ooğlum sivri köşeleri olan masanın etrafında dolanıyor oğlum kafanı vurcan gel buraya desem kayınbabam birşey olmaz rahat bırak çocuğu diyor ve oğlum kafası vurup hüngür hüngür ağlıyor,Kayınbabam yine birşey olmaz diyor.Oğlum mutfakta ocağın düğmeleriyle oynamaya kalkıyor kaynanam bunu gördüğü halde çaydanligi ocağın ön tarafındaki küçük ocağa koy orda kaynasın diye ısrar ediyor.Ben anne arkadaki gözde dursa çaydanlık olmaz mı diyorum.Öne küçük ocağa koy kısık ateşte kaynasın çay sogumasin diye ısrar ediyor.Arkadaki ocakta kısık ateşe alınabiliyor sonuçta.Anne, çocuk devamlı buralarda dolanıyor nolur nolmaz arkada dursun diyorum ve sırf bana cevap vermemek için beni duymazlıktan geliyor oğlumla oynaşmaya kalkıyor o anda. Amacı kendi dediği olsun diye duymazlıktan geliyor beni.Bende o böyle yapıyor diye inadına aynı cümleyi bastıra bastıra tekrar söylüyorum. Anne çocuk devamli ocağın dügmeleriyle oynamaya kalkıyor Allah korusun çaydanlığı ellemeye kalkar,çaydanlık üstüne devrilmesin dedim. Ondan sonra kafasına dank etti Allah korusun dedi.Arka gözde kısık ateste pişsin dedim ondan sonra tamam dedi. Ne kadar zor bir kadın ya ikna edene kadar 10 dakka dil döktüm hayret birşey. Onlara kalsa ondan birşey olmaz bundan birşey olmaz. Ya bu zamanın çocukları daha hareketli nolur nolmaz,ikidebir birşey olmaz denir mi ya.Çocuğum balkon merdiveninin kenarına yaklaşıyor kayınbabam bırak gitsin birşey olmaz diyor.Ya benim oğlum daha 21 aylık merdivenden kendi inip çıkamıyor yuvarlansın mı çocuk onu mu istiyonuz.Eşime dedim tut çocuğu tut sen, düşmesin dedim tam merdivenin dibinde tuttu eşim, çocuk ufacık bir adım daha atmaya kalksa yuvarlanabilirdi merdivenden Allah korusun.Kayinbabam hala birşey olmaz diyo bıktım ya. Gına geldi bu cümleden.Sirf bu yüzden uzun yıllar 2. bir çocuk düşünmüyom ona da aynısını yapmaya kalkcaklar kesin,oğlumun sağlığını benden başka düşünen yok, bişey olmazcılar yüzünden hayattan soğudum. Benim çocuğumu korumama karıştıkları yetmiyormus gibi birşey olmaz diyorlar bana engel oluyorlar elleme çocuğu diye.Daha önceki gidişimizde de kaynanam kızgın çaydanlığı odanın ortasına yere koymuş çay keyfi yapıyor.Ya iç çayını içme demiyom ama mutfakta dursun çaydanlık ordan doldurur gelirim ben sana,ama odanın tam ortasında yerde ne işi var çaydanliğin,benim çocuğum odanın ortasında koşturuyor yansın mi çocuk ya. Anne çaydanlığı kaldıriyim mi diyorum kaynanama çocuk rahat gezsin yanmasın diyorum birşey olmaz gezsin varsın diyo. Baktım çocuk koşuyor çaydanliğin üstüne gidiyor hemen kucağıma aldım çocuğu ama çocuk durmuyor yürümek istiyor zor tutuyorum, kaynanam diyor bırak gezsin çocuk dikkat ederiz birşey olmaz diyor.Ya tutmasam çaydanlığın üstüne düşcekti çocuk.Kadın inadından vazgeçmiyor.En sonunda anne çay içmiyon galiba çaydanligı mutfağa götüriyim çocuk rahat gezsin dedim, en sonunda götür dedi aldım götürdüm hemen. Biliyorum sizi bunalttım ama nolur beni anlamaya çalışın herşeye de birşey olmaz denilmez anne olarak tabikide korucam çocuğumu ne bu rahatlık ya. Tabi Allah korusun çocuğuma birşey olursa kaynanam kayınbabam 3 gün üzülür, ömür boyu ağlıcak olan benim çocuğuma,ondan kaynanam kayınbabam çok rahatlar herşeye birşey olmaz diyorlar.Nolur bana yardım edin fikirlerinizi söyleyin çok bunaldım laf anlatamıyorum onlara..
Akrabamızın çocuğu gecen günü masada duran çaydanlık yüzünden ciddi bir şekilde yandı ,birşey oluyor hep dikkat etmek gerekiyor .

arkadaşım, uyarma. bunların beyinleri basmaz konuşmaya..
direkt olarak yap lütfen. yani anne şunu şöyle yapalım mı falan diye izin isteme.
evet o ev onların evi ama çocuk da senin çocuğun!
odaya geldin çaydanlık yerde mi? onu al ve mutfağa götür. çocuk ortada geziniyor. ben size servis yaparım mutfaktan de cevaba fırsat verme hiç. bırak deli gelin desinler, saygısız desinler hatta edepsiz desinler. yani arkandan laf söz olsun hiç önemli değil. çocuğuna bişey olmasın da...
mutfakta çaydanlık öndeki gözde mi duruyor? al ve arkadaki göze koy. kaynanan bişey söylerse de "çocuk yaramaz ya durmuyo üstüne dökülüverir allah korusun de"

bence böyle yap yani.
yoksa bu tipler rica minnetten anlamaz.
hasta ederler insanı.
Ne güzel yazmışsın evet en iyisi hiç sormadan bildiğimi yapmak. Ama kaynanam öyle tuhaf bir insan ki yanlış bir şeyi doğruymuş gibi çaydanlık önde dursun diye ısrar ediyor en sonunda çocuk için tehlikeli diye açıklama yapmak zorunda kalıyom bu seferde beni duymazdan geliyor oğlumla oynaşmaya kalkiyor beni dinlememek için, dediğiniz gibi kaynanami da kayınbabamı da dinlemicem isterse kötü gelin desinler ben yine bildiğimi okucam,oğluma birşey olursa onlar benim kadar ağlamıcak tabi ondan bu kadar rahatlar birşey olmaz deyip duruyorlar

Ne güzel yazmışsın evet en iyisi hiç sormadan bildiğimi yapmak. Ama kaynanam öyle tuhaf bir insan ki yanlış bir şeyi doğruymuş gibi çaydanlık önde dursun diye ısrar ediyor en sonunda çocuk için tehlikeli diye açıklama yapmak zorunda kalıyom bu seferde beni duymazdan geliyor oğlumla oynaşmaya kalkiyor beni dinlememek için, dediğiniz gibi kaynanami da kayınbabamı da dinlemicem isterse kötü gelin desinler ben yine bildiğimi okucam,oğluma birşey olursa onlar benim kadar ağlamıcak tabi ondan bu kadar rahatlar birşey olmaz deyip duruyorlar
onlar unlarını elemiş, eleklerini de asmışlar.
o yüzden "herşey olabilir, bir şey olmaz" onlara göre..
Rabbim esirgesin elbette küçük kazalar oluyor. ama neden göre göre olmasına fırsat verelim ki.

sen aynen bu kafayla git. hiç kendini de germe. onları kafana taktıkça strese bağlı hastalıklar çıkar bak.

Canım sen küçük yaşta mı evlendin KV kp sözlerine bu kadar riayet ediyorsun ya da onemsiyorsun? Sanırım gayet otorite kurmuşlar üstünde, yani o çaydanlık meselesini arkada mı dursun önde mi dursun diye sormana bile gerek yok. Çocuk için risk arz eden her durumda ilk müdahale eden sen olmalısın. Sen ayrıca annesi olarak o çocuğun himaye etmekle de ilk görevli kişisin kim ne derse desin sen önce çocuğunun iyiliğini güvenliğini saglamalisin. Sen kendin koydun candanligi arkaya diyelim KV kızdı mı, soylendi mı, alıp çaydanlığı öne mı koydu alıp çocuğunu obur odaya gidiyorsun canım kusura bakmayın diyerek.

Ben de çok gördüm ilk defa anne olanlar genelde sürekli çocuklarının peşlerinde dolanır, biraz daha yaşlılar da söylenir sanki biz çocuk buyutmedik bu ne böyle diye... Ama o çocuğa bir zarar gelince onların acisi 2 gün sürer. Sonradan keşke diyene kadar ilk baştan her şekilde önlemini al, kp e karşı mı gelmiş olacaksın varsın olsun nolcak... Bişey olmaz karışma karışma derken sen onu duyma bile, orda kendi kendine konusuyor olsun hiç tinlama.

Çaydanlığı öne koyduysa al arkaya koy evinde nasıl yapıyosan orda da öyle yap Çaydanlığı ortaya mı koydu kalk ocağa götür sorma bile sen böyle yaptıkça onlar da ses çıkaramıycak boşver onların sana söylemekten dilinde tüy bitsin senin değil. Sen yine dolan peşinde çünkü bütün anneler böyle sorumsuz olanlar da var ama ben de böyle olamam. Bildiğinden şaşma. Yanlış bişey yapmıyosun çünkü
Evet yanlis birsey yapmıyorum sadece bir anne olarak ufacik oğlumu korumaya çalışıyorum ama sürekli tepki alıyorum sürekli bir sen mi çocuk büyüttün bizde 3 çocuk büyüttük birşey mi oldu diyorlar tamam da şimdiki çocuklar eski zamana göre daha bir yaramazlar.Kayınbabam diyor ki bırak kafası yarılırsa yarılsın çocuğun ağlarsa ağlasın diyor. Yani niye kafası yarılsın oğlumun ya,valla çok bunaldım kardeş ya

Dinlemeyeceksin

Olmaz bir şey hepsi diyor

KV'nın evinde cam sivri bir masa var

Ben dört çocuk büyüttüm bir şey olmaz diyor evet orası onların evi imiş çocuk alışmış işte

Sobalı evde büyüdük sobaya çarpmadık ama misafir gidince çocuk sobadan korunmayı bilmez ki

Sorma yap

Arka göze al o öne alırsa tekrar al

Olmazsa al çocuğu otur kucağında
Kardeş çok haklısın çocuk çok küçük o evi yadirgiyor kendini koruyabilecek yaşta değil çocuk,bir anne olarak oğlumu benim korumam gerekiyor. Ama bu birşey olmazcı insanlardan nefret ettim.Kayinbabam birde diyor ki ikinci çocuğu düşünün doğana kadar 3 yaş olur araları,oldu beyefendi bir tane daha doğurim sırf sen istiyon diye onunda sağlığını önemsemeyin caydanligi koyun önüne di mi oh valla

Öyle şey mi olur ya çaydanlık merdiven vs diyorsun...herşeyin önlemi alınmalı
Ha ne olur gene küçük kazalar gelir geleceği varsa ama işte onlardan da bişey olmaz...çaydanlık merdiven vslerden çok şey olur ama

Bence sen hatayı olması gereken bir şey için izin alarak yapıyorsun. Çaydanlık ön Gözde mi tehlikeli mi kaldır koy arka göze neden izin alıyorsun. Odanın ortasında mı götür koy mutfağa ordan getir çayları niye dil döküyorsun ki. Sen koruyacaksın kendi evladını onun vunun bir şey olmaz demesiyle olur mu hiç çocuk bu kaşla göz arasında oluyor tüm kazalar Allah korusun. Kp gelince örneğin bırak bir şey olmaz koşsun vs diyor ya yapıştır sen de cevabı. Hayır ben öyle düşünmüyorum tehlikeli istemiyorum de kestir at.

Akrabamızın çocuğu gecen günü masada duran çaydanlık yüzünden ciddi bir şekilde yandı ,birşey oluyor hep dikkat etmek gerekiyor .
İşte benimde korkum bu.Devamlı oğlumu koruyorum. Ama bu kaynana kayınbaba zalimlerinin birşey olmaz laflarına dayanamıyom artık. Çaydanlık konusunda umursamaz davranıyorlar,orta yere koyuveriyorlar benim çocuğumu benden başka düşünen yok

Öyle şey mi olur ya çaydanlık merdiven vs diyorsun...herşeyin önlemi alınmalı
Ha ne olur gene küçük kazalar gelir geleceği varsa ama işte onlardan da bişey olmaz...çaydanlık merdiven vslerden çok şey olur ama
Çaydanlık merdiven konuları çok tehlikeli ya Allah korusun ama bunu anlamiyorlar

İşte benimde korkum bu.Devamlı oğlumu koruyorum. Ama bu kaynana kayınbaba zalimlerinin birşey olmaz laflarına dayanamıyom artık. Çaydanlık konusunda umursamaz davranıyorlar,orta yere koyuveriyorlar benim çocuğumu benden başka düşünen yok
Eski insanlar da bu rahatlık çok fazla var ,sizinkilerde en üst seviyedeymiş.Onlar almıyorsa alın ne derlerse desinler duymayın .Bebeğiniz yansa kim bakacak kim daha çok üzülecek siz tabi ki.

Bence hiç sormayın. Size Tehlikeli gibi görünen şeyleri hemen kaldırın veya yerini değiştirin. Onlar keyif yapacak diye siz diken üstünde mi oturacaksiniz. Sinirlenmemek elde değil.

Bence sen hatayı olması gereken bir şey için izin alarak yapıyorsun. Çaydanlık ön Gözde mi tehlikeli mi kaldır koy arka göze neden izin alıyorsun. Odanın ortasında mı götür koy mutfağa ordan getir çayları niye dil döküyorsun ki. Sen koruyacaksın kendi evladını onun vunun bir şey olmaz demesiyle olur mu hiç çocuk bu kaşla göz arasında oluyor tüm kazalar Allah korusun. Kp gelince örneğin bırak bir şey olmaz koşsun vs diyor ya yapıştır sen de cevabı. Hayır ben öyle düşünmüyorum tehlikeli istemiyorum de kestir at.
Bu seferde diyor ki biz düşünmüyoz mu çocuğun sağlığı bir sen mi düsünüyon diyor kayınbabam.Ya sabır bu mu düşünmek ne düşünmesi ya çocuk yansın kafası yarilsin diye nerde tehlike var oraya çekiyorlar çocuğu.Bundan sonra izin almicam dediğiniz gibi

He he de bildiini yap.. ben kv cocuguma tatli veriyodu kahve veriyodu.. bise deyincede sanki biz cocuk yetistirmedik diyodu :-) guler misin aglar misin:-)

Bence hiç sormayın. Size Tehlikeli gibi görünen şeyleri hemen kaldırın veya yerini değiştirin. Onlar keyif yapacak diye siz diken üstünde mi oturacaksiniz. Sinirlenmemek elde değil.
Valla canım aynı dediğin gibi dün akşam oradaydık resmen diken üstünde oturdum. Kayınbabam bir eliyle kızgın çay içiyor diğer eliyle oğlumla oynaşıyor düşün.Ya o çaya çocuk bir çarparsa çocuğun üstüne dökülür çocuk yanar diye hiç düşünmüyor,bu nasıl bir vicdandir ya.Yavrumu öyle gördükçe yüreğim hop hop ediyor diken üstünde oturuyom

He he de bildiini yap.. ben kv cocuguma tatli veriyodu kahve veriyodu.. bise deyincede sanki biz cocuk yetistirmedik diyodu :-) guler misin aglar misin:-)
O laftan da çok nefret ediyom. Sizin zamanınızdaki çocuklarla bizim zamanımızdaki çocuklar bir mi. Şimdiki çocuklar daha yaramaz di mi ama.Her an dikkat etmek lazım

Evet aynen çok rahat sorumsuz gevşek insanlar
Sen dikkat et bebisine yine canım onlara bırakma. Allah korusun çocuğa bir şey olsa en çok üzülecek de sensin en çok uğraşacak da sensin. Bir şey olsa Allah korusun gevrek gevrek gülerler gibi geldi özellikle kp. Dikkat et bebisine :)

Okuyamadım bile sonuna kadar. Niye herşeyibu kadar sorup ikna etmeye çalışıyosunuz ki. Ön ocağa koyamam arkada dursun bişey olmaz diyin. Sonra bişey olmaz derse siz görmezden gelin.
Salonun ortasına ocağı getiriyosa sormadan alıp götürün çayın bittiğinde ben getiririm diyin.
Bişey olmaz dediklerinde siz duymamazlıktan gelin. Hiç uğraşamam öyle saatlerce dil dökmeye

X