Detaylı Ultrason 🐣

Lady Guinevere

“Size Nasıl Geliyorsa”
Kayıtlı Üye
6 Mart 2024
7.608
6.428
Kızlaaar nabbeeerrr

Kızlar iki sorum var. biri herkese, ikincisi sadece güneydoğuda yaşayan gebelerüüme
Ben haftaya çarsamba 16+5te kontrole gidicem ve gitmisken detaylı ultrason için randevu alıcam. Cünkü ayda bir gidebiliyorum hastaneye ve dr ramdevumla aynı günde olması lazım detaylı ultrasonun. Bir daha detaylı ultrason için ekstra gitmek beni cok yorar. İkisini aynı gğnde halletmem lazım

1.soru : Ya simdi detaylı ultrason 20-24 hafta arasında öneriliyor ya.. ben hangi hafta yaptırsam? cünkü sanki 20.hafta erken oluyor ve bazen bazı sorunlar görülüyor ve 1-2 hafta sonra tekrar çağrılıyor falan (burda gördüğüm kadarıyla) Acaba 24.haftada mı girsem detaylıya? Kadın doğumcum her seyi bana bıraktığı için bir sey söylemiyor.

dr: ikili tarama yapalım mı? ister misin?
ben : bilmiyorum ki siz ne diyorsunuz?
dr: sen bilicen. istersen yapalım.

yani ben 20 mi 24 mü diye sorsam büyük ihtimale yine “sen bilirsin” diyecek sizin düsünceniz ne?

2.soru: Ben gebelik takibini Van’da yapıyorum bildiğiniz gibi. O yüzden orda ki perinatologlara baktım. Ve yorumları vs iyi olan ve instagramında da tatlis doğum fotoğrafları olan tek bir doktor buldum (ig fotileri önemli ). Doktorun ismi Gürcan Türkyılmaz. yorumları vs de iyiydi ama burda bir konuda erkek perinatologa gitmeyin, ilgisizler vs yazılmıştı o yüzden korktum Vanda bildiğini iyi bir dr varsa detaylı ultrason için önerebilir misiniz? Bahsettiğim dr ile ilgili de bilgisi, deneyimi olan varsa ve beni bilgilendirirse çok memnun olucam

ilyuu

24 geç bence, 21-22 gibi gitsen daha iyi.

Van'ı bilmiyorum tabii ama ben erkek radyologa gittim. Adam hiç nasılsınız falan demeden direkt çat diye ultrasonu dayadı karnıma, sürekli esnedi ama her şeyi anlattı tek tek ne gösteriyosa detaylıca anlattı. O da yetti zaten kişisel olarak ilgili olmasa da mesleki anlamda sevmiştim yani

bana da mesleki olarak iyi olması yeter. yoksa evime yemeğe çağıracak değilim ama ne biliyim böyle yarım saat ekrana bakıp, hadi yallah der diye korkuyorum
kadın doğumcum öyle bu arada. bakıyor ekrana bi 10 dk. her sey güzel, bebek iyi diyip yolluyor
simdi 16da randevu var. o zaman bir sonraki kadın doğum randevumu da 4 hafta sonraya değil 5 haftaya sonraya alayım o zaman. cünkü o yolu gitmek anamı ağlatıyor aynı gün halletmem lazım.

Ay yok bizimki radyolog olmasına rağmen tek tek anlattı ya, şurası beyni beyin damarlarına giden kan akışı gayet iyi, aynı anda dinletiyor o damarları vs.

Valla elimden gelse seni sırtıma alıp taşıcam, çok dertleniyorum senin şu yoluna yav

yaaa canımm ben de çok dertleniyorum. bir de hastaneye gideceğimiz gece uyuyamıyorum hiç. sabaha kadar dön dön. tüm o yolu uykusuz gidiyorum bir de ahh memleketiiimmm gideydim de bir rahatlasaydım

En iyi hafta 21 diyorlar ama ben 25 te yaptırmak zorunda kaldım bi sıkıntı olmadı her şeyini de görebildiler biraz geç yaptırdığım için de ayrıntılı ultrason fotoğraflarımız çok güzel oldu iyi tarafı:) kesinlikle randevunuzu şimdiden ayarlayın çok kalabalık oluyor çünkü radyoloji bölümleri özelde olsa

çarşamba günü gittiğimde alıcam randevu insallah. zaten istediğiö doktor gittiğim hastanenin diğer subesinde.

20+4’te detaylı usg’ye girmiştim her yeri net şekilde gözüküyordu. Van’ı bilmiyorum ama ben Perinatolog için erkek prof’a gitmiştim sadece bebekle alakalı konuştu o da yeter zaten Kadın doktorlar çok kaprisli oluyor

öyle mi ya bana da bebekle işgili konussun yeter zaten daha ne konuscaz

Perinatalog 21.hafta gel dedi ben ozaman gidicem normalde 20.de gidicektimm kendisi 21 de daha iyi dedi

Ben ortası olsun diye 21+ dayken gideceğim 22nin içindeyken yani ne 20 ne 24 tam ortası ideal geldi bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…