Detaylı Ultrason 🐣

Detaylı ultrason sizin ve bebeğinizin akıl sağlığı için aşırı önemli bir şey, iki kere detaylı ultrasona girmek zorunda kaldım farklı kişilerde. Arada 1 hafta vardı, o 1 hafta bana zehir oldu diyebilirim. İlk gittiğim kişiye doktorum yönlendirdi (şehrimdeki tek perinatolog) yorumları iyiydi fakat maalesef ya işi aceleye getirdi ya da insanlar sorgulamıyor bilmiyorum benden önce giden iki kişiye de abuk sabuk konuştuğunu öğrendim daha sonrasında. İkinci gittiğim kişiyi uzunca araştırdım onun için İstanbul’a gittim, bu işle alakalı kişilere soruşturdum ve gittim. İlk gittiğim kişiyle alakasız ölçümler yaptı, amniyosentez önerir misiniz diye sorduğumda bu çocuğa amniyosentez falan yaptırılmaz dedi. Bana daha önce böyle şöyle dediler dediğimde ben bu şekilde görmüyorum ama eğer görsek bile şundan olur bundan olur bu dedikleriniz diye anlattı. İlk gittiğim operatör, ikinci gittiğim profesör doktordu. O yüzden instagram fotoları ve Google yorumları değil bence direk gerçek insan yorumlarını ciddiye alın derim. Bu arada en iyi firmada yaptırdığım fetal DNA’m da vardı elimde :).

Son düzenleme:
Ben ikili tarama testi yaptırmıştım sorun yoktu ama sonra ayrıntılı ultrason da yaptırmak istedim çünkü neden olmasın tam 22. Haftaydı yaptırdığımda ve renkli ultrasonla baktırdım ilk fotoları onlardı. İkinci gebeliğim şimdi yine aynı şekilde yaptıracağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…