Detaylı Ultrason 🐣

Detaylı ultrason sizin ve bebeğinizin akıl sağlığı için aşırı önemli bir şey, iki kere detaylı ultrasona girmek zorunda kaldım farklı kişilerde. Arada 1 hafta vardı, o 1 hafta bana zehir oldu diyebilirim. İlk gittiğim kişiye doktorum yönlendirdi (şehrimdeki tek perinatolog) yorumları iyiydi fakat maalesef ya işi aceleye getirdi ya da insanlar sorgulamıyor bilmiyorum benden önce giden iki kişiye de abuk sabuk konuştuğunu öğrendim daha sonrasında. İkinci gittiğim kişiyi uzunca araştırdım onun için İstanbul’a gittim, bu işle alakalı kişilere soruşturdum ve gittim. İlk gittiğim kişiyle alakasız ölçümler yaptı, amniyosentez önerir misiniz diye sorduğumda bu çocuğa amniyosentez falan yaptırılmaz dedi. Bana daha önce böyle şöyle dediler dediğimde ben bu şekilde görmüyorum ama eğer görsek bile şundan olur bundan olur bu dedikleriniz diye anlattı. İlk gittiğim operatör, ikinci gittiğim profesör doktordu. O yüzden instagram fotoları ve Google yorumları değil bence direk gerçek insan yorumlarını ciddiye alın derim. Bu arada en iyi firmada yaptırdığım fetal DNA’m da vardı elimde :).

Son düzenleme:
Kızlaaar nabbeeerrr 😂😂

Kızlar iki sorum var. biri herkese, ikincisi sadece güneydoğuda yaşayan gebelerüüme 🥰🥰
Ben haftaya çarsamba 16+5te kontrole gidicem ve gitmisken detaylı ultrason için randevu alıcam. Cünkü ayda bir gidebiliyorum hastaneye ve dr ramdevumla aynı günde olması lazım detaylı ultrasonun. Bir daha detaylı ultrason için ekstra gitmek beni cok yorar. İkisini aynı gğnde halletmem lazım 😂

1.soru : Ya simdi detaylı ultrason 20-24 hafta arasında öneriliyor ya.. ben hangi hafta yaptırsam? cünkü sanki 20.hafta erken oluyor ve bazen bazı sorunlar görülüyor ve 1-2 hafta sonra tekrar çağrılıyor falan (burda gördüğüm kadarıyla🙄) Acaba 24.haftada mı girsem detaylıya? Kadın doğumcum her seyi bana bıraktığı için bir sey söylemiyor.

dr: ikili tarama yapalım mı? ister misin?
ben : bilmiyorum ki siz ne diyorsunuz?
dr: sen bilicen. istersen yapalım. 😂😂

yani ben 20 mi 24 mü diye sorsam büyük ihtimale yine “sen bilirsin” diyecek 😂 sizin düsünceniz ne?

2.soru: Ben gebelik takibini Van’da yapıyorum bildiğiniz gibi. O yüzden orda ki perinatologlara baktım. Ve yorumları vs iyi olan ve instagramında da tatlis doğum fotoğrafları olan tek bir doktor buldum (ig fotileri önemli 😂). Doktorun ismi Gürcan Türkyılmaz. yorumları vs de iyiydi ama burda bir konuda erkek perinatologa gitmeyin, ilgisizler vs yazılmıştı o yüzden korktum 😂😂 Vanda bildiğini iyi bir dr varsa detaylı ultrason için önerebilir misiniz? Bahsettiğim dr ile ilgili de bilgisi, deneyimi olan varsa ve beni bilgilendirirse çok memnun olucam 🥰🥰

ilyuu 🐣🐣
Ben ikili tarama testi yaptırmıştım sorun yoktu ama sonra ayrıntılı ultrason da yaptırmak istedim çünkü neden olmasın 😄 tam 22. Haftaydı yaptırdığımda ve renkli ultrasonla baktırdım ilk fotoları onlardı. İkinci gebeliğim şimdi yine aynı şekilde yaptıracağım

X