Deryass'dan Seçmeler

Üniversitede okuyan bir öğrenci yıl sonu sınavla rına girmiş ve
arkadaşına:
- Ben memleketime gidiyorum, sınavlar belli olduktan sonra bana sonuçları
bildir, ancak telefona ben çıkarsam bana söylersin.
Telefona annem çıkarsa zayıfım olmaz ama eğer bir tane olursa Ebubekir 'in
selamı var, dersin.
iki zayıf imkansız da eğer olursa Ebubekir'in ömer'in selamı var dersin.
Üç zayıf hiç olmaz da eğer olursa Ebubekir'in, ömer'in, Osman'ın selamı var
dersin.
Dört zayıf imkansiz da eğer olursa, Ebubekir'in, ömer'in, Osman'ın, Ali'nin
selamı var dersin, şeklinde konuşup memleketine gelir.
Bir zaman sonra sınavlar belli olur, arkadaşı sınav sonuçlarını bildirmek
için telefona sarılır, telefona öğrencinin annesi çıkar.
- Teyze, oğlunuza söyleyin Ümmet-i Muhammed'in selamı var.

Kadin gece yarisi uyandiginda kocasinin yatakta olmadigini gorur.
Kalkip mutfaga gittiginde kocasini yasli gozlerle kahve icerKen bulur.
-"Ne oldu, neyin var" diye sorar.
-Adam:"40 yil onceki ciktigimiz gunleri hatirliyormusun?"
Kadin cok duygulanir. Demekki kocasi 40 yil onceki yillarini
hatirlayip, uyuyamamistir.
-"Evet" der duygulu bir sesle.
Adam:-"Daha liseyi yeni bitirmistik ve sen 18'ine girmek uzere idin."
-"Evet" der kadin o gunleri hatirlayarak.
-" Bir gun annen evde yoktu ben size gelmistim.Hatirliyormusun?"
-"Evet " !der kadin gulumseyerek.
-Adam:"Annen eve erken gelmisti ve bizi yakalamisti, hatirliyormusun?
-" Kadin "Evet" der buyuk bir sevgiyle. Kocasinin her detayi
hatirlamasindan memnun ve mutlu.
Adam:-"Annen odasina gitmis bir silah ile gelip silahi basima dayamis
ve ya kizimla
evlenirsin yada seni 40 yil hapsegonderirim,daha 18'ine bile basmadi"
demisti. Hatirliyormusun?"
-"Evet" der kadin gulumseyerek.
Adam gozlerindeki yaslari siler ve buyuk bir ic çeker:
-"Bugun hapisten cikiyor olacaktim !!

Şeytan ve kadinlar....

İnsanlığın ilk var olduğu dönemde adamın biri şeytanı yakalamaya karar

vermiş fakat bunun için 40 yıl boyunca Tanrı ya ibadet etmesi

gerekiyormuş.Karısıyla,dostlarıyla ve bütün dünya ile ilişkisini kesmiş ve

40 boyunca Tanrıya ibadet etmiş 40 yıl sonunda Tanrı ibadetinin karşılığı

olarak 0na şeytanı ağzı kapalı bir şişenin içinde sunmuş.Adam da karısına

o şişeye sahip çıkmasını dünyada neler olup bittiğini artık öğrenmek

istediğini söyleyerek dışarı çıkmış.KadıNcağız şeytanı merak

ediyormuş.Merakına bir türlü engel olamayıp şişenin ağzını

açıvermiş.Açmasıyla şeytan dışarı çıkmış ve gülmeye başlamış.

-Merakına engel olamadın ve kocanın 40 yıllık emeğini boşa çıkardın.

Kadın da şeytan'a ;

-Sen o şişenin içinde hiç değildin ki

Şeytan ;

-Nasıl olur? şişeden çıktım sende gördün

Kadın;

-O şişenin içinde hiç değildin.Nasıl o şişenin içine girebilirsin ki Şeytan;

-Gireyim de gör (der ve şişenin içine giriverir)

yani adamın şeytanı hapsetmesi 40 yılını,kadının ise 5 dakikasını almış.

Papaz ve Vali

Bir Hıristiyan kasabasında görevli papaz günah çıkarmaya gelenlere vaaz verirken, bundan sonra bana günah çıkarmaya geldiğinizde bana aldattım kelimesini kullanmayın bundan çok bıktım onun yerine (düştüm)diye söyleyin demiş, gel zaman git zaman papaz emekli olmuş onun yerine genç bir papaz gelmiş ama her şeyden habersiz, yine günah çıkartmaya gelenler papaz efendi dün düştüm , gecen hafta düştüm, aradan bir ay geçmiş genç papaz artık valiye gitmenin zamanı geldi düşen düşene demiş,ve valinin yanına gitmiş.Vali bey su yolları bir kontrol etseniz düsen düsene, tabiki vali bey düşmenin hangi anlama geldiğini bildiği için kahkaha ile güler, papaz sinirlenir ve vali bey ne gülüyorsunuz daha dün kariniz geldi üç defa düştüğünü söyledi

Soğuk Kış

Sonbaharda, kızılderililer şeflerine kışın soğuk geçip geçmeyeceğini sormuşlar. Herhangi bir fikri olmayan şef, kışın soğuk geçeceğini ve hazırlanmak için odun toplamaları gerektiğini söylemiş. İyi bir önder olan şef, en yakın telefon kulubesine gittikten sonra Ulusal Hava Durumu Servisi?ni arayıp sormuş:

- Kış soğuk mu geçecek?

Telefondaki adam:

- Evet, bu kış epey soğuk olacak.

Şef, köye geri dönüp odun toplama işini hızlandırmış.

Bir hafta sonra, şef tekrar Ulusal Hava Durumu Servisi?ni aramış:

- Kış çok mu soğuk geçecek?

Telefondaki adam:

- Evet, bu kış gerçekten oldukça soğuk olacak.

Böylelikle şef geri dönüp adamlarına bulabildikleri bütün odun parçacıklarını dahi toplamalarını söylemiş.

Bir hafta sonra, şef tekrar Ulusal Hava Durumu Servisi?ni aramış:

- Bu kışın çok soğuk geçeceğine kesinlikle emin misiniz?

Telefondaki adam:

- Kesinlikle, kızılderililer deli gibi odun topluyor.

İtfaiyeciler ve Sarışın

Bir sarışın, bir kızıl ve bir esmer kız yanmakta olan bir binanın çatısında mahsur kalmışlar. itfaiye hemen olay mahalline gelmiş, gerekli cihazları çıkarmışlar.Çatıdan atlayanları tutmak icin yanlarında getirdikleri çarşafı tuttuktan sonra, çatıya doğru seslenmişler;
-"Atla. Bu tek şansımız".

Esmer olan kız çatının kenarına kadar gelmiş ve kendisini aşağıya bırakmış. Tam çarşafa gelirken, itfaiyeciler birden çarşafı kenara çekmişler. Esmer kız domates salçası gibi yere yapışmış.

Itfaiyeciler tekrar çatıya seslenmişler;
-"Hadi atla. Yoksa kurtulamayacaksın." Kızıl saçlı aşağıya bağırmış;

-"Atlamam. Biraz önce yaptığınız gibi çarşafı çekersiniz siz".

İtfaiyeciler;
- "Hayır, çekmeyiz. Biz sadece esmerler icin bunu yaparız". Böyle söylenince, kızıl saçlı da kendisini çatıdan aşağıya bırakmış. Itfaiyeciler esmer kızda oldugu gibi yine aniden çarşafı kenara çekince, kızıl saçlı da elmalı kek gibi yere serilmiş.

Çatıda sadece sarışın kalmış. itfaiyeciler daha önce de yaptıkları gibi;
-"Atla, atla. Yoksa yanarak öleceksin".

Sarışın;
- "Kesinlikle atlamam. İki arkadaşım atladığında çarşafı çektiniz. Ben atlarken de çekersiniz".

İtfaiyeciler;
-"Kesinlikle çekmeyeceğiz. Söz veriyoruz!''Sarışın kız;

-"Bakın, sizin çarşafı çekmeyeceğinize güvenemiyorum, şimdi çarşafı yere bırakın ve etrafından çekilin!..
:))))))

Bomba

Bir tımarhanede deliler ayaklanır ve binanın orta bahçesini işgal ederler. Hiçbiride dağılmaz. Bunun üzerine doktorlar toplanarak yönetmeliği açarlar ve aynısını uygulamaya karar verirler.

Yönetmeliye göre bir doktoru çırılçıplak soyar delilerin içine atarlar. Doktor içeri girince * BOMBAAA * diye bağırır. Bunu gören deliler doktoru tuttukları gibi camdan dışarı atarlar.

Bunun üzerine doktorlar tekrar toplanır ve konuşurlar. Bu işte bir yanlışlık vardır. Delilerin hepsinin dağılması gerekmektedir. Yeniden denerler. Bir doktoru daha soyup içeri atarlar ve oda * BOMBAAA * diye bağırır.

Deliler onu da tuttukları gibi camdan dışarı atarlar. Başhekim en sonunda bir de ben deniyeyim der ve soyunup delilerin arasına girer ve * BOMBAAA * diye bağırır.

Bunun üzerine bütün deliler kaçışır ve binayı ve orta bahçeyi terk ederler. Doktorlar merak eder ve biraz akıllı olanlarından toplayarak bu durumu sorarlar. Niçin siz ilk iki doktor girdiğinde binayı boşaltmadınız da son başhekim girdiğinde boşaltınız? der.

Delilerde "İlk giren iki bombanın fitili uzundu ama son giren bombanın fitili kısaydı zamanımız yoktu içerde patlamasın diye böyle yaptık" derler.

Canim hepsi birbirinden guzel emeklerine saglik paylastigin icin tesekkurler, bunlari dostlarima anlatirim artik sevgilerimle

6-0 biten Galatasaray Fenerbahçe maçından sonra galatasaray'lı arif tanınmamak için yaşlı bir adam kılığına girer ve bir cafe ye gider. Cafe de yanına yaşlı bır bayan yanaşır ve :
-Naber Arif, der.
Bunun üzerine Arif delirir nasıl tanıdı bu kadın beni diye düşünüp durur. Ertesi gün yine aynı cafede aynı kadın yanaşır Arifin yanına yine
-naber Arif.
3. gün Arif cok değişik bır kılıkta gider cafeye ve yine aynı kadın yanaşır ve yine:
- Naber Arif.
Arif dayanamayıp sorar nerden tanıyosun beni diye.
Yaşlı teyze :
- Olum ben Bülent len.

Yavru kutup ayisi babasinin yanina gelip sormus
-Baba ben gercekten kutup ayisi miyim?
-Elbette yavrum nereden cikardin bunu?
-Allah Allah?!.. deyip gitmis yavru ayi.
Bu sefer annesinin yanina gitmis ve sormus,
-Anne ben gercekten kutup ayisi miyim?
-Tabii evladim kutup ayisisin.
-Yani sen babami hic aldatmadin degil mi, ben gercekten babamin ogluyum.
-O ne bicim soz, baban duymasin ikimizi de oldurur.
yine Allah Allah?!.. deyip, yeniden babasinin yanina gitmis yavru ayi.
bir daha sormus yaa baba Allah askina doru sole bak beni evlatlik falan
almadiniz degil mi? yani ben sizin oz oglunuzum.
Baba dayanamamis artik oglum sen manyak misin dedim ya sana bizim
oglumuzsun diye, hem sen neden ikide birde soruyorsun ki bunu?
yavru ayi:

-Donuyorum anasini satayim donuyoruuuum yaaaa...

Karadenizli bir bilim adami pirelerle deney yapiyor.Pireye sicra diyor. Pire sicriyor. Zipla diyor: Pire zipliyor. Pirenin kanatlarini kopariyor ve zipla diyor. Zipliyor. rapor 1:
Pire kanatlari koparimis olarak zipladi. Bu defa ayaklarini kopariyor ve zipla diyor hareket yok. Bir daha zipla diyor yine hareket yok . Adam yaziyor. Rapor 2:
Pirelerin ayaklari kopunca kulaklari duymuyor.

FBI eleman alimi icin duyuru yapar. Uc kisi basvurur. FBI binasinda adaylarin hepsiyle tek tek gorusmeler yapylmaktadir. Ilk adam
iceri alinir ve su sorular sorulur. "Karini seviyormusun?" "Evet, efendim" "Ulkeni seviyormusun?" "Evet , efendim" "Pekala , biz karini
da getirdik.Su an yan odada." der ve masanin uzerine bir tabanca koyar. "Simdi odaya gir ve karini oldur!" Adam silahi alir yan odaya
gecer.5 dakika hic ses duyulmaz. Adam tekrar ilk odaya geri doner.Kravati gevsemis,ter icinde kalmistir. "Yapamiyacagim efendim."
der ve orayi terk eder. Ikinci adam iceri alinir. Ayni sorular sorulur.ayni yanitlar. Ve ona da iceri girip karisini oldurmesi soylenir.Adam
yapamayacagini soyler ve ayrilir.
Son adam girer. Ayni sorular.Ayni cevaplar. Ona da iceri girip karisini oldurmesi soylenir. Adam iceri girer.5-10 saniye sonra icerden
silahsesleri gelmeye baslar. BAM,BAM,BAM,BAM,BAM,BAM .... Derken kisa bir sessizlik ve ardindan gurultulu bir cam kirilmasi
duyulur. Adam iceri girer , biraz terlemistir. FBI personeli sorar "Ne oldu ?" Adam cevaplar..
"Efendim bana verdiginiz silah kurusiki cikti, o yuzden onu pencerden asagiya atmak zorunda kaldim"

Hepsi de birbirinden iddiali 3 genetik uzmani, yeni buluslarini
karsilastiriyorlar. Hayvanlar konusunda uzman olan birincisi anlatiyor.
"Inek ve tavuk genlerinden harikulade yeni bir hayvan meydana getirdim.
Hem süt veriyor hem yumurtluyor, eti kirmizi et tadinda ama beyaz et kadar
faydali, bence bu yüzyilin bulusu. Insanlara istedikleri kadar saglikli
et, süt, yumurta yedirecegim"

Böcek genetigi uzmani çalismasini açikliyor. "Ari ile bok böcegi genlerini
karistirdim. Yeni türümüz pisliklerden bal yapiyor. Hem bol miktarda hem
de inanilmaz kaliteli bal imkanina kavusmus bulunuyoruz. Insanlik için çok
faydali bir gelisme sagladim"
Genel genetikçi Dr. Temel iki meslektasina bakiyor. "Valla ben de karpuzla
karafatma genlerini birlestirdim. Simdi karpuzu kesiyorsun, bütün
çekirdekler yürüyüp gidiyor...."

Bir astsubay'la bir gozu takma yuzbasi ayni bekar lojmaninda birlikte kaliyorlardi. yuzbasi her gece yatmadan takma gozunu cikartir su dolu bir bardaga koyar sabah tekrar yerine takardi. sicak bir yaz aksami gece yarisi astsubay susadi,el yordamiyla sehpadaki bardagi kapti bir dikiste yuvarladi oda ne..suyla birlikte gozude yutmustu.astsubay farkina vardi ama artik is isten gecmisti. ertasi gun sabah sporundan sonra astsubay tuvalete gitme ihtiyaci duydu .kosar adimla tuvate gitti pantolonunu siyirdi basladi ikinmaya fakat mumkun degildi bir turlu rahatlayamiyordu.onun ikinma sesini duyan tuvalet nobetcisi er telaslandi nazikce kapiyi tiklatti..
-komutanim yardimci olayim.. astsubay can havliyle kapiyi acti,
-bak oglum surada ne var bir turlu s...camiyorum deyip er'e dogru dondu. er egilip bakar bakmaz hazirola gecti ve selam durdu.bunu goren astsubay sinirlendi,
- ne selam durdun evladim diye bagirdi..
Asker yanitladi; -nasil selam durmayim komutanim iceriden yuzbasim bakiyor...

Kız hayatında ilk defa bir partiye gidecekmiş,annesi o aksam kızına öğüt veriyormuş. -kızım bak sen bu partileri bilmezsin burada çapkın erkekler olur seninle yatmak için her şeyi yaparlar eğer böyle bir şey olursa ona çocuğumuzun adı ne olsun diye sor hemen telaşlanır ve senden uzaklaşır. neyse kız partiye gitmiş biraz sonra bir genç kızı dansa kaldırmış, dans ederlerken genç kızı okşamaya sarkıntılık yapmaya başlamış. kız hemen "çocuğumuzun adı ne olsun" demiş, genç tırsmış ve gitmiş. bir sure sonra başka bir genç gelmiş yine aynı sarkıntılıklar başlamış kız yine "çocuğumuzun adı ne olsun" demiş ve genç yine panik bir şekilde kaçmış, biraz sonra bir genç daha gelmiş, dansetmeler falan derken yine aynı sarkıntılıklar başlamış, kız yine "çocuğumuzun adı ne olsun demiş ama değişen bir şey yok daha sonra dışarı çıkıp ıssız bir yer bulmuşlar kız yine "çocuğumuzun adı ne olsun" demiş gençte yine bir şey yok biraz sonra genç kızın elbiselerini çıkarmış kız yine "çocuğumuzun adı ne olsun" gençte yine bir şey yok genç kızla sevişmeye başlamış kız "çocuğumuzun adı ne olsun" demiş genç yine sessiz bir süre sonra genç işini bitirmiş kız yine "çocuğumuzun adı ne olsun" demiş. genç kalkmış prezervatifi çıkarıp bir düğüm atmış "buradan çıkabilirse david cooperfield olsun"

İki deli tımarhaneden kaçmaya karar vermişler. biri ötekine: "git bak bakalım dikenli teller yüksek mi alçak mı, eğer yüksekse altından kaçarız, alçaksa üstünden atlarız." diğeri gitmiş, bir süre sonra geri gelmiş ve şöyle demiş: "ne yazık ki kaçamayacağız arkadaşım çünkü hiç dikenli tel yok!"

Temel amerikada iş ararken birgün gazete ilanında iş ilanı görmüş ve muracat etmiş tabi orda işe girmek için yarışma yapılıyormuş alman, ingiliz, ve temel başvurmuş şatda şuymuş en sert içkiden pundik vuracaksın mağaraya girip ayının ensesine tokat atıp mağaradan çıkacaksın dışarda güzelbir hatun onun işini bitireceksin yarışma başlamış ingiliz pundiği vurmuş sızıp kalmış alman pundiği vurmuş mağaranın ağzına kadar gidebilmiş ve oda sızıp kalmış sıra temele gelmiş pundiği vurmuş o sert içkinin tesiriyle nara patlatmış ula tutmayın penu diyerek mağaraya dalmış mağaranın içinde feryat figan sesler duyulmaya başlamış ve temel mağaradan dışarı çıkmış üstü başı kan revan içinde ve şöyle demiş la nereyedur ensesine tokat atulacak kari

Ögretmen bir gün ögrencilerine söyle bir soru sormus : - Insanlarda istem disi çalisan sey nedir ? Ögrencilerden biri parmak kaldirip cevap vermis : - Tik tir hocam... Ögretmen soruyu bilen ögrencisine : - Aferin oglum senin adinne? diye sormus. Ögrenci : - Tüleyman hocam... demis...

Agop ile Eleni evlenirler ve cicim aylari
bittikten sonra Agop eve gelip koltuguna kurulur
kurulmaz, gazeteyi yüzüne çekip Eleni'yle hiç
ilgilenmez olmus. Günlerden bir gün Eleni Agop'tan
ilgi beklentisi ile;
-"Bre Agoppp! Mutfagin penceresi
bozuldu, yaparsiinn?"
Agop, gazeteyi yüzünden indirmis, gayet sinirli bir sekilde;
" Niye, ben pencereciiii?"
Ertesi gün Eleni yine ilgi görmek umuduyla,
" Bre Agoppp, mutfakin muslugu bozuldu
yaparsiinnn?"
Agop;
" Niye, ben muslukçiii?"
Bir sonraki gün " Bre Agoppp, tuvaletin sifoni
bozuldu, yaparsiinn?"
"Niye, ben pokçii?"
Ertesi gün eve gelen Agop bi bakar hersey
tamir edilmis,
" Kuzum Eleni bunlari sen yaptinn?"
"Yoo.."
"E, peki kim yapti?"
"E, bilirisin, kapici Abdurrezzek'in bende
gözi vardir, yapar misin dedim, o da dedi yaparim, ama bi sartla..."
Agop merak icinde sorar,
" Neymis?"
Eleni,
" E, dedi bana , ya benimle yatarsin, ya da bi
pasta yaparsin."
Agop rahatlar,
" Peki kuzim, ne pastasi yaptin?"
Eleni sinirlenir;
"Niye, ben pastaciii?

Ciftcinin biri komsu barda otumus deli gibi icerken arkadasi
gelmis ve "Hey, bu guzel gunde niye sarhoslar gibi oturup icki iciyorsun ki?" demis..

Ciftci : Bazi seyler vardir ki aciklanamaz...
Adam : Bu kadar kotu olan sey ne?
Ciftci : Bugun oturmus bizim inegi sagiyordum. Kova tam dolmustu ki sol ayagiyla bir tekme atti ve kova devrildi.
Adam : Tamam ama buna bu kadar uzulmeye degmez...
Adam : Sonra ne oldu?
Ciftci : Bende bir ip aldim ve sol ayagini yandaki direge bagladim...
Adam : Sonra ?
Ciftci : Tekrar oturdum sagmaya devam ettim . Kova tam dolmustu
ki sag ayagiyla bir tekme daha atti ve kova yine devrildi.
Adam : Yine mi?
Adam : Sonra ?
Ciftci : Bende baska bir ip alip sag ayagini da yandaki direge
bagladim. Tekrar sagmaya basladim. Tam kova dolmustu ki aptal inek bu kez de kuyruguyla bir kova sutu devirdi..
Adam : Hmmm...
Adam : Sonra ne yaptin peki?
Ciftci : Bende baska bir ip aradim bulamiyinca da kemerimle inegin kuyrugunu tavana bagladim. Ve tam o sirada pantolonum dustu ve
karim iceri girdi....

Bazi seyler vardir ki aciklanamaz...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…