Dertler derya olmuş bende bir sandal🙄

kendisinden bugün arkadaşımla görüşmek için izin aldım tabiki vermedi. Tartışma bundan sonra başladı.
Ben bu izin alma meselesini anlamıyorum. Yaklaşık 9 yıllık evliyiz, şimdiye kadar eşimden “şuraya gidebilir miyim?” diye izin istemedim. “Şuraya gidiyorum” dedim. O da aynı şekilde bana söyler gideceği yeri, benden izin almaz. Haber veririz sadece. Çocuk değiliz, ne demek oluyor izin vermemek???

Keşke baştan alıstırmasaydınız, erkekleri böyle yapan kadınlar. İzin almak nedir ? Kahve içeceksiniz alt tarafı cidden sizin için üzüldüm sindirmiş sizi bildiğin
Bayağı sindirmiş hemde. Burada okuduklarımı düşününce daha iyi anladim..

Çalışma konusuna gelecek olursak, Mehmet Aslantuğ’un bir sözü geldi aklıma “Kadın evinde üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın aşkına, vicdanına, samimiyetine, günün sonunda aklının karışmasına, yanılgılarına bırakmamalı”

Vallahi güzel oneriler gördüm Cinnetcigim. Annen gelmesin demek yerine romantizme ihtiyacım var salonda loş bir ortam, bir yemek masası, fantazi takımı... Baş başa film izlemek... Agorafobi oldum galiba ev üstüme üstüme geliyor deyip farklı ortamlara akmak. Kilo aldım daha fit bir vucutla karsina cikmak istiyorum diyerekten spor salonlarına yazılmak. Açık havada uzun yürüyüşler yapınca geçen mutsuzluk atakları iste böyle böyle yolunu bulacaksın artik:cool:

Benide gecen seneye kadar zorla bir kaliba sokmaya calisti esim ve ailesi. Psikolojik baski kadar zor birsey yok su hayatta Sinir krizi gecirdim evden ayrildim bir sure ayri kaldik. Daha yeni yeni akillari baslarina geldi. Bu hayata katlanmak zorunda degilsiniz sizi zorla kole yapmaya calisiyorlar evlilik hayati bu degil kendinize bunu yapmayin. Bazen gercek manada resti cekmek gerekiyor yoksa bir omur ayni dongude doner durursunuz.

Hepinize güzel hafta sonları diliyorum.
Arabesk bir başlık eşliğinde konuma direk giriş yapmak istiyorum.

Geçenki konumu bilen bilir. Misafir silsilesi bende kaldığı yerden devam ediyorken kayınvalidemin kaynıma 2 3 günlüğüne gitmesiyle birazcık da olsa rötar yaptı.

2 gündür kimse evde yokken en dogal hakkım olan eşimle baş başa gecirmek için sözde bugün plan yapmıştık ama ani bir iş çıkmasıyla hevesim son buldu.

Eyvallah iştir ekmek parası kazanıyor sonuçta tesellisiyle kendisinden bugün arkadaşımla görüşmek için izin aldım tabiki vermedi. Tartışma bundan sonra başladı.

Sanki ben hayatı onunla birlikte görmüşüm gibi bir tavıra büründü. Bende açtım ağzımı yumdum gözümü. Dedim ki farkında mısın 2 3 aydır kabile hayatı yaşıyoruz sanki evimize gelen insanlara bağımlı gibi topluca gezmeler falan nefes almaya ihtiyacımız var lütfen beni de anla dedim. Takıldığı tek yer kabile hayatı ne demek oluyor. Sen ailemden memnun değil misin hayırdır sana rahat batıyor galiba dedi.
Yaşadığın hiçbir şeyden memnun değilsin. Ne yapmamı istiyorsun sen yalnız kalmak istiyorsun diye eve gelen insanları mı kovayım dedi. Bende o anlamda demegimi çok iyi biliyorsun. Misafir başımızın tacı ama ben gerçekten her sene aynı senaryoları yaşamaktan bunaldım 23 24 ayda yalnız kalabildiğimiz tek zaman zarfı 3 ay oda parca parca dedim.

Senin gibi insanlar yaşadığı hayattan hiç memnun olmayan,şükür etmesini bilmeyen,rahatlık batan nankör insanlar dedi. Başkalarının karıları gibi tarlada,tekstilde zorlu yasam şartları altında kıt kanaat geçinmeye çalışsaydın bu cümleleri bana kullanmazdın dedi.

Evdesin sabahtan akşama kadar rahatsın. Rahat dediği hayata bak kaynanam,kaynım ve eşantiyonlarla evime gelen giden insanlarla dolu.
Adam için bu durumlar o kadar normal ki sorunun aslında buralardan başladığını bile anlamıyor.

Tabi nankörler,memnuniyetsizsinler havalarda uçuşurken dayanamayıp dedim ki asıl nankör sensin benim bu kadar iyi niyetime rağmen sen bana dönüp bu kelimeleri kullanabiliyorsun ya hiç bir şey demiyorum. Ben başkalarına bağımlı olarak yaşamak zorunda değilim. Ömür boyu boyle mi olacak keske bana başta deseydin ki benim aile yapım böyle biz kabileler halinde yaşarız bende buyum kabul ediyorsan devam edelim etmiyorsan sen yoluna ben yoluma.

Bana döndü vallahi sen çok fenasın saf sessiz ayağına yatıp sağ gösterip sol vuruyorsun meğer içinde neler kalmış yazık dedi. Çıldırdım.

Dedim ki babacan sen de haklısın eve her gelen gidene surat assaydım, hizmet etmeseydim, kendimden fedakarlıklar yapmasaydım, kabullenmeseydim daha değerli olacaktım. Sen git kendine 4 4luk senin bu şartlarına boyun eğen, sözünden çıkmayan kendine layık olan bir insan bul beni de sal artık yettin dedim.

Diğer gelinleri bana örnek gösteriyor. Lisanslı olan 1 tane eltim var. Diyor ki diğerleri nasıl hallerinden memnunlar. Hergün gezmeye dışarı mı çıkıyorlar. Senin gibi daimi sosyal olmak için mi yırtınıyorlar. Hepsi evlerinde işlerinde güçlerinde. Sen rezidancede oturuyorsun. Elinde kartım var canının istediğini alıyorsun. Rahatlık batıyor batıyor tabi dedi.

Şimdi küçümsemiyorum kesinlikle ama diğer eltilerimin 1 tanesi hariç diğer 4ü zaten doğudan gelmiş, doğu kültürünü zaten kabullenmiş, köy ortamında büyümüş insanlar. Ama vallahi çok fenalar. Benim gibi sessiz sedasız her şeye tamam diyen insanlar değiller. Hatta demistim ya kayınvalidem hiç sevmez onları sırf bu yüzden.

Ben üniversite bitirip fotoğrafçılık yaparken mesleği bırakmış. Sosyal bir ortam ve özgür bir aileden gelmiş bir insanım.
Beni sokmaya çalıştığı kalıp ise evden çıkmayan,sadece eşiyle gezmeye giden, tüm sülalesiyle bir arada yaşayan, etli sütlüye karışmayan bir insan tipi.

Ya yazacak çok şey var vallahi. Ben bu adama kendimi daha nasıl anlatayım ne söylesem bi taraflarından anlıyor. Hemen ailesini korumaya çalışıyor. Halbuki sorun bu değil ki. Bizim de kendimize ait hayatımız olmasını istemem en dogal hakkım değil mi ?

2 yıl ya koskoca 2 yılda sadece 3 ay yalnız kalmışız. Ama ben bu adama ne desem sen aileme ne diyorsun hayırdır gelmelerini istemiyor musun oluyor. Yemin ederim beynini açıp yumruklamak istiyorum şuanda.
Canım iyi misin tabikiii hakkın en dogal hakkın eşinle çok güzel vakit gecirmek mutlu huzurlu yasamak hakkın herkes gb... ama keske enişteyle bukadar kıracak incitecek kadar birbirinize ileri gitmiyeydiniz ama olan olmuş bikere canımsın ken di kendinize kalın sakinleşin ve ani karar vermeyın seni çok iyi anliyorum Rabbim zorunu kolaylastırsın

Bu kadar uzun kalmaları doğru değil herkes evine yakışır. Yeni evlisiniz sürekli kabile halinde dolaşmak istememeniz gayet normal. İnsan evinde rahat etmek istiyor uzanmak yatmak kalkmak.
Eşiniz çok terbiyesizmiş verdiği kartın lafını yapmış kendisine paralı hizmetçi aldıysa baştan söyleseydi bari. Eşinin kazandığı seninde parandır bunun lafını edemez maaşını bölüşüyor diye anasını danasını sürekli çekmek zorunda değilsin. Bi kere bakış açısı yanlış.
Ama bu tarz insanla laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan zor.
Allah kolaylık versin...

2 yıl ya koskoca 2 yılda sadece 3 ay yalnız kalmışız. Ama ben bu adama ne desem sen aileme ne diyorsun hayırdır gelmelerini istemiyor musun oluyor. Yemin ederim beynini açıp yumruklamak istiyorum şuanda.
Kayinvalidemler surekli herseyi ogullarindan beklerler esim her ise kosar 4 5 ay basbasa hic bi aktivite yapamadik diye ben kiyameti kopardim valla en son cinnete gelip patladim.
2 yil nedir ? Kan cikarirdim heralde.
Hem o ne oyle bi gun sende bi gun onda obur gun baska birinde, yahu bu insanalrin hic mi evinde isleri temizlikleri cocuklari disarda yapmak istedikleri aktiviteleri yok ? Enn sevmedigimm sey bu kabile anlayisi. Ben evde bile duramam kendimi disari atarim evde kalip yemek yap surekli misafir agirla sen agirlamazsan misafirliklere git. Şişer şişer sonunda patlarim heralde..

Eşinizi tanıyorsunuz sonuçta. Dayanamadığı, hayır diyemeyeceği ne var? Ya da birlikte en çok ne yapmaktan keyif alıyorsunuz😂 şimdi şöyle, benim eşim de ailesine çok düşkün.. aşırı düşkün. Ama kendisi alkol sever, sevgiliyken hep evlenince evimizde başbaşa oturup şarap film vs hayalleri kurardi. Mesela ordan girdim. Başbaşa oturalım evimizde açalım birer kadeh içelim sohbet muhabbet.. arkadaşı var çok sevdiği, onu davet ettirdim😂 ki hala iki haftada bir arkadaşı gelir ben odamda takilirim. Onlar bekarmis gibi başbaşa oturur içer sohbet muhabbet ederler vs vs vs... Yani zayıf noktası illa ki vardır. Bazen sinsi ama ılıman olmak çok işe yarıyor 🤷😁 hatta üç gündür akrabası çağırıyor ısrarla ki bugün de piknik vardı... Damardan girdim, kendisi bahane uydurdu ve bu şekilde gitmekten kurtuldum😁😁 ay çok uzattım ama anlatmak istediğimi kısa yoldan nasıl anlatabilirim bilemedim 😁 vardır illa bir yolu😁 hatta geçen gün evde kendi alkolün kendi yapsın diye kit sipariş verdim. O derece damardan giriyorum😂😂😂😂 insalllllllah çarpılmam😁
Bizimkine sanırım yöntem möntem sökmez. Ailesiyle de hep beraber vakit geçirmeyi çok seviyor mesela. Ona bu şekilde sunabileceğim pek bir seçeneğim yokmuş onu farkettim ha

Canım eşinle konuşarak çözebileceğini sanmıyorum. Tecrubeyle sabittir. Ama yine de dene. Umarım kavga etmezsiniz. Sen konussan bile, eşin sana hak verse bile, onlar gelmek isteyince eşin gelme diyemez mümkün değil. Üzgünüm ama ailesine hissettirmen lazım. Saygısızlık yapmadan tabiki ama biraz mesafeli durarak, arada odanda yalnız kalıp cıkmayabilirsin. Sonrada yalnız kalmayı özlemişim falan de kv yanında. Anlayışlı ise daha az gelir bu durumda
Öyle bir anlayışa sahip olsaydılar şayet evlendiğim ilk günden beri başımda bitmezlerdi diye düşünüyorum..

Hazır bu konuda tartışmışken geri adım atmayın öncelikle.
Sizinle tanıştığında siz nasıl bir insandınız onu hatırlatın.
Ama hepsinden önce siz hatırlayın, nasıl bir insandınız, neler yapardınız, neler mutlu ederdi... vs.
Dik durun, geri adım atmayın. Kavga edin anlamında söylemiyorum bunu. Ne kadar ciddi olduğunuzu anlasın anlamında bir dik duruş.
Vallahi ben tavrımı hiç bu kadar net koyduğumu hatırlamıyorum. Artık anlayana sivrisinek saz modundayım şuanda. Bakalım neler bekliyor bizi

Kayinvalidemler surekli herseyi ogullarindan beklerler esim her ise kosar 4 5 ay basbasa hic bi aktivite yapamadik diye ben kiyameti kopardim valla en son cinnete gelip patladim.
2 yil nedir ? Kan cikarirdim heralde.
Hem o ne oyle bi gun sende bi gun onda obur gun baska birinde, yahu bu insanalrin hic mi evinde isleri temizlikleri cocuklari disarda yapmak istedikleri aktiviteleri yok ? Enn sevmedigimm sey bu kabile anlayisi. Ben evde bile duramam kendimi disari atarim evde kalip yemek yap surekli misafir agirla sen agirlamazsan misafirliklere git. Şişer şişer sonunda patlarim heralde..
Galiba bana peygamber sabri üflenmiş. Burada yazılanları okuyunca daha iyi anlıyorum gerçekten..

Buyrun bir sulalemci daha. Tedavisi zor. Yurtdisinda yasayanlar cok rahat :KK70: tabi tasi taragi nasil alipta gidelim ki allasen diyebilirsiniz.

Buyrun bir sulalemci daha. Tedavisi zor. Yurtdisinda yasayanlar cok rahat :KK70: tabi tasi taragi nasil alipta gidelim ki allasen diyebilirsiniz.
Bir gün balataları komple siyirirsam kaçacağım ilk yer ad soyad değişikliği eşliğinde ve gideceğim ülkenin vatandaşlığını kabul ederek ülkenizi bipleyeyim ben gidiyorum demek olacak.

Bir gün balataları komple siyirirsam kaçacağım ilk yer ad soyad değişikliği eşliğinde ve gideceğim ülkenin vatandaşlığını kabul ederek ülkenizi bipleyeyim ben gidiyorum demek olacak.

Bizim kuzende ayni dertte annesi olan teyzeme gore ise ideal mutlu gelinmis. Kiza kalsa saclarim beyazladi diyor. Ama hic altta kalmamissiniz helal.

Canım benim yaa hâlâ mı gitmediler ;( senin yapacağın tek şey ya tüm gemileri yakıp kocayı bırakıp gideceksin aklı başına gelecek yada bu devran böyle sürüp gidecek. Senin kocan bu kafayla değişecek gibi durmuyor. Bu riski göze alman lazım gibi çünkü böyle giderse zaten bu aile senin evliliğini bitirecek.

Canım benim yaa hâlâ mı gitmediler ;( senin yapacağın tek şey ya tüm gemileri yakıp kocayı bırakıp gideceksin aklı başına gelecek yada bu devran böyle sürüp gidecek. Senin kocan bu kafayla değişecek gibi durmuyor. Bu riski göze alman lazım gibi çünkü böyle giderse zaten bu aile senin evliliğini bitirecek.
Canım abimle babamlar gideli çok oldu. Kaynım daha dün gitmeye tenezzül etti. Karısının karnı burnunda zahmet oldu ama.
Kaynanam bizi de götürecek başımızı bekliyor.
Eşime hiç böyle patlamamıştım. Özellikle bu konuda şaşkınlıkla karışık degisik bir yüz ifadesine büründü. Sanırım bunun bir ilerisi ki umarım öyle olmaz. Elveda demek olur gibi..

Kocanda farkında aslında kavganızda sürekli kabile ne demek? Ailemi istemiyor musun? Diye sorması bundan dolayı. Geri adım atmayın. 22 ay misafir mi olur? Yan daireye taşınsalar daha az görürsün.

Kocanda farkında aslında kavganızda sürekli kabile ne demek? Ailemi istemiyor musun? Diye sorması bundan dolayı. Geri adım atmayın. 22 ay misafir mi olur? Yan daireye taşınsalar daha az görürsün.
Bu ayların arasına giren mesafelerin toplamı 3 ay. Oturdum tek tek hesapladım ya işsiz gibi

Canım abimle babamlar gideli çok oldu. Kaynım daha dün gitmeye tenezzül etti. Karısının karnı burnunda zahmet oldu ama.
Kaynanam bizi de götürecek başımızı bekliyor.
Eşime hiç böyle patlamamıştım. Özellikle bu konuda şaşkınlıkla karışık degisik bir yüz ifadesine büründü. Sanırım bunun bir ilerisi ki umarım öyle olmaz. Elveda demek olur gibi..
Canım senın eşin sana diyor ama nankör olan kendisi. Onca insanlığına rağmen hala sana nankörlük yapıyor. Kımse kabile hayatını 2 sene çekmez. Kımse evınde 2 sene yatılı misafir ağırlamaz. Herkesin bir özeli bir mahremi var. Bunun yetişilen bölgeyle de alakadı yok bencillikle alakası var. Eşin kendi ailesi olduğu için rahat insan kendi ailesinin yanında rahat olur zaten ama senın için onlar el sonuçta. İnsan evinde bacaklarını uzatıp oturamıyorsa tüküreyim ben öyle rezidansın içine. Çok sinirlendim gece gece ya. Allah sana sabır versin :KK43:

X