Derdime çare.. İstemediğim ne varsa burnumun dibinde bitiyor.

kralicetaci

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mart 2016
937
1.031
Hanımlar kafam çok karışık.Birşeylerin yanlış gittiği kanaatindeyim.Hem kendi içimde hem de etrafımda. Umarım çok ayrıntıya girmeden açık bi şekilde özetleyebilirim durumumu.

Bundan 4 yıl önce tanıştık erkek arkadaşımla, tanıştığımız zamanlarda tam da istediğim gibi bir insandı.Her zaman ne istediğini bilen bir insan oldum ama hayatımıın her zaman istediğim gibi gitmediğini söyleyebilirim.Herneyse, tanıştığımız dönem erkek arkadaşım işi gücü olan sürekli çok hoş giyinen ekseriyetle mis gibi parfüm kokan resmen classy diye adlandırabiliceğimiz bir hal tavır ve yaşam biçimine sahipti. Bu kötü bi özellik mi bilmem fakat kendimden bir adım önde ilerleyen birini istemişimdir hep hayatımda.Etiket merakı demeyelim ama sadece böyle insanlardan yana tercihimi kullanıcağımı bilirdim.Nitekim o zamanlar ki hali tavrı duruşu sebebiyle bana göre tam da istediğim gibi biriydi. Fakat aradan yıllar geçti şu an yanımdaki adam o 4 yıl önce sevdiğim ve yanımda görmekten mutlu olduğum adam olmaktan çıktı.

Geçen bu seneler içerisinde kendi akrabaları içerisinde varolan yakın ilişkilerinden o veya bu sebeplerle koparak, yine kendi akrabaları içinde hayat tarzlarını çoğu insanın hiç onaylamicağı kadar boş beleş vasat insanlara yöneldi. Haliyle körle yatan şaşı kalkarmış misali o classy dediğim adam da geriye sadece kırıntılar kaldı desem yeridir.Artık parfüm kokmuyor, artık o saçma sapan bir kaç akrabası ile takıla takıla alışmış olduğu günlük 1-2 birasını içiyor haliyle bira kokuyor. Eski bakımlı ve kaliteli yaşam tarzından da geriye şimdiki ortamına ayak uydurması sebebiyle akşam vakitlerinde arabayı kenara çekmeli bira içmeli sohbet etmeli bir adam haline döndü.

Hiç bir konuda aşırılıktan hoşlanmam.Ve çoğu konuda ortalama seyreden durumlarda bana zor gelmez şikayetçi olmam yani. Ya da ben öyle sanıyordum.Buna alkol konusuda dahil. Gerçi benim yakındığım mesele günde içtiği 1-2 birası değil, geriye kalan bira kokusu. Artık parfüm kullanmıyor oluşu. Gerçi hep bu noktaya değindim biraz daha geniş bakmak gerekirse olaya, eskiden çalışırken şikayet etmezdi, hiç uyumadan sabah işe gittiğini bilirim.Zaten gözümüde bu halleri boyamıştı.Çünkü babasının şirketi ve gitmese dahi kimse ona neden gelmedin demeyeceği halde uyumadan işe giderdi.Şimdi mızmızda mızmız. İfrit olmaya başladım.

Bazen güzellikle bazen kırıcı bi üslupla kaliteyi çok düşürdüğünü artık takındığı yaşam biçiminden hoşlanmadığımı ifade etmeme rağmen pek değişen birşey olmadı. Kendisi iyidir hoştur pek romantizm dolu efsane bir adam olmasa da ilgisini ve sevgisini sürekli belli eden bu zamana kadar da bu konuda hiç bir eksiklik yaşatmayan bir adam.Ama benim onu tercih etmiş olmamdaki sebeplerin çoğunu aldı götürdü. Nekadar katılırsınız bilmiyorum, ama kötü bir mekanda 4 çeşit yemek yemek yerine, doğru düzgün bir yerde bir çorba içip kalkmayı tercih edenlerdenim. Hayat standardına ve yapılan tercihlere önem veririm.Bu yüzden erkek arkadaşımın bu kaliteyi hiç etmiş olma durumu beni deli ediyor.Fakat bu bir ayrılık sebebi olabilir mi onu bir türlü çözemedim.

İşin en can alıcı ve kötü tarafına gelicek olursak, bu aralar bir arkadaş ortamında tanışmış olduğum ve gerek hukuk fakültesinde okuyor oluşu gerek yaşam tarzı ve az öncede belirttiğim gibi classy duruşu sebebiyle oturup kalkıp ne hoş çocuk ya dediğim biri var şimdi.Durduk yere.4 yıldır varolan bir ilişkinin üzerine.Ve bu durumdan hiç hoşnut değilim çünkü doğru bulmam bu tarz şeyleri fakat bu durumdan yine de kendi erkek arkadaşımı sorumlu tutuyorum.Bu tarz şeylere gösterdiğim önemi açık açık belirtmeme rağmen arabayı sağa çekip oturup sohbet etmeli parfüm kokusundan tamamen kopmuş çalışırken öfleyip pöfleyip yoruldum diyen giydiği gömleğin ütüsüne şekline dikkat eden tavrından geriye yeller esen bir adama dönüşmesindenn dolayı çok mutsuzum. Ve ne yapıcağımı bilemiyorum. En son az önce yine o evde 3 çocuğunu annesiyle tek başına bırakıp maaşı aldığı gibi sabahlara kadar içip eve yuvarlanarak dönen akrabası ile ''mecburiyet'' diye tabir ederek görüşmeye gidicek olması üzerine hiç yapmadığım bişeyi yaparak ''onunla görüşmeni istemiyorum kalite yerlerde artık'' dedim. Ki akrabalarla ilgili ''görüşme'' kelimesini iki tarafında dile getirmesine aşırı karşı bi insandım yanlış bulurum yani. En nihayetinde ''aşkım tanışınıcak zaten biliyosun çağırdı gitmesem ayıp olur abimdir'' falan diye zırvalaması üzerine telefonu suratına kapattım. Kendimide buraya attım. Sizin fikir ve göstereceğiniz yolu yöntemi merakla bekliyorum....

Bu arada bilmeyenler için ayrıntı, 23 yaşındayız ikimizde.Ben üniversite okuyorum, erkek arkadaşım ailesinin varolan işyerleri sebebiyle üniversite yerine onlardan birinde çalışmayı tercih etti.Bu anlamda bir sakıncası yok, ben bir adamın diplomasına değil çalışkan olup olmamasına , tuttuğunu koparan bir adam olup olmamasına bakarım.

Valla sadece son paragrafı okudum. sevgilinin yapma dediklerini yapması seni uzaklaştırmaya başlamış. ötekini hoş bulmandan belli..

Valla sadece son paragrafı okudum. sevgilinin yapma dediklerini yapması seni uzaklaştırmaya başlamış. ötekini hoş bulmandan belli..

Evet öyle gibi duruyor zaten. Bu zamana kadar beni gayet iyi tanımış biri olarak benimsediği bu yeni hayat tarzı, ''hayattan beklentim bu değil'' diye düşünmeye başlamama sebep oldu.Nihayetinde hayattan beklentilerim farklı surette karşıma çıkıyor ve kafamın karışmasına sebep oluyor. Bunaldım.

Classy de ne ya :kahve:
Sen classy bir insansın classy birisiyle takıl derim:KK14:

Yani şık, elit anlamında. Bunu maddiyat olarak değerlendirmeyelim tabi, benim classy anlayışım doğru düzgün tercihler yapan,temiz düzgün giyinen bakımlı,her daim güzel kokan, işi gücü olan veya iyi bir bölümde okuyan insan gibi. Bu açıdan bakıyorum. Zaten classy olduğunu düşünerek onu sevmiştim fakat yıllar kendisini baya değiştirdi.

Bence öteki adamı hoş bulmanızdan sevgilinizinde bu tarz hareketlerinden öbür çocuğa yönelmeye başlamışsınız bile,ama sevgiliniz hal ve tavırlarını düzeltmiyorsa size de itici geliyorsa ayrılın çünkü ilerde sevginizde kalmaz kanımca.

Benim anladigim kadariylada seni ona baglayan birsey kalmamis ileride ya daha kotu ilursa diye dusunmuyormusun

Birirmek icin neyi bekliyorsun ki ben satirlarin hicbirinde bi sevgi emmaresi goremedim

Bence öteki adamı hoş bulmanızdan sevgilinizinde bu tarz hareketlerinden öbür çocuğa yönelmeye başlamışsınız bile,ama sevgiliniz hal ve tavırlarını düzeltmiyorsa size de itici geliyorsa ayrılın çünkü ilerde sevginizde kalmaz kanımca.

Evet baaayaaa itici geliyor. ama 4 yılın sonunda ortada bir tartışma kavga bişey yokken eskisi gibi bakımlı değilsin b*k gibi de yaşar oldun diyerek ayrılınır mı ki? Gerçi en fazla 1-2 kere daha bu konuyu dile getirebilicekmişim ama fazlasına tahammül edemicekmişim gibi hissediyorum.

Sizi anladım ve çok haklı buldum.Zaten flört bu yüzden değil midir? Demek ki sizin ilginizi çeken yönleri gelip geçiciymiş .Onun ruhunda yokmuş. Bir de bir insan girdiği ortamlardan bu kadar çabuk ve kolay etkilenmemeli diye düşünürüm.
Aklınızdan ve yüreğinizden düşmüş.Geçmiş olsun ona.

Benim anladigim kadariylada seni ona baglayan birsey kalmamis ileride ya daha kotu ilursa diye dusunmuyormusun

Birirmek icin neyi bekliyorsun ki ben satirlarin hicbirinde bi sevgi emmaresi goremedim

Bilmem sanki 4 yılın sonunda ortada bi kavga gürültü bi anlaşmazlık saygısızlık gibi şeyler yokken bu tarz bi sebeple direkt ayrılmak doğru olur mu diye düşünmeden edemedim.Aslında onu gerçekten seviyorum, ama beklentim bu değildi. Hayal kırıklığı var biraz artık içimde.

Alkol alan insanlarla takilip, onunda alkol almasi, isini savsaklamasi tabi ki hos degil. O insanlarla gorusmeye devam ettikce, ise yaramaz birine donusecektir. Onun disinda herdaim parfum kokmasina, jilet gibi utulu gezmesine gerek yok. Takilacak seyler degil bunlar.

Evet baaayaaa itici geliyor. ama 4 yılın sonunda ortada bir tartışma kavga bişey yokken eskisi gibi bakımlı değilsin b*k gibi de yaşar oldun diyerek ayrılınır mı ki? Gerçi en fazla 1-2 kere daha bu konuyu dile getirebilicekmişim ama fazlasına tahammül edemicekmişim gibi hissediyorum.
Ee içinize atsanız bunalacaksınız 4 yıl az buz değil ama ola ki iş ciddiye bindi o zaman da pişman olacaksınız her insanın ayrılma nedenleri farklıdır bundan dolayı kimse sizi suçlayamaz hiç düşündünüz mü bu bira yaında 5-6 ya çıksa bu adam beni dövebilir vs.

Sizi anladım ve çok haklı buldum.Zaten flört bu yüzden değil midir? Demek ki sizin ilginizi çeken yönleri gelip geçiciymiş .Onun ruhunda yokmuş. Bir de bir insan girdiği ortamlardan bu kadar çabuk ve kolay etkilenmemeli diye düşünürüm.
Aklınızdan ve yüreğinizden düşmüş.Geçmiş olsun ona.

Haklısınız sanırım. bunca yıldır ilkkez biri oturuşu kalkışı zekası ve arkasında bıraktığı parfüm kokusuyla kendine ne hoş çocuk dedirtti. Ama erkek arkadaşımı gerçekten çok sevmiştim, aslında hala da seviyorum bunu hissediyorum. Ama yaşattığı hayal kırıklığından da kurtulamıyorum.

Bilmem sanki 4 yılın sonunda ortada bi kavga gürültü bi anlaşmazlık saygısızlık gibi şeyler yokken bu tarz bi sebeple direkt ayrılmak doğru olur mu diye düşünmeden edemedim.Aslında onu gerçekten seviyorum, ama beklentim bu değildi. Hayal kırıklığı var biraz artık içimde.
Kavga gurultu olmamasi yasanmislik konusunda hakli olabilirsinizde sonucta sevip sevmediginizide en iyi siz bilirsiniz ama soyle soyleyim bazen burda oyle satirlar okuyorum ki o sevgiyi o ucbes harfin arasında hissedebiliyirym acik soylemek gerekirsem sizin konunuzu okuyunca en ufak bir sevgi hissedemedim

Açıkçası ne yorum yapılır bilemiyorum.. sevdigin adam olmaktan çıkmış biraz evet ama sanki siz de biraz vitrine bakiyormussunuz gibi..

Bence oturup açık açık konusun erkek arkadasınızla. Sanırım siz baya baya evlilige gidiyorsunuz ev falan alınmıstı.

Karşınıza oturtun ve cok ciddi bir sekilde konusun.

Ben seni hatırladım, iyi de güzelim tek sorunun parfüm kokusu değilmiş ki zaten.
Adam seni sokağa çıkarmıyordu en son?
Ne ara yuttun bunları da mesele buralara geldi?

Kavga gurultu olmamasi yasanmislik konusunda hakli olabilirsinizde sonucta sevip sevmediginizide en iyi siz bilirsiniz ama soyle soyleyim bazen burda oyle satirlar okuyorum ki o sevgiyi o ucbes harfin arasında hissedebiliyirym acik soylemek gerekirsem sizin konunuzu okuyunca en ufak bir sevgi hissedemedim

Bilmem haklı olabilirsiniz belkide alışkanlıktır. İçimde onu hissediyorum bunun farkındayım,ama beğeni konusunda yaşadığım sıkıntı uzaklaştırdı.Yani ben nasıl sigara içtiğimde kokmamak için dişlerimi fırçalıyorsam, açık havada sigara içiyorsam, her duştan sonra mutlaka deodorant sıkıyorsam, tırnaklarım şekilsizken kesip düzeltiyorsam aynı hassasiyeti ondan da bekliyorum.Gerçi zaten öyleydi. 40 saat bu pantolona hangi gömlek olurki diye düşünüp beni deli etmelerini özledim. Öyle bi salmışlık adamdaki. Parfümünüde daha yeni aldık sık be adam ya. Eline mi yapışır. Hayret ediyorum.

Açıkçası ne yorum yapılır bilemiyorum.. sevdigin adam olmaktan çıkmış biraz evet ama sanki siz de biraz vitrine bakiyormussunuz gibi..

Bence oturup açık açık konusun erkek arkadasınızla. Sanırım siz baya baya evlilige gidiyorsunuz ev falan alınmıstı.

Karşınıza oturtun ve cok ciddi bir sekilde konusun.

Evet vitrine de gerçekten önem veririm. Yakışıklı adam sevmem, benim ölçütüm sadece bakım. Yakışıklı adamla uğraşamam standart tipleri beğenirim o yüzden. Ama bi esen parfüm bi birbirine uyumlu düzgün kıyafet mutttlaka ararım. Aksinden hiç hoşlanmam gerçekten. Ve sanırım en doğrusu dediğiniz gibi olucak. En kısa zamanda karşıma alıp konuşucam. Yine bi değişiklik göremezsem çok kırıcı olucam gibi geliyor. Eleştirilmek kimsenin hoşuna gitmez, konuşmaya rağmen toparlanmayan bir adamsa karşımdaki gerçekten aklından zoru var diye düşünmeye başlicam galiba.

X