Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Ben genelde Migros veya şok marketi tercih ediyorum temizlik malzemeleri Migros’un veya şok marketin kendi markalarını alıyorum bebek bezi de Migros’un kendi minies bebek bezini alıyorum yağ vs de sadece zeytinyağı kullandığım için zeytinyağı zamanı Toptan bir teneke alıyorum bir sene yetiyor inşallah . Marketlerin kendi temizlik malzemeler güzel ve uygun fiyatlı marka almam

Canım ebroşür tiendo takip ediyorum birde yakın marketleri gezerim

Mo dediğin mopaş sanırım bizim burda salı cuma halkgünü sizde pazarlar hangi gün kuruluyosa ogün indirimdir
Mesela bu marketin broşüründe 30 tllik alışverişe büyük yumoşu 5 liraya verdikleri yazar halbuki sadece onu alsanda 5 liraya verirler :)

Bulaşık için prilin jel yağçözücülü olanını alıyorum fiyatı 20 ila 32 arasında marketlerde değişiyo mo market ayda 1 muhakkak 10 lira yapıyo 3 ay rahat kullanıyorum ( hergün çalışıyo makina yağ olanı süper diğeri berbat)

Sıvı çamaşırı ise büyük boy perwolü 7/10 tlye moda namlıda carrefourda bulunca 2 adet kapıyorum bidaha indirime girmeden elimdeki bitmiyo

Salçayı a101in kendi ürününü alıyorum arkasında kime yaptırdıkları yazıyo tukaş/tat/ doğuşa yaptırıyolar tat etiketli alsan 8 lira bu ürün 3,25 idi bugün aldım 4,50 olmuş tattda 10 olmuştur

Yağı ise yudum yada bizime mo ve şok kampanya yapıyo 4 adet 1,25lt 26-27 lira yudumun tenekesini alsan hem zahmetli hemde enaz 35 lira

Kıymayı ve kuşbaşını bim ve a101den alıyorum 14,5 kıyma -15,5 kuşbaşı sakatat içinde carrefourdan ciğer taşlık alıyorum hem taze hem çok ucuz ama diğer kalemleri kasaptan alıyorum böbrek yürek astronomik fark var marketle

Pirinç ise bimden alıyoduö baldosu 15 oldu migros marka pirince gectim kampanyayla 2,5 kg baldo 10 liraya geliyo yayla reis hünkara yaptırıyolar

Ben bu ve daha çok ürünü yazıyorum ( sebzede dahil )nekadar normali nekadar kar etmisim ay sonunda topluyorum 300 mu ettim 150 lirayı bankaya yatırıyorum hem karda oluyorum hem para biriktirmiş

Hepsiburada asigiyim ben deterjanlar filan dehset ucuz. Gida disi hersey ordan geliyor. Kapiya kadar teslim oh mis.

he he selam hemşerim öncelikle.gimat candır ya toptan gross lardan alırız 2 ayda bir biz ıvır zıvırları da a101 den ciddi fıyat farkı var.markete para yatıracağıma ordan ucuza alıp kalanını kıyafetlere yatırıyorum ahahaa
Benim kızımın şampuanı ebebekte 13 lira, bime gelecekmiş eylül başında 9 lira.

Ben de bakıyorum indirimlere.

Ankaradayım. Gimat toptan marketlerden alıyorum.

Güzel bir konu olmuş..maalesef aklımda tutamam ama.sagolsun eşim dikkat eder ve araştırıp alır.o yüzden kafam rahat.ama ciddi farklar olduğunu bende biliyorum.ticarette çok oyunlar dönüyor.mesela çok indirim varmış gibi seni kendine çeker ama bazı ürünlere ekstra fiyat koyar farkına bile varmazsin.

Bunu ençok m meşhur market yapıyo
Kırmızı etiketli ürünlerde şukadara varan indirim diye basıyo tvde reklamı ordayken koca koca yazilar sukadar indirim bi bakiyorum kirmizi etiket var ama fiyati ayni :)
Hatta bazen ellerinde çok şişen ürünlere çok indirim yapmış gibi göstermek için 30sa 35 yazıp üstüne çarpı koyup 20 yazıyolar cazip gelmesi içinde diğer markaların fiyatlarınıda arttırıyolar
Almıycaksanda alıyosun

bınlerce şubesi olan marketlerin her hafta aktuellerını netten bulurum sonra neye ıhtıyacım varsa saat 11 gibi gider tükenmeden alırım çok sayıda aldıkları için çoğu şey pıyasadan ucuzdur.kıza bir kütüphane dızdım mesela oralardan mutfak eşyası ıvır zıvırı çocuğa nevresım pijama don yiyecek ne bulursam alırım.lisanslı çoğu urun zaten .ayakkabı çantayıda hep netten alırım ucuza geliyor dünya arkası urunler.hele swarovski takı saat candır nette yüzde 75 ucuza bulup almıştım bır kaç parça .ıyı araştırmak lazım alışverişi böylece uyduruk şeyler yerıne marka yer marka gıyersınız.500 tllık ayakkabıyı 290 a buldum netten geçenlerde çok fıyat farkı var.hatta 2. el alın elmas pırlanta takıları cıdden 0 gıbıler hem de sertıfıkalı bılınen markaların urunleri .

valla kardeş takip etmen onemli bende senin gibiydim 1 2 liranin lafi mi olur dedim baktim ki bu iste bayagi kar ediosun.
mesela gecen mi ile baslayan bir markette 2 paket deterjan aldim 14 kilo 40 tl :) beni 8 10 ay goturur :)
aktuel urunleri de takip et

Aynen bende sizin gibiyim giderim en büyük markete peynir sebze meyve alır çıkarım. Fiyat bakmam bile. Ama annemler daha düşük bütçeye neler alır neler. Hemde en güzellerini alırlar. Ben artık anneme diyorum kendine birşey alırsan bana da al diye. Eminim ayda 200 300 lira fazladan para oduyorumdur bu duruma

Arkadaşlar benden size tavsiye herşeyi stoklayın ama bulaşık makinesi tableti stoklamayın , çok uzun süre bekleyince kendi kendine patlıyorlar bulamaç oluyorlar pakette .
Başıma geldi ordan biliyorum .

Marketlerden takibi çok yapamıyorum, hangisi yolumun üstündeyse oradan alıyorum,ama deterjan,şampuan kozmetik ve giyim ve ayakkabım daima internettendir,indirimden ve karşılaştırarak alırım. D...cto dan 60 liraya satılan kot pantolonu geçen yıl 5 liraya internet sitesinden aldığımı duyan ufak çaplı şok geçiriyor,aynısından 3 tane almıştım bu sebepten. Çünkü gerçekten kaliteli ve güzel bir pantolon. Hala giyiyorum en ufak eskime yok. Evleneceğimde aldığım buhar kazanlı ütü h....rada sitesinde 280 lira tefalin kendi bayisinde 400 lira sah...inden.com da 650 lira idi,marka model aynı. Tabii ki ilkinden aldım,hiç pişman olmadım. Sadece market değil internet alışverişi seçeneğini de düşünmelisiniz. Dikkat ederseniz yaptığınız tasarrufa inanamazsınız.
Misal ütüyü aldığım siteden 500 lü lipton demlik poşet + 1 bucuk litrelik termosu 85 liraya aldım 2 hafta önce. Termosun tek fiyatı zaten 70 lira ve denedim çok güzel,kaliteli. Çayın tek fiyatı ise aynı sitede 110 lira.
Araştırmadan almamak lazım,sırf market alışverişi bile rahat 200-300 farkeder belki daha fazla.

Edit: 5 liraya aldığım pantolon ekte. Kilo sık alıp verdiğimden ve tunikle farkedilmediğinden hep hamile pantolon tercih ediyorum.

Eklentiler

• images.jpeg
    9,1 KB · Görüntüleme: 82
Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…