Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Ben de deterjanlar tuvalet kağıdı kağıt havlu yumuşatıcı gibi şeyleri indirime denk getirmeye çalısırım.geçen nasıl olduysa beyazlar için deterjanım bitti ilk defa hep indirimden alır bitmeden yedeklerdim.7 kg nı 30 tl nin altına aldıgım deterjana ilk defa 45 50 lira arası bir para ödedim.almak zorundaydım.aldım mecbur.ama icime de oturdu.hani 20 30 lira fark mı var? Hayır.ama işte insan bir Allah Allah diyor yani.

Bu arada car...sa da acayip indirim vardı bu hafta.

Canım ebroşür tiendo takip ediyorum birde yakın marketleri gezerim

Mo dediğin mopaş sanırım bizim burda salı cuma halkgünü sizde pazarlar hangi gün kuruluyosa ogün indirimdir
Mesela bu marketin broşüründe 30 tllik alışverişe büyük yumoşu 5 liraya verdikleri yazar halbuki sadece onu alsanda 5 liraya verirler :)

Bulaşık için prilin jel yağçözücülü olanını alıyorum fiyatı 20 ila 32 arasında marketlerde değişiyo mo market ayda 1 muhakkak 10 lira yapıyo 3 ay rahat kullanıyorum ( hergün çalışıyo makina yağ olanı süper diğeri berbat)

Sıvı çamaşırı ise büyük boy perwolü 7/10 tlye moda namlıda carrefourda bulunca 2 adet kapıyorum bidaha indirime girmeden elimdeki bitmiyo

Salçayı a101in kendi ürününü alıyorum arkasında kime yaptırdıkları yazıyo tukaş/tat/ doğuşa yaptırıyolar tat etiketli alsan 8 lira bu ürün 3,25 idi bugün aldım 4,50 olmuş tattda 10 olmuştur

Yağı ise yudum yada bizime mo ve şok kampanya yapıyo 4 adet 1,25lt 26-27 lira yudumun tenekesini alsan hem zahmetli hemde enaz 35 lira

Kıymayı ve kuşbaşını bim ve a101den alıyorum 14,5 kıyma -15,5 kuşbaşı sakatat içinde carrefourdan ciğer taşlık alıyorum hem taze hem çok ucuz ama diğer kalemleri kasaptan alıyorum böbrek yürek astronomik fark var marketle

Pirinç ise bimden alıyoduö baldosu 15 oldu migros marka pirince gectim kampanyayla 2,5 kg baldo 10 liraya geliyo yayla reis hünkara yaptırıyolar

Ben bu ve daha çok ürünü yazıyorum ( sebzede dahil )nekadar normali nekadar kar etmisim ay sonunda topluyorum 300 mu ettim 150 lirayı bankaya yatırıyorum hem karda oluyorum hem para biriktirmiş
Unutmamak icin ekran görüntüsü aldim,dönüp dönüp okuyacağım yazını :KK15:

Bu arada 2 adet büyük boy konsantre yumuşatıcı, 80 lik bul.mak. tableti 5 kg elde yıkamak için bulaşık deterjanı deodorant yanında alınan küçük büyük yiyeceklere toplam 80 lira para ödedim geçen gün.hatırlamadığım seyler de var şimdi.yani normalde 130 140 lira tutacak şeylerdi.

Indirim takip etmek ise yarıyor.ama bana denk geldi o gün.yoksa ben de takip etmiyorum.denk gelirsem stokluyorum

Ben de bugün buraya bez indirimi olursa birbirimize haber verelim tarzı konu açmayı düşündüm :/

100 liraya aldığım bez iki ayda 120- 140-160-170 arası değişince şu an keşke diyorum bez stok işini 10 aylık falan yapsaydım :O

gecenlerde frenk uzumu aldım macrodan 29 tl ye
birkac gun sonra carrefour a gittim orada 59 tlydi :deli:
neyyy sitede seni taşlarlar valla uzume o kadar para verılır mi zenginsin burjuvasın diye yazmasaydın keşke ahaaa.geçen ay beni kızıma avakado alıyorum sevıyor dedım dıye zengin musrıf artı burjuva ilan etmişlerdi hala gülerim hatırladıkça

valla kardeş takip etmen onemli bende senin gibiydim 1 2 liranin lafi mi olur dedim baktim ki bu iste bayagi kar ediosun.
mesela gecen mi ile baslayan:KK66: bir markette 2 paket deterjan aldim 14 kilo 40 tl :) beni 8 10 ay goturur :)
aktuel urunleri de takip et

Ay o hangi marka deterjan ben şok :O çok iyi fiyat

Ben de bugün buraya bez indirimi olursa birbirimize haber verelim tarzı konu açmayı düşündüm :/

100 liraya aldığım bez iki ayda 120- 140-160-170 arası değişince şu an keşke diyorum bez stok işini 10 aylık falan yapsaydım :O

Hadi ya o kadar oldu mu??? 3 sene önce 45 50 liralarda bıraktık o işleri.ikinci çocugu düşündügümüz şu günlerde hiç iyi olmadı bu haber :) :KK66:

Bizim burada çok fazla alternatif yok 1-2 tane yerel market var ama onları çok sık takip edemiyorum
Onun haricinde Bim/A101/Şok marketlerinin belli günlerde aktüel ürünleri oluyor. Bim - Salı/Cuma (asıl günü Cuma, daha fazla ürün oluyor) Şok - Çarşamba, A101 - Perşembe.
Bunların yayınladıkları broşürlere online olarak tek bir siteden bakabiliyorum. Bizim burada kurumsal olarak bir de Migros var onun da online kataloğuna bakarım. Zaten iki hafta kadar geçerli oluyor.
Benim annem tam bir market kurduydu (şimdi küçük bir köyde yaşıyorlar) Ben onun kadar incelemem sadece bakar geçerim, ihtiyacım varsa kendimce not ederim mesela sizin örnekten gidersem, bulaşık tableti lazım ve bu hafta Bimde epey hesaplıya geliyor diye düşünüp o gün iş çıkışı alırım. Hatta bazen mailime hepsiburada/gittigidiyor gibi sitelerden de indirim mesajları gelir, internette de toplu alımlarda güzel indirimler oluyor.
Tabii ben genel olarak takip ediyorum, ihtiyacım yoksa hiç takmıyorum bile :)

Aklıma gelen bir şeyi paylaşayım:
Ben pratik olduğu için ton balığı alıyordum, Bim/A101/Migros marketlerde kendi markaları hep aynı olurdu. Geçen ay 7,45ten 7,95e çıktı, geçen hafta 8,45ti, bu hafta olmuş 10,45 :skandal:bu sık aldığım bir şey olduğundan dikkatimi çekmişti, dolar bimi de vurdu anlayacağınız:işsiz:

Tüh ya en yakın carrefour araba mesafesinde bana kaçırmak istemezdim güzel indirimmiş
internetten bakın belki sizin bulunduğunuz yere dağıtımı vardır, online alışverişte dağıtım yapıyorlar ben de bunu geçen gelen mail sonrası sitesini incelerken farkettim bizim burada şehir merkezinde var ama buraya dağıtımı maalesef yok

Cook farkediyor. Mesela hep ayni markayi aldigim bir sac kremim var benim. Herhangi bir markette fiyati 20 tl ama ş..k markette ayni sac kremi 14 tl yine diger urunlerde de oyle. Ben takip ediyorum. Aldigim ögretmen maasi belli. Birikim yapiyorum. Dikkat ederim market harcamalarinda

Çift maasli iken pek takip etmezdik. İkiz bebeklerimiz olunca( 3 çocuk) ucretsiz izin aldim.ben haliyle dikkat etmeye başladık. Deterjan şampuan bebek bezi mama internetten aldık hep çok hesapli oluyor.

İndirimde olan ürünleri stok yapıyoruz. Çok şükür sandığım gibi olmadı rahat geçiniyoruz

Bi solukta okumuşum 16 sayfayı :KK48:

Ben de bakarım takip ederim.

Deterjan için yerli üretim tercih ettiğimden kargoyla toplu alıyorum.
Zaten konsantre olduklarından fazla fazla yeter.
Marketlerin halk günleri hemen hemen aynı olur.
Birbirlerini karşılaştırırım.
Pazardan hep daha ucuza alınıyor ama buna eminim artık.

Pazar için de semtlerin gelir durumuna göre fiyatlar değiştiği için
Ben de ona göre olan semt pazarlarından alırım.

Bir uygulama var, aktüel ürünler diye. Ben ara ara ordan takip ediyorum. İhtiyacım olan birşey varsa gidip alıyorum. Para en çok kahvaltılık malzemelere gidiyor. Genelde toptan alıyorum, daha bereketli oluyor. Çay, şeker illa indirime giren şeyler. Temizlik malzemelerini de indirimde görürsem birkaç paket birden alıyorum. Bozulmaz sonuçta. Mutlaka kullanılacak.

Finishti işte:KK43: Ya sen nasıl o fiyat aldın,valla sinirim bozulacak:KK70:
Benim sorunum,hiçbirşeyin fiyatını aklımda tutamamak sanirim.O yüzden kiyas yapamıyorum
GEçen bende aynı fiyata başka bir marketten almıştım ama şöyle bi şey var. Finish quantum sanıp aldım powerball olanıymış. Onu da kullanmıyorum iyi yıkamıyor benim bulaşık makinesinde. Yani ciddi bir indirim varsa ya aynı ürün değil ya da bi değişiklik var.

Evimin dibinde şok a101 ve migros var, genel olarak aldığım şeyler bellidir. Gıda için de deterjan vs için de sadece fiyat değil genel kalite, tat değerlendirmesi yapıyorum. Mesela paketlenmiş mantar bir markette genelde çok kötü oluyor, onu diğerinden alıyorum ama mantar aldığım markette de uygun fiyata sevdiğim gibi tavuk bulamıyorum onu ötekinden alıyorum gibi. Bu üç markete de sık sık gider oradan takip ederim fiyatları, ne marka ne nerde var hangisi daha iyi daha uygun fiyata vs bakıyorum. Pazara gitmeye bu yıl başlayacağım sanırım, pek nakit bulundurmadığım için gidemiyordum önceden.

Marketleri karşılaştırma açısından fişleri atmıyorum. Şehre ilk taşındığımda da her seferinde alışveriş listesi yaptım, hangisini nerden kaça aldığımı not aldım. Gezdikçe onları karşılaştırdım. Zamanla da acelem olmadığı sürece gezmeye karar verdim marketleri ne nerde ne kadara satılıyor az çok biliyordum ama bu zamlar biraz ters köşe yapmaya başladı.

Bir yorumdan aklıma geldi onu da yazayım. Genel olarak o ürünün fiyatına değil de gr/fiyat olarak bakıyorum. Bir ürünü 200 gr aldığınızda rakam daha küçük ama 500 gr’ı çok daha ucuza geliyor mesela. Bozulup bozulmayacağına bağlı olarak gıdalarda bunu çok göz önünde bulunduruyorum. Genelde market raflarında fiyat etiketlerinin alt kısmında küçücük yazıyorlar. Yazmıyorsa da kendim oranlayarak hesaplıyorum kg fiyatını. Temizlik malzemeleri özellikle en büyüğünü almaya özen gösteriyorum fiyatları değerlendirerek. Mesela sıvı el sabunu. Tamamen atıyorum şu an 250 ml 5 tl, 500 ml 8 tl 750 ml 10 tl olabiliyor. 250 ml alsam 750 ml 15 tl’ye gelecekken 10 tl’ye alıyorum. Evde bir yıllık sabun var şu an :halay:

Son düzenleme:
X