Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Çamaşırlarada katıyor musun sirke aslında denemek lazım ki sizin makineye hiç zararı olmamış,şimdi sen böyle yazınca aklıma konserve buzluk olayları geldi.

Şimdilerde konserve yapma kanserojen buzluğa birşey koyma kansorejen diye söylüyorlar çevremde de var böyle diyen patlıcan yapmayın zehirlenirsiniz evimiz de 30 yıldır kışlık hazırlık yapılır ölmedik diyorum ben de,insanlar artık kendileri evde yapınca konserve türlerini hazır konseve vs satılmaz oldu sırf bu yüzden diye düşünüyorum ben de bu söylemlerin artması.
Çamaşırlara ek durulama yapıyorum . O zaman makinenin gözüne aklıma geldikçe sirke koyuyorum . Özellikle çoçukların kıyafetlerine , iç çamaşırı ve havlularımıza mikropları yok etsin diye .

Çamaşırlara ek durulama yapıyorum . O zaman makinenin gözüne aklıma geldikçe sirke koyuyorum . Özellikle çoçukların kıyafetlerine , iç çamaşırı ve havlularımıza mikropları yok etsin diye .
Elma sirkesi mi çok ağır bir koku olmuyor değil mi.Yumuşatıcı kullanıyor musun peki.

Elma sirkesi mi çok ağır bir koku olmuyor değil mi.Yumuşatıcı kullanıyor musun peki.
Hem elma hem de üzüm sirkesi kullanıyorum , evde hangisi varsa artık . Makineden çamaşırları boşaltırken biraz kokuyor ama kuruyunca bütün koku yok oluyor , hiç sıkıntı olmadı bugüne kadar . Aşağı yukarı 7-8 sene oldu yumuşatıcı kullanmayalı .

Konum sanirim daha cok, neyi nereden alacağını bilen,indirimleri takip eden ve evin mutfak masraflarinda ciddi kâr edebilen kadınları ilgilendiriyor.

Calıştığım dönem kyinvalideme eltime veya çevremdeki bir kaç kadına hayret ederdim; pazara gidip dönüşünde 2 markete ugradiklarina tanık olmus,salçayı sütü birinden birkaç parca eşyayı diğer marketten aldıklarını görünce icimden '1-2lira fiyat farkından ne olur ya,resmen eziyet' diye geçirmiştim. Bana sorsanız aylik market masrafimizi bile net soyleyemem cunku ne eksikse fiyat karsilastirmadan aliyorum,yanlış yapıyormuşum.
Özellikle son zamanlarda onlar gibi market broşürünü hatmetmek gerekiyor galiba.Market ismi paylaşmak sorun olur mu bilmiyorum ama genelde Mo. ile başlayan bir marketten alisveris yapiyoruz. Geçen hafta denk geldi Çe. ile başlayan markete ugrayip birkaç parca esyaya 250tl verip ciktik. Aklımda bulaşık tabletinin fiyati kalmis,100 adeti 54tlydi. Sonraki gün B marketinde denk geldim,aynı marka aynı adet tablet 44tlydi. Bugünse herzamn gittiğim M marketinde aynısı 58tlydi.. Ben fiyat farkı 1-2lira sanırken aynı markalar ürününe göre 10-15 tl fark ediyormus,e girince kaç tane şey alınıyor..
Uzatmadan sadede geleyim, siz indirimleri mi takip ediyorsunuz?Sitelerinden mi girip bakıyorsunuz veya 'hiç şaşmaz hep aynı markete giderim mi' diyorsunuz? Ben tek bebek bezinde indirim takip ederim,ayni marka nerede indirimde bilirim.Meğer asıl gıdada,deterjanda batıyormuşum..
Genelde gimsa'dayız en indirimli ürünler orda ama Ankara için diğer şehirlerde de gross'lar vardır illa ki bu şekilde işletmeler toptancılar vs

kızlar bakanlık müfettişleri marketlerdeki fiyat farkları için teftişe çıkmış haberlerde gösterdi.
fahiş fiyatlar son bulur umarım :/

Migrosta bir kampanya var bu hafta, 60tl uzeri alisverislerde 1lt zeytinyagi ve 4lt aycicek yagi 9 tl.

ben demin gorup aldim bu topikte aklima geldi sizede haber vermek istedim, sadece 2 gun gecerli :)

upload_2018-9-5_16-12-16.png

Ben de sirke ve limon kabuklari kullaniyorum parlatici olarak. Sirkeyi annem evde yapar. Bulasik makinesi deterjani tarifi de su sekilde;

1 su bardagi toz soda
1 su bardagi limon tuzu
1 su bardagi karbonat karistiriyoruz her yikamada 1 corba kasigi kullaniyoruz. Bu tarif daha guzel temizliyor ben baska tarifleri de denedim ama en iyisi buydu,bardaklarim ayna gibi oldu gercekten. Sacmasapan kapsullere asla para vermedim,vermem de. Hem zararli hem pahali.
Merhaba,ne zamandır böyle kullanıyorsunuz?bardaklarda çizilme yapmadı mı?

Prill geliyor bir markete 13 liraya buna güvenemezseniz ondan alın bakıp yazarım hemen baktım geldim hemen şokta varmış hala varsa alın ama bu mintax da güzel diyorlar kullananlar var etrafımda
Hmm,valla bilemedim. Ben hazir sirke hic kullanmadim. Annem elma ve nar sirkesi yapar ondan kullaniyorum. Bazen hic kullanmadigim da oluyor sirke bitti diye hic sorun yasamadim,normal yikanip cikiyor hersey hic bulaniklik sorunum olmadi. Belki makinenizle alakali bir durumdur
Sirkenin tarifini verebilir misiniz?

Merhaba yok yapmadi annem de ben de neredeyse 15 yildir kullaniyoruz makine bile ayni degistirmedik. Sirkeyi annem yapiyor,youtubede videolardan bakiyormus
Peki ,teşekkürler.Daha önce bir kez sirke yaptım ben.Canan karatay’ım kitabına göre.Ekmanın suyunu çıkarıp bir yemek kaşığı kadar balilavesiyle yapmıştım.Ağzını tülbentle kapatıp belirli bir süre bekletmiştim ama arkadaşlarım suya yaptıklarını söylediler.Ben de youtube’dan bakayım o halde.

Peki ,teşekkürler.Daha önce bir kez sirke yaptım ben.Canan karatay’ım kitabına göre.Ekmanın suyunu çıkarıp bir yemek kaşığı kadar balilavesiyle yapmıştım.Ağzını tülbentle kapatıp belirli bir süre bekletmiştim ama arkadaşlarım suya yaptıklarını söylediler.Ben de youtube’dan bakayım o halde.
Nohutla yapilan da guzel oluyor ,rica ederim ne demek

X