Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Maşallah, herşeyden haberdarsın

Yıllar önce bir tanıdığım teyze vardı rahmetli oldu şimdi,kadın market market gezerdi o zamanlar malum marketler yaygın değil başka mahallere giderdi kadın ve hepsine yürüyerek o zaman anneme derdim bu teyze niye bu kadar dolaşıyor girsin ilk marketten alsın derdim :) annem de gezerdi ama o teyze kadar değil di niye çok gezdiğini ileride anlarsın demişti annem haklıymış diyorum.

Migrostan pek alışveriş yapmam ama kendi ürünlerini uygun veriyorlar sanırım birde şehire göre de değişiyor fiyatları,30 yıkamalık olan vernel biz de çok erken biter :) o yüzden büyük boyunu alıyoruz genel de.

Bende aklımda fiyat tutamıyorum neresi denk gelirse oradan alıyorum kalbimi temiz tutup kazıklanmadım inşallah diyorum
Alabildiğim kullanabildiğim ürünleri B.. ve A... gibi ucuz satan yerlerden alıyırum gerisi denk geldiğine işte

henüz ev alışverişi derdim yok ama toplu alışverişleri gross marketlerden yapmak mantıklı.
Gross marketler bence uygun fiyatlı değil ortaya koydukları ürünlerden sanırım beyazlar için bir markaydı M... da daha uygundu eşimde alalım gitsin ya boşver demişti
Onlar da da bazı ürünler indirimli bazı ürünler şişirilmiş oluyor

Bu konuda annem uzmandır, ondan aldığım dersler ile bende fiyat araştırması yapıyorum.

Dün avmlerden 13 TL olan roll on Latin markette 8 TL olduğunu gordum. Neden fazla vereyim ki aynı urune

Ben de ilk atandığım dönemlerde ayda bir yumuşatıcı bitirirdim, derdim ki Allah Allah her gün de çamaşır yıkamıyorum 30 yıkamadan az gidiyor bu şimdi öyle değilim tabii
ama ben tek başınayım eşim çocuğum olsa herhalde en büyüklerinden almaya çalışırdım ki yumoşun 60 ykamalı olanları ortasına ayıcık konularak paket yapılmış gördüm çok şirindi :)
Bu arada annem bundan belki 20 sene önce keşfetti bimi :) bizim evimize birkaç km uzaklıktaydı, kardeşim o zaman daha küçüktü (şimdi 24 yaşında bir delikanlı) çok yaygın değildi daha yeni yeni kuruluyordu, tanınıyordu bim.
Annemin eline su dökemem ben internette de gezindiğimden ortalama bir fikrim oluyor. Tabii o anki ihtiyaca göre bazen en yakından alışveriş yapabiliyorum.

Yok biz bimi 20 yıl önce kefetmedik belki de henüz yeniydi yada yeni yeni açılıyormuştur bulunduğum şehire,yinede şanlıyım şehir için sebze vs yönünden en ucuz şehirlerden birisi diye bilirim :)

Migrosun money kartiniz varsa indirimde olmayan urunle bile money kampanyalarindan ciddi kar ediliyo

ben bulaşık makinası için migrosun tabletini kullanıyorum o çok pahalı finishten farkı yok ve çok uygun yarım tablet kullandığım için bölmeside çok kolay
bakliyatı carfursadan tarım kredi kooperatifinin ürünlerini alırım yine fark var diğerleriyle ve yerli ürün
çamaşır için etimatik alırım her yerde aynı
diğer deterjan ve temizlik ürünlerini katolog ürünü kullanıyorum
benim için indirim ve yerli olması çok önemli takip etmeye çalışıyorum kendi çapımda herşey çok pahalı

Ben de senin gibiyim.canim hiçbir şeyin fiyatı aklımda kalmıyor
bu yüzden ne indirimde ne değil bilmiyorum
Annem.cok güzel aklında tutar
Bazen beraber markete denk gelir de gidersek
Elimi attığım şeyi yerine koydurur fiyatı çok pahalı falan der,bak bu çok indirimde der bilir yani
Ben hiccc

Bizde bu konuyla eşim ilgilenir ve market market gezer. Nerede, ne, ne kadar hepsini bilir. Onu iyilikle anıyor, kocaman öpüyorum.

Takip ederim sürekli. Evde birşey tam bitmeden araştırmaya başlarım. Göze batmıyor ama abartı sayılacak farklar çıkıyor ortaya. Uygun bulduğumda da mutlaka stok yaparım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…