Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

oturduğum semtte market çok olduğu için kıyaslama yapıyorum, genelde hafta sonu bir çok üründe hatırı sayılır indirim oluyor. semt pazarı kurulduğunda ise marketlerin manav indirimi oluyor.
kasapta et süt kurumunu tercih ediyorum.
kendimi bildim bileli tek marketten alıp çıkamam, hep kıyas yaparım, indirimleri takip ederim.
c...our bana pahalı geliyor. migros u seviyorum, money kart indirimleri cazip oluyor.
yumuşatıcı, kağıt havlu, tuvalet kağıdında bim den vazgeçmiyorum. baldo pirinci bim den başka yerden almam.
zeytinyağı ve deterjan çok indirime girmişse mutlaka alır stoklarım.
tlc de bir program var, kupon meraklıları diye, oralarda yaşasam herhalde kuponcu olurdum.

Biz Ankara'dayken gross marketlerden alışveriş yapardık, onlar piyasaya göre baya baya fark ediyor-du. Ama şu son olanlardan sonra geçen eşim gittiğinde fiyatları söyledi de ağzım açık kaldı. Gene marketlerden ucuzdur tabii orası ayrı.

Broşür diye bir uygulama var, oradan indirimleri takip ederiz. Bir de indirimde ya da fiyatı uygun bulursak ay evde var kalsın demeyiz asla. Mesela şu anda evde kaba hesapla 50-60 adet, belki daha fazla tuvalet kağıdı vardır. Metroda 50tl'nin üzerine indirim vardı, dün 12'li paketten 3 tane aldık. Ondan bir ay kadar önce de 2 tane daha almıştık. Bozulmayacak ve sürekli kullanılan şeyler olduğu için fiyatı uygunsa hiç umursamaz alırız. Birkaç sene önce indirimde pirinç bulup almıştık, ya 13 ya da 23 kiloydu toplamda, o zaman çok pirinç tüketmiyorduk üstelik, 2-3 sene götürdü o bizi. İnternetten de indirim takip ediyoruz, bir ara günde 2 tane kullansam 3 yılda bitecek bulaşık tabletim vardı ki günde 2 makine rahat çalışıyordu ve 2 senede bitti hesapladığım gibi (birazını kvye verdim). Şimdi indirimde bulsam gene acımam doldururum. Öyle öyle mutfak masrafını azaltıyorsun çünkü.

Her şeyim stok ve indirimden olduğu işin aylık 800-900 tl mutfak alışverişi çok gelirdi bana mesela, şimdi bu fiyatlarla normal tabii de. O zamanlar sebzesi meyvesi, deterjanı bilmemnesi dahil aylık ortalama 200 hadi olsun 300 tutardı (indirimden aldığım zamanlar hariç), dediğim gibi indirimden depolardım çünkü.

Ay ne çok yazdım :) işin özü marketler arası çoğu ürün 10 tl hatta bazen 20 tl fark ettiği için fiyat takibi çok önemli. Bu arada migrostan da çağdaştan da alışveriş yapmam, çok pahalılar çünkü. Onun yerine yerel alışveriş marketlerinden indirim kovalarım. Bizim markette çoğu zaman gıdalarda 3 tane alım üzeri 50 kr indirim oluyor misal, 3 tane alsan 1.5 tl cebine kalıyor. 1.5 tl ufak gözükebilir ama 10 defada 15 tl fark eder.

Marka alisverisi yapiyorum genelde. Market market hic gezmedim, sirf ucuz diye ormanlari kesip wc kagidi yapan bir markadan asla almam. Bunun icin ozel yetistirilen agaclari kullanan bir firma var arastirip bulabilirsiniz.Deterjani sirf guzel kokuyor diye almam. Yerli sermaye olan ve kaynak sularini kirletmeyen deterjan var. Bu sebeple Papia ve Eti matik tercih ediyorum. Salca,konserve,tursu,recel kendim yapiyorum. Olur da yapamazsam yapanlardan satin aliyorum. Hazir paketli gida kullanmiyorum,meyve suyuna kadar kendim yapabiliyorum. Makarna da ayni sekilde. Bakliyati ,yumurtayi ,tavuk ve hindi gruplarini,zeytinyagini koyden satin aliyorum. Eti 3 ayda bir mezbahadan tanidik vasitasiyla kestirip depoluyorum. Bunlari yapinca zaten masraf yari yariya dusuyor. Tavsiyem ucuz urun degil kaliteli urun alin.

Hadi ya o kadar oldu mu??? 3 sene önce 45 50 liralarda bıraktık o işleri.ikinci çocugu düşündügümüz şu günlerde hiç iyi olmadı bu haber :) :KK66:

Premium care aylık paket böyle oldu.İndirim yakalarsam yazıcam buralara.Black Friday yaparlar inşallah bu sene de

Marka alisverisi yapiyorum genelde. Market market hic gezmedim, sirf ucuz diye ormanlari kesip wc kagidi yapan bir markadan asla almam. Bunun icin ozel yetistirilen agaclari kullanan bir firma var arastirip bulabilirsiniz.Deterjani sirf guzel kokuyor diye almam. Yerli sermaye olan ve kaynak sularini kirletmeyen deterjan var. Bu sebeple Papia ve Eti matik tercih ediyorum. Salca,konserve,tursu,recel kendim yapiyorum. Olur da yapamazsam yapanlardan satin aliyorum. Hazir paketli gida kullanmiyorum,meyve suyuna kadar kendim yapabiliyorum. Makarna da ayni sekilde. Bakliyati ,yumurtayi ,tavuk ve hindi gruplarini,zeytinyagini koyden satin aliyorum. Eti 3 ayda bir mezbahadan tanidik vasitasiyla kestirip depoluyorum. Bunlari yapinca zaten masraf yari yariya dusuyor. Tavsiyem ucuz urun degil kaliteli urun alin.

Ağzına sağlık.

Ben de yerli üretim, doğa ve hayvan dostu ürünler almaya dikkat ediyorum

Etimatik ilk defa duyuyorum,hiç kullanmadım memnun musun? Ben de ucuz ürün almam,guvendigim markalari alirim.Kaliteli ürünün fiyatı her markette değişiyor,onu demek istedim

Hepsinin indirimini takip ederim, hangisi uygunsa oradan alırım. Mecburen. Yoksa markete girince paraya bir şey değmiyor, hemen bitiyor.

Etimatik ilk defa duyuyorum,hiç kullanmadım memnun musun? Ben de ucuz ürün almam,guvendigim markalari alirim.Kaliteli ürünün fiyatı her markette değişiyor,onu demek istedim
Cok memnunum,beyazlari bembeyaz yapiyor dusuk derecede yikansa bile. Hem yerli sermaye,hem dogal. Yapilan yorumlari gordum de insanlar peynir ekmek gibi yumusatici aliyor,cok cok zararli. Meslegim dolayisiyla asla kullanmiyorum yumusatici. Bulasik makinesi deterjanini bile kendimiz yapabiliriz evde ustelik daha ucuza daha kaliteli bir urun olur. Kullandigim tek zararli kimyasal sanirim camasir suyu onu da tuvalete dokuyorum sirkeyle beraber. Cebimden cok dogayi dusunuyorum ben ve yapilan yorumlari okudukca doga icin hayvanlar icin uzuluyorum gercekten.

Cok memnunum,beyazlari bembeyaz yapiyor dusuk derecede yikansa bile. Hem yerli sermaye,hem dogal. Yapilan yorumlari gordum de insanlar peynir ekmek gibi yumusatici aliyor,cok cok zararli. Meslegim dolayisiyla asla kullanmiyorum yumusatici. Bulasik makinesi deterjanini bile kendimiz yapabiliriz evde ustelik daha ucuza daha kaliteli bir urun olur. Kullandigim tek zararli kimyasal sanirim camasir suyu onu da tuvalete dokuyorum sirkeyle beraber. Cebimden cok dogayi dusunuyorum ben ve yapilan yorumlari okudukca doga icin hayvanlar icin uzuluyorum gercekten.

Çamaşır makinası detejanım bitsin Etimatik deterjanı deneyeceğim.Fiyatı diğerlerine göre baya uygun yeni yeni gelmeye başladı bizim marketlere yada ben dikkat etmedim. Bulaşık makinası deterjanını için evde nasıl yapacağız. tavsiyeniz nedir ? Bir ara karbonat ve limon tozu kullandım ama hiç memnun kalmadık. Çok zararlı bir ürün aslında bulaşık makinası deterjanı. Ben parlatıcı kullanmıyorum onun yerine sirke ve limon kabukları ancak halen acabalarım var deterjan tabak çanakta kaldı mı diye

Çamaşır makinası detejanım bitsin Etimatik deterjanı deneyeceğim.Fiyatı diğerlerine göre baya uygun yeni yeni gelmeye başladı bizim marketlere yada ben dikkat etmedim. Bulaşık makinası deterjanını için evde nasıl yapacağız. tavsiyeniz nedir ? Bir ara karbonat ve limon tozu kullandım ama hiç memnun kalmadık. Çok zararlı bir ürün aslında bulaşık makinası deterjanı. Ben parlatıcı kullanmıyorum onun yerine sirke ve limon kabukları ancak halen acabalarım var deterjan tabak çanakta kaldı mı diye
Ben de sirke ve limon kabuklari kullaniyorum parlatici olarak. Sirkeyi annem evde yapar. Bulasik makinesi deterjani tarifi de su sekilde;

1 su bardagi toz soda
1 su bardagi limon tuzu
1 su bardagi karbonat karistiriyoruz her yikamada 1 corba kasigi kullaniyoruz. Bu tarif daha guzel temizliyor ben baska tarifleri de denedim ama en iyisi buydu,bardaklarim ayna gibi oldu gercekten. Sacmasapan kapsullere asla para vermedim,vermem de. Hem zararli hem pahali.

Ben de sirke ve limon kabuklari kullaniyorum parlatici olarak. Sirkeyi annem evde yapar. Bulasik makinesi deterjani tarifi de su sekilde;

1 su bardagi toz soda
1 su bardagi limon tuzu
1 su bardagi karbonat karistiriyoruz her yikamada 1 corba kasigi kullaniyoruz. Bu tarif daha guzel temizliyor ben baska tarifleri de denedim ama en iyisi buydu,bardaklarim ayna gibi oldu gercekten. Sacmasapan kapsullere asla para vermedim,vermem de. Hem zararli hem pahali.
Limontuzu da kimyasal:110:

En masumu. Tortu birakmiyor ve metallere yapismiyor. Ama ya bulasik makinesi kapsulu icindekiler?
Öyle tabi, kötünün iyisi. Ama bu doğal deterjan tariflerinde görüp limontuzunu doğal içerik sanıp içeceklere, reçellere bolca katanlar da var.

Öyle tabi, kötünün iyisi. Ama bu doğal deterjan tariflerinde görüp limontuzunu doğal içerik sanıp içeceklere, reçellere bolca katanlar da var.
Yaa iste bilmiyorlar ki recelin icine tereyagi ve limon koysalar ayni etkiyi verecek. Oturup asit yiyorlar farkinda degiller

Yaa iste bilmiyorlar ki recelin icine tereyagi ve limon koysalar ayni etkiyi verecek. Oturup asit yiyorlar farkinda degiller

Bu arada, bulaşık makinesi için olan karışımı kullanırken bulaşıkları lavaboda önden akıtıp mı koyuyorsunuz?

Ben kısaca suya tutarım ama süngerle ya da fırçayla akıtmıyorum. O karışım yeterli olur mu?

Aynı fikirdeyim sizinle çoğunlukla deterjanı bıraktım evimde doğal seyler üretmeye almaya başladım şu tabletlerim bitsin bende kendim yapıcam bir kaynak buldum herkes memnun parlatıcı yumuşatıcı hiç almıyorum eve güzel kokmasın sorun yok astımım olmadığı halde kokusu genzimi yakıyor eti matik son deterjanı bitirince alınacak listesine eklendi çamaşır suyu da bingo oksi güzel hemde klorsuz tavsiye ederim onun harici mutfakta her yüzeyi beyaz sirke bulaşık deterjanı karışımıyla siliyorum en azından kimyasal Yok

Bu arada, bulaşık makinesi için olan karışımı kullanırken bulaşıkları lavaboda önden akıtıp mı koyuyorsunuz?

Ben kısaca suya tutarım ama süngerle ya da fırçayla akıtmıyorum. O karışım yeterli olur mu?
Yok hic akitmam ben. Tek yaptigim bulasiklari ihmal edip de kuruttuysam midal bardagin icinde meyve suyu tortusu kalip kuruduysa onu elle yikar oyle koyarim makineye. Genel olarak tembel bir insanim islerimi ihmal edebiliyorum bazen :KK66: bulasik makinem iyi temizliyor bu karisimla. Her zaman kisa program kullanirim bu arada

Aynı fikirdeyim sizinle çoğunlukla deterjanı bıraktım evimde doğal seyler üretmeye almaya başladım şu tabletlerim bitsin bende kendim yapıcam bir kaynak buldum herkes memnun parlatıcı yumuşatıcı hiç almıyorum eve güzel kokmasın sorun yok astımım olmadığı halde kokusu genzimi yakıyor eti matik son deterjanı bitirince alınacak listesine eklendi çamaşır suyu da bingo oksi güzel hemde klorsuz tavsiye ederim onun harici mutfakta her yüzeyi beyaz sirke bulaşık deterjanı karışımıyla siliyorum en azından kimyasal Yok
Ne mutlu size
Hem tertemiz oluyor hem paraniz cebinize kaliyor. Zaten gidalarla yeteri kadar kimyasal aliyoruz,soludugumuz hava pis,ictigimiz sularda ne var belli degil hazir kullandigimiz halde. Bari yapabildiklerimizi yapalim

Ne mutlu size
Hem tertemiz oluyor hem paraniz cebinize kaliyor. Zaten gidalarla yeteri kadar kimyasal aliyoruz,soludugumuz hava pis,ictigimiz sularda ne var belli degil hazir kullandigimiz halde. Bari yapabildiklerimizi yapalim
Tarifinizi gördüm bende bu tarifi yapıcam herkes çok memnun
A5B39741-8514-475E-A8E2-327D89365A21.png

X