Derdim;marketlerdeki fiyat farkları...

Bir ara ben de takip edeyim dedim ama yapamadım.Aslında urunler tavsiye edilen satıs fiyatı uzerınden satılsa keske biz de rahat etsek

Bebek bezini islak mendili internetten aylik paket olarak aliyorum. Temizlik malzemelerini ucuz marketlerden alirim B.ve A.ile baslayanlardan. Sebze meyveyi pazardan aliyorum. Kahvaltilik salca bakliyat vs gibi seyleri daha kaliteli markalardan alirim

Ben de Migros'un 60 tl üzeri alışverişe yaptığı indirimleri tavsiye ederim geçenlerde 4lt komili ayçiçek yağını 9 tl'ye aldım. Hatta 120 tl'yi geçtik 2 teneke aldık. Bir de Migros'un kendi markası olan ürünlerin arkalarında kimin ürettiği yazıyor eğer beğenirsem alıyorum. Mesela ton balığını dardanel üretiyor ama diğerinin yarı fiyatı. Beyaz peyniri de güzel 600-700 gr 13,45

Az once rossmandan indirimde 22 tl lik agiz suyunu 13 e aldim diye sevinerekten eve donerken a101 e ugrayip dis macunu hediyeli agiz bakim suyunu 9 tl ye gordukten sonra bu konuya denk gelmek :KK70:
Sonra da neden iki yakam biraraya gelmiyor diyorum :cool:
Bu arada marka model ayni colgate nane ferahligi :mad:
Aman da aman Rossmanda nasıl güzel indirim var diyerek, söZde yüzde elli indirimli şampuanlar, duş jelleri, saç boyaları aldıktan sonra mahalledeki herhangi bir markette zatwn aynı fiyata indirimsiz satıldığını gördüm tam iki kez.
Kendince tecrübe ettim Rosmanndan sadece kendi ürünlerini alacaksın indirim arıyorsan, diğerleri zaten şişirilen fiyatların indirimi

Screenshot_2018-08-27-23-36-01.png
bulaşık makinesi için tablet alacaklar bi bakın:KK70:

Canım ebroşür tiendo takip ediyorum birde yakın marketleri gezerim

Mo dediğin mopaş sanırım bizim burda salı cuma halkgünü sizde pazarlar hangi gün kuruluyosa ogün indirimdir
Mesela bu marketin broşüründe 30 tllik alışverişe büyük yumoşu 5 liraya verdikleri yazar halbuki sadece onu alsanda 5 liraya verirler :)

Bulaşık için prilin jel yağçözücülü olanını alıyorum fiyatı 20 ila 32 arasında marketlerde değişiyo mo market ayda 1 muhakkak 10 lira yapıyo 3 ay rahat kullanıyorum ( hergün çalışıyo makina yağ olanı süper diğeri berbat)

Sıvı çamaşırı ise büyük boy perwolü 7/10 tlye moda namlıda carrefourda bulunca 2 adet kapıyorum bidaha indirime girmeden elimdeki bitmiyo

Salçayı a101in kendi ürününü alıyorum arkasında kime yaptırdıkları yazıyo tukaş/tat/ doğuşa yaptırıyolar tat etiketli alsan 8 lira bu ürün 3,25 idi bugün aldım 4,50 olmuş tattda 10 olmuştur

Yağı ise yudum yada bizime mo ve şok kampanya yapıyo 4 adet 1,25lt 26-27 lira yudumun tenekesini alsan hem zahmetli hemde enaz 35 lira

Kıymayı ve kuşbaşını bim ve a101den alıyorum 14,5 kıyma -15,5 kuşbaşı sakatat içinde carrefourdan ciğer taşlık alıyorum hem taze hem çok ucuz ama diğer kalemleri kasaptan alıyorum böbrek yürek astronomik fark var marketle

Pirinç ise bimden alıyoduö baldosu 15 oldu migros marka pirince gectim kampanyayla 2,5 kg baldo 10 liraya geliyo yayla reis hünkara yaptırıyolar

Ben bu ve daha çok ürünü yazıyorum ( sebzede dahil )nekadar normali nekadar kar etmisim ay sonunda topluyorum 300 mu ettim 150 lirayı bankaya yatırıyorum hem karda oluyorum hem para biriktirmiş
Tebrik ediyorumo_O
Market alışverişine bu kadar kafa yorsaydım bütün devrelerim yanardı benim gerçekten bravo:KK52:

Instagramda bi sayfa var. Nerde ne indirim fırsat var orda paylaşılıyor. ben ordan takip ediyorum.İsmini vermek sorun olur mu bilemedim.

Yumuşatıcım az kaldı,yumoşta indirim varsa market ismi söylermisin bari ben de stok yapayim
Bugün migrosta gördüm indirimdeydi bazı yumuşatıcılar. Ben Frosch aldım 40 yıkamalık 9,95ti. Yumoşun 30 yıkamalık konsantresi de 9,90dı
şimdi sanal markete baktım bazı ürünler indirimli link bırakıyorum
https://www.sanalmarket.com.tr/camasir-yikama-c-86?sirala=isme-gore-az&indirim=MCC

Carrefour sitesinde gördüm sabah (mail sayesinde) ya 3 ya 5 Eylüle kadar Vernel bir alana ikincisi %50 indirimli.

Eşimle hep bundan dert yansak da malesef girip alıp çıkıyoruz biz de.
Ben bir gıda alışverişi için 4-5 market gezen insanlar tanıyorum, biz istesek de yapamıyoruz çocuklarla uğraşamıyorum malesef.
Ama bildiğim şu her şeyin en pahalısı migrosta
Birkaç arkadaş da demiş migros pahalı diye. Küçüklüğümde migrosu hep elit kesim marketi görürdüm :KK70: çoğu kişi pahalı deyince aklıma çocukluğum geldi :)
Benimse uygun bulduğum bir market, tabii çok alternatifim olmadığından belki de biraz.
Mesela kendi markası olan ürünler bim vb marketlerle aynı fiyat, ee ben migrosu tercih ediyorum tabii ki.
Bir de kozmetik indirimi yaptığında gratis vb yerlerden çok daha ucuza geliyor
Bugün epey indirimli ürün gördüm markette ama ihtiyaç dışı alışveriş yapmadım.
Temizlik ürünlerinde daha ekolojik şeyler tercih ediyorum artık, bunu da migros fazlasıyla karşılıyor benim için

Ç olan çetinkaya. Diğeri mopaş
Ben mo diye okuyunca acaba mopaş mı diye düşündüm :) Geçenlerde İstanbul'a giderken uğradığım bir marketti, sırf merakımdan temizlik reyonunu dolaştım :) fiyatlar pahalı geldi

rulo ve ya tane hesabına girmezseniz çok kazıklanırsınız. insanlar ucuzdur diye büyük paketi alıyor. Benim migros carrefour başta olmak üzere gördüğüm büyük paket havlu peçeteler rulo hesabında küçük paketten pahalıya geliyor.
Geçen çayın 100 lüsü 50 lisinden daha pahalıya geliyordu tane hesabında. Tane ve gram hesabı önemli. Bir de gıdalarda skt çok önemli benim için. Asla yakın tarihli olanları almam.
Ben de rulo /tane hesabı yapanlardanım :) Yani birim fiyat önemli aslında, 10lu ürüne 15 TL vermek yerine bazen 8li ürüne 11 TL vermek daha avantajlı olabiliyor
Arkadaşlar benden size tavsiye herşeyi stoklayın ama bulaşık makinesi tableti stoklamayın , çok uzun süre bekleyince kendi kendine patlıyorlar bulamaç oluyorlar pakette .
Başıma geldi ordan biliyorum .
Bulaşık tabletlerinin ömrü 3 seneymiş (servisi söylemişti) skt ne yazarsa yazsın
Ama bence 1 sene içinde kullanılması gerekiyor, bir de saklama koşulları da önemli.

Eki Görüntüle 2182945 bulaşık makinesi için tablet alacaklar bi bakın:KK70:
Bu indirimde olan ürün klasik tablet yani içinde ekstra bişey yok sadece deterjan tableti, yanında tuz ve parlatıcı kullanılması lazım :KK66:
dipnot geçeyim de :KK70:
Indirdim de detaylı incelemedim daha. Biraz sindirmeyi bekliyorum,bugün öğrendiklerim kâfi:KK70:
ahaha kalpten gitmene az kaldı farkettim :KK70:
Aaa çok zevkli., bi zaman sonra alışkanlık yapıyor. Markette gezer gibi bişey almasan bile bakıyorsun:KK70:
Evet yaaa ben de keyif alıyorum artık
anneme o kadar söylenirdim ona benzedim :KK70: eee napalım devir ekonomi devri

MissAmor MissAmor Yumoş konsantre alıyorum ama kaça aldigimi hatırlamıyorum ya. 60 yikama alıyorum hep,sanırım 18tl mi neydi en son aldigimda

Ben bisey alirken en az 2 markete girip fiyat karsilastiriyorum. Geçen karper peynir aldım 5 tl ye baska markete uğradım 3 liraydı bakınca aradaki fiyat farki 2 tl ama nerdeyse yari yariya farkediyo 1 lira daha verip 2 paket alırsın yani. Genelde gıdada cok fiyat farkediyor. Bizim mahallede bir market var genelde digerlerinden daha uygun oluyor ama yinede ordan aldıklarımı bile en az baska bitanesine girip kıyaslarım vaktim yoksa acil almam gerekiyorsa mecbur aliyorum ama 2 lira ordan 3 lira ordan derken baya farkediyor ödediğin.

MissAmor MissAmor Yumoş konsantre alıyorum ama kaça aldigimi hatırlamıyorum ya. 60 yikama alıyorum hep,sanırım 18tl mi neydi en son aldigimda
Migros sanal markette 60 yıkama 18 TL ama bir alana ikincisi %50 indirimli
30 yıkama 9,95 TL o da aynı şekilde ikincisi %50 indirimli.
Çocuklar için olan sensitive 30 yıkamalık da deterjanıyla birlikte 34,90 TL (deterjanın kendisi 30 lira)
Yan sekmede sanal market açıktı oradan baktım şimdi :KK66:

X