Deprem korkusu :(

canmailem

Guru
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2014
5.679
5.966
36
Son zamanlarda hergün deprem oluyor burada, çok korkuyorum artık özellikle evde yalnız olduğuım zaman birde bu son günlerde büyük deprem bekleniyor haberleri de çıkınca.. var mı benim gibi korkusu olan nasıl yenebilirim bunu birde panik atağım var zaten diken üstündeyim sanki her an deprem olacakmış gibi geliyor artık :KK43:

Ya benimde var aynı korku aklıma geldi mi sabahlara kadar uyuyamiyorum. bende bugünlerde güneş tutulması falan baya takilmistim yalnız değilsin arkadaşım :KK43: korkma ama olucagi varsa olucak yapıcak bişey yok biz tedbirimizi alalım gerisine karisamayiz zaten

Son zamanlarda hergün deprem oluyor burada, çok korkuyorum artık özellikle evde yalnız olduğuım zaman birde bu son günlerde büyük deprem bekleniyor haberleri de çıkınca.. var mı benim gibi korkusu olan nasıl yenebilirim bunu birde panik atağım var zaten diken üstündeyim sanki her an deprem olacakmış gibi geliyor artık :KK43:
Nerde yasiyorsunuz?
Bende de ayni korku var, dusunmemeye calisiyorum.
Deprem cantam var, acele giyilecek kiyafetlerim kolayda durur, disari cikarken giymek icin.
Baska da bise yapamam

, kotü bi duygu, bu duyguyu beslememek lazim

, deprem olcak haberlerino dinlemiyorum, ve inanmiyorum

, her an olabilir sonucta bi tarihi yok, su gu
olacak diyip de o gunu beklemek daha zor.

tedbir alıp normal yaşamı sürdürmekten başka çare yok ki

sürekli düşünürseniz yaşayamazsınız.

Ya benimde var aynı korku aklıma geldi mi sabahlara kadar uyuyamiyorum. bende bugünlerde güneş tutulması falan baya takilmistim yalnız değilsin arkadaşım :KK43: korkma ama olucagi varsa olucak yapıcak bişey yok biz tedbirimizi alalım gerisine karisamayiz zaten
Ya bende öyle birde hergün deprem olur mu bir yerde bir günde 27 tane deprem olmuş geçen gün Allah yardımcımız olsun yapacak bişey yok olursa da :KK43:

Nerde yasiyorsunuz?
Bende de ayni korku var, dusunmemeye calisiyorum.
Deprem cantam var, acele giyilecek kiyafetlerim kolayda durur, disari cikarken giymek icin.
Baska da bise yapamam

, kotü bi duygu, bu duyguyu beslememek lazim

, deprem olcak haberlerino dinlemiyorum, ve inanmiyorum

, her an olabilir sonucta bi tarihi yok, su gu
olacak diyip de o gunu beklemek daha zor.
Balıkesirde yaşıyorum valla benim çantam falan da yok Allaha emanetiz işte .. Dua ediyorum sadece bu kış kıyamette Allah kimseyi evsiz bırakmasın :KK43:

benim de hayatımın en büyük korkusu bir kez sallandık herkes kaçışmaya başladı ben ise olduğum yerde kitlendim kaldım hareket edemedim , bina çöküp gitse bile ben olduğum yerde kalırım , ufak deprem de bile korkup ağlamaya başlıyorum şuan yaşadığım yer deprem riski yok olsa yaşayamazdım :KK43:

Bende de geçen Mayıs ayında başladı.
Marmarada deprem olmuştu ve ben ilk kez bi depremde evde yalnızdım
o gün bugündür sallanıyorum.
o gün depremi hissettiğim koltuktaysam eğer daha fazla sallanıyorum.
sürekli gözüm avizelerde. bazen gerçekten sallanıyo gibi gözüküyo gözüme.
depremmi oluyo diye sormaktan bıktım.
daha önce çok daha şiddetlilerini yaşadım ama böyle olmamıştı.
tek olmak, kızımı eşimi ailemi bir daha görememe korkusu bir anda içime işlemişti.
çoraplarımla kendimi dışarı atmıştım. Sanırım ondan oldu.
düşünmemeye çalışıyorum, dua ediyorum.
nerde ne zaman olacağı belli değil ki.
Alın yazısına da inanıyosak eğer bu korku yersiz.
Allah korusun hepimizi.

benim de hayatımın en büyük korkusu bir kez sallandık herkes kaçışmaya başladı ben ise olduğum yerde kitlendim kaldım hareket edemedim , bina çöküp gitse bile ben olduğum yerde kalırım , ufak deprem de bile korkup ağlamaya başlıyorum şuan yaşadığım yer deprem riski yok olsa yaşayamazdım :KK43:
İnsan o anda ne yapacağını şaşırıyor, bende kımıldayamıyorum yerimden çok büyük deprem olsa dışarı çıkamam sanırım :KK43: Aslında deprem riski her yerde var bence siz nerede yaşıyorsunuz?

İnsan o anda ne yapacağını şaşırıyor, bende kımıldayamıyorum yerimden çok büyük deprem olsa dışarı çıkamam sanırım :KK43: Aslında deprem riski her yerde var bence siz nerede yaşıyorsunuz?
orduda yaşıyorum risk var ama birinci dereceden değil arada sallandığımız oluyor.

Bende de geçen Mayıs ayında başladı.
Marmarada deprem olmuştu ve ben ilk kez bi depremde evde yalnızdım
o gün bugündür sallanıyorum.
o gün depremi hissettiğim koltuktaysam eğer daha fazla sallanıyorum.
sürekli gözüm avizelerde. bazen gerçekten sallanıyo gibi gözüküyo gözüme.
depremmi oluyo diye sormaktan bıktım.
daha önce çok daha şiddetlilerini yaşadım ama böyle olmamıştı.
tek olmak, kızımı eşimi ailemi bir daha görememe korkusu bir anda içime işlemişti.
çoraplarımla kendimi dışarı atmıştım. Sanırım ondan oldu.
düşünmemeye çalışıyorum, dua ediyorum.
nerde ne zaman olacağı belli değil ki.
Alın yazısına da inanıyosak eğer bu korku yersiz.
Allah korusun hepimizi.
O sürekli sallanma hissi bende de var deprem olmasa bile oluyormuş gibi geliyor sürekli rüyama bile giriyor o derece ...İnsan zaten ilk başta sevdiklerini düşünüyor o anda dua etmekten başka yapacak birşey yok malesef

O sürekli sallanma hissi bende de var deprem olmasa bile oluyormuş gibi geliyor sürekli rüyama bile giriyor o derece ...İnsan zaten ilk başta sevdiklerini düşünüyor o anda dua etmekten başka yapacak birşey yok malesef

psikolojik bişey olduğunun farkındayım o yüzden sallandığımı hissettiğimde fazla üstünde durmuyorum.
depremmi oluyo demiyorum zaten artık cevap vermiyo eşim.
deprem olacaksa 1 gün olacak ama biz böyle hergün yaşıyoruz.
bide boş kaldığımda oluyo, bunu anladığımdan beri biraz daha rahatım

psikolojik bişey olduğunun farkındayım o yüzden sallandığımı hissettiğimde fazla üstünde durmuyorum.
depremmi oluyo demiyorum zaten artık cevap vermiyo eşim.
deprem olacaksa 1 gün olacak ama biz böyle hergün yaşıyoruz.
bide boş kaldığımda oluyo, bunu anladığımdan beri biraz daha rahatım
Aynen bence de psikolojik ben zaten herşeyi kafaya takan birisiyim depremde en büyük korkum şu sıralar, ama dediğin gibi olacakla öleceğe çare yok ne kadar korksakta başımıza gelecekse yapacak birşeyimiz yok

Korkmayin. Her gun deprem olmasi iyi birsey. Hafif hafif hissedilir hissedilmez arasi enerji bosalmis oluyor. Bu daha sevindirici bir durum aslinda. 99 depremini yasayan biri olarak sizi anliyorum ama gercekten tedirgin olmayin. Eger icinizi rahatlatacaksa hazirlikli olun her an disari cikacakmis gibi ama onun disinda dusunmueyin. Ayetel kursi okuyun.

Cok gecmis olsun korkunun ecele faydasi yomtur bildigim halde yaklasik 2 senedir her gece yataga girdigimde son depremler listesine bakmadan uyuyamayan biriyim bende. Yatakta dondugumde bile kendi kipirdamamda korkuyorum cok fena bi durum cok iyi.anliyorum sizi..

Depreme kafayı takarak kendi günlük yaşantınızı sarsıyorsunuz. Elimizden gelmeyecek şeylere kafayı yormaya gerek yok ki, tedbiri güzelce aldıktan sonra.

Korkmayin. Her gun deprem olmasi iyi birsey. Hafif hafif hissedilir hissedilmez arasi enerji bosalmis oluyor. Bu daha sevindirici bir durum aslinda. 99 depremini yasayan biri olarak sizi anliyorum ama gercekten tedirgin olmayin. Eger icinizi rahatlatacaksa hazirlikli olun her an disari cikacakmis gibi ama onun disinda dusunmueyin. Ayetel kursi okuyun.
evet öyle diyorlar böyle artçı sarsıntıların olması iyiymiş umarım öyledir, ayetel kürsiyi sürekli okumaya çalışıyorum zaten teşekkürler :)

Cok gecmis olsun korkunun ecele faydasi yomtur bildigim halde yaklasik 2 senedir her gece yataga girdigimde son depremler listesine bakmadan uyuyamayan biriyim bende. Yatakta dondugumde bile kendi kipirdamamda korkuyorum cok fena bi durum cok iyi.anliyorum sizi..
çok sağolun, bende o kadar takındı değildi aslında korkardım ama hayatımı etkilemiyordu bu son depremlerden sonra böyle oldum

Depreme kafayı takarak kendi günlük yaşantınızı sarsıyorsunuz. Elimizden gelmeyecek şeylere kafayı yormaya gerek yok ki, tedbiri güzelce aldıktan sonra.
Aslında kafaya takmamak gerekiyor ama işte elimde değil :KK43:

evet öyle diyorlar böyle artçı sarsıntıların olması iyiymiş umarım öyledir, ayetel kürsiyi sürekli okumaya çalışıyorum zaten teşekkürler :)

çok sağolun, bende o kadar takındı değildi aslında korkardım ama hayatımı etkilemiyordu bu son depremlerden sonra böyle oldum

Aslında kafaya takmamak gerekiyor ama işte elimde değil :KK43:
Bende oyleydim iste ama gecen sene 5. Katta yakalandm o gun bugun cok tirsarm. Bide 2 ay once fln burdada cok oldu hissedildi sabaha karsi olanlari fln hep duyarm. Ama duanizi edin ve yatin baska elimizden gelen bise yok Allaha emanetiz hepimiz..

Bende oyleydim iste ama gecen sene 5. Katta yakalandm o gun bugun cok tirsarm. Bide 2 ay once fln burdada cok oldu hissedildi sabaha karsi olanlari fln hep duyarm. Ama duanizi edin ve yatin baska elimizden gelen bise yok Allaha emanetiz hepimiz..
5. katta daha fazla hissetmişsinizdir üst katlarda daha çok hissediliyor, gece olmasından çok korkuyorum bende sizede geçmiş olsun buarada, nerede yaşıyorsunuz

X