Dehbli biri olarak yaşamaktan biktim

Bizim kuşağın ebeveynleri çok benimseyemiyorlar bu durumu. 33 yaşındayım, bende 17 yaşından beri sorunlar olmasına, psikiyatrist psikiyatrist dolanmama rağmen, 32 yaşında hastaneye yatınca ailem fark etti gerçekten bir sorunum olduğunu. Şimdiki çocuklar daha şanslı o bakımdan, aileler daha bilinçli, çocuk psikiyatrisi gelişti, yayıldı.

Evet kesinlikle. Ailelerimiz iyi niyetlerine rağmen destek olmak yerine daha da beter yaptı hayatlarımızı. Ondan buraya yazan annelere "yok yok sizin çocuğunuz şanslı" yazmaya çalıştım hep 😁 gerçi bizim anne babalarımız da ne bilsin. Onların da elinden o gelmiş.

Çok ama çok zorlanıyorum. Hele cezadan önce Hukuk mahkemelerindeyken istifayı düşünüyordum. O miras dilekçeleri cevaplar kira şu bu. Hele ilçe asliye hukuku hayatımın en zor günleriydi sıfatla her dosyaya bakılıyo ya. Ben zaten 2 sayfayı doğru düzgün okuyabilen birisi değilim 50 kere kalkarım başından. Film bile izleyemem her işi son dakika yaparım hep ertelerim. Ben 1-2 seneye istifa edip tamamen hukuktan bağımsız bir alana geçmeyi düşünüyorum. Çünkü yani bana kalırsa bir gerekçeli karar 2 cümle filan olmalı 4 sayfa değil gsgsgsgs bizim gibilerin alanı değil hukuk.
Anne olmak mesela bana çok uzak geliyor çünkü belki ben ileride başka bir iş yapıcam ne bileyim belki şarkıcı ünlü filan olcam gsgsgsgs hani ruhuma kalsa hayatımın başında gibiyim öyle hayaller ama işte öyle de değil orta yaşlardayım artık. Siz avukatlık mı yapıyorsunuz ?

Yok ben insan hakları masteri yaptım sonra 9 sene bmde çalıştım biraz ankarada biraz afrikada biraz antepte. Şimdi istifa ettim ama yine göç alanında çalışıyorum. Bmde kamplarda filan çalıştığım için çok rapor yazıp okuyordum ama gün içinde sahadaydim mesela mülteci kampında insanlarla birebir iletişim halindeydim o beni sosyal açıdan zorlasa da rapor yazdığım zamanları daha kolaylastiriyordu. Ama orda da gece gunduz yoktu ve cok stresli bir ortamdi. En son dayanamadim istifa ettim. Şimdi tamamen masa başında proje yazdığım için biraz daha zorlanıyorum ki yazmayı sevmeme rağmen 🥲 sizi çok iyi anlıyorum bence de kararlar 3 satır olmalı benim de en sevmediğim şey karşı tarafın dilekçesini okumak dosyayı incelemekti. Ceza aihm filan o dosyaları seviyordum ama borçlar ticaret birlesme devralma icra iflas bunlardan nefret ederdim. Iltica ve göç hukuku alanında, tcdş ve çocuk koruma alanında çalışmak yine de zevkli bizim gibi tipler konuyu sevince daha rahat çalışıyor o açıdan avukatlığı bıraktigima pişman değilim. Bu arada alan değiştirmek isterseniz bence Bm ve avrupa konseyinin access to justice projelerine bakın çok daha zevkli ve eski bir hakimi havada kaparlar. Kamudan sivil topluma ve uluslararası kuruluşlara geçen arkadaşlarım var hiçbiri pişman değil. Sadece is güvencesi çok daha az tabi bizde.

Son düzenleme:
Ben de DEHB’liyim. Bu benim kendime koyduğum bir tanı değil, doktor DEHB tanısı koydu. Reçeteli ilaçlar kullandım.

Evet, beynimin içi o kadar dağınık ki, bir iş yaparken başka elli iş aklıma geliyor, bir o yana bir bu yana parçalanarak iş yapıyorum. Yapmam gereken işi yapamamak için adeta mantı bile açıyor oluyorum. İki satır okurken üçüncü satırda aklıma bir şey giriyor. Tek bir işi uzun bir odak süresiyle hâlledemiyorum, bölünüyorum. Bir de fazlasıyla detaycıyım, bu yüzden işleri zamanında asla bitiremiyorum.

Öncelikle hayat bizim için gerçekten zor; ama bunu bir engel olarak nitelemeyelim. Ben sürekli elimde not defteri anam babam usulü plan yaparak, sürekli yazarak günlük akışıma ve düzenime yön veriyorum; yoksa her şey kocaman bir kaos bulutundan ibaret oluyor.

Ben de DEHB’liyim. Bu benim kendime koyduğum bir tanı değil, doktor DEHB tanısı koydu. Reçeteli ilaçlar kullandım.

Evet, beynimin içi o kadar dağınık ki, bir iş yaparken başka elli iş aklıma geliyor, bir o yana bir bu yana parçalanarak iş yapıyorum. Yapmam gereken işi yapamamak için adeta mantı bile açıyor oluyorum. İki satır okurken üçüncü satırda aklıma bir şey giriyor. Tek bir işi uzun bir odak süresiyle hâlledemiyorum, bölünüyorum. Bir de fazlasıyla detaycıyım, bu yüzden işleri zamanında asla bitiremiyorum.

Öncelikle hayat bizim için gerçekten zor; ama bunu bir engel olarak nitelemeyelim. Ben sürekli elimde not defteri anam babam usulü plan yaparak, sürekli yazarak günlük akışıma ve düzenime yön veriyorum; yoksa her şey kocaman bir kaos bulutundan ibaret oluyor.

Evet bence de engel değil sanırım biraz abartmışım depresif ruh halimle. Ben ajandami güzel tuttuğum günler inanın çok iyiyim. Ama bazen ajandami bile açamıyorum. Size de kolaylıklar dilerim 😊🌹

Evet bence de engel değil sanırım biraz abartmışım depresif ruh halimle. Ben ajandami güzel tuttuğum günler inanın çok iyiyim. Ama bazen ajandami bile açamıyorum.
Sizi anlıyorum, bir yerde kopuyorsun mesela; sonra toparlamak ipin ucunu yakalamak o kadar zor oluyor ki. Koyveriyorsun iyice. İşlerden kaçış başlıyor. Zor böyle yaşamak, kafamın içinde sürekli kendimi telkin ediyorum.

Sizi anlıyorum, bir yerde kopuyorsun mesela; sonra toparlamak ipin ucunu yakalamak o kadar zor oluyor ki. Koyveriyorsun iyice. İşlerden kaçış başlıyor. Zor böyle yaşamak, kafamın içinde sürekli kendimi telkin ediyorum.

Ben de, bazen sabahları neden ise gitmemiz gerektiğini anlatan ted konuşmalari yaparken buluyorum kendimi sırf popomuzu kaldırıp ise gidebilelim diye.

Ben de sizin gibiyim ve ben de ortaokul lise üniversite boyunca ritalin kullandım. Dikkat dağınıklığı ve hiperaktivite için.
Yetişkin hayatının beni zorlamasının yanında nasıl desem 32 yaşındayım işim gücüm düzenim var ama atıyorum bir balerinin hayatını anlatan film izliyorum balerin mi olsam diyorum eşek kadar kadın. Başka bir gün başka bir şey olduğumun hayalini kuruyorum sanki 15 yaşındayım da her şey mümkünmüş gibi saçma sapan heveslerim oluyor.

Bu konu beni pek neşelendirdi aslında böyle hüzünlü ama mutlu olursunuz ya, öyle bir etki bıraktı. Benim gibi birilerinin olduğunu bilmek çok güzelmiş.

Hep yönetmen olduğumu hayal ederdim, bir sürü hayaller kurardım esas mesleğim bambaşka bir şey oysa ki. Dediğiniz gibi düzenim belli koca kadınım. Sonra elime öyle bir fırsat geçti ki, bir kısa film çektim geçen sene. 4 günde bütün kostüm, çekim, İngilizce seslendirme, editleme vs. hepsini tek başıma tamamladım. Orta segment bir Samsung telefonum var onunla yaptım her şeyi. Yarışmaya göndereceğim gece stresten ve yorgunluktan kusup, seslendirmeye öyle devam ettim. Evde mutfakta yerde oturup yaptım seslendirmeyi 🤭 Film beklemediğim bir başarı yakaladı hatta eşim Avrupa'ya gitti film sayesinde. Yapamazsın diyenlere güzel bir cevap oldu. Üniversite hocalarım falan "film çekmeye devam etmelisin, bu işin peşini bırakmamalısın" dedi. Hiç tanımadığım insanların takdiriyle karşılaştım. Hep utanırdım çocuk gibi hayal kuruyorum diye aslında. Hayat böyle garip bir şey işte. Demem o ki dansa başlamak için de geç değil 🥰

Bu konu beni pek neşelendirdi aslında böyle hüzünlü ama mutlu olursunuz ya, öyle bir etki bıraktı. Benim gibi birilerinin olduğunu bilmek çok güzelmiş.

Hep yönetmen olduğumu hayal ederdim, bir sürü hayaller kurardım esas mesleğim bambaşka bir şey oysa ki. Dediğiniz gibi düzenim belli koca kadınım. Sonra elime öyle bir fırsat geçti ki, bir kısa film çektim geçen sene. 4 günde bütün kostüm, çekim, İngilizce seslendirme, editleme vs. hepsini tek başıma tamamladım. Orta segment bir Samsung telefonum var onunla yaptım her şeyi. Yarışmaya göndereceğim gece stresten ve yorgunluktan kusup, seslendirmeye öyle devam ettim. Evde mutfakta yerde oturup yaptım seslendirmeyi 🤭 Film beklemediğim bir başarı yakaladı hatta eşim Avrupa'ya gitti film sayesinde. Yapamazsın diyenlere güzel bir cevap oldu. Üniversite hocalarım falan "film çekmeye devam etmelisin, bu işin peşini bırakmamalısın" dedi. Hiç tanımadığım insanların takdiriyle karşılaştım. Hep utanırdım çocuk gibi hayal kuruyorum diye aslında. Hayat böyle garip bir şey işte. Demem o ki dansa başlamak için de geç değil 🥰

Ay siz benim ilham perim oldunuz süpersiniz. Harika. Filmi izleyebiliyor muyuz ama anonim kalmak isterseniz hiç sorun değil. Vay be.

Ben gitarla şarkı yazıp bazen de telefon ya da bilgisayardan aranjman yapmaya çalışıyorum biraz ilerlettim sayılır ama bir turlu ilerleyemedim. Onda da çok istikrarlı değilim.

Ay siz benim ilham perim oldunuz süpersiniz. Harika. Filmi izleyebiliyor muyuz ama anonim kalmak isterseniz hiç sorun değil. Vay be.

Ben gitarla şarkı yazıp bazen de telefon ya da bilgisayardan aranjman yapmaya çalışıyorum biraz ilerlettim sayılır ama bir turlu ilerleyemedim. Onda da çok istikrarlı değilim.

En son şu şarkıyı yaptım ama prodüksiyonu hala çözemedim çok amatör duruyor

Özelden yollayayım size tabi ki, çok spesifik bir yerdeyiz kesin tanıyan çıkar 🤭

Keşke gitar çalabilsem nedense iki elimi aynı anda kullanamıyorum 😁 Bence kesinlikle üstüne düşün, gerçekten çok keyifli bir uğraş çok özendim şu an.

En son şu şarkıyı yaptım ama prodüksiyonu hala çözemedim çok amatör duruyor

Siz mi söylediniz bunu ? Çok iyi. Aşırı potansiyeli var. Naçizane fikrim tek ihtiyacı olan biraz enstrüman ve vokal/müzik ses dengesi. Mesela saksafon bu parçaya çok yakışır bence. Kesinlikle devam etmelisiniz 😍

Benim de dikkatimi çok dağınık. Doktora gittim birkaç kez. Birinde bir test yaptırmıştı evet hayır gibi ama sende olsaydı çocukluktan itibaren olurdu diyorlar. Eşyalarımı hep bir yerlerde unutuyorum. Belki de telefon bağımlılığından dolayı dikkatim çok dağınıklık, emin değilim. Size verecek bir tavsiyem yok o yüzden ama dikkatiniz çabuk dağılmasına rağmen GS Hukuk kazanmışsınız. Yani bence hastalığınız hayatınızı başkaları kadar mahvetmemiş. Bence başardıklarınız ile gurur duymalısınız.

Bu arada sitede reklamları nasıl engelleyecegimi bilen var mı? Onlar da çok dikkatimi dağıtıyor.

Sizin adınıza çok mutlu oldum.Umarim daha çok film yaparsınız. Bu arada çok merak ettim filminizi. Bir yerden izleme imkanımız var mı?

Ben de, bazen sabahları neden ise gitmemiz gerektiğini anlatan ted konuşmalari yaparken buluyorum kendimi sırf popomuzu kaldırıp ise gidebilelim diye.
Ben son zamanlarda ara ara sizi düsündüm. Nerdedir ne yapıyor diye. Duygularınızı çok iyi anlayabiliyorum. Umarım bu depresif vakitleriniz azalır , hayat sizin için bir nebze de olsa kolaylaşır.

Ben son zamanlarda ara ara sizi düsündüm. Nerdedir ne yapıyor diye. Duygularınızı çok iyi anlayabiliyorum. Umarım bu depresif vakitleriniz azalır , hayat sizin için bir nebze de olsa kolaylaşır.

Yaaa çok sağ olun 🥰 İstanbula taşındım yeni işe başladım aslında her şey gayet iyi ya çok şükür. Siz nasılsınız?

Ayy gurur duydum sizinle çok daha büyük başarılarınızı duyarız inşallah . Ama ben bugün dans derim yarın şarkıcı sonraki gün arkeolog hshshs terelelli işte benim hayaller hep. Hiç o istikrar yok hiç de olmadı.
Siz devam ediyor musunuz filmlere

Evet bence de engel değil sanırım biraz abartmışım depresif ruh halimle. Ben ajandami güzel tuttuğum günler inanın çok iyiyim. Ama bazen ajandami bile açamıyorum. Size de kolaylıklar dilerim 😊🌹

Biz dikkat toplamak için yol bulursak birbirimizi unutmayalım da söyleyelim bu ekip

Ayy gurur duydum sizinle çok daha büyük başarılarınızı duyarız inşallah . Ama ben bugün dans derim yarın şarkıcı sonraki gün arkeolog hshshs terelelli işte benim hayaller hep. Hiç o istikrar yok hiç de olmadı.
Siz devam ediyor musunuz filmlere

Yaaa çok teşekkür ederim hepimizin inşallah. Şimdi bir senaryo yazıyorum, diğeri belli bir konsept dahilindeydi, bu seferki tam kendi istediğim gibi olsun istiyorum. Bir yandan da daha iyi bir kamera için para biriktiriyorum. Vakti var yani, ama ihtiyacım olan cesareti topladım 😊
Bunların dışında ralli pilotu olmak, motosiklet sürmek, makyaj artisti olmak falan da var hahshaha onları hiç saymıyorum fazla uç onlar

X