Değişmeyen sorumsuz sevgili yaşattığı travmalar

Larsvontrier

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
22 Mart 2022
185
218
28
Merhaba kızlar 26 yasındayım, 1 yıllık ilişkim var kendisi 35 yasında.
Bu bir yıl bana 10 yıl gibi geldi.. o kadar çok şey yaşadım ki. Benden önce birlikte yaşadığı sevgilisinden bir türlü ayrılamıyordu, yani ayrıldım bitti görüşmüyoruz vs diyordu her seferinde inanıyordum ama bir sekilde konustuklarını yakalıyordum. oldukça saygısız, bitik toksik bir ilişkiydi onlarınki. Kadın defalarca benim pesime düştü, aradı, taciz etti, intihar etmeye kalkıstı geri dönmesi için, kendini jiletledi. Böyle psikolojik sorunları olan birisi ama sadece onu suçlamıyorum çünkü iletişimi sürdüren taraf erkek arkadaşım.
Bir şekilde affettim, 4-5 yıllık ilişkisi benimle tanıstıktan sonra bitti bazı bağları koparmak kolay olmayabilir diye düsündüm ona karsı sevgimden dolayı defalarca affettim. Beni ailesiyle tanıstırdı, beraber oldugumuz muddette benim evimde birlikte yasıyoruz.
Bunun dısında alkole cok düskün, oldukça pislik bir arkadaş çevresi var.
haftanın 5-6 günü içiyor gece hayatını vs cok seviyor ne zaman ki mutluyuz her sey yolunda o zaman cok azaltıyor ve bu sekilde mutlu oldugunu dile getirse de, en fazla 1 hafta dayanbiliyor bin bir yalanla bahaneyle ortadan kaybolup arkadaslarıyla mekana gidiyor.

Bu kişiden 3 ay önce hamile kaldım, cok büyük bir travmaydı. yine bu sorumsuz davranısları, bir tamam hemen evlenelim diyip daha sonra ama cocuk icin evlenilir mi gibi konusması, o ruh haliyle ona asla güvenemedim kürtaj oldum tek basıma ağlaya ağlaya vs.

Sonra artık rest çektim. Kendime çeki düzen verme kararı aldım hiç bir şekilde iletişime geçmeyip önüme bakıyordum. Aradı pesimden kostu, acıtasyon yaptı. En sonunda görüşelim bir kez dedi, tamam dedim. Ve bensiz yasayamadıgını, uyuyamadıgını, benı kaybetmek istemediğini, Benimle evlenmek istediğini, telefonunu her zaman ortaya koyacagını? gizli saklı bişey kalmayacağını vs söyledi ve bir sekilde kendimi tekrar onunla aynı evde buldum.
Bu defa kabusum basladı, içimdeki güvensizlik korkular hic dinmedi. telefonu yine hep ters. tuvalete telefonla gitmeye devam. yanyanayken iyiyiz ama dısardayken hep tartıstım kendimi tutamadım o da içmeye gitmiş ilk defa buyuk bi kavga ettim ve tüm kıyafetlerini gittim çöpe atarken video çektim. Çok sakin bir insanımdır ilk defa böyle büyük bir tepki verdim sok oldu. Engelledi beni her yerden.
Napacagımı bilmiyorum, her seyin düzeleceğine olan inancım bitti emeklerim gitti, psikolojim bitti.. nasıl dusunmem gerektıgını bılmıyorum saglıklı karar alamıyorum suan cok bosluktayım lütfen bi yol gösterin bana. Kimsesizim anne baba vefat etti, o yuzden tutunacak bi dalım yok..

Allah sana akıl fikir versin. Ben bu tarz konulara yazacak bir şey bulamıyorum. Bazısı napıyorsa kendine yapıyor.

bir de kendi ilişkine bakmadan önceki ilişkisine toksik, bitik bir ilişkiydi falan demişsin. Sizinki harika zaten

kendim ettim kendim buldum vakası sizinki
adamın hayatı ortadaymış zaten ama siz kendiniz yetmez gibi o hayata birde bebek ortak etmeye çalışmışsınız.

sizinle tanışınca sevgilisinden ayrılan başkasıyla tanışıncada sizden ayrılırdı eninde sonunda.
bitmesi iyi olmuş önünüze bakın.

Allah sana akıl fikir versin. bir de kendi ilişkine bakmadan önceki ilişkisine toksik, bitik bir ilişkiydi falan demişsin. Sizinki harika zaten
İlk aylarda neden affettiğimden bahsettim, tabii ki benimki de toksik bir hal aldı bunun da farkındayım ama o zamanlar bilemezdim bu kadar kötü seyler yasayacagımı.

Hala ne yapacaginizi gercekten bilmiyor musunuz? Sakin bir insanim demissiniz bu cok belli yoksa bu kadar sakin olmayan bir insan bu iliskiye bastan baslamazdi.

Sizinle taristiktan sonra 4.5 yillik iliskisini bitiren adam baskasiyla tartisip pekala sizden ayrilir. Onlarinki toksik bir iliski demissiniz ama uzgunum sizinki de oyle.

Emeklerim bitti demissiniz bu iliskilerdeki emek lafini genel olarak cok komik bulurum ama siz ciddi bir emek vermissiniz. Bu emeginiz de kimsenin daha dogrusu cogumuzun diyeyim 1 gununu ayirmayacagi birine 1 yil ayirmissiniz. Gercekten kendinize verdiginiz deger bu olmamali. O travmalari kimse yaratmamis siz secmissiniz.

Evet ben cok istiyordum. O da istiyordu. olmadıkca üzülüyordum ama ne kadar temkinsiz cocukca davrandıgımı basıma gelene kadar anlayamadım, büyük bi günah isledim.

İlk aylarda neden affettiğimden bahsettim, tabii ki benimki de toksik bir hal aldı bunun da farkındayım ama o zamanlar bilemezdim bu kadar kötü seyler yasayacagımı.
bir de yazıda senle tanışınca 4-5 yıllık ilişkisini bitirmesini normal bir şey gibi anlatman rahatsız edici. Eski sevgilisine psikopat falan demişsin ama sonunda sen de ona dönüşmüşsün. Tüm kıyafetleri çöpe atıp videoya çekmek nedir?

Bu adamın ne özelliği var böyle? Şeyi altından falan mı beraber olan kadın akıl sağlığını kaybedecek raddeye gelmesine rağmen kopamıyor?

Son düzenleme:
Evet ben cok istiyordum. O da istiyordu. olmadıkca üzülüyordum ama ne kadar temkinsiz cocukca davrandıgımı basıma gelene kadar anlayamadım, büyük bi günah isledim.

günahı sevabı sizden başkasını ilgilendirmez.
çocukça diye nitelendiremedim ben.
bir adamın peşine kendinizden vazgeçmişsiniz yazık yani insan kendine bunu yapmamalı.

İnsanın kendine ettiğini yedi düvel birleşse etmezmiş. Böyle it kopuk takımının peşinde dolaşa dolaşa gül gibi kızlar çalı dikenine dönüyor. Hele hareketlere hele tepkilere ya. Kıyafetleri çöpe atarken video çekmeler keko keko hareketler falan. Bir de kızı sizinle aldatmış, çok normalize etmişsiniz. Gayet doğalmış gibi. Sonra da sizi onunla aldatmış iyice laçkalaşmış her şey.
Psikolojik destek alıp önünüze bakın derim. Bir de böyle dengesiz saçma sapan tiplerle muhatap olmayın daha.

Sanırım senle tanışınca kaç yıllık ilişkisini bitirip senle başlıyor, sonrasında yine onunla görüşüyor. Böyle birine baştan güvenilmezdi zaten. Ya o adam kadını bu hale getirdi ya da kadın böyle biri olsa bile sonuçta bu tarz biriyle yıllarca görüşen oydu.
Ondan sonra sürekli içiyor ediyor. 35 yaşına gelmiş, hayat düzeni yok
Bilmiyorum ya memlekette adam mı kalmıyor da böyleleri için bitip tükeniyorsunuz, bırakmıyorsunuz, yanlışları tolere ediyorsunuz. Erkek kıtlığı var gibi geliyor bana.
Gidip tek başına kürtaj oluyosun, sonra yine onla devam ediyosun. Ne biliyim adam olsa sevse böyle mi tepki verirdi

Zaten ilişkinin son demlerindeydiler, ben bile tanıstıktan 1 ay sonra öğrendim böyle bir durum oldugunu ortaya cıkana kadar kadın beni arayana kadar bilmiyordum. Detaya girmek istemedim, ben asla küfür etmem tartısmam her seyi konusarak güzelce anlatırım. Çöp olayında karsı taraf beni tahrik etti hadi at bakalım atabiliyorsan gibi konustu yapamazmısım gibi. ben de video ile beraber cekip attım işte..

Bana bu kadar ağır seyleri yasattığı ve kaldırmamı beklediği için, yaptığı gibi düzeltmesini istedim sadece her şeyi olması gerektiği gibi yapmasını bekledim çok farklı bi psikolojiye girdim. tabii hep düzelicez güzel olucak laflarıyla beraber yoksa caba göstermediğini görsem bende yoluma bakardım ama hep manipüle etti günlerce arayıp ağladığı bile oldu. farkındayım cok yanlıs bir beklentiyle devam etmişim.

Tek yaşadığınız bi eviniz olduğuna göre işiniz gücünüz var acilen bu adamı bırakın bırakamıyorum diyorsunuz sizi anlıyorum psikolojik destek alın kesinlikle o zaman önünüzü daha iyi görebilirsiniz. Ben düzeldim evlenelim dediğinde inanıp evlenmeyin hayatınızı mahvetmeyin insanlar değişmez buna emin olun alkolik hem aldatmış defalarca böyle insanlar bi anda düzgün bir eş aile babası olmaz olmaz olmazzzz. Acilen uzaklaşın dediğim gibi ve psikolojik destek alarak güçlü kalabilirsiniz

bu ne biçim adam ne biçim ilişki Allah aşkına. haftanın 5-6 günü içen insan da bence alkoliktir. bu adamı bırak lütfen ve lütfen doğru düzgün birini bul. bu ne böyle

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…