Değer vermeyen, tembel eş

Yyyyyyyyy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Nisan 2017
140
72
33
Herkese iyi pazarlar..
Çoğu kişi şuan eşi ve çocuğuyla beraber ne güzel geziyodur, benim çoğu pazardır kavgadan yapamadığımı ha bide eşim olacak insanın pazar günü gezmekten nefret ediyo olmasından..(AVM, sinema ve parka gidilmezmiş haftasonu)
Bıktım artık ondan, ya ayrılıcam yada bilmiyorum sonumuz yok, şiddetli geçimsizlik, fikirlere değer vermeme, ev işine yardım etmeme, ne ararsanız var..Yardım et denince sinirlenme, bağırma, üstüme yürüme..
Çocuğum olmasa çoktan bitirmiştim bu evliliği, kısa kısa anlatmaya başlıyorum.

-Cuma günü akşamından başlayayım, çalıştığım için kızıma annem bakıyor akşam yemeğini de orda yiyoruz sağolsun annem hazırlıyor. Ben ekmek keserken elimi kestim derin, hemen bağırarak lavaboya koştum baya derindi kanadı falan, annem babam kardeşim arkamdan geldi, beyefendiyi babam dürteledi 'bi bak istersen' falan diye, isteksiz isteksiz geldi, yara bandı takmaya çalıştı beceremedi önemsemediği için. Acıdı mı, nasılsın vs sormak yok.(Bu ilgi göstergesi değil midir, insan eşine sormaz mı?)

-Cumartesi günü, almış benim telefondan oyun oynuyor ben de o arabayı bakıma götürdü hadi dedim pazara gideyim yemek yapayım, pazara götürdü kendi gelmedi ben hallettim neyse eve geldik yemeği de yaptım..Neyse işte telefondan oyun oynarken yanına gittim oyununa müdahale ettim diye kızımıza dediki annene saldır o da elindeki oyuncağı ayak kemiğime vurdu canım acıdı, biraz eşim olacak insana da kızarak bağırdım ama kızıma değil ahhh diye. Bağırdım diye bana kızdı söylendi(ama hala elinde telefonum oyuna devam ediyor) Ben de neden çocuğa annene saldır diyosun dedim kendimi anlatmaya çalıştım ama 'duymadı'. Neyse hadi dedim yemek hazır geldi yedi tek kelime konuşmadık. Ve bütün cumartesi akşamı saçma sapan şeylerden kavga ederek geçirdik.(Bana yardım etsin diye şunu yap bunu yap demeyecekmişim, canı isterse yapacakmış.)

-Ve bugün, pazar..Sabah kızımla beraber güzelce yanına gittik (ben kızımla o tek yatıyor.) Uyandırdık, sarıldı falan hatta şaşırdım. Neyse hadi dedim beraber kahvaltıyı hazırlayalım, akşamdan da bikaç bulaşık kalmış birimiz onu makinaye yerleştirir birimiz de kahvaltıyı hazırlar. Hiç abartmıyorum 4-5 kere mutfaktan salona seslendim gelmedi, sadece en son geliyorum dedi 6 7 dk sonra geldi neyse, bozulmuş yemeği çöp poşetine dök dedim suyuyla beraber (lavabo batmasın diye), hayır dedi, ben elimle çöp poşetiyle bekliyorum hadi dök dedim, sırf inadına olduğuna eminim lavaboya döktü hem yemeğin pisliği kaldı hem tezgah battı (nasıl olsa ben arkasını topluyorum diye öylece bıraktı kaçtı gitti içeri).Ben de sinirlendim belki o sinirle sesi yüksek çıkmıştır, yaa dedim neden inadına yapıyosun çöp poşetine döksen ölür müsün temizle şimdi dedim, lavaboya çamaşır suyu dök heryer salça oldu dedim. Geldi sinirli sinirli temizledi sus artık cırcır böceği gibi cırcırcır konuşma yeter kes sesini dedi, sabah sabah beni bağırarak uyandırıyosun dedi(Saat 11de paşamız kendini paşa zannettiği için, herşeyi hazır bekliyo)Ben de ben seni güzelce uyandırdım, sorun çıkaran sensin dedim. Sinirlendi elindeki kaşığı tezgaha fırlattı üstüme yürüdü bak kes artık elimde kalcaksın dedi, bişey diyemedim sustum. Salona defoldu gitti..

Bağıra bağıra ağladım yatak odasında, kendimi tutamadım elimde olmadan bağıra bağıra ağladım, rahatladım. Ya ailesine söylicem yada kendi aileme bana yaptıklarını. Çünkü bıktım artık tembelliğinden, yardım etmemesi, yardım et diyorum kendim istersem ederim diyo..Söyleyin napmalıyım??Böyle giderse ya kızımın psikolojisi bozulacak yada gerçekten elinde kalcam onun. Kendimi savundurtmuyo..Çok mutsuzum çok üzgünüm :KK43:

Tembel umursamaz es, en kotusu..
Cok mutsuz ilgisiz hissediyorsan gercekten ayrilmak en iyisi.. ailen de destek verir bence, cocuga da onlar bakiyormus zaten. E calisiyorsun, maddi sikinti da cekmezsin. Oh azicik asin kaygisiz basin:)

Peki eşiniz "canı istediğinde kendiliğinden" gelip yardım ediyor mu?
Kaç yıllık evilisiniz? Hep mi böyle huzursuzdunuz, ne olduktan sonra bu şekilde davranmaya başladı?

Çoğu erkek böyle ilgisiz ve tembel işine geldiğine gibi davranıyor :KK43: biliyorum zor ama beklentilerini en aza indirdiğin zaman biraz dana rahatlıyorsun ben zor da olsa öyle yapıyorum

Peki eşiniz "canı istediğinde kendiliğinden" gelip yardım ediyor mu?
Kaç yıllık evilisiniz? Hep mi böyle huzursuzdunuz, ne olduktan sonra bu şekilde davranmaya başladı?
5 sene olacak evleneli, doğumdan sonra bi süre çalışmadım, 1 sene oldu tekrar çalışmaya başlayalı. Genelde yardım etmiyo benim üzerime atıyo, yardım et diye söylememe tahammülü yok.

Acayip şekilde kavga edesim geldi, içim gıcıklandı. Tepiklesene bacım sen bu 'herifi', niye sabrediyorsun? Kızım deme lütfen, asıl onun için ayrılman gerekir.

Fiziksel şiddet var mı peki? Üzerime yürüdü demişsiniz de.

Neden seninle plan yapmayan adamla surekli muhattapsin.Kalk kahvaltini et al kizini istedigin yerde gez alisveris yapin kendi ne yaparsa yapsin.O hayati kacirsin sen kendi hayatini yasa.
Öyle yapıcam birazdan alıp kızımı çıkıcam dışarı, zaten çoğu haftasonu küs geçtiği için kendi kahvlatımı ve yemeğimi hazırlıyorum o da kendine hazırlıyo

Keske tutup yakasindan yemegi doktugu lavaboya sokuverseydin o sapsal kafasini...yoo siddete karsi degilim boylelerine..
Cocugunuzada acidim..annesine saldirmasini istemek ne demek?
Sanki kopege komut veriyor saldir diye..
Ruh hastasi..

Hemen hemen aynı evliyiz. Ben de çocuk yok. Eşim maalesef cep telfonu bilgisayar oynamaktan kafayı kaldıramıyor. Ben de çalışıyorum. Yalvar yakar ev işlerinde yardım ediyor. Bazen ben söylemeden bulaşıkları toplar banyo wc yıkar. Artık takmıyorum kendi haline bıraktım.

Acayip şekilde kavga edesim geldi, içim gıcıklandı. Tepiklesene bacım sen bu 'herifi', niye sabrediyorsun? Kızım deme lütfen, asıl onun için ayrılman gerekir.

Fiziksel şiddet var mı peki? Üzerime yürüdü demişsiniz de.
Yok hayır fiziksel şiddet yok ama üzerime yürümesinden korktum

Hemen hemen aynı evliyiz. Ben de çocuk yok. Eşim maalesef cep telfonu bilgisayar oynamaktan kafayı kaldıramıyor. Ben de çalışıyorum. Yalvar yakar ev işlerinde yardım ediyor. Bazen ben söylemeden bulaşıkları toplar banyo wc yıkar. Artık takmıyorum kendi haline bıraktım.
Söylemeden yapsa benimki keşke, bişey yap demeye korkuyorum, mesela şuan bile kahvaltılıkları dolaba kaldırmamış

Kendisine soruyorum sevmediğini hissediyorum cevap olarak 'saçmalama' diyo, sadece başka iş için yanımda bitiyo desem
Düşüncemi kanıtlamış oluyor,saçmalama demek,haklısın demek.
O başka işi olmasa kısacası ihtiyacı olmasa kaybolacak ortadan demek.
Kendi haline bırakın.
Daha doğrusu kendinizle ilgilenin,hep neşeli olun ona hiç surat asmayın ,hani bişey olmuş da harika hissediyor gibi,merak etsin.
Yoksa daha da kötüleşerek devam edecek bu.

Çocuğum olmasa boşanırım demişsiniz de, asıl çocuğunuz olduğu için bir çözüm bulun.
Bu ortamda o çocuk çok daha kötü olacak.
Elimde kalacaksın, annene saldır diyen bir baba, ve sürekli mutsuz, ağlayan anne.
Çocuğun suçu ne?

Keske tutup yakasindan yemegi doktugu lavaboya sokuverseydin o sapsal kafasini...yoo siddete karsi degilim boylelerine..
Cocugunuzada acidim..annesine saldirmasini istemek ne demek?
Sanki kopege komut veriyor saldir diye..
Ruh hastasi..
Evet tam bir ruh hastası psikopat. Hiç olumlu bi özelliği yokki. Evet kızım da oyun zannetti, canım acıdı diye babasına bağırdım yavrum kendine anladı

X