Dayımın arkadaşı üstelik boşanmak üzere, evli ve en zoru birbirimizi seviyoruz!!!

daha çok gençsiniz,
aslında sizin o kişiyi daha iyi anlamanız,tanımanız için,
iki evliliğinin de sonucu yeter diye düşünüyorum....
şuan kendi ailenizdeki problem yüzünden sakın
o adama sığınma ve kendi özelinizi anlatmayın...
aslında siz bütün olayları en ince ayrıntısına kadar konuşmuşsunuz,adamın ilk gecesine kadar...
size diyebileceğim tek şey,aklınızı başınıza alın ve
mantıklı düşünün...
keşke dememek için iyi düşünün lütfen...
sevgiler...

annen hasta, siddet uygulayan bir baban var
hangi vicdanla bir aydir yanliz biraktin o kadini
hic mi kalbin sizlamiyor

zannedersem tek eksigin erkekti degil mi
tek derdin bu baksana

Bak canım bi kere kusura bakma ama ben erkek arkadaşına inanmıyorum
İlk karısının onu aldattığını söylemiş ama senin kadınla konuşma imkanın var mı? Arkasından her türlü iftirayı atabilir,belki kendisi aldatmıştır kadını,kim yuvasını dağıtmak ister
İkincisi kızının oluşumuna bahane olarak ilk geceyi göstermiş sana
Sevmeyen insan ilk gecede de birlikte olmazdı kaldı ki "Hemen ilk geceden hamile kaldı,bırakamadım ama onu hiç sevmiyorum" klasik yalanlar
Gelelim erkek arkadaşının ortağının yeğenine yan gözle bakacak kadar art niyetli olmasına
Bu adamdan kime hayır gelir ki sana gelsin
Yol yakınken kurtar kendini ondan bence
Ama burda benim asıl üzüldüğüm kişi annen
Sağlık sorunları bir yandan ailevi sorunlar bir yandan kadıncağız birde yanlız kalmış yazık
Şu anda düşünmen gereken tek kişi annen
Bu durumda onu yanlız bırakmayıp yanında olman,sımsıkı sarılıp ailene, yaptığın yanlıştan bir an evvel dönmen gerekiyor bence
Daha o kadar gençsin ki,hayatını sorunsuz olarak paylaşacağın,her anını hayatını sana adayacak genç ve sana uygun erkekler varken kendini ateşe atma derim ben

4 ay ne kadar uzun bir zamanki bu kadar aşk doğdu hayret doğrusu bence seninkisi karşındakine acıma ve merhamet duygusundan başka bir şey değil kusura bakmazsın artık o kişinin de senin tüm görüş alanını kapatması özgür kararlar almana olanak tanımıyor.

Hadi birincisinde mutsuzmuş diyelim 2. cisinde aile zoruyla evlenmiş neden çocuk yapmış peki o kadına da yazık değil mi? Onunda mutlu olma hayalleri yokmuydu çocuğuyla eşiyle sıcacık bir yuva hayal etmiyormuydu?

Peki bu adam senin bu kadar üstüne düşmeseydi sana muhtaç olduğunu hissettirmeseydi hala hayatında yer alabilecekmiydi tamam birilerinin sana muhtaç olduğunu sensiz olamadığını hissetmek güzel bir duygu ama sırf o istediği için mi yoksa kendin için mi bunu istiyorsun bunu bir sorgula istersen?

Canım boşanma olayı falan bence tamamen hikaye boyutu işin. Etraf böyle çakallarla dolu ne yazık ki. Yok ilki aldatmış , ikincisini sevmemiş ama her ne hikmetse birlikte olmuş..PALAVRA... Hanımlar bir hanıma yakışır şekilde davranmalı. Akıllı olmalı. Ne olursa olsun evli bir insanla bu boyutta bir ilişki de kabul edilebilir değil. Evdeki eşine yazık günah..Sen ve senin gibi kaç kişi olmuştur ve olacaktır daha. Senin de gençliğine yazık..Çok daha iyileri olacak emin ol...

Ayrıca annene de çok üzüldüm. Bence bir kız evlat olarak annenin en iyi arkadaşı ve desteği olmalısın. Zoru gördüğün anda bırakıp gitmek kolay olanı. Herkes ne sorunlar yaşıyor. Annen yıllarını vermiş sana. Belki de babanla ne sorunlar yaşadı evladı için katlandı yıllarca. Yanlış anlama cnm ama bence sen bu adamla durumunu haklılaştırabilmek için kendince ortam hazırlıyorsun..

kesinlikle yanlış yapıyorsun canım. sorunlarla dolu bir evlilik yapmak için çırpınıyorsun adeta. farzedelimki adam boşandı ve siz evlendiniz. sanıyormusun ki mutlu olacaksınız? terkettiği çocuğu için vicdan muhasebeleri başlayacak. adamın eski karısı rahat bırakmayacak. adamın beyninin diğer yarısı hep geride bıraktığı, dağıttığı hayatların hesabı kitabı onu hiç rahat bırakmayacak. niye bu kadar sorun almak istiyorsun ki? yuva yıkma canım inan sonra o küçük çocuğa ve annesine yaşattıkların vicdanından hiç çıkmayacak. sen o karmaşanın içine girme. oysa kendi yaşıtın ve dengin biriyle sorunsuz ve enkazsız bir hayata merhaba diyebilirsin. iki evlilik yapmış bir adamın enkazları üzerine sağlam temelli bir yuva kurman mümkün değil. umarım bu yanlıştan bir an önce dönersin. sevgiler...

Canım boşanma olayı falan bence tamamen hikaye boyutu işin. Etraf böyle çakallarla dolu ne yazık ki. Yok ilki aldatmış , ikincisini sevmemiş ama her ne hikmetse birlikte olmuş..PALAVRA... Hanımlar bir hanıma yakışır şekilde davranmalı. Akıllı olmalı. Ne olursa olsun evli bir insanla bu boyutta bir ilişki de kabul edilebilir değil. Evdeki eşine yazık günah..Sen ve senin gibi kaç kişi olmuştur ve olacaktır daha. Senin de gençliğine yazık..Çok daha iyileri olacak emin ol...

Ayrıca annene de çok üzüldüm. Bence bir kız evlat olarak annenin en iyi arkadaşı ve desteği olmalısın. Zoru gördüğün anda bırakıp gitmek kolay olanı. Herkes ne sorunlar yaşıyor. Annen yıllarını vermiş sana. Belki de babanla ne sorunlar yaşadı evladı için katlandı yıllarca. Yanlış anlama cnm ama bence sen bu adamla durumunu haklılaştırabilmek için kendince ortam

bu ucuncu mesajim ama cok sinirliyim ve soktayim

baban anladigim kadariyla annen hasta oldugu ve ayri yattigi icin uzaklasmis
o sinirle seni de dovmis
belki gidip onunla bununla birlikte olacak ki yazdigin mesaj bunu ima ediyor

sen de anneni birakmissin
kimbilir annen nasil bir ruh hali icinde

afferin bir yandan babana aferin bir yandan sana
ortada birakin kadincagizi hasta yataginda
bencede tek derdin bu iki evlilik yapmis mukemmel erkek olsun
AFERİN HELAL OLSUN ALLAH BUYUKTUR KARSİLİGİNİ ALİRSİN

biri evliligini surdururken baskasina seni seviyorum diyorsa
bu kesinlikle YALANDIR

bu yeterli bence herseye

2. eşiyle baba baskısıyla evlendiğine göre sevmiyor.sevmiyor ama ilk gecedende koynuna giriyor ve korunmuyor.hayrettttttt
klasik erkek yalanları........sen ondan bişi bekleme bence...

bütün erkekler mi zorla evlenmisler,annesi babasi istemis esiyle sadece ilk gece bir iliskisi olmus o andan sonra hep kardes gibi yatmislar,ayrilmak istiyor ama hic karilari istemez...erkekler böyle ya hep ayni bahane ben farkli bi bahaneyle karisini aldatan birini görmedim..bence ne olursa olsun asik bile olsaniz evli bir erkekle görüsmek hic güzel degil..empati yapin belkide karisinin bu dediklerinden haberi yok ve siz onunla görüsüyorsunuz cok aci ve cirkin birsey...
20 yasindasiniz ve dogru kararlar alamiyorsunuz

11 yaşındaydım çalışmaya başladım babam iflas etti bazen ekmek alacak paramız olmadı annem sobanın üstünde ekmek pişirdi büyükbabam alışveriş yapı getirdi bunuda getirmemde elden utanıyorum dedi hayat hiç bana toz pembe olmadı ve sürekli şiddet gördüm sence hala toz pembemidir hayat bana???

sonuçta 2 evlilik sonrası benide gözden çıkarmaz diye düşünüyodum... ki ailemi sorunlarımı biliyor....ama sanırım olmaz yagmurdan kaçarkjken doluya tutunurummm!!! okadar karasızımki anlatamam

Aslinda kararsiz filan degilsin deryacim, sende biliyorsun bu filmin sonunu!!

Insan ailesinden sevgi ilgi sefkat göremedigi zaman disardan gelen güzel sözlere, iltifatlara, tatli vaadlere cok meyili olabiliryor...anliyorum seni, her insan sevgi ister, ve sevgisiz bir ortamda büyüyen insanlar buna dahada actir...:nazar:

Fakat her ne olursa olsun gözlerini dört ac ve aldanma, inanki bunlarin hepsi gelip gecici...
sevgi önemlidir tabiki fakat ondan cok daha önemli olan seyler var, uyum, anlayis, güven, saygi bunlarin hepsi sevgi ile bütünlestigi zaman bilki karsindaki dogru insan....:nazar:

Hayatin toz pembe olmadigini biliyorsun hatta yasadin, ama beterinde beteri olmak var allah etmesin seninde dedigin gibi yagmurdan kacarken doluya yakalanmak var!!
Suan hayatin gri olabilir, ama inanki kapkara olmamasida senin elinde...:teselli:

Umarim dogru kararlar verirsin..a.s

bende Gulsum'e katiliyorum..
bencede sen bu iliskinin sonunu biliyorsun...
hem, daha henuz bosanmamis...o ble saglikli dusunemez bu durumda
ve ona ne kadar guvenilir bilemiyorum
niye yazik ediyorsun kendine ? gençligine ?
etrafinda o kadar bekar, yasitin olan erkekler duruken
niye aci dolu, ustelik karisindan, kizindan ayrilmak uzeri olan biriyle birseyler yasamak için direniyorsun ?
napiyim unutamam seviyorum deme lutfen.
isteyen, hemen noktasini koyar. mantigim el vermiyor, uzgunum. bu bi yasak iliski. bitmistir deyip kapatir.
haa kolay olacak demiyorum sadece isteyen yapabilir demek istiyorum
umarim kendin için dogru olan yolu seçersin

konu sahibi arkadaşım..yazılarını yazarken noktalama işaretleri kullanırsan,çok daha anlaşılır olucak herşey..yazdıklarını okurken kafam karmakarışık oldu...

20 yaşındasın..
hayatınla ilgili önemli kararlar vermek için,
uygun bi yaş değil bence..
sevdiğin insan;
ilk eş olmamış..ikinci eş de olmamış..
üçüncü eş olaaksın ona ve onun için sende diğerleri gibi
bi süre onun hayatına uğrayıp sonrada çıkarılanlardanmı olacaksın?
sevmek,gözlerinibu kadar kapatıp bi çıkmaza bile bile girmek değildir.
bence aç gözlerini canım..
ailende sorunlar olabilir..
ne çok insan yaşıyo böyle sorunları..normal..evlenince de eşle ilgili cinsel anlamda sorunlar oluyo..bu annenle babanın yaşadığı bi sorun değilki sadece...
hayat senin tabi..
istersen kendi ellerinle karartırsın..
istersen ışıl ışıl aydınlatırsın..
iyi düşün sadece...
geri dönüşü zor hatalar yapmamak için çok iyi düşün..

ya bu erkekler gercekten 3hucreyle beyinlerini idare ettiriyorlar yada kadinlar cok saf guzelim yasin 20 senin yasindakiler su anda universite yollarinda gelecek pesinde kosuyor daha askin evliligin neresindesin sen adam sana ilk esim aldatti demis inanmisin 2. sevmedim vs demis inanmisin guzelim sevmeden hoslanmadan cocuk olmaz sen bu isi kadinin yonunden incelesen kimbilir adamda ne haltlar cikar adamin yasi muhtemelen senden epeyce buyuk masallah yasamis gecirmis hayatin heyecanlarini gormus biri ne beklersin bu kisiden daha 20 yasinda kandirilmak yaldizli sozlere kanmak kolaydir sana abla basihati bak burdaki tum ablalarin ayni noktada sana uyari yapmis sakin gelecegini ask bile olup olamdigini bilmedigin birsey icin yakma sevgilin esinden arabalarini malini kacirirken kizindanda kacirmayi akil edecek kadar kurnaz sonucta ortada ona cocuk vermis bir kadin ve babasiz buyumesi gereken bir kiz evlat var yazik yuva yikma nedeni sen olma ben bu adamin senin yazdigin kadar peri pedisahi olduguna inanmiyorum evine don unutma suruden ayrilani kurt kapar evin herseye ragman senin kalen sozlerime sakin kizma kizkardesim olsan yine bu kelimeleri kullanirdim sana sevgilerimle

Hayatına bu adamdan daha iyisi giremez..Hiç kaçırma ..Bu kadar dürüst bu kadar karakter sahibi ,bu kadar ailesine karşı sorumlulukları olan,aldatmaktan 10 bin km uzakta olan bir adama daha rastlayamazsın..Bir elin balda bir elin yağda olur..

diyerek yalan mı söylememizimi bekliyorsun?
Aklını başına topla..Bile bile ateşe atma kendini..:kızgın:

Neden bilmiyorum ama yazını okurken bazı şeyleri eksik yazdığını ve o adamın sana yalan söylediğini düşündüm benneyaptımki
yazının karman çorman olmasından mı acaba.

se
henüz 20 yaşındayım birgün dayımın elemanı işten çıkmıştı.yerine bakmaya gittim her akşam dayım beni eve bırakıyodu o akşam yegenim hastalanmıştı ortagına sölemiş beni eve bırakmasını bende mahallede seninle görülmek isteme dedim red etti. daha sonra 11 lerde aramaya gece 2 lere kadar benimle konuşmaya başladı.. ilk eşi aldatmış ikinci eşinide evlenmezsen evlatlıktan red edrim dedigi için baba baskısıyla evlenmiş ilk gece olayında eşi hamile kalmış ama onu hiç sevememiş şimdi boşanma aşamasındalar eşine kızına ev aldı boşanmak için ama eşi boşanmıyor!!babamı tanıyor dayımın ortagı olmaz dedim gözyaşının üstüne kahkaha atılmaz ama tanıdıkça sevdim şimdi kopamıyorum ne yapıcam onuda bilemiyorum..üstüne üstük 1 aydır evi terk ettim bi gece babamın anneme 1 aydır ayrı yatıyoruz yeter dedini üstelik annemde bel kayması var..ve evlenicem dedini duydum bende yapıcaksan git yap ailenin içinde böle konuşmalar yapma diye bagırdım beni dövmeye çalıştı amcam elinden zor aldı ve artık amcamlardayım bugün annem iş yerine geldi eve dön dedi agladı hayatım çok büyük sorunlar içinde yogruluyor..ne yapıcam bilmiyorum artık??içinden çıkamadım varsa bi çzüm bulabilecek söyleyin taş olsa dayanabilirmi???senağlamasenağlama:Saruboceq:
sen şu taze körpecik ve küçük yaşınla senden büyük ve iki kadın eskitmiş bi adamla evlenmek istiyorsun öylemi arkadaşım?
ve sende onun üçüncü eşi olmak istiyorsun...
başından iki evlilik geçirmiş ve boşanmış bi adamdan koca olurmu sana...:kızgın:
aklını başına alırmısın lütfen ,kalbinle değil mantığınla düşün...
sonradan pişman olacagın şeyler yapma...
sonra ah vahlarda işe yaramaz...:nazar:

X