Davranışlar hk.

sananeeem12212

Üye
Kayıtlı Üye
22 Şubat 2024
347
182
merhabalar,

sevgilinizine ailesiyle yan yanayken ayak ayak üstüne atmak ve sevgilinize hayatım canım aşkım kelimeleri kullanmak saygısızlık mıdır?

merhabalar,

sevgilinizine ailesiyle yan yanayken ayak ayak üstüne atmak ve sevgilinize hayatım canım aşkım kelimeleri kullanmak saygısızlık mıdır?
Aile dinamiğine gelenek görenek algısına göre değişir. Bence saygısızlık değil ama böyle algılayan aileler de var

sürekli masa başında çalıştıgım için alışkanlık olmuş kafede otururken yada parkta bankta iken ayak ayak üstünde kalmış ve bunu sorun ettiler onların yanında sevgiliye mesafe ne olmalıdır.

merhabalar,

Bunlar aileden aileye değişen şeyler, bana göre bacak bacak üzerine atmak, içiyorsa sigara alkol alması saygısızlık değil, sevgi sözcükleri de keza öyle.

Bunun belli bir kuralı yok ki. Aileden aileye değişir. Bizim ailelerde böyle saçma sapan kurallar yok. Eşim kendi ailesinin de benim ailemin de yanında canım aşkım der, ben de derim. Bacak bacak üstüne atarım ben de. Bazı ailelerde sorun oluyor bu saçma bir şekilde.

Bacak bacak üstüne atmanızı sorun ettiler derken, sizi mi uyardılar?

değişiyor valla aileden aileye. benim kaynanam esime ismiyle seslenmeme bile laf etmisti esim de onların yanında bana hep adımla sesleniyor ama benim ailemin yanında hayatım, canım diye seslenir. benim ailem de ismimle seslenmesine takılır mesela değişiyor yani. bize anormal gelse de ailenin kurallarını bilip, saygı duyuyoruz

merhabalar,

Ayak ayak üstüne atmadım. Kendi ailemin yanında da atmam. Ama hayatım, canım, aşkım demiştim. Çünkü eşim de diyordu. Ve ailesi buna takılacak bir aile değildi. Ki bazı aileler enteresan şekilde takıyor böyle şeylere.

Biz de isimle hitap etmeyiz. İlk evlendiğimde eltim bunu garipsemiş babanın yanında ayıp demişti. hatta eşine gördün mü onlar birbirine nasıl hitap ediyor demiş. Snr aradan biraz zaman geçti baktım o da eşine benim eşime hitap ettiğim kelimelerle hitap ediyor

Bende o şekildeyim. Tamamen alışkanlık. Kayınvalidemlern yanında da atıyorum ama onlar buna bakmıyor. Kayınpederimin yanında atmam sadece zorlaniyorum ama dikkat ediyorum. Aşkım sevgilim vs. Bırakın eş ailesini kendi arkadaşlarımın yanında bile söylemem. Bana çok itici geliyor. Sevgiliniz size söylemiyorsa ailesinin yanında sizde söylemeyin.

Eltiler yine şaşırtmıyor.

Ben bacak bacak üstüne atmasını sevmiyorum bana fazla gevşek geliyor bu tutum. Ama tabi ailenden aileye değişir. Ben her zaman kiminle olursa olsun bir tık resmiyetten yanayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…