Davranışlar hk.

sürekli masa başında çalıştıgım için alışkanlık olmuş kafede otururken yada parkta bankta iken ayak ayak üstünde kalmış ve bunu sorun ettiler onların yanında sevgiliye mesafe ne olmalıdır.
Bunun size sorun olarak gelmesi sıkıntı bence.
Ne demişler yanımızda bacak bacak üstüne attı ne ayıp mı?
Bu kadar şeyin lafını eden insanlar başka konularda da sıkıntıya sokarlar sizi.

Siz sadece benim değil tüm gelinlerin kaynanasısınız heykelinizi diksek, çimento yetmez 👏👏👏
Oğlum olsaydı eğer gelinim çok rahat ederdi, ben bakmam böyle şeylere, çocuğumla iyi olsun kafi, ben bir tek cıvık şakalardan hoşlanmam onu da söylerdim sıkıntı çıkmazdı aramızda, damadım var çocuğum zaten terbiyeli ama kayınvalidesiyle rahat etsin diye mutfakta beraber sigara içtik al iç çocuğum dedim, sıkılma rahat ol😂

Çok laubali şekilde hitap etmem iki aileninde yanında. Canım isterse ismiyle ya da tatlım falan şeklinde hitap ederim. Bacak bacak üstüne hep atarım saygısız bir davranış olduğunu düşünmüyorum alışkanlık olmuş bende de zaten.

Oğlum olsaydı eğer gelinim çok rahat ederdi, ben bakmam böyle şeylere, çocuğumla iyi olsun kafi, ben bir tek cıvık şakalardan hoşlanmam onu da söylerdim sıkıntı çıkmazdı aramızda, damadım var çocuğum zaten terbiyeli ama kayınvalidesiyle rahat etsin diye mutfakta beraber sigara içtik al iç çocuğum dedim, sıkılma rahat ol😂
Ay 3 tane oğlum var benim de Allah gösterir inşallah o günleri, aynı kafadayım sizinle. Bir tane de kızım var. İnşallah zalım bir kaynanaya düşmez. 🙏

Ben yetiştirme yurdundan koca alsaydım son saniye ailesi çıkar gelir,bu nikah kıyılamaz derdi inan, öyle bir şans😂nerdeee sen gibi kaynanam olacak pehh

merhabalar,

sevgilinizine ailesiyle yan yanayken ayak ayak üstüne atmak ve sevgilinize hayatım canım aşkım kelimeleri kullanmak saygısızlık mıdır?
Aileye göre degisir. Benim anneannemin yanında yaparsan hoş görmez. Ama abimin eşinin babaannesi çok sever. Hatta abim ya da yengem aşkım falan dedikçe kadın mest oluyor.

Bunun belli bir kuralı yok ki. Aileden aileye değişir. Bizim ailelerde böyle saçma sapan kurallar yok. Eşim kendi ailesinin de benim ailemin de yanında canım aşkım der, ben de derim. Bacak bacak üstüne atarım ben de. Bazı ailelerde sorun oluyor bu saçma bir şekilde.

Bacak bacak üstüne atmanızı sorun ettiler derken, sizi mi uyardılar?
evet sevgilimin ailesiyle bayram tatlinde dışarı çıkmıştık o sıra farkında olmadan bankta otururken ve kafetaryada iken o şekilde oturmuştum sonra yüz yüze gelince neden böyle yaptın vs dedi böyle şeylere dikkat etmek gerekir dedi. hatta wpda video paylaşmıştı üstüme alınmamıştım bilene birde sevgilim benden uzak durmaya çalıştıkça ben ona yaklaşıyormuşum aslında öyleydi utandıgı için ben samimi davranıyordum ona biraz ve seslenirken hayatım aşkım falan demiştim

Ayak ayak üstüne atmadım. Kendi ailemin yanında da atmam. Ama hayatım, canım, aşkım demiştim. Çünkü eşim de diyordu. Ve ailesi buna takılacak bir aile değildi. Ki bazı aileler enteresan şekilde takıyor böyle şeylere.
benim sevgilimde utandıgı için söyleyemiyorum deyip yine de hayatım diyordu arada bir tabi yoksa ismimle hitap etti canım falan :KK43:

merhabalar,

sevgilinizine ailesiyle yan yanayken ayak ayak üstüne atmak ve sevgilinize hayatım canım aşkım kelimeleri kullanmak saygısızlık mıdır?
Gelenekçi bir aileyse yapmamanız daha uygun olabilir. Ama bilemedim şimdi herkesin kuralına göre de yaşanmaz ki🫤

merhabalar,

Ailesi nasıl insanlar? Böyle şeyleri saygısızlık olarak mı görür yoksa normal mi karşılar?
Bana göre normal ama saygısızlık olarak gören kesim de az değil. Siz tanıyorsanız az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

X