Damarlarım çekiliyor boşanıyorum

sengözlerimebaksanabAllah sana sabır versin canım..evliliğimin ilk yılı ben de çok kavga ettim eşimle..halbuki birbirimizi çok severek evlendik..evliliğin zor dönemlerini atlatana kadar neler çektim ..ben de eşimde kaç defa evi terk etmeye kalktık..şimdi düşünüyorumda çok aptalmışızz.hiç kimse için birbirimizi kırmaya üzmeye deymezmiş..iyi düşünün derim ben..şöye birkaç ay zaman verin birbirinize..

Son olarak....Eğer gitmek istiyorsa bırak gitsin dönerse zaten senindir,ama dönmezse zaten hiç senin olmamıştır..:teselli:

Ya suanda okudum yazdiklarini ve bu seylerin aynisini bende yasadim. Evlilimin ilk senesinde bu kisilerle tanisti ve tabiki sonu gelmedi. Cok kotu arkadaslari vardi cogu evli ama dostu vardi. Bende herzaman bosanmak istedim ama hic birzaman yapamadim sabrettim. Benimki barlara gitmeye chat sitelerine uyu olmak beni onlara degismeye ickiye basladi. Hatta gunler oluyodu onu eve bile gondermeyip ta obursu gun geliyordu. Suanda 5 senelik evliyim ama tabiki ne zorluklarla geldim. Daha yeni yeni bu huylarindan vazgecti kendisi gordu bazi seyleri. Bence sabret hemen bosanma allah kolaylik versin nasil oldunu tahin edebiliyorum.

Aslında bana da blöf gibi geliyor.Boşanacak adam gider verir dilekçesini hiç öyle dillendirmez.Blöf değilse de kendi bilir.Ben onun kaprisini bunalımını aylarca çektim.O bu kadarcık şeye dayanamıyorsa kendi bilir.Zaten zaman geçtikçe boşanma fikrinin verdiği panik de yok oldu(belki aldığım sakinleştiricilerin de etkisi vardır)Hayırlısı bakalım

Güzelim okudum baştan sona peki 2 gündür olayın sonrasında yani sana nasıl hala kötü tavırlı lımı?

naptı verdi mi dikeçeyi sanmam senin gibisini bulmuş bırakıcak mı..dediğin gibi o kadarcık şeye dayanamıyorsa kendi bilir neneyse haberlerini bekliyoruz bakalım.

Sen bunları yazarken boğazına tıkandı sözcükler...
Aynı şeyi şuan ben yaşıyorum bilmem inanırmısın
Resmen ne yazacağımı bilemedim bian için...Kararsız kaldım sözcükler arasında...
Şuan hata tamamen eşinizde arkadaşım.
Lakin bu iş böyle yürümez.
O açmıyosa siz açın bence davayı..Yuva yıkmaya neden olmak istemem ama sizin yuvanız küfürlerle,hakaretlerle,sorumsuzluklarla yıkılmış zaten...
Sana ne,sen kimsin şeklinde konuşması eşinizin nası bi insan olduğunu gösteriyor zaten...
Bazı arkadaşlar demiş ki arkadaşları yüzünden yuvanı yıkma vs..Kesinlikle katılmıyorum ben...Sorun arkadaşları değil zaten.Arkadaşlarını sevmediği için bu durumda değil.
Lütfen biraz dikkatli okuyunuz...
Sorun sevgili arkadaşımın eşinden gördüğü vurdumduymazlık,sorumsuzluktur.
Zor bir durumdaysan ne diye paranı kumarda yiyosun,öyle ya Çok üzgünüm çoook
Sen ne yüzsüzsün hala burdasın demiş ya...:mymeka:
Allahından bulsun inşallah.Rabbim en güzel cezayı en güzel ödülü verendir.
Benim inancım sonsuzdur ki o kişinin de bir yerde tökezleyeceğinden eminim.
Rabbim görüyor bacım,korkun olmasın.Sen ellerini aç ve dua et yeter ki,O'na sığın...
Ailen boşanmadan önce evden ayrılmanı istemiyor.Kendilerince haklılar.
Ama sen o evde kaldıkça neler olucak peki?
Tartışmalar ,küfürler son sürat alıp başını gidicek.
Belli ki bu eşinin gerçek yüzü. İş kötüye bindi mi hemen küfürün kapısını çalıyor Çok üzgünüm çoook
Sanki haklıymış gibi savunuyor birde...
Son gelişmeyi okudum.Avukat aramış felan beraber gidin demiş.Blöf yaparak seni geri döndürmeye çalışabilir.Hiç uğraşma git aç davanı.
Onun açmasını da bekleme...Belli ki vakit kazanmaya çalışıyor saygısız.
Eşine sen kimsin diyip küfür eden,parayı evin rızkını düşünmeden sağda solda harcayandan hayır mı gelir. Çok üzgünüm çoook

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de tam şu an onu yapmaya çalışıyorum.Dilekçe örneklerine bakıyorum.Çünkü zaman geçtikçe derinleşiyor yaram duyduklarım kulağımda daha şiddetli daha şiddetli yankılanıyor.Ve galiba duyduklarımın yükünü gerçekten taşıyamıyacağım ve hazmedemiyeceğim.Birkaç gün içinde açıyorum davayı.

Son düzenleyen: Moderatör:

bana asssssla katilmiyor olmanız ruhumda nasıl bir tahribat yarattı bilemezsiniz senağlama
yalnız şimdi bunu anlatmaktan ziyade bendeki "evlilik" anlayısı ve yorumlarımdaki keskinlik hakkında alt yazı geçeyim size ve tüm seyırcılere izninizle :ecrin_bebek:

aklı başında hiç bir birey boşanmak icin evlenmez
ve hiç bir evlilik alışma evresinde kavgasız gürültüsüz geçmemiştir
hele ki ilişki resmiyete dokulmeden evvel bir flort donemi varsa...

şahsım adına ben; kızdıgım zaman inanılmaz asabi, fevri ve karşımdaki insan kırılırmış üzülürmüş zerre umursamayan, agzından çıkanı duymayan yıkıcı bi insan olur çıkarım...
karşımdaki annem olmuş babam olmuş en yakın kankam olmuş 7 yabancı olmuş fark etmez...
anneme defalarca yüzünü görmeye katlanamıyorum dedigimi bilirim
ama gel gör ki sular durulunca hep büyük pişmanlıklar yaşamışımdır
kimi zaman gururumu alt edip sırnaşır kimi zaman yüzde yüz haksız oldugumu da bilsem asla geri adım atmam kaydirigubbakcemile
ama bu demek değil ki gerçekten kızgınken söylediklerim hissederek, bilinçli olarak dokuluyor agzımdan
kızgın iken ağızdan ne çıktıgını kontrol edemeyiz cogu zaman
önemli olan sinirler yatıştıgında ne hissettigimizdir

evleneceksem eğer mahkeme yollarını aşındırmama sebep olacak sebepler bellidir
onların dısındaki her mevzuyu sineye cekip uzlasmacı taraf olabilirim, hiç sorun değil
bu tarz kavgalar da uzlasma gurubuna dahil

hiç de zor değil arkadaşa "boşan bu heriften adam olmaz, erkek adam böyle yapmaz, sen onu adam diyip koynuna mı alacaksın o kadar kufurler etmiş" vb. tarzı afilli cümleler kurmak
ama benim forumda yorum yazarken dikkat ettiğim temel nokta şudur;

burda bunlari yazsam, arkadaş dikkate alacak, hırsı ve hıncı daha alevlenecek, ufak manevralarla kurtarılabilecek bi evlilik dahi olsa yorumlardan aldigi gazla asla geri adım atmayacak ve sonuç;
henüz 1 yılını doldurmamış bir yuvadan geriye yalnızca 2 enkaz kalacak...

kimin ne düşündüğü umrumda değil
yorumlarımı aman ayse neder, aman fayma teşekkür eder mi, aman hatice rep verir mi tarzında tribün mantıgıyla yazmam ben
fikrim bu arkadaş
katılanlara sevinirim, hem fikir olanlar varmış derim
katılmayanlara da saygı duyarım
ozgur bireyleriz
düsünceye ket vurmak kimsenin haddi değil
ey gunlar şakkıdı

adiniza çok üzüldüm.bütün emeklerin boşa gittiğini düşününüyorsun hayalkirikliklari...üzülme demiyeceğim biliyorumki çok üzüleceksin.umarim dugu ve düşüncelerin bundan sonra dert görmez...
Hayat yeni ve güzel süprizleriyle eminm ki sizi bekliyordur.

GÜNAŞ YENİDEN DOĞUYOR HAYAT YENİ İHTİMALLERİYLE HERŞEYİNİ SUNUYOR....BAĞIRABİLECEĞİN KADAR BAĞIR-AĞLA-KONUŞ HERKEZE YAKINLARINA ACILARINI ANLAT PAYLAŞ...AZALIR İÇİNDEKİ YARA

Son düzenleme:
Sevgili amanın, yaşadıklarınıza çok üzüldüm. Bizler burada sizin bize yansıttığınız kadarını biliyoruz, bu yüzden biz ne yorum yapsak bu çok büyük ihtimalle yanlış olacaktır.

Eşinizi en iyi siz tanırsınız. Bu sözleri sizi kırmak istediği için, içinden gelmediği halde sırf tepki olarak mı söyledi - ki öyle bile olsa çok yıkıcı olduğunu tahmin ediyorum - yoksa hakikaten stres ve sinir anında bu durumla başa çıkamayıp ağzından çıkanı kulağı duymadı mı? Gerçi baktığımızda farkı yok gibi görünüyor, ikisi de çok kırıcı durumlar.

Ama önemli olan siz acaba eşinizin bunu kötü niyetle öyle düşünerek söylemediğine ikna olup sineye çekip üstünü kapatabilecek misiniz? İşte bu noktada kararınızı çok önemli bir şekilde etkileyecek bir cevap vereceksiniz kendi içinizde.

Duyduklarınız çok kırıcı çok yıkıcı çok acı şeyler, bu muhakkak. Ama bence eğer eşinizi hala seviyorsanız, evliliğimi kurtarmak için bunu da sineye çekerim, bütün bunlara değer diyebiliyorsanız köprüleri atmayın. Ama kafanızda kuşkular olduğu apaçık ve bu yüzden bence en azından verdiğiniz emeğin, eşinizle geçirdiğiniz güzel zamanların hatırına, bu ilişkiyi bir sinir anında silip atmadığınızdan emin olabilmeniz için eyleme geçmemenizi tavsiye ediyorum. Bırakın eşiniz dava mı açacak ne yapacak yapsın. Bırakın sizin gönlünüzü almaya karar verirse bunu hayata geçirebilsin. Eylemsizlik de bir eylemdir. Ve anlattığınız kadarıyla şu anda kafanız çok karışık ve olay çok yeni. En iyi karar sakin kafayla verilendir. Ani kararlar vermek sizi çok üzebilir. Herşeyin istediğiniz gibi olmasını dilerim.

Bunun dışında:

İyi niyetinizi çok takdir ettim. Arkadaşımızın olumlu bir yaklaşıma ihtiyacı olduğu konusunda sizinle hemfikirim. Fakat nolur yanlış anlamayın, başınızdan bir evlilik geçti mi, bu konuda bir tecrübeniz oldu mu bilmediğim için profilinizdeki bekar yazısına itibar ederek bu satırları yazıyorum. Ukalalık ettiğimi düşünmenizi istemem fakat evlilik o kadar zor, o kadar çetrefilli ve o kadar büyük bir denge oyunu ki. Zaten beraber yaşamanın getirdiği gerginliğin ilişkiyi bozmaması adına çok fazla fedakarlık yapıyor insan. Evlenmeden önce hiç bilmediğin huylarını farkediyorsun sürekli. Çatışmaya düştüğün bir çok nokta oluyor. Ve hiçbir şekilde insan annesine babasına davrandığı gibi davranamıyor eşine. Demişsiniz ki anneme yüzünü görmek istemiyorum dediğim oldu. Benim de oldu. Fakat o anneniz, kardeşiniz. Onlar ne olursa olsun sizi affederler, olduğu gibi kabul ederler. Canlarından bir parçasınız. Tabi siz etrafınızda siz ne yapsanız, sinir anında ne kadar hakaret etseniz sineye çekecek kadar toleranslı dostlar edinmiş olabilirsiniz, ne mutlu size. Ama birçok insan bunları kaldıramaz. Ben de çok kalp kırarım sinirlenince. Çok kötü belki ama hep de aileme anneme kardeşime patlarım. Çünkü bilirim ki bi onlara nazım geçer. Gidip en yakın arkadaşıma yüzünü görmek istemiyorum, iğrençsin desem bir daha yüzüme bakmayacağından yüzde yüz eminim. Fakat ne yazık ki eşinize böyle davranma lüksünüz yok. Had safhada bir saygı içinde ilişkiyi yürütmeyi beceremezseniz sevginiz yokolmaya mahkum oluyor ne yazık ki.

İnsan eşini kırmamak için, o bunalımda diye gözünün içine bakıp onu memnun etmek için çırpınıyorken, o memnun olsun diye, kalbini kırmayayım hiçbir şeyi yanlış anlamasın diye azami özeni gösteriyorken bu gibi laflar duymak onu mahveder işte. Bu kadar büyük bir hayal kırıklığı düşünemiyorum. Bu yüzden arkadaşımız alttan almadı diye ona suç bulmak, onu kincilikle itham etmek bana da yanlış geldi.

Olumlu yaklaşım konusunda size tamamiyle katılıyorum. Bir yuva kurmak bu kadar zorken bilgisayar ekranının arkasından boşan, boşanma ya da şöyle böyle yap diye akıl vermek kolay bizler için. Ama bazı durumlarda bir insanın kaldıramayacağı yük diğerine abartmak, pire için yorgan yakmak gibi de gelebilir. Bu sizin için bir sorun değilken, karşı taraf için boşanma sebebidir. Bunu en iyi kişinin kendisi bilir. İşte bu noktada biz ne desek boş. Olumlu da yaklaşsak olumsuz da yaklaşsak sonuç çok fazla değişmez. Kişinin hissettikleri onu karar verme aşamasına taşıyacaktır, duyduğu yorumlar değil. Biz sadece onun şu anda bakamadığı açılardan olaya bakmasına yardımcı oluyoruz sadece. Bu fikrimi belirtmek istemiştim. Güzel günler dilerim.

ozellikle yorum yapmaktan kacindim cok da olumlu konusamayacagimdan, ama suna dikkat cekmek istiyorum; ortada pisman olmus ve ozur dileyen ya da inadindan ozur dilemeyen bir adam yok. adama gore yuzsuz hala evi terketmeyen terkedemeyecek karisi var... elbet yaptiklarindan pisman olacak ama umarim avucunun icindeki kus o zamana ucup gitmez...

Son düzenleme:

Kuş kanatlarını çırpmaya başladı bile

amanıncım eşinin avukata beraber gidelim demesi anlaşmalı boşanma istemesiyle ilgili olabilir 11 ay olmuş bir ay daha beklerseniz anlaşmalı olarak tek celsede boşanabilirsiniz bunun için de karşılıklı protokol hazırlamanız gerekir eşyalar nafaka ve tazminat konusunda bu nedenle beraber gitmek istemiş olabilir eğer sen de boşanmak istiyorsan durum bu mu eşine sor ona göre git
her ne kadar boşanma davasını tek taraflı açtıktan sonra da anlaşmalıya çevrilebilse de ben dava açmadan önce anlaşma yolunu denemeni öneririm çünkü anlaşmalı boşanma çok sıkıntılı bir sürecin daha az sıkıntılı hali

Dün akşam eşyalarımı topladım.Gördü ve hiç bir şey demedi.Bugün de evden ayrılıyorum.Bir arkadaşımda kalacağım bir süre.İi değilim.

arkadaşım yazılanları üzülerek okudum.Arkadaşların yazdıklarına katılıyorum.Herkesin söyledikleri olayların başka birer boyutu herkes değişik bir gözle bakıyor ama hangimiz doğru bir gözle değerlendiriyoruz bilemem.Evlenmeye geldi mi uzun uzun düşünürüz fakat boşanmaya geldi mi fazla düşünmek istemeyiz.evlenmek için neden uzun düşündüysek boşanmamak için de sebep odur.
Arkadaşların dediği gibi herkes bu dönemlerden geçiyor.Önemli olan bunları atlatmanın yolunu bulmak fakat ikinizde bunun için çaba göstermiyorsunuz.her ikinizin de göremediği gurur var aranızda.ikinizinde inatlaşması bundan kaynaklanıyor.Evlilik de gurur olmaz.
Ben de eşimle kavgalar yaşıyorum hatta bazen boşanma konusu bile geçiyor.Ama biz bunları dürüstçe konuşarak çözüyoruz ve aramıza gurunun girmesine izin vermeden.Hatta bigün senin yaptığın gibi bavulunu toplamaya kalktı.Ben de sen napıyosun dedim.Sence bu çözüm mü? dedim.Boşanınca ne olacak dedim çok mutlu olacaksın Bensiz bi hayat çok mu güzel görünüyor?Yeni birini bulup yeni bi hayat kurmak çok mu kolay dedim.Seni seviyorum ve senden ayrılmak istemiyorum.Yine de karar senin iyi düşün dedim.O da bana ben de seni seviyorum ama....Dedikten sonraki cümleler zaten evliliğimizle ilgili sorunlar ve çözümü ile konular.Bİrbirimize karşı daha dikkatli davranacağımıza söz verip hayatımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz.Yoksa ikimiz de gururlu insanlar olsak şimdiye kadar çoktan boşanmıştık.Yine de sizin vereceğiniz karar bu.Biz ne desek boş...İkiniz içinde hayırlı olmasını diliyorum.
Not:Bi aralar benim de eşim arkadaşlarıyla fazla takılıyordu İçki alemleri falan Önceleri sizin gibi çok sorguluyordum.Arkadaşlarımla buluşmama karışamazsın diyordu.İnatlaşıyordu.Ben de bigün dayanamayıp Ne yaparsan yap istersen sabah gel bende arkadaşlarımla takılırım dedim.Bi zaman sonra bizim ki bu sefer sen niye nerde olduğumu sormuyorsun dedi.Erkekler ilgisizliğe dayanamaz.Belki biraz ayrı kalma fikri işe yarayabilir...

canım benim Allah yardımcın olsun ben senin parayı sorun yapmadğını ama eşinin ilgizliğine ve umursamazlığına üzüldüğünü çok iyi anlıyorum malesef erkekler çok bencil oluyor hep erkeler daha güçlüdür iradelidir derler ya bence kocaman bir yalan bu kadın susarsa her işini yaparsa erkeğine karşı gelmez boyun eğerse dört dörtlük kadın ama biraz sesi çıksın haksızlıklara biazcık dur desin işte bu safhaya geliniyor ne yazıkki Allah erkeklerimize akıl fikir versin içinde senin eşinede canım bence de biraz ayrı kalın ve zamana bırakın ikinizde razı olursanız 1a 3 ay 5 ay herneyse ama hemen dava açmayın canım benim Allah yardımcın olsun inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…