Damarlarım çekiliyor boşanıyorum

Bence biraz daha bekle onu umursamaz gibi yap nasilsa onun aileside arkanda eger hep boyle giderse yapacak bir sey yok bosnirsin en azindan ilerde vijdan azabi cekmezsin keske deneseydim demezsin..

vallahi ne yazayım bilemedim ama bu arkadaş ve kahve kültürü çok kötü alışkanlık gerçekten :KK43: gerçekten bu sorunu çözümlemeniz lazım

asla boşan gitsin diyemem ama bu kahve kültürü birebir bizim içimizdeydi :KK43:

ben küçücüktüm hatırlarım annemle ve kardeşimle babamı beklerdik. Saat 11 filan olunca daha çok bekleyemez annem yemeklerimizi yedirir yatırırdı, ya da o saate gelirdi babam beraber yer yatardık. Babam hep çalışırdı, ağırda bir işi var ama işten geldikten sonra kahveye gider gecenin bir yarılarına kadar gelmezdi.

Pazar günü bile sabahın bi erken saatinde gider, yine gecenin bi yarısına kadar gelmezdi. Etrafta görürdük çocuklar ailesiyle pikniğe filan giderlerdi, bizde akşama kadar yine ev beklerdik.

Annemle babam kavga ederlerdi ama sık değil ve asla hakaret, küfür, aşşağılama olmazdı.

Şimdi ise babam yaşında vermiş olduğu etkiyle yoruluyor ve kahveye adım bile atmaz. İşi bitince evine gelir yatar pazarlarıda evden çıkmaz. Çıkarsa da dışarda gezinir bikaç saate geri gelir.

Yalnız büyüdükçe şunu fark ettim. Tamam annem madur, hep bekleyen oldu babam ise kaçan konumunda. Ama gördüm ki anneminde çenesi hiç durmuyor. Babamda öyle konuşayımda, bağırayım çağırayım içimi dökeyim tarzında bir insan olmamıştır. Sadece susar içine atar. Bir iki kelimede söylerse tam söyler üstüne laf konuşulmaz. Sanırım babam hani hep derler ya kadın dırdırı ondan kaçıyordu. Annem ise şu an o dırdırı bizlerde uyguluyor. Sürekli bişeylerden memnun değil ne yap yaranamıyorsun. Agresif davranıyor. Aslında bazen iğneyi başkasına, çuvaldızı kendimize batırmalıyız.

Destekleriniz için ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Dünden bahsedeyim kısaca.Kayınpederim iftara davetliydi.Ben de gittim iftarımı yaptım ortalığı topluyorum.Derken geldi beyefendi.Tabii ben malımın huyunu bilmez miyim dün de söyledim ya 15 günde bazen haftada bir çıkarken şimdi hergün çıkacak.Damarıma basacak ya.Duş alıp çıktı.Gece 1 de geldi.Ben yatmıştım tabii.Bi tane sakinleştirici aldım.Umursamıyormuş gibi görünmeye gerek kalmadı.Zaten umursayamadım.Ama çok zor bir geceydi.Uyku sorunu yaşadım.Hala kafam kazan gibi.Dualarınızı bekliyorum.

.slm cnm.baştan sona kadar okudum başından geçenleri .kahve ve kumar deyince kendi eski evliligim aklıma geldi birden.bende 2yıl oldu boşanalı.sen daha çok yeni evlisin evliligin bir geçiş dönemi yaşıyor sanırım.şayet tekrar devam edeceksenki umarım herşey yoluna girer.kahve olayına bi son verdirmelisin.sonra önüne geçilmez bi durum haline gelir.kendini üzmesakın .herşeyin hayırlısını diliyorum senin için.eger sonuna kadar acı çekeceksen şimdi bitmesi daah ii.evliligin başlarında hakaret olursa devamı gelir bunu bilesin.ve kendini korumaya al.polemige girme sakın.sevgiyle ve umutla kal..a.s.

Destekleriniz için ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.Dünden bahsedeyim kısaca.Kayınpederim iftara davetliydi.Ben de gittim iftarımı yaptım ortalığı topluyorum.Derken geldi beyefendi.Tabii ben malımın huyunu bilmez miyim dün de söyledim ya 15 günde bazen haftada bir çıkarken şimdi hergün çıkacak.Damarıma basacak ya.Duş alıp çıktı.Gece 1 de geldi.Ben yatmıştım tabii.Bi tane sakinleştirici aldım.Umursamıyormuş gibi görünmeye gerek kalmadı.Zaten umursayamadım.Ama çok zor bir geceydi.Uyku sorunu yaşadım.Hala kafam kazan gibi.Dualarınızı bekliyorum.

senağlamasu yazını okurken bekar da olsam kendim yasamış kadar üzüldüm artık barışın ya cok uzadı ve adam inatçı bence yani bi adım at da yaklaşsın sana..beraber uyumanız sarılmanız gerekirken olanlara bak ya üffffffffffffffffffff ben bile sinir oldumkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım durumun çok üzücü sanırım çok da seviyorsun eşini ama hatanın büyüğü onda bence insan nasıl hayat arkadaşına küfreder ya da arkadaşından başka gidecek yeri olmadığını bildiği birini kovar
aranıda ne geçerse geçsin küfür etmemeliydi
çok göz ardı ediliyor ama küfür ve hakaret de şiddettir şiddete uğramak sadece tekme tokat dövülmek değildir
ben de eşimin arkadaşlarından birinden çok şikayetçiydim ki o adam eşimin 17 yıllık kankası ama çok sorumsuz bir adamdır o da eşi çocuğu olduğu halde sürekli bir şekilde dışarda yapacak bişi bulur eşimi de çağırır bir iki derken eşim baktı sorun oluyor artık mecbur kalmazsa görüşmüyor aramızda sorun yaşamayalım diye ya da ben işim nedeniyle şehir dışındaysam felan görüşür evlilik sadece kadından değil erkekten de fedakarlık ister
bence mantığını da kalbini de al yanına oturup iyice düşün emek vermeye değip değmeyeceğine karar ver yuva eğer gerçekten yuvaysa yıkılmamalı

senağlamasu yazını okurken bekar da olsam kendim yasamış kadar üzüldüm artık barışın ya cok uzadı ve adam inatçı bence yani bi adım at da yaklaşsın sana..beraber uyumanız sarılmanız gerekirken olanlara bak ya üffffffffffffffffffff ben bile sinir oldumkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

Teşekkür ederim canım çok ii niyetlisin ama sadece benden kaynaklanmıyor.Asla adım atmayı düşünmüyorum.İnadını yenmesini öğrenmeli.bugün de bengitmiycem bakalım herhangi bir arkadaşımı arayıp iftar yapcam.Kimseyi bulamasam da tek başıma yapcam yine de geç gitcem.Gidince evde bulamasın da bi görsün.

GELİŞME

Biraz önce aradı.Bir avukatla görüşmüş.İkiniz birlikte gelseniz daha iyi olur demiş.Ben de olur gidelim dedim.Ben ayarlar sana haber veririm dedi.Bakalım.Hayırlısı.Hem kel hem fodul yani

çok abartmişsiniz, çok üstüne gitmişsiniz, bunaltmişsiniz.
anlattıklarınızdan benim anladigim bu...
incir cekirdeğini doldurmayacak bir mevzu için ayrılık istemeniz bana çok cocukca geldi.
öfkeyle kalkmişsiniz (çok keskin bir ofkeniz var, kinci oldugunuzu dusunuyorum) zararla oturacaksınız farkında değilsiniz.
bu evliliği kurtarmak değil yıkmak için elinizden geleni yapiyorsunuz.
çok yanlış...
yuvayı yapan dişi kuştur, erkek fevri davranıp saçmalayabilir, kadına düşen anaç tavırla olgunluk gostermek, bazı şeylere kulak tıkamaktır.

bu tarz her kavga boşanmayla neticelenecek olsaydı yeryüzünde evli çiftler parmakla gösterilir hale gelirdi...

cocukluk etmeyin, ofkeyi ve gururu bi kenara bırakıp salim kafayla oturun konusun.
erkek milletini çok sıkmaya gelmez, burnunuzun dikine gidip inatlaşacaginiza konusmayı deneseydiniz keşke...

soylenecek bi dünya şey var ama;
bence bu ayrılıkta sucun buyuk kısmı sizde
üzgünüm, gerçekler acıdır....

evlendikten bir ay sonra arkadaşımızın eşi işten çıkıyor, kadıncağız evi geçindiriyor, bu arada eviyle ilgilenip kocasına kadınlık yapıyor.. tüm bunlara rağmen eşi kahveye gitmek istediği zaman bunaldı kahveye gitsin diyor (hiç istemediği arkadaşları ile) ve siz yinede amanını haksız buluyorsunuz.
evet evliliği yıkmak kolay, kurtarmak zordur evlenmek değil evliliği yürütmek marifettir fakat ramazan ayında benimde kocam içse, kahveye gitse beraber harcayabilecek paramız varken kahvede kumara yatırsa birde bana küfürler, kıyametler etse hoooop noluyo derim ve asla sinirli, kinci olmam diye düşünüyorum.
bukadının fedakarlığına, eşinin yaptıklatrı affedilir belki ama bu yaşananlar normal bence.
erkek fevri davranıp saçmalayamaz bence bir kadının sorumluluğu onun üzerindeyken, bunu yapan erkek erkek değildir zaten..
erkek dediğin eşini yuvasına sahiplenecek, kendi işsiz otururken evini geçindiren karısının yanında olacaktır, olmaılıdr.. ancak o zaman kadın anaç tavırlarla yuvasına sahiplenir, kısaca huzurdan behsediyorum..
kadını bu kadar duygusuz, etrafında olanlara tepkisiz ve erkeğe karşı bu kadar sessiz bir varlık olarak tasfir ettiğiniz için yazdım bunları, fikirlerinize bir kadın olarak asla katılmadığımı bilin istedim..

canım bence inatlaşmayın, daha sonra pişman olacağın şeyler yaşamayın. burda sen olduğun için sana yazıyorumama keşke bunları eşinle konuşacak birisi olsa.
umarım herşey tatlıya bağlanır, bir arkadaşımız yazmış başka yere taşınsanız belki sizin için iyi olur..
hayırlı haberlerini alırız umarımm.

canım bence inatlaşmayın, daha sonra pişman olacağın şeyler yaşamayın. burda sen olduğun için sana yazıyorumama keşke bunları eşinle konuşacak birisi olsa.
umarım herşey tatlıya bağlanır, bir arkadaşımız yazmış başka yere taşınsanız belki sizin için iyi olur..
hayırlı haberlerini alırız umarımm.

amanın hakkında herseyın en hayırlsıı olsun arkadasım..
sana ancak bu sekılde faydam dokunur yanı dua ederek..
zor zamanlar gecırıyor olabılırsın ama her ser de bır hayır vardır elbet..
senı cok ıyı anlıyorum.. dusunuyorum da heralde senın durumunda ben olsam bende aynı tepkılerı verırdım..
Allah yardımcın olsun canım..

Ne dıyecegımı bılemıyorum.Allah kolaylık versın.Ama 11 ay bı ewlılıgı sonlandırma kararı almak ıcın cok erken be canım.Sankı bıraz daha sakın olup oyle dusunmenız gerekıyo gıbı.Ustelık sebepde onun arkadasları!İnsallah hakkında hayırlısı olur.Umarım bu hayırlı olan da tekrar eskı mutlu gunlerınıze donmenızdır.

Sonuc her ne olursa olsun dımdık ayakda durun...

senin yaşadığın sorunların aynısını ben 3 senedır yaşıyorum canım.ama hep sabır ettim yanlışını söylediğim zaman kötü ben oldum kı zaten hep öyle olur.hatasını kendi anlasın istedim.bu kahve alışkanlığı zaten çevremde gördüğüm kadarıyla da çok yıpratıyor evlilikleri.şu an eskiye bakarak çok çok iyi değişti eskisi gibi değil o kadar abartmıyor artık inşallah dahada iyiye gider sende bence acele etmişsin boşanmak için çok erken biraz daha zaman tanısaydın ona düzelirdi.yinede tekrar gözden geçirin derim ben.çünkü o kadar büyütülecek bi şey yok erkeklerın hepsinde zaman zaman böyle gel gitler oluyor.evlililk sevgili olduğun zaman dan çok çok farklı erkekler değişiyorlar.umarım her şey yoluna girer hem sen dıyorsun ki eşim benı çok sevıyordu sevgi öyle hemen bitmez.biribirinizi sevıyorsanız bır kere daha şans tanıyın .

pire için yorgan yakmak değilmi bu
yıllarınıza sevginize yazık ediyosunuz
günah vallahi
çok pişman olursunuz sonradan çooook
gururunuza yenik düşmenin bedelini çok ağır ödersin
pardon ödersiniz

senden iğreniyorum kelimesi sana karşı çıkmışsa eğer, o evlilik bitmiş demektir...
allah yardımcın olsun...

GELİŞME

Biraz önce aradı.Bir avukatla görüşmüş.İkiniz birlikte gelseniz daha iyi olur demiş.Ben de olur gidelim dedim.Ben ayarlar sana haber veririm dedi.Bakalım.Hayırlısı.Hem kel hem fodul yani

canım belki de blöf yapıyor yalvarmanı bekliyor sende iyi demişsin olur diye..bak gör benc eo cayacak çünkü biraz aklı varsa oturup düşünür kaç ay evi geçindirmişsin anlar inş kıymetini.mirmirmirmir

evliliğin geçiş dönemi bu dönemler ve ilk bir ve 2 yılları böyle sorunlar oluyor çiftler ağzından boşanma lafları eksik olmaz bu dönemde diyeceğim o bu kişiyle ilelebet yapabileceğine inanıyosan sus ve eviliğin ibitmemesi için uğraş bi süre sonra oda pişman olur yok yapamam diyosan baştan bitir kendini yıpratmadan.not=(ramazan günü içki içen birine ne kadar dayanabilinir tartışılır bana çok ters).anlattıkların ve söylediği sözler gerçekten kalp kırıcı saygıyı bitiren sözler bunlar, ama dök düşün birde galiba bebek yoktu bu bi yandan iyi.....tabi gerçek karar senin herşeyn hayırlısı alında yazılıysa boşanmak olur.bol bol dua et kafana da takma bizlerde böyle şeyler geçirdik ne oldu üzülüp dert sahibi olmakla yetindik kendimize ettik.ama şu bi gerçek yuvan yıkıldıktan sonra ki hayatını kafanda canlandır derim benn ona göre adım at

Hiç bir şey yazmak istemedim..
Başından beri okuduğum halde..
Allahım yardımcınız olsun inşallah...
Kolay değil,yaşayan bilir.. Öyle şık bir sofra,öpücük ya da köpüklü kahve ile olacak işler değil bunlar maalesef..
Sizi üzmek gibi bir amacım yok arkadaşım..
Ama alttan aldığınız sürece daha çok tepenize çıkacak bu adam,çok üzgünüm.. Evet çalışmadığı için kendini ezik vs. hissedebilir. Ama bu eziklik evde karısını tek başına bırakıp geceyarılarına kadar arkadaşlarınla vakit geçirmesini haklı çıkarmaz.Hele ki maddi durumunuz belliyken..
Hayır ben hiç birinize katılmıyorum..
Arkadaşım siz sesinizi çıkarmadıkça bu dışarı çıkmların sonu gelmemiş işte.. 11 aylık evliliğinizde cicim aylarındasınız daha. Adam resmen şımarmış..
Allah sonunuzu hayır etsin inşallah..
Benim arkadaşım ne sofralar hazırladı,ne tangalar giydi adam eve gelmedi gelmedi işte..Kadın üzerinde tangası ile o şık sofrada kaç gece tek başına ağladı..Ama adam görmedi,eve gelince farketmedi bile..
Bir kere dışarı alışan adamı eve bir daha sokamadı, kadın "herşey benim hatam,ben çok taviz verdim,yüz verdim" dedi boşanma davasını açtı şimdi de....
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah..

Nacizene iki kelam da benden olsun izninle...

Ama öncesinde harfiyen katıldığım arkadaşımdan alıntı yapmak istedim...

Belli ki bu evliliği yürütme gayretinde olan tek bir taraf var...

Peki bu yükü omuzların taşır mı?

Büyükleri dahil edecek kadar büyük gördüğün bu sorun artık tek başına çözülemeyecektir maalesef...

Çünkü eşini yandaşsız bıraktın...Hem kendi ailen hemde onun ailesi artık evliliğinizin taaaa içinde...Burda ilk yanlışı yapmışsın..Ve farkında olmadan zaten o hiç istemediğin arkadaşlarına kendi ellerinle itmişsin eşini...

Bunu canın yandığı ve çaresiz bir sarılış olarak değerlendirsekte ,evliliğine sıfatı ne olursa olsun 3, kişileri dahil etmemliydin...

Diğer bir mevzu eşinin harcaması ve evinizin mali yükümlülüklerini üstlenmen tamamen kendi insiyatifindi...

Bu konuda da eşine söylediğin kelimeleri bende doğru bulmasamda...Onunda bu harcama konusunda haksız olduğunu düşünüyorum...

Gelelim işin özüne...Yıllarca söylediğim ve söyleyebileceğim tek bir özlü söz var ki...

Bir insan asla değişmez...Sadece o ana ayak uydurmak için çalışır..Ama özüne dönmesi içten bile değildir...

Belli ki seviyorsun...Hele birde acıya endeksli bir yapın varsa yıllarını bir çok kadın gibi.. Hiç bir zaman sahip olamayacağın bir adam için heba edersin...(Yıllarca gözümün önünde ki annem gibi)...

Bu hayat sana bir hediye..Ve sen bunu çok iyi değerlendirmek zorundasın...

Lütfen alacağın kararları çok iyi düşün..Mücadelene değecek mi? Yada ruhunu onun için daha ne kadar yormaya gücün var?..

Umarım kendin ve geleceğin için doğru kararı verirsin..

Ama sonuç lütfen seni mutlu etsin...:1hug:

X