Damarlarım çekiliyor boşanıyorum

amanxixn

Guru
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2007
71
2
Nerden başlıyacağımı bilmiyorum.Ne anlatacağımı ve nasıl anlatacağımı da 11 aylık evliliğim sona eriyor.Ve ben ne hissettiğimi bilmiyorum.Acı mı nefret mi haksızlığa uğrama içgüdüsü mü bunun adı ne bilmiyorum herşeyi anlatmak için girdim buraya ama boğazıma bir yumruk tıkandı anlatamıyorum

neler yasadigini paylaş lütfen...
çok ozel değilse şayet.
belki çare olamayız bu ayrılıga ama dert ortagın olur, içini ferahlatiriz elimizden geldigince...

Anlatın ki size yardımcı olalım...

Bu kadar yeni bir evlilik neden böyle hemen bitebilir ki....

bazen en kötü gördüğümüz olaylar bile hayırlı olabilio :CüvCüv:
ama daha çok erkenmiş 11 ay ne demek ya :1no2:
cnm neden bitio peki benneyaptımki

canım çok yeni dahaa :teselli:
ne oldu anlatmak istersen biz buradayız tatlım :1hug:

Çok yeni bir evlilik.Evliliğinize bir şans daha verin.Anlaşılan eşinizi seviyorsunuz.Bu kadar kolay pes etmeyin

orda mısın :uhm:
2 cümlelik satır paylaşıp rahatladığını düşünmüyorum
paylaşmak istersen yardımcı oluruz

anlat canim icini bosalt.hic üzülme kurtuluyorsundur belki daha fazla acvi cekecegine böylesi daha hayirli belki.

Biraz uzun ama anlatmalıyım yoksa kim nasıl yardımcı olabilir bize.Evleneli 11 ay oldu.Eşim evlendiketn kısa bir süre sonra işten çıkmak zorunda kaldı ve daha geçen ay çalışmaya başladı.Bu süre zarfında evin geçimini ben sağladım bir şekilde

Neyse ramazanın başında arkadaşları kahveye çağırmış.İzin istedi.Ben de işe başladığından beri bualdığı için izin verdim.10 da gitti 1 de geldi.Sorun yok.Geçen cuma arkadaşları yine böyle bir taleple geldi.Ben yine gisebilirsin dedim.Bu sefer 8:30 gibi gidip yine 1 gibi geldi.Geçen sefer daha geç gitmesine karşın geliş saatleri aynı olunca ben de hayırdır dedim kahveden sonra oyalandın mı yoksa.Bu arada arkadaşlarını hiç sevmem.O zaman çıkarıp kredi kartı slipini gösterdi.Bak dedi çıkış saati burda yazılı.45 ytl hesap ödemiş.Neden hesabı onun ödediğini sordum.Hep yenecek miyiz dedi.Ben de deimki bu paraya iftar yapabilirdik kumara vermek için o kadar paramız yok.Bu sinirlendi tabii.O gece küs uyuduk.Ben ertesi gün aradım yani cumartesi.Neden öyle yaptığını sordum biraz sinirliydim.o da sana ne diye cevap verince iyice sinirlendim ne demek sana ne o kredi kartlerını ben ödüyorum dedim.Bunun üzerine ağıza alınmayacak küfürler etti.Ve dehşet boyutta tartışma çıktı.Annemi aradım.Annem konuştu biraz.Akşamında eve geldiğinde ben yediğim küfürlerin etkisiyle sinir krizi geçirip ben de ona bikaç hakaret ettim.Üzerime yürüdü vurmasa da itip kaktı.Ben ağlayarak tekrar annemi aradım.Neyse yarım saat sonra çıktı.Nereya gittiğini de söylemeden.Bu arada tartışma esnasında boşanamayla alakalı bişeylerde söylendi.Ben gece 12 de aradım.Nerde olduğunu sordum"sana ne"gibi şeyler söyledi.Ben de dedim ki ne demek bana ne basarsın dilekçeni boşanırsın benden işte o zaman bana ne olur dedim."boşanacağım zaten.İğrendim senden.artık seni sevmiyorum" desiApatal mısın tarzı hakaretler etti.Dedimki bu evi terkedeceğim.Anahtarı bırak git nereye gidiyorsan dedi.Arkadaşınmdaymış.Ve ramazan günü içmişler.Çok sinirlerim bozuldu.Ailesini aradım.Ertesi günü bize iftara geleceklerdi.Ben evden gidiyorum haberiniz olsun dedim.Bu arada ailesine ait evde oturuyoruz."orası onun değil bizim evimiz o evden gitsin hiç bir yere gitmiyorsun"dediler.Yemin verdirdiler.Bu arada ertesi gün 8:30 da eve geldi.Kapıyı açmadım.Balkondan girmiş.yatak odasının kapğısını açıp"giremiyceğimi mi sandın "deyip gitti.benim sinirlerim yine bozuldu tabii.kalktım"niye geldin bu saate kadar nerdeysen orada kalsaydın"ddim."Sende nasıl bir inanç var ramazan günüiçebiliyorsun" dedim.Biraz tartıştıktan sonra "sen ne yüzsüzsün hala bu evde ne duruyorsun ne kadar gurusuzsun "gibi sözler etti.Ben de ailesine söz verdiği onlar gelene dek gitmeyeceğimi söyledim.Bir kaç saat geçti.Akşam için yemek hazırlamam gerekiyor ve evde birşey yok.Liste hazılamıştım.Onu verdim.Şunları al diye"bana ne ben mi çağırdım git kendin al dedi.ben gittim alışveriş yaptım.Ağlaya ağlaya sinir krizleri geçirerek yemek yaptım.Akşam ailesi geldi.Babası konuşmaya çalıştı.Ben dedim ki ésize söz verdiğim için bekledim iftardan sonra gideceğim"Bu arada benim ailem şehir dışında.Gidebileceğim yer ancak bir arkadaşımın evi.Bu arada zora geldi kalktı gitti yattı beyfendi.Babası da bir yere gitmiyorsun ben biraz sizin yanınızda duracağım 2 tabak yemek yapacaksın beraber yiyeceğiz o ne yerse yesin dedi.Akşam diğer misafirler geldi.Ama o kadar sinirlerim bozuktu ki onunla aynı ortamda olmaktan.Millete kolonya döküyor beni geçiyor bişey istenecek evle alakası olmayan insanlardan istiyor.Be dengesiz bari insalara reklam etme.Ben de gece mesaj çektim."Bunca yılın hatrına senden son bir ricam var.Bu işi uzatma.Sen çok istediğin özgür hayatına dön.Ben de yolumu çizeyim.Yarın dilekçe vermeyi unutma diye.Yani böyle işte
Çok uzun oldu ama herşeyi bilin istedim.4 yıldır birlikteyiz.Daha 1 hafta öncesine kadar gözümün içine bkarken-zaman zaman bu arkadaşları yüzünden sorun yaşamıyor değildik-bir hafta sonra bunları duymak kanımı dondurdu.Ne yapacağımı bilmiyorum.o evde kalmak istemiyorum.Annem boşandığın güne kadar evinden çıkma diyor onun ailesi de öyle.Ama ben durmak istemiyorum.Bana akıl verin ne yapayım.ne hissettiğimi bilmiyorum

Son düzenleme:
Arkadaşlari yüzünden evliliğini bitirme derim sana...bazen erkekler bu duruma düşebiliyor..ama inşallah düzelir.daha 11 aylik evlisin çok önemli bir geçiş dönemi...biraz sakin olun mantikli hareket edin..siz birbirinizi severekmi evlendiniz?

Ayrica bak ne güzel bir ailesi de var, eğer süzelme ümidin varsa bi şans daha ver, arkadaşlari konusunda çat çat konuşma...bi sakin olun bakalim belki düzelir...

Canım, çok üzüldüm başına gelenleri okurken.
Allahtan onun ailesi de senin tarafında. Bu senin için çok büyük bir şans.
Bu sorun çok can sıkıcı evet ama boşanmaya varacak kadar büyük bir problem değil, olmamalı.
Bence hemen boşanma yoluna gitmeyin. Onun yerine bir müddet ayrı yaşayın.
Biraz uzak durun, sensizliği bi anlasın, hissetsin, düşünsün, taşınsın.
Şu anda ikiniz de çok gergin ve sinirlisiniz, sağlıklı kararlar veremeyebilirsiniz.
Sonradan çok pişman olacağınız ciddi hareketlere kalkışmadan bi sakinleşin derim ben.
Biraz ayrı kalın..inan bak çok faydasını göreceksin.
Allah seninle olsun.

İnsan flort döneminde çok farklı bir erkek görüyor karsısında..

inanıyor güveniyor asık oluyor sonra..

seni elde ediyor evlenip ele de gecirdikten sonra herseyi kafasına göre yapmaya baslayabiliyor

Ama derim ki ilk aylarda sık sık bizde kavga ederdik simdi ise ben onun gerçek kişiliğini kabul etmeye

basladım o da beni off.. zor oluyor bu ama oluyor işte..erkekler böyle işte ne desem bilmiyorum cnm

ama tek sözüm bir sans tanı sil bastan bir daha ..

çok abartmişsiniz, çok üstüne gitmişsiniz, bunaltmişsiniz.
anlattıklarınızdan benim anladigim bu...
incir cekirdeğini doldurmayacak bir mevzu için ayrılık istemeniz bana çok cocukca geldi.
öfkeyle kalkmişsiniz (çok keskin bir ofkeniz var, kinci oldugunuzu dusunuyorum) zararla oturacaksınız farkında değilsiniz.
bu evliliği kurtarmak değil yıkmak için elinizden geleni yapiyorsunuz.
çok yanlış...
yuvayı yapan dişi kuştur, erkek fevri davranıp saçmalayabilir, kadına düşen anaç tavırla olgunluk gostermek, bazı şeylere kulak tıkamaktır.

bu tarz her kavga boşanmayla neticelenecek olsaydı yeryüzünde evli çiftler parmakla gösterilir hale gelirdi...

cocukluk etmeyin, ofkeyi ve gururu bi kenara bırakıp salim kafayla oturun konusun.
erkek milletini çok sıkmaya gelmez, burnunuzun dikine gidip inatlaşacaginiza konusmayı deneseydiniz keşke...

soylenecek bi dünya şey var ama;
bence bu ayrılıkta sucun buyuk kısmı sizde
üzgünüm, gerçekler acıdır....

dort yıllık beraberlıkte boylemıydı ıcermıydı..evıne gec vakıtte mı gelırdı..

Erkekler para konusu acılınca acayıpleşıyor....

tartışmalar cıkınca bır tarafın sessız kalması gerekır...

sevgı ne kadar buyuk olursa olsun karsıdakı ınsana saygı duymak gereklı....kendımıze soylenmesını ıstemedıgımız sozlerı baskasına soylememelıyız..

durumunuza cok uzuldum

ne yazık kı aynı seylerı bır cok kadın yasıyor...

Söz ola kese savaşı soz ola kestıre savaşı ...

Arkadaşlarından çok bu lafları duymuş olmak delirtiyor beni.Nasıl onları bana tercih eder.Evet severek evlendik.Hem de onun zoruyla.Öyle güzel bir sevgisi varken şimdi nasıl böyle şeyler söyleyebiliyor.Ayrıca arkadşları da hiç sağlam insanlar değil.Her türlü kötü huyları var.Bir tansenin eşi doğum yaptı akşamında arkadaşlarıylaydı gece yarısına kadar.Böyle insanlar.Bizimki benim onları sevmediğimi bilir.Buna rağmen ne kadar değerli ne kadar vazgeçilmezler.

bu arada bende 11 aylık evliyim...geçen gün eşim işi dolayısıyla iftarda yoktu ama saat 9 gibi evde olcaktı...bende bari arkadaşıma gideyim dedim ve iftarı orda yaptım...
eşim saat 12 oldu hala gelmiyordu, ama geldiğinde ona içbir şey söylemedim..eğer ben ona hayır yapmıcaksın deseydim ya gizli ypacaktı yada tepki vercekti...
ona dedimki iyiki geç geldin arkadaşımla çok iyi vakit geçirdim...onun kötü olmasını sağladım..o içinde savaş versin ben değil

canim tabiki bunlar kaldiralacak seyler degil...ama hemen karar verme..evlilik kolay olmuyor..ama tabiki cektikgin aciyida sen bilirsin...
offf ne denir ki...yeni evlisin ve bunlar oluyor Allahim hayirli esler versin bizlere gercekten
insanlri tanimak cok zor ya...Allah yardimcin olsun

CANIM, GÜZEL ARKADAŞIM ÇOK SİNİRLİSİN.BAZEN BENİMDE EŞİMİN SEVMEDİĞİM ARKADAŞLARIYLA ÇIKTIĞI OLUYOR...AMA BEN HİÇBİRŞEY DEMİYORUM...ONLARDAN EŞİMİ SOĞUTACAK OLAN YİNE BENİM..EVDEKİ HUZUR, SEVGİ HİÇBİRŞEYİN ÖNÜNE GEÇEMEZ..SEN KADIN OLARAK BİRAZ DAHA SAKİN OL...EĞER DÜZELİRSE HAKKINDAN GELİRSİN kaydirigubbakcemile5
AMA DÜZELME KISMET BÖYLEYMİŞ DERSİN...

Fikirlerinizi açık sözlülükle dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.Ama benimki de kırılma noktasıydı artık.10 aydır bu evin yükünü taşıyor olmak yeterince yıpratmıştı beni.Ve her türlü kötü alışkanlıklara sahip olan arkadaşlarından bir türlü koparamamak da.11 aydır ne tartışma yaşadımsa onlar yüzünden yaşadım.Gecenin 11 inde kapımın önüne dayanıp aşağı çağırmalar inmeyince kılıbık deyip tahrik etmeler.Ve kötü alışkanlıkları var bu insanların.Sırf onu korumak adına yaptım ve evliliğimizi korumak adına kısıtlamak için değil

MADEM EŞİNİN AİLESİYLE ARANIZ İYİ
ONLARA GİT DE Kİ
BEN YUVAMI KURTARMAK İSTİYORUM...
BAŞKA BİR YERE TAŞININ:teselli:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…