Damarlarım çekiliyor boşanıyorum

bende aynen böyle düşünüyorum
biraz üstüne gitmeyin
siz sıktıkça dışarısı ona daha cazip gelecektir
bırakın çıksın,en fazla 1 hafta sonra doyacak arkadaşlarına
evini özleyecek
şanslısnki hem eşinin ailesi hemde senin ailen yanında
bence oturup konuşmayı deneyin
siz fevri çıktıkça o daha da fevri çıkıyor
istemesede kötü laflar ediyor
ben inanmıyorumki o lafları size içinden gelerek söylesin

11 aydır doymadı arkadaşlarına 1 haftada mı doyacak bunların hepsini kaç kez konuştuk ama yine aynı düzelmiyor.Artık açık konuşmalıyım sanırım arkadaşları esrar kullanıyor kaç kez kullanması için de teklifte bulunmuşlar kullanmamış.Panik atak da olduğu için-bunun için ilaç kullanıyor-korkmuş.Ya bi gün cesaret verirlerse ya kullanmaya başlarsa o zaman ne yapacağım

canım ben de anlayişina teşekkür ederim.
şöyle düşün;
çok sevdigin arkadaşların var, beraberken eglendigin
ama bu arkadaşlar annene gore çok yanliş, senin cevrende olmaması gereken insanlar
bunu sana kısıtlamalar koyarak, sert bir dille, bagira çagira anlatiyor, kabul ettirmeye çalişiyor
tepkin ne olurdu?

burdan eşine kesinlikle hak verdigim anlamını çıkarma asla...
o da kabahatli.
fakat şu var ki;
evliliğin maddi yükü erkeğin, manevi yükü kadının omuzlarındadir
yani en azından Türk toplumu için bu öngörülmüş
maddi olarak bi getirisi olmadıgı için, senin eline baktigi için duydugu eziklik onu bunalıma itmiş
kafa dagitmak için senin sevmedigin arkadaşlarıyla takılmış
belli ki başka secenegi yoktu
erkek milleti için kadın parası yemek (gururluysa şayet) büyük azaptır
aynı yastiğa baş koydugu eşinin eline bakıyo olmak utanç vesilesi olabilir, seninle konusmaktan cekinir, beraber vakit geçirmek külfet gelir duydugu eziklik yüzünden...
böyle bir psikolojiden sonra çalişmaya başlaması kendini ispat firsati olarak geçmiş eline.
hangimiz kötü geçirdigimiz günlerin ardindan Allah yüzümüze gulmeye başlayınca dagitma ihtiyacı duymaz ki?
fakat o bunu yanliş kişilerle yapmiş
keşke işe başladıgında sen teklif etseydin arada dışarı çıkıp eğlenmeyi
bıraksaydın haftanın 1-2 günü de arkadaşlariyla kahvede takılsaydı

45ytlnin hesabını yapmasaydın, senin huzurundan önemli değildi ki??
çok kızdıysan şayet 2 laf sokar ertesi gün kendine 45ytllik özel harcama çıkarırdın
herşeyi sen düşünmek zorunda değilsin
o da çalişiyor, birak biraz da yaptigin harcamaları o ödesin.

ama işte hepimizin yaptigi hata bu
öfkeyle söylediklerimiz ve yaptıklarımız başımıza buyuk dertler açabiliyor

bence bu süre zarfında biraz uzak kalin, hatalarınızı görmenize yardımcı olacaktır bu ayrılık
ama boşanmayi kesinlikle çıkar aklından
evliliğin ilk 2 yılı alişma süresidir, sancılı geçer
emin ol herkesin bu tarz tartişmaları olmuştur
önemli olan nerede konusup nerede susmak gerektigini kestirmek
işte bu dengeyi sağladiginiz an evlilik oturmuş demektir :içelim:

Siz üstüne gittikce bağırıp çağırdıkca oda arkadaşlarına daha çok bağlanıcak
kötü olan şey ona iyi gelicek
heleki çalışmıyorsa onun içinde neler yaşadığını bilemeyiz
erkekler bu konuda belli etmeseler bile çok hassaslar
daha ılımlı davranarak onu eve bağlamaya çalışın ve arkadaşları yüzünden huzurunuzu bozmayın
eninde sonunda kötü olanı gerçeği görücek canım
hakkında hayırlısı olsun Şeniz

Evlenirken hayatın müşterek olduğunu söyleriz, kadın erkek eşitliğinden bahsederiz ama iş paraya geldimi biraz yan çalıyoruz gibime geliyor. Eşinizin işsiz kalması herhalde kendi elinde değildi. İşsizliğin günümüzde büyük bir sorun olduğunu biliyorsunuz. Benim eşim 1,5 yıl çalışmadı ben her ay maaşımı eline tıkır tıkır saydım. Bir erkeğe "o parayı ben ödüyorum" derseniz adamı çileden çıkartırsınız tabiki. Erkeklerin en tahammül edemedikleri konudur bu.
Eşiniz iş bulamıyorsa tabiki çalışacak evinizi idare edeceksiniz. Arkadaşlarıyla bir yere gitmiş, hep başkalarından yiyip içecek değil ya tabiki kendiside ısmarlamak zorunda. Onunda bir gururu var değilmi. Param yok diyemez. Adamcağız da böyle bir şey yapmış ve siz onun başına vurmuşsunuz bu olayı.
Aynı olay bir bayanın başına gelseydi ve yaptığı harcamayı kocası dert etseydi yerden yere vururduk adamı.
Sonra ne oluyor, basit şeylerden sinirler geriliyor ve tartışmalar başlıyor. Yazık olmu, hiç yoktan yere tartışıp birbirinizin kalbini kırmışsınız. Bence eşiniz sizi seviyor, ama gururunu kırdığınız için size böyle davranıyor. Boşanacak adam aynı evde gelip oturmaz.
Yapmanız gereken şey eşinizin gönlünü almaktır. Unutmayın onlar bizim eşlerimiz, onlar çalışıp biz para yiyecek değiliz, evlilikte her şey ortak paylaşılır ve sizde lütfen ödediğiniz faturaları eşinizin başına vurup durmayın.

hımm o zaman durum değişir
o zaman al bence eşini karşına ona korkularını anlat
ben senin arkadaşlarınla vakit geçirmene kızmıyorum tabiki onlarlada vakit geçireceksin ama arkadaşlarının kötü alışkanlıkları olduğu için onlarla görüşmeni istemiyorum,sana zarar gelmesinden,senide alıştırmalarından korkuyorum de.
ben seni seviyorum,evliliğimizin bitmesini istemiyorum ama bunun için seninde fedakarlıklar yapman gerekiyor de,
o arkadaşlarını birden tamamen bırakamasada en azından görüşme sıklığını azaltmasını söyle
gün geçtikçe görüşme sıklığını azaltsın
atıyorum şimdi hergün çıkıyorlarsa haftada güne indirsin
sonra 2 güne,sonra haftada 1e
zamanla bence o haftada 1 gün bile görüşmez
yani senin onun özgürlüğünü kısıtladığını değilde,ona zarar gelmesinden korktuğunu anlasın

zor bir durum
eşin evliliği benimseyememiş sende belkide ailende anne babanda gördüğün gibi bir evlilik istiyorsun bu da seni yoruyor fakat her evin geçimi farklıdır
sanırım kocan sorumsuz biri

arkadaşları onu kışkırtıyor olabilir nasıl arkadaşsa evini yuvasını bozmaya çalışıyorlar olmaz olsun böyle arkadaş evlenince eşlerin ayrı görüştüğü arkadaşlar olabilir fakat dozu ayarlanmalı

önce evini eşini düşünmeli evliliğin ne demek olduğunu anlat bi eşine ayrıca akşam eşiyle oturacağına ne diye kavelerde sabahlıyor çok haklısın arkdaşım üstüneden hakaret küfür yiyorsun

sakın çocuk yapma bir süre sakin olmaya bak ve alttan al bakalım sevecen davran eşine diklenme hatta özür dile bakalım haklı olsanda dile ağız aşınmaz özür dilemekten yine değişmezse artık sen bilirsin ne yapsan haklısın düzelir diye ömür çürütmeye değmezzzz

Buradaki herkesin olduğu gibi sizin görüşünüz de benim için çok önemli.O zaman şu konuda da bir akıl istiyorum.Evi terk etmeme başka bir yerde kalmama herkes karşı.Ayrıca gerginlikten dolayı babası bizde kalmaya başladı ramazan ramazan onu bırakıp gitmem doğru olur mu?Ayrıca bu kaonuda klasik bir türk erkeği bakışına sahip daha önceki kavgalarda ben bavulumu toplayıp gitmak istediğim zaman bunu problem etmişti kendime fazla güvenim olduğunu iddia etmişti.Maddi açıdan eziklik duyduğu doğru.benim çıkıp gitmemi de maddi olarak kendimi ispatlamama bağlamıştı.şimdi bende bir süre ayrı kalmak istiyoruma ama iki taraf aileleri de buna karşıyken bunu nasıl yapmalıyım yapmam doğru mu?

ben olsaydım evden gitmezdim
yalnız kayınpederinde sizde kalmasa da aslında sizde başbaşa kalıp konuşabilseniz
ya da en önemlisi sen kayınpederin sizdeyken mi yoksa olmadığında mı daha rahat iletişim kurabilirsin,daha rahat edebilirsin eşinle?
yani eğer kayınpederim varken rahat değilim başbaşa konuşup ortam çözüm bulamıyorum dersen önce kayınpederine başbaşa kalıp konuşmak istediğinizi söyle

Rahatlayacağımı tahmin etmiştim ama bu kadarını değil hepinize tek tek çok çok teşekkür ederim.Ama sorun da şurda boşanma taraftarı olan ben değilim o.ben sadece onca hakaretten sonra kabul ettim bu kararını.Evliliğimizin temelleri şu şekilde atıldı.Özür dileyen taraf suçludur ve herşeyi kabul etmiştir.Bu da ona bi dahaki sefere yine aynı şeyi yapma hakkı verecektir.Yanlış ama bu şekilde.

evvela şunu sor kendine;
bu adamı seviyor musun?
ayrılık istediginden emin misin?

verecegin cevaplar evliliğinin devam etmesi yonunde ise kayınbabanı al karşına
alakasına, destegine, anlayişina teşekkür et ve bundan sonrasını kendin halledebilecegini artik evine gitmesinde bir sakınca olmadigini söyle
bunu eşinden habersiz yap, yani akşam eve geldiginde babasını da bulacagini sansın
güzel bi iftar sofrası hazırla, güler yüzle kapiyi aç, hiç birşey olmamiş gibi op hoşgeldin de
şaşirsin azicik
sonrasında yemeginizi yeyin
ardından bi kahve patlat ohhh güzelce keyif yapin ayaklarinizi uzatip tv karşisinda
o gece hiç birşey konusma yaşananlarla ilgili
biraz aranız yumusasın
yasananlar kabuk baglasın hafiften
hergün rahatsız oldugun bi konuyu konuşmaya başla ilerleyen günlerde
hepsini bi güne yığma

biraz tahammul sınırlarını zorla, o öfkelense de dinginliğini korumaya gayret et
baktın olmayacak, kalk git uyu, uzatma tartişmayi, kavgaya dönüştürme
bırak o söylensin, sonra cikarirsin acisini :jeyyar:

siz hala cocuksunuz be :roflol:
kayınbaba gelmiş de dadilik ediyo şunlara bak :mymeka:
burda evliliğin kitabini yazmış aşante mösyö gurbaa kocasızlıktan ölsün, elin veletleri evlensin işe bak senağlama-tatlicadiarzu-

Kayınpederim kavga gürültünün önüne geçmek ve yanımda olmak için geldi.O kadar iyiler ki bana dün "bu evlilik biterse o da beni için biter.Senden sonra bu eve asla başka bir kadın getirmesine izin vermem kendi de giremez zaten"dedi.Saatlerce ağladım.
Ayrıca onu tanıyorum.Şu raddede asla oturup konuşulmaz konuşmaz zaten.İnanılmaz inattır.Kararı pekişir sadece.

senin bu yaşadığın duruma ve bulunduğun ortamda ben 5 yıl boyunca yaşadım canım
ve seni gerçekten çok iyi anlıyorum.. aynen senin gibi evliliğimin ilk yıllarında bu kahve ve arkadaş sorunlarını çok çektim.geceler boyu eve gelmezdi eşim..
neyse benim yaşadıklarım bi yana ben kurtuldum artık çünkü..
taşındık oradan.eşimin memleketeydi hep gitmek isterdim zaten sırf bu yüzden ama imkansızdı..sonra eşim işten çıktı ve şuan yaşadığımız yerde iş bulduk ve buraya taşındık.kafam rahat şimdi.. çocuk varmı bilmiyorum ama böyle bi sebep yüzünden yuvanı yıkma derim.zor bi durum tabiki ama mücadele etmelisin bence.. yerimseniben

Ağlarken gülmek nasıl bişeymiş onu da gösterdin bana allah da seni güldürsün.Şöyle de bir durum var 1-Kayınpederimin kendine ait bir evi yok çocuklarında kalıyor sırayla.O yüzden böyle birşeyi yapmam kırıcı olur.2-Kocamı azıcık tanıyorsam ben kapıyı gülerek açsam da somurtacak.Sarılmaya çalışsam geri itecek.Beni kıracak ve yine sinirlendirecek şeyler söyleyecek.Bu gerginlik o istediği zaman bitecek ancak.Nitekim şu anda da pek bi kararlı sanırım bitmeyecek.
Ayrıca bu dönemdebenim damarıma basacak hep geç gelecek.Arkadaşlarıylea da haftada bir gün görüşüyorken hergün görüşecek.offff offff.

Hiç bir şey yazmak istemedim..
Başından beri okuduğum halde..
Allahım yardımcınız olsun inşallah...
Kolay değil,yaşayan bilir.. Öyle şık bir sofra,öpücük ya da köpüklü kahve ile olacak işler değil bunlar maalesef..
Sizi üzmek gibi bir amacım yok arkadaşım..
Ama alttan aldığınız sürece daha çok tepenize çıkacak bu adam,çok üzgünüm.. Evet çalışmadığı için kendini ezik vs. hissedebilir. Ama bu eziklik evde karısını tek başına bırakıp geceyarılarına kadar arkadaşlarınla vakit geçirmesini haklı çıkarmaz.Hele ki maddi durumunuz belliyken..
Hayır ben hiç birinize katılmıyorum..
Arkadaşım siz sesinizi çıkarmadıkça bu dışarı çıkmların sonu gelmemiş işte.. 11 aylık evliliğinizde cicim aylarındasınız daha. Adam resmen şımarmış..
Allah sonunuzu hayır etsin inşallah..
Benim arkadaşım ne sofralar hazırladı,ne tangalar giydi adam eve gelmedi gelmedi işte..Kadın üzerinde tangası ile o şık sofrada kaç gece tek başına ağladı..Ama adam görmedi,eve gelince farketmedi bile..
Bir kere dışarı alışan adamı eve bir daha sokamadı, kadın "herşey benim hatam,ben çok taviz verdim,yüz verdim" dedi boşanma davasını açtı şimdi de....
Hakkınızda hayırlı olsun inşallah..

gül kız deli :ecrin_bebek:
bi kaç yil sonra bu günleri hatırlayip "ne zalakmışım" diyicen bak yazıyorum şuraya hihoyyyt

madem kayınbaban gidemez (Allah her geline böyle bi kayınbaba nasip etsin bu arada op ellerinden benim için) o zaman zamana bırak, hafiften muhabbet etmeye başla
önce sofrada "su ister misin?, şundan yer misin bundan yer misin" falan diye sor
sonra gün içinde ara "akşama ne yapayim, bişi gelmedi aklıma ne yemek istersin" diye sor
efenim sonra yavastan canim, bitanem, hayatım demeye başla
bunlari her kullandıktan sonra yagmurda ıslanmış kedi gibi gözlerini kaçirarak "özür dilerim ağzımdan kaçti" de kaydirigubbakcemile3

arkadaşlariyla gezmesine hiiç bişi deme
biliyorum zor olacak ama sabahın korunde de gelse umursama
o kadar söylendin yaygara çıkardın gördük ki işe yaramadı
bi de iplememe yöntemini dene, yüzde 99 işe yarar sengözlerimebaksanab
bak göreceksin bi süre sonra paşa paşa yola gelecek, sıkılacak o kahve muhabbetinden hanzo arkadaşlarından

Canim benim üzülme ne olurr
yüce rabbim hayirli bi kapi açsin inş.
Bence onunla ayni evde kalmayin bakin ailesi çok iyi ve sizi destekliyorlar onlarda kalin bi süre
zaten huyunu biliyorlarki senin tarafindalar demekki sorumsuzmuşş
düzelcek inş. Dua ett yüce rabbime siğin ilahi ya rabbim ne olur yuvalari yikmaa

allah sabır versin ailesi seni tutuyo ama önemli olan onlar değil kocan talihsiz bir seçim diyorum ama 11 ay çok erken be güzelim hepimiz ne sorunlar yaşadık ilk yıllarda aylarda kaynana kayınbabada sahip çıkmadı eğer düzeleceğine inanıyorsan seviyorsan biraz bekle derim hemen kestirip atma biraz gerçektende görüşmeyin bakalım özleyecekmisiniz böyle işlerde acelecilik olmaz canım

Çok çok çokkkk teşekkür ederim.Bunları yaparken adamın bi tarafını kaldırmayayım da .Bak o kadar şey söyledim o kadar kovdum benden vazgeçemiyor demiycek mi?KAma iplememe kısmını tuttum.Benim için çok zor olacak ama yapmalıyım sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…