Daha Az ile Daha Fazlası

Yine yemek yaptığımız çocukla oyun oynadığım temizlik yaptığım oğlumun söz dinlemediği ve insanlıktan çıktığım bir gündeyim çok şükür 🙏 ıslak mendil 6 lı 1.5 litre su aldım kaç tl hiç bakmadım yorgunluktan park mesaim var 19:00 a kadar

seni diğer topikten de biliyorum birikiminle yurtdışı gezileri yaptığını işsiz kaldığın dönemde birikiminin işe yaradığını hatırlıyorum
birikim tabiki illa zengin olmak için değil geleceğimizi garanti altına almak ya da kaza bela gibi durumlarda elimize gelmesi için de yapılır.inşallah rabbim kaza bela göstermez de ağız tadıyla harcatmak nasip eder
ben iyi gün parasi diyorum, kaza bela parasi demektense.
zor günler icin degil guzel günler icin ayırıyorum kenara. tavsiye ederim size de 🥰
öyle çok bir birikimim yok, iyi paralar da kazanmadim. ama yine de bir guvence insana. herkesin kenarda köşede hic yoktan 5 maaslik bir parasi durmali bence

ben iyi gün parasi diyorum, kaza bela parasi demektense.
zor günler icin degil guzel günler icin ayırıyorum kenara. tavsiye ederim size de 🥰
öyle çok bir birikimim yok, iyi paralar da kazanmadim. ama yine de bir guvence insana. herkesin kenarda köşede hic yoktan 5 maaslik bir parasi durmali bence
doğru diyorsun kesinlikle tavsiyeni dikkate alacağım

Merhaba kızlar,
Dün öğlen işe gelirken canım tatlı istedi, yolda pastacıya uğradım bir donut'a 100 tL verdim.. zatende bayattı..
Emzirdikten sonra şekeri düşen bir benmiyim ya..
Akşam iş çıkışı da iki paket sigara aldım 140 TL de o..
Sabah çıkarken çekmece de gözüme kestirdiğim atılacak ambalajları da aldım çıktım evden oh miss.. beynimden atılacak nesneden kurtuldum..

Günaydınlar herkese,
Akşam eve gittim önce biraz oğlumla oynadım sonra annem ile oğlumu aşağıya gezmeye gönderdim bende o fırsattan hemen süpürge açtım yatak odası salon mutfak ve hol süpürüldü, silindi,
Genel dağınıklıkları da topladım.
Aşağı indim yanlarına birazda ben dolaştırdım.
Eve geldik buzdolabını düzenledik.. Et suyuna yahni yapmıştık onu bitirdik. Dolapta bozulanları çıkardım dolabın içini de şöyle bir sildim. Önceki akşam buzluktan çıkardığım eti marineledim öğlen için hazırladık. Oğlum için mercimek çorbası kaynattım. Blendırladım. Bir kaç kavanoz buzluğa attım. Bize de yemek için bıraktım. Annemde buzlukta kalan yarım kahvaltılıkları çıkartmış bitirelim diye.
Gün bitti bende bittim..
Yeni gün yeni umutlar getirsin..
Sma'lı Bekir bebek kampanyası %96 olmuş sevgi bebek %98 içime umut doldu.. maaşımı alayım yine ufak desteklerimi esirgemeyeceğim..

Günaydınlar Herkese :-)

Gerçi kimse kalmamış kendi kendimeyim ama motivasyonumu kırmayacağım :-)
Dün akşam eve gittim oğlumla biraz oynadım ve sonra markete gittik..
Domates, Biber, Patates, İncir, Muz, Kapya Biber
Zeytin, Peynir, Pastırma,
Atıştırmalık abur cuburlar
Tuv Kağıdı
Teneke ayçiçek yağı
Bebek bezi jumbo boy
bul süngeri, rezervuar küpü, anneme toka,
saç boyası 2 adet bana 1 adet anneme
şampuan 2 tane, saç kremi 2 tane, domestos 1 şişe 4 tane bebek ıslak mendili,
granül kahve evde lazım olur bulunsun diye, poşet çay, kırmızı mercimek, 3370 TL
t.y den 2 tane tayt aldım 226 tl, evde giymek için yumuşak çıkar birde iç göstermez umarım =)
1 paket sigara aldım bugün için 70 TL
dünü 3700 Tl ile kapattım.
Bu ay gün sırası bende imiş 2. bir altın gününe girmiştim.. 7 tane gram altın gelecek..
Şirkette avansta kısıtlamaya gitti. Çok avans alıp fona atamamıştım şimdi hem maaş yüklü olacak hem de kıdem ödülü varmış, tabi maaştan önce kenara bir gram altın atacağız gün için vermeye, gün parasını çıktıktan sonra %30'unu birikime ayıracağım. Kalanla kredi kartı ödenecek faturalar kontrol edilecek.
Kalandan Sma'lı bebişlere bu ayki harçlıkları gönderilecek..
Sonra kalanla hoşuma giden bir ayakkabı ya da kıyafet alabilirim. Bilmiyorum kotta olabilir. Zaten dolabımı minimalizm için zamansız parçalar ile doldurmaya başladım. Ama çok iyi oluyor..

Bu arada göz muaynesinde göz derecem değişmiş birde gözlükçüye gideceğiz cuma günü bakalım nasıl bir masraf bizi bekliyor..

Bu hafta yapılacak işler listesi:
  • Çamaşır makinesi içi temizleyici ile yıkanacak, YAPILDI
  • Bulaşık makinesi içi temizleyici ile yıkanacak, YAPILDI
  • Tezgah arkası dolabın raf üstü ve raf içleri silinip temizlenecek,
  • Market alışverişi yapılacak. (Yumurta, Domates, Patlıcan, Kabak, Kapya Biber) YAPILDI
  • Turşular kontrol edilip hızlı tüketim için ön plana çıkartılacak yoksa bozulacaklar.
  • Buzluk içi düzenlenip, açılan yere deepfreeze içindeki ürünler taşınacak.
  • Deepfreeze de bulunan yengeç surumi ve kalamar haftasonuna yemek planına eklenecek.. (belki arkadaşları davet ederim, atıştırmalık olarak yaparım) buzluktan farklı ürünleri kullandık baya yer açıldı.
  • Dolaptaki biberlerin fazlaları doğranıp yemeklik olarak buzluğa kaldırılacak. YAPILDI
Yarım Kalan Kozmetikler Listesi:
  • Pantene saç bakım kremi (Şişede azcık kalmış, Urbanı kullanmadan önce Pantene bitirilecek ve bir daha alınmayacak) Pantene son verdiğim şansa rağmen iğrençti saçlarım birbirine yapıştı. Bitirmeden atacağım.
  • V.Secret Vücut Kremi bitirilecek
  • Bioxin Keratinli Argan yağı Yeni alınan yağdan önce bitirilecek KULLANILIYOR
  • Rexona Deo Unutulmuş yarım şişe ön plana çekilip bitirilecek TÜKENDİ
Bu hafta yapılacak işler listesi:
  • Tezgah arkası dolabın raf üstü ve raf içleri silinip temizlenecek,
  • Turşular kontrol edilip hızlı tüketim için ön plana çıkartılacak yoksa bozulacaklar.
  • Buzluk içi düzenlenip, açılan yere deepfreeze içindeki ürünler taşınacak.
Yarım Kalan Kozmetikler Listesi:
  • V.Secret Vücut Kremi bitirilecek
  • Bioxin Keratinli Argan yağı Yeni alınan yağdan önce bitirilecek
  • Bioxin saç dipleri serumu bitirilecek

Merhaba dun iki tencere sarma sardım
Domates almıştım onları dilimledim balkonda kurutmaya koydum
Çamaşırları yıkadım hemen kurudular zaten onları yerleştirdim
Bugün ise evi dip köşe temizleyip toz alacağım mutfak dolaplarının dışını sileceğim

Bende cumartesi pazar biraz yoğun geçiyor oğlumla başbaşa kalıyoruz telefonu elime alamıyorum alsamda vicdan azabı duyuyorum.. ☺️

Dün az market alışverişi yaptım 800 tl filan tuttu sanırım tam bakamadım . 6 kg yeşil köy biberi aldım . Akşam oğlumu uyutup onları doğradık eşimle buzluğa kaldırdım bir turşu işim geldi kış için . Haftaya Oda oda temizlik yapacağım sonraki hafta okul açılıyor çok koşturma yaşıyorum okul zamanı. Akşam 4500 tl kredi kartından alışveriş yaptık eşim kendine birkaç şey aldı bana da ayakkabı ve bi yüzük aldık iyi oldu taksit yaptırdım . Eylülde kasko bitiyor onu yaptırırız taksitle .
Bu akşam menüm salata karnıyarık pilav şalgam turşu yoğurt . Sabah kahvaltıdan sonra mutfaktan çıkmadan direk yemek yapıp çıkıyorum iyi oluyor . Ortalığı toplardım çocukları temizledim öğlen yemeği yedik kahvemi içtim legoya oturduk oğlum büyük bir eve başladı sanırım dışarı çıkacak zaman kalmayacak . Eşine gelirken birkaç şey isteyeceğim biz gidemeyiz gibi

Bugün oğlumun günü hiçbirşey yapmadım hep onunla oynadım onunla uyandım ilaçlarından birini içirdim..
doktorunu aramıştım demir ve b12 eksikleri var ilaçları yarın gelecek, idrar tahlili geçmemiş yeniden yapılacak yarın.
Bugünde görümcemle gözlükçüye gideceğiz gitmişke bir iki kıyafet bakabilirim zaman bulursam oxxo dan beyaz kot bakacağım..
oğluma da belki ayakkabı alabilirim çünkü yürüyecek sanırım ☺️

Merhaba hoşgeldiniz,
Avm ye girdim mi harcamadan duramıyorum gözlük vs 5000 tl tuttu
Mudodan bir tshirt baktım 350 tl
Watsonstan kulak çöpü, tarak, su ve atıştırmalık 250 tl
Corfourq girdim akşama misafir var kurabiye pasta peynir ve erişte aldım 600 tl
Akşam terasta oturacağız
Güzel bir peynir tabağı yapıcam
Kurabiye koyucam
Buzluktaki kalamarı kızartıcam
Belki birde domates kurusundan meze yaparım
Kuruyemiş ve çay..
misafirler gelene kadar teras iç odayı silerim belki dış tarafı yıkadım, kirlileri ayırıp renklileri makinaya tıktım.

Merhaba bugün eşim evdeydi sabah erken kahvaltı yaptık oğlumu aldı törene gittiler . Bende hemen evi süpürdüm sildim toz aldım banyo vs temizliği yaptım . Öğlene menemen yedik birde kek yaptım akşam içinde fırına patates tavuk koydum arkadaşlarımızla iş yerinin parkında oturduk çay kek atıştırdık meyve vs . Eşim oğlumun bisikletine kilit aldı birde Arabaya cam suyu kaç tl bilmiyorum . Eve geldik hemen yemek yedik eşim fener alayına görevliydi gitti gelirken muz ve cips istedim . Masayı topladım oğlumu yıkadım şimdi uyudu . Yoruldum baya fırını temizleyip çay içip ders tekrarı dinleyeceğim .

Günaydınlar herkese
Akşam misafirlerim giderken terastan herşeyi birlikte indirdik dedim gerisini ben hallederim siz zahmet etmeyin, gidenlere çöpü verdim.
Şarj aletim arabada kalmış indim aldım

Oğlumu uyuttum.
O uyuyunca mutfağı topladım, bulaşıkları makineye kalanları kaplara koydum dolaba..
uyku tutmadı biraz youtube dolandım yattık..
bugünde hastaneye gideceğiz şimdi oğlumun uyanmasInı bekliyorum.. ☺️

Selam tünaydın eşim sabah mesaiye gitti birazdan gelecek . Bende kahvaltıdan sonra hemen evi süpürdüm bir tur da robot açtım . Kedimiz bebek tüylerini döküyor papağan çekirdek çitiyor ev baya kirleniyor . Neyse ütü yaptım bulaşık makinesini çalıştırdım banyoya temizledim kediyi taradım tuvaletini temizledim kafesi temizledim . Kahve içip oğlumla etkinlik yapıyoruz . Birazdan eşime öğlen kahvaltısı hazırlayacağım . Akşam için de dünden yemek var çorbam da var ama yanına sebzeli bulgur pilavı yapacağım salata ayran . Haftalık menü yapıyorum biraz zorlanıyorum ya bu sefer . Öğleden sonra parka gideceğiz birde birkaç alışveriş var .

X