Daha Az ile Daha Fazlası

Bu arada kahvaltıdan sonra balkondaki koltuğumun yüzünü yastıklarını çıkarttım yıkandı.
Ütü yaptım
Wc banyo temizledim balkonu süpürdüm sildim evi süpürdüm hayvanları temizledim mamaları verdim ecza kutumu temizledim düzenledim atılacakları attım . Eşimin balkondaki terliği kötü olmuş onu attım başka terliği var onu koyarım .
Oğlum makarna istedi onu yapıyorum yiyip oyuncak etkinlik 16:00 gibi de parka gideceğiz. Eşim nöbetçi akşam için evde yemeğim var onu yeriz banyo uyku . Akşam dersim var .
Bu arada bi tepsim kötü olmuş arkası o yüzden attım yerine yeni almayacağım. 400 tl elektrik faturası ödedim 180 tl su gelmiş

Son düzenleme:
Öğlen buzluktaki nohutu çıkarttım akşama yemek olsun diye yarın öğlene de buzlukta köfte vardı onu çıkartacağım.
Buzluk baya boşaldı gibi hafta sonu dondurucudaki ürünleri buzluğa çekerim.
Oğlum bugün biraz huzursuz gündüz uykularını uyumadı benden de ayrılmak istemiyor.
Muhtemelen diş sancıları çekiyor kuzum kıyamam..
E.homeden bir nevresim takımı bakıyorum. Nevresimlerden kötü olanlar var onlardan birini ayırıp yerine yenisini alabilirim ama emin değilim karar vermedim. çok içime sinen bir model olursa alırım yoksa almış olmak için almayacağım.

Merhaba arkadaşlar ben geldim
Bu hafta koydeydim cuma günü geldim ama çocukların kursları ortalık toplamaca derken anca firsat bulabildim
Khalesinil Khalesinil birikim topigine yeni tablo ekledim temmuz ayından Aralık ayına kadar itibaren haberin olsun kuzum
Dün eşimle pazara gittim 5 kg barbunya 3 kg bamya aldim toplam 600 tuttu hepsini ayikladim poşetleyip donduruculara koydum
Yeşil fasulye annemin bahçesinden yine yeşil biberler de.yesil biberleri de kızartmalık ya da menemenlilk doğrayıp dondurucuya atıyorum
Bu hafta 5 kg bursa domatesi alıp kurutmayi düşünüyorum Ağustos ve Eylül benim için kış hazırlığı yapma dönemidir
Ayrıca Eylül de pilatese de başlamak istiyorum çok kilo almışım

Tünaydın 💐 dün markette 60 tl harcamıştım cif ve kedimize yaş mama . Eşim sabah nöbetten geldi kahvaltı yaptık o uyudu bende evi süpürdüm hayvanları temizledim çamaşır yıkanıyor bulaşık yıkanıyor . Öğledenn sonra birşeyler atıştırıp parka gideceğiz . Akşama menü mantar erişte cacık barbunya salatası . Kahvemi içiyorum oğlumla etkinlikteyiz .

Dün nohut yedik bugünde kalanını yeriz, dün akşam hiçbir şey yapamadım bir duşu zor aldım bebişten..
bugün öğlene köfteyi çıkartıcam annem yemek yapmışsa da akşama köfte bulgur pilavı yapıcam diyordu.
Dün birde kendisine kısır yapmış :-)
Dolapta bir tencere yoğurt var ve yoğurtla ilgili hiç yemek gelmiyor aklıma, :)) çorba istemiyorum.
Hafta başından yapılacaklar listesinden henüz hiçbir şey yapmadım. annem varken iş yapınca annem kendisini kötü hissediyor diye erteliyorum.

Herkese merhaba
Bugün evdeyim. Biraz evi sil süpür çamaşır ütü ile ilgileniyorum.
Yarın ev ahalisini evde bırakıp tek başıma bir tatilim var. Evi düzenli bırakayım.
İnşallah gittiğim yerde çok para harcamam çok mümkün olmasa da

100 TL sma'lı sevgi için gönderdim kampanyası %95' te pasaportları hazır inşallah oda kurtulacak bu hastalıktan..
Şirkette 10. yıl kıdemim yatıyormuş, 8000 TL buna da 2 tane gram alırım birikim hesabına havadan gelen para kalanından da tabi yardım bekleyen yavrucaklara da gönderirim..

Merhaba ben bugün tüm gün evdeydim
Akşama barbunya ve pilav yaptım yanına da semizotu salatası yapmayı düşünüyorum
100 tl market harcaması yaptım
1500 TL çocukların futbol kursu parasını yatırdım
Kredi kartı kullanımını azaltmayı düşünüyorum biri 18 biri 28 bin TL olmak üzere iki kartım var limitleri az olmasına rağmen çok faiz koyduğunu farkettim artı eskisi gibi taksit kampanya avantajı da yok 28 bin TL lik Trendyol kartı ile devam edeceğim trendyoldan çok alışveriş yaptığım için peşin fiyatına 6 taksit imkanı sunuyor.
Ayrıca karta güvenerek sanki kendi paramizmis gibi harcıyoruz ama maaş günü maaşın üçte birini veya dörtte birini kartlara yatırmak da mantıklı gelmiyor artık bana

Akşam eve gittim annem dolma bibere iç hazırlamış oğlumu oyalayarak onları doldurdum hızlıca bulaşıkları kaldırdım. Annemde yoğurt çorbası yaptı. terastaki çiçeklerin dibinde semizotu çıkmıştı onları da toplamış annem yoğurtlu semizotu yaptık. sonra banyoyu dip köşe detay ozonladım. çamaşır makinasına çamaşırları ayırdım, akşam annem evine gidecek bende de temizlik hazırlığı başlar artık hafta sonu için.
kredi kartlarından çok açılmamaktan yanayım ve öylede yapıyorum. Birikimime destek olacak bir şey yada elzem bir şey değilse kullanmıyorum. T.Y. içinde ne bileyim aylık 28 binlik bir harcama yanlış anlamayın bana fazla geldi.. Yani T.Y. den her ay 28 binlik ne alabilirim ki.. hani bi tshirt alırım bi ayakkabı (onuda her ay almam) oğluma oyuncak yada ihtiyaçlardan.. bir iki ıvır zıvır.. Yani ben harcayamam :-) ben dokunarak alışveriş yapanlardanım.
Minimalizmden sonra hiç alamıyorum zaten sürekli önce beğeniyorum sonra sepetimde incelerken ay bunu 1 kere giyersin 2. giymezsin yazık parana git daha uzun ömürlü bişey bak diyorum. Sonra orada kalıyorum :-)

Akşam eve gittim annem dolma bibere iç hazırlamış oğlumu oyalayarak onları doldurdum hızlıca bulaşıkları kaldırdım. Annemde yoğurt çorbası yaptı. terastaki çiçeklerin dibinde semizotu çıkmıştı onları da toplamış annem yoğurtlu semizotu yaptık. sonra banyoyu dip köşe detay ozonladım. çamaşır makinasına çamaşırları ayırdım, akşam annem evine gidecek bende de temizlik hazırlığı başlar artık hafta sonu için.
kredi kartlarından çok açılmamaktan yanayım ve öylede yapıyorum. Birikimime destek olacak bir şey yada elzem bir şey değilse kullanmıyorum. T.Y. içinde ne bileyim aylık 28 binlik bir harcama yanlış anlamayın bana fazla geldi.. Yani T.Y. den her ay 28 binlik ne alabilirim ki.. hani bi tshirt alırım bi ayakkabı (onuda her ay almam) oğluma oyuncak yada ihtiyaçlardan.. bir iki ıvır zıvır.. Yani ben harcayamam :-) ben dokunarak alışveriş yapanlardanım.
Minimalizmden sonra hiç alamıyorum zaten sürekli önce beğeniyorum sonra sepetimde incelerken ay bunu 1 kere giyersin 2. giymezsin yazık parana git daha uzun ömürlü bişey bak diyorum. Sonra orada kalıyorum :-)
Günaydın ☀️ biz 2 ay önce trendyoldan 47 bin tl ye motorsiklet aldık bayiden alsak böyle taksit imkanı yoktu ve 50 bin civarıydı . Gerektiği zaman kullanmak iyidir .

Herkese günaydın o kadar karışık rüyalar gördüm ki kendime gelemiyorum 😏🤣dün birkaç harcama yaptık ama mutfak bütçem bu hafta çok iyi gidiyor . Bu ay topik bana yaradı geçmişteki düzenim geri geldi mutluyum

Günaydın ☀️ biz 2 ay önce trendyoldan 47 bin tl ye motorsiklet aldık bayiden alsak böyle taksit imkanı yoktu ve 50 bin civarıydı . Gerektiği zaman kullanmak iyidir .
Ama bu normal bir alışveriş bütçesi değil ki =) gayette makul bir yatırım aracı için fırsatları değerlendirmişsiniz =)) bende olsa alırdım..
Benim bahsettiğim kıyafet ayakkabı v.b alışverişleri için o kadar harcayamam..
Ayakkabıyı mağazaya gidip deneyip ayağımda görmem lazım, kot pantolon v.b de öyle.. Tshirtlerde de dokusunu görmem lazım.. =)

Ama bu normal bir alışveriş bütçesi değil ki =) gayette makul bir yatırım aracı için fırsatları değerlendirmişsiniz =)) bende olsa alırdım..
Benim bahsettiğim kıyafet ayakkabı v.b alışverişleri için o kadar harcayamam..
Ayakkabıyı mağazaya gidip deneyip ayağımda görmem lazım, kot pantolon v.b de öyle.. Tshirtlerde de dokusunu görmem lazım.. =)
Yani doğru da kimse de 28 binlik kıyafet olmaz diye düşünüyorum 😁 yani demet Akalın vs değilsek. Birde bak 47 bin tl ye motoru aldık daha 1 taksit ödemeden üzerine 7 bin zam geldi bir o kadar da bayi fiyatına zam geldi 🤦🏻‍♀️ maalesef ki motordan baya kar etmiş olduk şuan için daha zaten yeni 2 ay yazdım ama daha 1 taksit yeni ödediğim aklıma geldi . O yüzden kredi kartımız bu ay çok yüksek oldu . Ocak ayında 0 olmuş olacak

Bu arada ben mağazadan kıyafet alışverişi yapamaz oldum asla olmuyor ne çocuğa ne kendime herşey online 😃

Yok limiti 28 bin TL lik beyaz eşya almak için yükseltmiştim yoksa her ay 28 bin TL ocağım batar
Yine de limiti 28 bin TL durur kıyafet oyuncak ıvır zıvır alırım maksimum 5 bin TL harcarim aylık ama 28 bin TL diye de yuklenmem,🙃

Ben kiyafetlerimi Instagram butiklerinden alıyorum güvendiğim birkaç butik var hem uygun hem güzel parçalar oluyor
Çanta ayakkabı da yine ya Instagram ya da Trendyol.Alirken de yorumlari tek tek incelerim

Kahvaltımızı yaptık yataklar toplandı kişisel bakımlar yapıldı. Yeşil çayımı içiyorum bir yandan oğlumun zor sorunlarına doğru cvp vermeye çalışıyorum 😝 birazdan yemek yapacağım köfte patates salata ayran . Köfte buzluktandı çıkarttım patatesi vs ayarlar dolaba koyarım öğleden sonra parka giderken fırına koyarım gelince hemen yemek yiyoruz . Evi bi süpürürüm wc banyo temizlenir bebeklerin bakımları mamaları . Sonra oyuncak etkinlik 15:30 civarı da park 19:00 a kadar 😍 2 kargom geliyor birazdan . Kediye mama bana lens . Bu ay sadece ihtiyacımız olan zorunlu şeyleri aldık artık eski birikim dönemlerime döndüm

Ben bu t.y nin bi kaç mağazası var onların ürünlerinden geçen sene çok alıyordum, elbiseler tshirtler falan ama inanılmaz kalitesizler, hem ter kokusu yapıyor ve rahatsız ediyorlar, hem kumaşları kötü. Sonra dolabımda yığıntı olduğunu gördüm. Ve 3.4. giymemde o ürünleri giymeyi gerçekten istemiyorum. O yüzden bilindik markaların pamuklu ürünlerine yöneldim. Gerçekten daha uzun ömürlü oluyor.
Oğluma zaten pamuksuz bir şey asla giydirmem.
Insta da bazı butikleri bende seviyorum. Hem çok şık ürünler oluyor hem de daha az bilinir olduklarından mıdır nedir daha kaliteli oluyor ürünler.
Birde şu yurtdışı mağazası vardı oradan da ürün sipariş etmiştim daha yeni geldi.. 20 günden fazla sürüyor. o kadar beklemekten de hoşlanmadım. :-)

Ben intagramdan alışveriş hiç yapmadım korkarım😟 oğluma lcw den alıyorum hep online kendime de belli markaların online. Mağazaya gidince nedense bir şey bulamıyorum ☺️ ama lcw uygulamasından alışverişte indirim çok oluyor çocuğa çok iyi

X