CYCLO PROGYNOVA kullananlar YARDIM LÜTFENNN

bu ialcı bende kullandım, ama ne için kullandım bilmiyorum adetim biterbitmezbaşladım kullanmaya başladıktan 10. gün yeniden adet oldum oysa dr bana 1 hafta gecikecek adetin panik olma sakın dedi, ve bu ilacı kullanırken hami,lede kalabileceğimi sölemişti,
adet olunca panikledim başka bir dr a gittiğimde bunu kullanmana gerek yok boşuna bu ilacı vermiş sana senin hormanların düzenli dedi, bir dr ile sınırlı kalmayın sakın arkadaşlar,

bende yeni başladım bu ilaca umarım en yakın zamanda hamile kalırım ve bebişimi alırım kucağıma

bende kullanıyorum arkadaşlar bendede pco var
adetimin 3 gününde başladım beyazlardan
adetimn gelmesine 8 gün var
fakat belim ağrıyor
hamilelik olabiliyormu bu haplaki inş.olur
ama ilk kullandığımda çok şişkinlik yaptı karnıma
zamanla geçti
herşeyin hayırlısı.......

merhaba kızlar..

ben uzun zamandır bu ilacı kullanıyorum ancak hiç nette bu ilaçla ilgili araştırma yapmak aklıma gelmemişti. bu ilaçla ilgili deneyim ve bilgilerin paylaşımına ihtiyaç duyan çokça arkadaş olduğunu bu 13 sayfalık forumu okuyunca anladım. (itiraf ediyorum ki; 6 sayfasını okumadım bu nedenle ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim:

ben yoğun bir stresin ardından sürekli adet görmeye başlamıştım. aklınızın alamayacağı kadar yoğun bir kanamayı 1,5 yıl kadar hiç aralıksız yaşadım. bu arada bir sürü doktor gezdim. hemen her doktor farklı teşhisler koydu. hatta kanser olduğumu söyleyenler bile oldu. sorunum rahim iç duvarının kalınlaşması imiş. kadın anatomisi gereğince, her ay rahim duvarı kalınlaşırmış ev adet görmemizi sağlayan da buymuş. sonra duvar eski kalınlığına dönünce de adet sonlanırmış. benim duvar bir türlü eski kalınlığına dönmüyor. tüm tahlillerim normal çıkıyor. her nanede olduğu gibi bunu da kilo ile ilintilendirdiler tabi ki.

neticede ben bir doktorda karar kıldım ve o son doktor bana bu ilacı vermiş ve 6 aylık kullanımdan sonra kontrole gitmemi söylemişti. bunun üzerinden 2 yıl geçti. ben kontorole gitmedim. ilacı kullanmaya da bu 2 yıl içerisinde 2 kere 4-5 aylık aralar verdim. ilacı kullanırken adetim düzene giriyor. bıraktığım dönemde ise 2 ay gibi şaşalasa da sonunda yine hiç bitmeyen kanamalarım başlıyor yine.

ilacın kullanımı ile ilgili; ilaç beyaz ve kahverengi minik haplardan oluşuyor ve bir kutuda 21 tane var. fiyatı da 4 lira civarında. reçetesiz alınabiliyor. kullanmaya başlıyor, aralıksız 21 günlük kürü tamamlıyorsunuz. 21 günden sonra 7 gün ara veriyorsunuz. bu 21 günün ardından 3 yada 4. gün kanamanız başlıyor. 7 günlük boş dönem bitip te 8. gün ilaca yeniden başladığınızda (yani 2. kutuya) 3 gün kadar kullandıktan sonra adetiniz sonlanıyor.

ilacın yan etkileri ile ilgili ; ilacın yan etkisi olarak yorumlamamıştım ancak bu sayfayı okuduktan sonra bendeki bazı değişimleri ilişklilendirebildim. mesela bende de sıklıkla baş ağrısı oluyor ancak bunlar ağrı kesici almamı gerektirecek boyutta olmuyor genellikle. iştahı açıp açmadığından emin değilim. ancak yine buradaki yorumlarla ilişkilendirince fark ettim ki; ilacı kullandığım dönemlerde çok sık olmasa da uykumun arasında kalkıp birşeyler atıştırma ihtiyacı hissettiğim oluyor. ilaç direk kilo aldırmıyor. ancak açılan iştahınıza yenik düşerseniz; kilo almak kaçınılmaz olabilir sanırım

bu arada bu siteye daha önce üy olmuş ama hiç ilgilenememiştim. bundan sonra her ihtiyacımda önce buraya bakacağımdan eminim. başucu kitabı gibi bir kaynak halini almış burası. site kurucularını ve emeği geçen herkesi tebrik ederim. bu mesajım da sitedeki ilk mesajımdır. umarım yorum ve kucaklamalarınızı benden esirgemez ve bana koppus koccaman bir hoşgeldin dersiniz

öpüldünüz kızlarrrrr ))

meraba arkadaşlar ben bu ilacı 5 aydır kullanıyorum yumurtlama azlığı vardı oyüzden verdi doktor bu hapı kullandığım sürece adetim hep düzenliydi bakalım bu son kutu bende daha ne bebek var ne bişi bu kutuyuda kullanıyım yine gitjm doktora bakalım bu sefer ne dick bebek tedavisine başlıck galba hapı bıraktıktn sonra yine adet düzeninin bozulduğunu okudum nette böyle bişi oldumu sizede hapı bırakıpta yine adet düzensizliği başlayan arkadaşlar varmı aranızda yardımcı olursanz sewinirim.. şimdiden teşekkürler

benimde çok yakın bir arkadaşım 7 yıl bebek için uğraşmış son ay tüp bebeğe gideceklermiş
dr ona bu ilacı vermiş tüp bebek için tahliller sırasında hamile olduğunu öğrenmiş
arkadaşıma dr u bu ay ilacı gene dr verdi östrojen hormonunu dengelemek için
cuma günü 7 haftalık hamile olduğunu öğrendi :))

selam bende bu hapi 2 aydir kullaniyorum 2. kutumun bitmesine 5 hap var bende adet duzensizligi vardi asiri stresten kaynaklaniyormus bende bebek istiyorum artik ins olur

merhabalar.. bana doktor hiç test vs.. yapmadan direk adet düzensizliğim için bu hapı 3 ay kullanmamı söyledi.yazılanları okuyunca yan etkileri de yok değilmiş.napacağımı bilememdim bi türlü şimdi:S

evet bende kullnaıorumm düşük yaptığım için verdi doktor

merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum.bende ekimin 17sindedüşük yaptım.bana farlütal verecekti o hapla adet olamadıgım için bana cyclo-progynova yı verdi bu hapla hamile kalanı çok duydum.hapımın bitmesine 8 tane kaldı.normalde hap biter.3.günü adet olurum ama hayırlısı bakalım olacakmıyım .bunun yanı sıra hapa başlarken bitkiyede başladım.günde sabah akşam bir su bardagı hayıt tohumu suyu...günde sabah akşam 1 su bardagı adaçayı suyu....günde sabah akşam 1 çay bardagı bögürtlen kökü suyu içiyorum...bakalım faydası olacakmı....

neşe 1984 canım bu hapı bende kullanıyorum bu hapla hamile kalanlar kim tanıyorum demişsin yazabilir misin canım onlardaki sorun neydi. nasıl gebe kaldılar

tatlım ben bu ilacı tam tamına 6 ay kullandım,saatini asla kaçırmadım,her akşam 23:00 da alıyordum bu hapı,telefon saatini kurup
evet hormon ilacı amacı da bu zaten,adetim düzensizdi ve bu düzensizadet ile hamile kalmazk zor bi durumdu,bu yüzden 6 ay kullandım,ilk başladrda vücüdun yabancı bi maddeye alışması lazım ama şnan bana en fazla 1 ay sonra bu ilacı artık vücudun tanıyacaktır,ben öle çok kilo almadım en fazla iki kilo belki tabi yapı ve bünye ile de alakalı
ama adeti gerçekten düzene sokuyor,ilacı bıraktıktan 1.5-2 ay sonra hamile kaldım,benim doktorumda bu ilacı kullanırken hamile kalırsın demişti,ama bu konuda yanılmşıtı,
ilacı 6 ayın sonunda bıraktıktan sonra bana yumurtalıklarıma destek olarak sadece 5 gün kullanılan klomeni verdi,7.ayda sadece onu kullandım(sadece 1 ay yani),o ay yine hamile kalamadm,sonra dr bana bu ay yani 8. ay yine cyclo verdi kullan dedi hem kulanırken belki haile kalırsın dedi,ben de doktoruma direkt olarak kızarak benim adetim düzene girdiğine göre neden tekrar bu ilaca başlimki dedim o da iyi o zaman alma dedi,almadımda çünkü artık adetim düzendeydi ve o ay hamile kaldım düşünebiliyor musunuz,eğer doktora uyup o ilacı alsaydım olmıcaktı belki de işte benim cyclo maceram bu dostum

bana da gittiğim veya sorduğum her doktor bu ilaçla hamile kalabilirsin dedi.bende içiyorum birkaç aydır düzenli olarak.inş. hormon değerlerim normale döner ve o ay bende hamile kalırım

slm arkadaşlar bu konu ilgimi çekti çok çünkü bende bu ilacı içiyorum ama sadece beyaz hapları , kahverengi olanları atıyorum benim tüp bebek transferinden beri kullanıyorum sabah akşam 3-4 kutu içtim . pek de bi yan etkisini görmedim üstelik hamileyim ve 12. hftya kdr içicem.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…