CYCLO PROGYNOVA kullananlar YARDIM LÜTFENNN

kullanırken canım...
aynı zamanda dr içerigınde progesteron da oldugu ıcın dusuk tehlıkesını de ortadan kaldırdıgını soylemıs

kendi doktorum bana kullanırken kalabilirsin demişti. ama cuma günü yeni bir doktora gittim. 11. günüm olmasına rağmen yumurta falan göremedi. zaten bu ilaç yumurtlamayı bastırır, yumurta olmaması normal dedi. kafam karıştıkça karışıyor. Allah'tan hayırlısı. zaten fsh yüksek çıktığı için bana bir mucize lazım herhalde. Rabbim "ol" der inşallah.

bu arada sende yeni hamilesin herhalde. Allah tamamına erdisin canım.a.s.

amın canım saolll allahım sana da tattırsın inşallah...
hıc umudunu yıtırme arkadasım benım de hıc beklemedıgım anda geldı bebısım :1hug:

kizlar bu ilaci bende kullandim 3 ay.yeni bitti.doktor adet duzensizligi icin vermisti.adet duzensizligi olupta hamile kalmak isteyenlerin bu ilaci kullanmamasini oneriyor doktorlar .bende yan etki yapmadi sadece kilo aldim bu ilactan sonra muthis istah aciyo.ayrica hic faydasini gormedim.ilac bitti eski duzensizlik hala devam ediyo.

arkadaşlar bu başlığı ilaca ilk başladığım zamanlar ben açmıştım,benim gibi derdi olan adet düzensizliği olan ne çok kişi varmış,ne güzel paylaşımlar oluyor,çünkü evlendikten sonra başlayan ve bir türlü nedeni bulunamayan adet düzensizliğim hala devam ediyor,bu süreçte yaşadığım ve araştırdığım şeyleri sizinle paylaşıp yardım etmeye çalışıcam

umarım yardımım dokunur,çok araştırdım bir sürü farklı doktora sordum,farklı sitelere yabancılar dahil sorular gönderdim,ama hamile olduğunu öğrendikten sonra ilacın bırakılması fakat kullanırken hamile kalınabilmesi en çok verilen cevap,
yumurtlamayı baskılamıyor sadece östrojen ve progesteron desteğiyle hamile kalmayı destekliyor,adeti düzenliyor diye yumurtlama tarihini tahmin edip,her ay gebe kalma şansını arttırıyor

fakat herkeste yanetkisi farklı,migren hastasıyım,benim başağrılarımı arttırdı,herkes kilo alırsın dedi,kilo verdim ama iştah açıyor,akşam 9-10 arası alırsanız ilacı yanetkileri oluşurken uyuyor olacaksınız,uykudan kalkıp yemek yemezsiniz:)
göğüsleri büyütüyor ve kasık ağrıları yapıyor.

3 aylık tedavi dönemim bitti benim,ama size tavsiyem hormon testleriniz normalse bu ilacı için,bazı doktorlar hiçbişeye bakmadan direkt yazıyormuş...
benim için sonuç,koca bir sıfır,ilk ay ilaç bittikten sonra 4.gün adet gördüm(5 aydır olmuyodu),ikinci kutudan sonra kendi doktorum dahil herkes kesin hamilesin yoksa gelirdi dedi ama ben ne hamileydim nede adetim oldu...
ve son ay kutu yeni bitti,bugün lekelenmem oldu,bu ayda yapılması gerekn herşeyi yapmıştık ama sanırım yine olmadı...
tam sökülürse adetim 3.günü klomen safhasına geçecekmiş doktorum...

yani adetim düzenlendi diyemem,zaten 3 aydan fazla kullanılırsa kist oluşturuyormuş,daha fazla kullanmayın sizde,doktorumun umduğu gibi hamile falanda kaldım gibi görünmüyor...
şimdi yeni bir ilaç,yeni bir umut,şimdide klomen uzmanı olurum artıksırnaşık şey
ardımdan gelenlere bir faydam dokunur belki...

İnşallah Allah hepinizin gönlündeki verir biran önce canlarım,umarımda az da olsa sorularınız cevap bulmuştur,başka sormak istedikleriniz olursa her zaman yardım etmeye çalışırıma.s.

bana bu ilacı veren doktorum kullanırken hamile kalabilirsin demişti. ikinci bir fikir almak için gittiğim doktor yumurtlamayı bastırır, kullanırken kalamazsın dedi.

yan etki olarak göğüslerimde hassasiyet var. kasıklarımda ağrıyor demek ki haptanmış.

doktorum bana 3 ay kullan dedi ama ikinci gittiğim doktor madem başladın bu ay kullan, sonra kullanma dedi. benim bütün hormon testlerim bakıldıktan sonra verildi bu ilaç.

ben hayatımda bir kez kullandım klomeni ve bu adetlerimi bozan da o oldu bence. klomen kullanana kadar saat gibiydim. klomenden sonra kist oluştu sonra da bir daha normal adet görmedim zaten. klomen denilince tüylerim diken diken oluyor.

inşallah sende aynı etkileri göstermez ve iyi sonuçlar alırsın.a.s.

demek ki 3 ay kullanınca düzene gireceğimiz kesin değil. ben şimdi hayıt tohumuna taktım. ona başlıycam. kullananlar memnun. hem hormonlar üzerinde de etkisi varmış.

bu arada belki hamişsindir. hakkında hayırlısı canım.

o kadar çok doktor değiştirdimki canım artık birine iyi yada kötü güvenip dediğini yapıcam mecbur,klomeni ilk defa deniycem bende,inş. bu ilaç gibi olmaz,az da olsa faydasını görürüm,peki adetlerin düzenli,hormonlarında normal niye klomen verildiki sana,vücudun yumurta üretebiliyomuş onu anlamadım,bazen doktorların elinde deney faresiyiz diye düşünüyorum ve korkuyorum,ikimizi hatta hepimizi Allah korusun...
hayıtı bende duydum hatta denedim ama ay ortasında lekelenmeler oldu,korktum bıraktım,sonra bir yerden okudum,hormon bozukluğu için diye nekadar doğru bilmem
çok kuvvetli bir bitki belki en başta,soğan suyu,çörek otu falan denemelisin,yinede sen bilirsin...
herşey gönlünce olsun arkadaşım,hatta meslektaşız galiba,meslektaşım:1rolleyes:

ben bir an önce hamile kalmak istediğim için verdi doktorum ama hiçbir test vs. yapmadan. 10 senelik doktorumun kurbanı oldum resmen. ama ona göre bir kutudan birşey olmazmış. ben kendimi sıka sıka böyle yapmışım.laelaelaelaelae

hayıt için hala okuyorum. çok aklıma yattı. ilk başlandığında ara kanamalardan bahsedenler var. ama sabırla düzenli kullanmak gerekiyormuş. kuvvetli ama yavaş etkisini gösteren bir bitkiymiş. en az 3 ay kullanmak gerekiyormuş sonuçları görmeye başlamak için, ondan sonrada baya devam etmek gerekiyormuş.

senin ilk bebişmi olucak inşallah. biz ikinci için uğraşıyoruz. kısmetse olur. olmazsa Rabbim oğluşuma uzun ve sağlık dolu bir ömür versin inşallah.

Amin canım inş.oğlunla,tüm ailenle inş bir de yeni bebişinle Allah sağlıklı uzun ömür versin hepinize.
evet benim ilk olacak,tabii olursa o da,herşey Allahtan sabretmeye çalışıyorum...
Hayıtla ilgili bilgilerin için sağol,demek ki bendeki ara kanamaymış,bir denemek lazım,inş sende işe yarar hemen...

inşallah hepimizde yarar canım. ama hayıta başlıycaksan sabırla devam et. faydasını görürüz inşallah.

tamam deniycem bende hayıtı,klomenden nasibimi alayımdasırnaşık şey
öyle inatla ilaç kullanmayayım diye araştırıp duruyordum,inşallah 6 ay sonra bunlardan değil hamilelikten konuşuyor oluruz her ikimizde..

ağzından bal damlıyo canım. aminnnnn inşallah. gerçi ben kafayı iyice bozdum, tüp bebek bile düşünüyorum ciddi ciddi ama inşallah gerek kalmadan hayıtla kısmet eder Rabbim.a.s.

canım benim ne tüp bebeği dur bakalım şu hayt bir etkisini göstersin,inş gerek kalmayacak tüp bebeğe falan...
ya böyle diyorumda çok zor bir süreç,insanın tüm gücünü,umudunu yitirdiği anlar okadar çok oluyorki,bazen şey diyorum anne olmadan nekadar zor anne olunduğunu anlıyorum,inş bebişlerimiz bizi çok bekletmeyecek canım inan,gücünü,umudunu yitirme...

yaşım 34 be canım. aceleciliğim bu yüzden. onun için artık tüpü bile ciddi ciddi düşünüyorum. bakalım zaman ne gösterecek ama hepimize iyi şeyler gösterir umarım.

canım seni çok iyi anlıyorum,inan bana temmuzda daha evleneli 1 yıl yeni dolacak ama 10 ay oldu korunmayı bırakalı yani 1 ay korunduk sadece tek nedenide yaşım,31 yaşındayım bende işte bu yüzden arada bende gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum,ne yapacağımı bilemiyorum...
en azından 34 yaşındasın ama bir çocuğun var,Allah'ım hep sizlere bağışlasın,sağlıkla inş.,
ve bir defa olduysa tekrar olması daha büyük bir olasılık...
tabiki herşey Allahtan,ama acele etme,umudunu da kaybetme sakın...a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…