Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

ben bir ara akrebin takıma girdim liste yapması yüzde hesaplaması falan vardı kızlar allah var çok iyilerdi ama bana o liste yapması ve benim eksi çıkamamam zor geldi oradakileri de kötü etkilerim diye müsade isteyip çıktım liste de olmak zorunlu değilse ben bir daha göz atayım :)
ben zaten haydi yine yeniden adlı günlükteyim sadece yarışmalara ayak uyduramıyorum
ahh mefkurem ahh bir zaman gelecek ben de senin gibi başardım diye yazabilecek miyim acaba sen de gönül kahramanlarımdansın :)
Güzelim amaç birbirine destek olmak
Hep diyorum hele benim gibi 120 kiloları görmüş biri kilonun acısının ne olduğunu çok iyi bilir. O yüzdende herkes bu dertten kurtulsun istiyorum
Listede olmayınca yüzde stresin olmaz
Ama tabiki ancak disiplinli devam edersen sonuca ulaşırsın
Her gün menü paylaşımı ve takımla kaynaşmak vs.
Orda kilo çabalayıp kilo verenleri gördükçe seninde motivasyonun artar
Şöyle düşün ilerdeki bütün hayatın için bi 6 ayını zayıflamaya ayır buna odaklan
Sen buna değmezmisin?
Bence tabiki EVETT değersinnnn

Yaşınız çok genç daha ben size söyle söyleyeyim 60-65 yaşındaki insanlarla birlikte ben platese başladım benim kilom 54
tü fakat aşırı yağlanmam vardı 54 kiloydum ama ne belim vardı ne bacağım bildiğiniz kütüktüm valla düz bir kütük belsiz olanından :KK43: :)) o 65 yaşında ki teyzelerim topların üstünde artistlik hareketler yaparkenben topla yuvarlanıyodum 10 dk da perte çıkıp 50 dk boyunca ah vah larla dersi tamamlıyodum bu iş sabır işi cidden sabretmek lazım öyle hemen başladım ee hani kilo vermiyorum dememekte lazım ilk 1 ay hiçbir şey kaybetmiyosunuz verseniz bile verdiğiniz ödem yada su ama 2 ayın sonunda ile vücudunuz toparlanıyo yahu benim belim varmış bee duyosunuz ve o gazla devam ediyosunuz spor işi sabır gerektirir ilk 4 ay ciddi bir fark göstermez ama 5 ayda vaay anasını harbi seksi kadınmışım ben diyosunuz yılmamak lazım :KK70: işin özü aslında kiloyu çırpıp öyle başlayayım değil çünkü plates tüm kasları çalıştırıyo ve emin olun spor salonunda tek başınıza ne kadar çalışırsanız çalışın etki etmiyor ( Denemeyle buda sabittir şöyle ki üni zamanımda çıtır hatunlara özenip yazıldığım ve benim koca götüm ve ev kızı topumuzumla koşu bandında koştuğum karşı tarafta kaslı erkeklerin squatlı götleri kestiği bir ortamda maksimum 1 hafta dayana bildim ve sonuç üzerine sinir krizinden 2 kilo daha aldım :KK70: ) o yüzden yılmayın rahatsızlığınızı tam olarak bilememekle birlikte geçmiş olsun diyorum ilk başlarda plates hareketleriyle başlayamasanız bile fizik tedavii hareketlerine bakabilirsiniz çok benziyo zaten hareketler onunla 1 ay bounca kaslarınızı çalıştırın daha sonra plates hareketlerine başlayabilirsiniz yada hanımların gittiği plates kursuna yazılabilirsiniz :9 ay çok yazdım çenem açıldı surçi lisan ettiysem affola :KK70:
canım yaa yaz tabii ben bunu önemsenmek olarak alıyorum zamanını ve parmaklarını benim için yordun harcadın sağ ol:KK15:
devamlılık şart çok haklısın başta 10 şquats yaparken şimdi 50 tane yapabiliyorum ben çok esnek biriyim hareketler zorlamıyor süresi artınca zorlanıyorum bu kiloda parende takla atıp bacakları yere neredeyse sıfır açabiliyorum
yakınlarda gidip gelebileceğim spor salonu yok azcık merkezden dışarıda evim yürüyüş için mükemmel bir yer her yer park ama ben hiç yürümüyorum karar verdim bundan sonra öncelik ev işi yemek yapmak v.s. değil ben olucam kendime zaman ayırıp yürüyüp evde de olsa hareketi arttıcam plates topum yok alsam beni taşır mı acaba :KK45:

Güzelim amaç birbirine destek olmak
Hep diyorum hele benim gibi 120 kiloları görmüş biri kilonun acısının ne olduğunu çok iyi bilir. O yüzdende herkes bu dertten kurtulsun istiyorum
Listede olmayınca yüzde stresin olmaz
Ama tabiki ancak disiplinli devam edersen sonuca ulaşırsın
Her gün menü paylaşımı ve takımla kaynaşmak vs.
Orda kilo çabalayıp kilo verenleri gördükçe seninde motivasyonun artar
Şöyle düşün ilerdeki bütün hayatın için bi 6 ayını zayıflamaya ayır buna odaklan
Sen buna değmezmisin?
Bence tabiki EVETT değersinnnn
yaradanına kurban cansın can
işte ben bunu çok geç farkettim herkese destek olan dertlerine çare arayan morali yerdeyken onları havalara uçuran biriyken kendime faydam yoktu kendimi, evet ben buna değerim değerliyim demeyi çok geç öğrendim olsun zararın neresinden dönülse kardır :) şimdi geleyim mi senin yanına

canım yaa yaz tabii ben bunu önemsenmek olarak alıyorum zamanını ve parmaklarını benim için yordun harcadın sağ ol:KK15:
devamlılık şart çok haklısın başta 10 şquats yaparken şimdi 50 tane yapabiliyorum ben çok esnek biriyim hareketler zorlamıyor süresi artınca zorlanıyorum bu kiloda parende takla atıp bacakları yere neredeyse sıfır açabiliyorum
yakınlarda gidip gelebileceğim spor salonu yok azcık merkezden dışarıda evim yürüyüş için mükemmel bir yer her yer park ama ben hiç yürümüyorum karar verdim bundan sonra öncelik ev işi yemek yapmak v.s. değil ben olucam kendime zaman ayırıp yürüyüp evde de olsa hareketi arttıcam plates topum yok alsam beni taşır mı acaba :KK45:

Süpersiniz şuan aşırı özendim parende atamıyorum ve o bacak açma hareketlerini yapmak içinnerdeyle bacaklarımı yıtrcam yok o bende olmuyor :KK70: plates topunun çesitleri var ağırlık olarak sizi taşıyabilecek olanından alırsanız hiçbirr problem olmaz . O zaman sabahları yürüyüş yaparak bu işe başlayabilirsiniz umarım istediğiniz ideal kilonuza ulaşırsınız . Arada haberdar edin merak ederim yazın şu kadar verdim şu kadar aldım diye gaza getirir moral veririm her türlü :KK70:

yaradanına kurban cansın can
işte ben bunu çok geç farkettim herkese destek olan dertlerine çare arayan morali yerdeyken onları havalara uçuran biriyken kendime faydam yoktu kendimi, evet ben buna değerim değerliyim demeyi çok geç öğrendim olsun zararın neresinden dönülse kardır :) şimdi geleyim mi senin yanına
Gel bebeğim durduğun hata :))

Süpersiniz şuan aşırı özendim parende atamıyorum ve o bacak açma hareketlerini yapmak içinnerdeyle bacaklarımı yıtrcam yok o bende olmuyor :KK70: plates topunun çesitleri var ağırlık olarak sizi taşıyabilecek olanından alırsanız hiçbirr problem olmaz . O zaman sabahları yürüyüş yaparak bu işe başlayabilirsiniz umarım istediğiniz ideal kilonuza ulaşırsınız . Arada haberdar edin merak ederim yazın şu kadar verdim şu kadar aldım diye gaza getirir moral veririm her türlü :KK70:
ne iyi kalplisin :KK19:
bundan sonra kilo almam imkansız beynimi zihin altımı çok güzel kodluyorum
troid bezinden ameliyat eden doktor bundan sonra metabolizman ilaçla zor çalışacak karnını doyursan iyice şişersin aman ha dikkat et olmadı sona gel mide ameliyatı yapalım demişti o zaman 111 kiloydum boy desen pek yok 166
aylarca çay fincanı tabağı büyüklüğünde tabakta ekmeksiz yemek yedim diyet psikolojisine girdim yarım kilo bile veremedim en son hayatım da ilk defa kendim için ya zayıflıycam ya da ölücem dedim ve araştırmaya başladım her şeyin beyin de bittiğini sağlıklı beslenince zayıflanacağını bilimsel araştırmalar kitaplar v.s. okuyarak kesin anladım da beynime kabul ettirmem zaman aldı göğsüm de ya hep böyle kalırsam korkusu vardı sonun da onu da attım şükür diyeti ve psikolojisini hayatımdan çıkardım 1 yıldır 101 102 arası gidip geliyordum son 2 aydır minnak adımlarla eksiliyorum arada motivasyonum düşüyor onu da burada geri kazanıyorum burası benim evimin içi kadar huzur verici rahatça yazabiliyorum senin gibi iyi insanlarla karşılaşmak benim şansım şu an bulunduğum topiktekiler de aynı senin gibi çok iyiler SİZ BENİM ŞANSIMSINIZ teşekkür ediyorum tüm kalbimle :KK68:
bu arada benim hastalıklardan dolayı aşırı unutkanlık var isimleri bazen yüzleri bile unutabiliyorum nickini hatırlamayıp yazamazsam benim yarı bunaklıktan kaynaklıdır malesef

ayy ikiz bebişler:nazar::KK200:allah sağlıklı ömürler versin :emir_bebek:
kilo aldığın dönem de stres üzüntü yaşadın mı duygusal bir boşluk oldu mu eğer herhangi bir sağlık sorunu yoksa troidler veya alınan ilaçlar hariç sebep duygusal boşluğu doldurma amaçlı acıkmadan yemek yemektir farkın da olmadan almışsındır 4 kiloyu seni mutsuz eden şeylerden kurtulduğun zaman kendi kendine gidiverir o 4 kilocuk
benim en az 20-25 kilo vermem lazım veriyorum da ufak ufak
Çok teşekkür ederim cümlemizin evlatlarına inşallah.
Herhangi bir sağlık sorunum yok, yakın zamanda bütün değerlerime baktırdım.

Genel olarak stres yorgunluk ve düzensiz beslenme var.
Çocuklarla yoruluyorum.
Düzenli yemiyorum.
Saatlerce aç gezip bir anda aşırı yiyorum, abur cubur, tatlı hamurişi ne varsa.
Bundan kaynaklı sanırım.
Akşam yemeğinden sonra da muhakkak birşeyler yemeden durmam, ayy bisküvi dahi olsa yerim yani :KK43:
Bunlara son verirsem olur gibi :KK66:

Çok teşekkür ederim cevabına..
İnşallah gitsin kilolar!

Çok teşekkür ederim cümlemizin evlatlarına inşallah.
Herhangi bir sağlık sorunum yok, yakın zamanda bütün değerlerime baktırdım.

Genel olarak stres yorgunluk ve düzensiz beslenme var.
Çocuklarla yoruluyorum.
Düzenli yemiyorum.
Saatlerce aç gezip bir anda aşırı yiyorum, abur cubur, tatlı hamurişi ne varsa.
Bundan kaynaklı sanırım.
Akşam yemeğinden sonra da muhakkak birşeyler yemeden durmam, ayy bisküvi dahi olsa yerim yani :KK43:
Bunlara son verirsem olur gibi :KK66:

Çok teşekkür ederim cevabına..
İnşallah gitsin kilolar!
gider gider gülüm hem de şıp diye sadece çok aşırı acıkmayı bekleme suyunu yudum yudum çiğner gibi gidip gelip iç yemekler arası (emzirmiyorsan ) en az 4-5 saat olsun canın şekerli çikolata çekiyorsa onu da bekle yemekten hemen sonra ye ama aralarda atıştırma ki leptin hormonuna çalışma fırsatı olsun 2 hafta da bile verirsin hiç kafana takma

Merhaba Arkadaşlar,

Forumumuzda yer alan bir topikte Cuma günü tartılan ve kilosunu paylaşan arkadaşlarımız var. Bu geleneği, küçük bir ekleme ile devam ettirmek istiyorum.

Açılan hemen her topiğe, duygularımızı yazıyor, desteklerimizi veriyor, önerilerde bulunuyor ya da sorularımızı sorarak cevaplar arıyoruz. Kalabalıkta dolaşıyor görünmemize karşın aslında bireysel takılıyoruz. Bazı arkadaşlarımız sevimli gruplar kurmuşken, yalnız kalanlar ya da karmaşada kaybolanlar da olabiliyor.

Fazla zamanınızı almadan önerime geçmek istiyorum.

Beşer kişilik gruplar kuralım. Katılımcı sayısına bağlı olarak, bu sayıyı arttırabilir ya da azaltabiliriz. Grupta yer alan kişilerin ayrı, ayrı kilosu ve toplamı Cuma günleri buraya yazılsın. Bir hafta sonraki Cuma günü, yeni kilolar yazılarak % fark tespit edilsin. Alınan sonuçlara göre de oluşturulacak gruplar arasında ilk üçe girenler açıklansın.

Grupları oluşturma biçimi olarak da önerim şudur; açmış olduğum bu topiğe, "katılıyorum" şeklinde olumlu mesaj yazanları 1,2...,5 şeklinde, mesaj önceliğine bağlı olarak belirleyebiliriz.

Böylece tatlı bir rekabet havasında, daha da dayanışma sağlamış olarak keyifli bir zaman geçireceğimizi düşünüyorum. Ne dersiniz? Önerilerinizi bekliyorum.
Ben anlamadim pek ama guzel bir fikir

MANİFESTO - 2

Cuma Yarışması Yeni Sistemin İşleyişine İlişkin Öneriler ve Hatırlatmalar

Birinci deneme haftamız az sayıdaki takımın hatasız kilo bildirimi yapmasıyla sonuçlandı. Yapılan hatalara ilişkin hatırlatma ve yeni önerileri içeren bu mesajımı her takım üyesinden okumasını önemle rica ediyorum.

1- En önemli önerim şu: Takımlar bu hafta itibariyle Perşembe günü tartılsınlar. Böylece kilo bilgisi vermekle yükümlü kişinin, hem gerekli hesaplamalar ve kontrolü için yeterli zamanı olacaktır hem de Cuma günü eksiksiz kilo bildiriminde bulunma olasılığı yükselecektir.
Özetle: Perşembe günü tartılınıp takım içinde paylaşım yapılsın. Kilo bilgisi bugüne kadar olduğu gibi Cuma günleri paylaşım alanına yazılsın.

2- Sistemin işleyişini kolaylaştırmak için her takım lideri, üye sayısına bağlı olarak kendine 1 veya 2 yardımcı belirlesin. Böylelikle birinin işi çıktığında, bir diğeri bildirimi yüklensin. Takım iç işleriyle ilgili görevler paylaşılsın.

3- Manifesto-1 de yer alan bilgiler yeniden okunsun. Orada açıkça yazdığım halde bir kaç takımdan, deneme süresi başlayan yeni üye vs.. gibi üye giriş-çıkış-izin işlemlerini bana bildirmeye devam ettiklerini gördüm. Artık böyle bir uygulamamız yok. Her takım kendi iç hareketleri kendisi takip edecek. Bana bildirimde bulunmayın lütfen.

4- İlk deneme haftamızda sona kalan takımın işini ben yaptım. Normalde istatistik bölümüne eklediğim 2 mesajı (1- haftanın ilk üçü-takım+bireysel 2- takım numarasına göre sıralanmış ayrıntılı sonuç listesi) yazmak, sona kalan takımın görevi. Bu hafta, bu konuya dikkat edilmesini rica ediyorum.

5- Alıntı yapan her arkadaş, bir önceki toplu mesajdaki sıralamaya dikkat edip, onu düzenleyebilir. Yani listede takımlar sıra numarasına göre yer alsın. Herkesin iş yükünün ucundan küçük bir parçayı kaldırması, hiç kimseyi gereksiz yük altına sokmamış olacaktır.

6- Daha önce de uyarmıştım. Takımlardan bir tanesinin hata yapması, zinciri kırıyor. O anda benim müdahale etmem zorunlu oluyor. Oysa ben o dakikada burada olamayabilirim. Dolayısı ile bütün kontrollerin zamanında ve takım içinde yapılmış olması, kendinden emin olmayanların o anda burada olan ve işi doğru yaptığını gördüğünü kişileri takım topiğine çağırarak yardım istemesi çok önemli.. Sistem oturana kadar el birliği içinde olmaya devam etmeliyiz.

7- Her takım, kendine ait mesajı yazıp sonra da hemen çıkmasın. Mesajı yayımlamadan önce paylaşım alanındaki son mesajı okusun ve kendi mesajını eklendiğinde sistem işleyişinin yolunda gittiğinden emin olsun. İşin nasıl yapılacağını anlamış olan arkadaşlarımın başka takımların verdiği bilgileri kontrol etmelerini de rica ediyorum. Hangimiz buradaysak kontrol edelim ve gerekli uyarıyı zamanında yapalım.

Ve son olarak;
Çoğunluğun hata yaptığı işlemler var. Gerek yuvarlama, gerekse toplam satır bölümünde.. Bu hatalara ilişkin özel mesajlarımı tek tek takım topiklerine yazacak, hatalarını ve doğrusunu anlatmaya çalışacağım. Bu nedenle eklediğim mesajı sadece takım liderinin değil, takıma dahil olan herkesin okumasını rica ediyorum.
Ben de katilmak isterim 67.5 kiloyum. Ve 57 filan olmak istiyirum ya boy da tok 1.60

gider gider gülüm hem de şıp diye sadece çok aşırı acıkmayı bekleme suyunu yudum yudum çiğner gibi gidip gelip iç yemekler arası (emzirmiyorsan ) en az 4-5 saat olsun canın şekerli çikolata çekiyorsa onu da bekle yemekten hemen sonra ye ama aralarda atıştırma ki leptin hormonuna çalışma fırsatı olsun 2 hafta da bile verirsin hiç kafana takma
Ayy ağzından bal damlıyor, ne güzel kadınsın!

İnşallah bakalım, bebek dediğime bakma, 2 buçuk yaşındalar, emzirmiyorum :KK66:
Vericem inşallah, çok teşekkür valla, iyi geldi bura.

ne iyi kalplisin :KK19:
bundan sonra kilo almam imkansız beynimi zihin altımı çok güzel kodluyorum
troid bezinden ameliyat eden doktor bundan sonra metabolizman ilaçla zor çalışacak karnını doyursan iyice şişersin aman ha dikkat et olmadı sona gel mide ameliyatı yapalım demişti o zaman 111 kiloydum boy desen pek yok 166
aylarca çay fincanı tabağı büyüklüğünde tabakta ekmeksiz yemek yedim diyet psikolojisine girdim yarım kilo bile veremedim en son hayatım da ilk defa kendim için ya zayıflıycam ya da ölücem dedim ve araştırmaya başladım her şeyin beyin de bittiğini sağlıklı beslenince zayıflanacağını bilimsel araştırmalar kitaplar v.s. okuyarak kesin anladım da beynime kabul ettirmem zaman aldı göğsüm de ya hep böyle kalırsam korkusu vardı sonun da onu da attım şükür diyeti ve psikolojisini hayatımdan çıkardım 1 yıldır 101 102 arası gidip geliyordum son 2 aydır minnak adımlarla eksiliyorum arada motivasyonum düşüyor onu da burada geri kazanıyorum burası benim evimin içi kadar huzur verici rahatça yazabiliyorum senin gibi iyi insanlarla karşılaşmak benim şansım şu an bulunduğum topiktekiler de aynı senin gibi çok iyiler SİZ BENİM ŞANSIMSINIZ teşekkür ediyorum tüm kalbimle :KK68:
bu arada benim hastalıklardan dolayı aşırı unutkanlık var isimleri bazen yüzleri bile unutabiliyorum nickini hatırlamayıp yazamazsam benim yarı bunaklıktan kaynaklıdır malesef

O unutkanlık bende de var çağın hastalığı malesef. Ne demek yahu bir insanı gülümsetmek çok kolay bu varken neden tersini yapasın ki bu benim felsefem :) ayrıca dediğin gibi inanmak başarmanın yarısıdır bunu kafaya koyduysan kimse tutamaz seni san tek tavsiyem ekmeği hayatında çıkar tamamen o zaman istediģin gibi kilo verirsin .

kazen in bildirimi üzerine geldim. kilo problemim hiç olmadı ama diyet yüzde 20 zayıflatırsa syor yüzde 80 zayıflatır sporu hayatınıza dahil edin hanımlar. instagramda @gulsjoursney i takip ediyorum onun öncesi sonraları çok hoşuma gidiyor. herkese başarılar dilerim

X