Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Öneri sunulmuş ve oy çokluğu ile karar verilmiş. Çoğunluk kabul ettiği için hayırlı olmasını diliyoruz.Biz 13. takım olarak oy kullanmakta geciktik ancak grup içinde bu durum tartışıldı. Oyumuzu 13.Takım: Hayır olarak kullanıyoruz.
Artık geç karar alındı oy kullanmanıza gerek yok gibi bir düşünce oluşabilir ancak biz geçte olsak sonucu değiştiremesekte oyumuzu kullanıp sebeblerini açıklamak istiyoruz.Şuan grubumuzda 11 üyemiz ve misafir olarak katılan 2 arkadaşımız var. Toplam 13 kişiyiz.
*
Grup olarak her haftanın mesajlarının toplamı olan bir tablo oluşturuyoruz. Grup paylaşımı ile ilgili yorumlar yapıp düzeltmelere çalışıyoruz.
*Haftalık spor tablomuz var bunda da haftada kim kaç gün spor yapmış belli.
*Beden ölçülerimiz olan bir tablomuz var.Ayda bir yenileyerek durumu değerlendiriyoruz.
*
Hergün yapılmasını oy birliği ile karar verdiğimiz sporlar var ve bunu hergün tablo olarakta paylaşıyoruz.
Peki bunları neden sayıyorum. Bu tabloları sürekli oluşturup paylaşıp değerlendirmek oldukça yararlı ancak kişi sayısı arttıkça bunu yapmak çok zor.. Biz bunları hep zevkle ,sıkılıp kimseye yük bindirmeden yapmaya çalışırken kişi sayısı artarsa zorlanırız. Kişi sayısı az olunca daha samimi ve bol sohbetli zaman geçiriyoruz ve burda olamaktan zevk alıyoruz. Ben kaptan olarak sayı artarsa takip açısından zorlanacağımıda düşünüyorum,Tek tek takip yapıp yorum yapmamda zor. Bizce 12 üst sınır olmaya devam etmeli ve bu sayı arttırılmamalıydı.

Durumu değiştiremesekte düşüncelerimiz bunlar.Bu maddenin hayırlı olmasını ve sorunlar çıkarmamasını diliyoruz.

amanınnnnnnn yanlış okumadım ve yanlış anlamadım dimiii yuppiii harika takım kurma cezasına bayıldımmmm..
ee şimdi sıra sana kilo aldırmakta
olmazsın kuşumm ne bencilliği canım o ne demek öölee..et sen dua et
gördünmü canım senin fücuuda yasıkkk nee uğraşıcan sıkma kendini bebeğim ye iç yan gel yat bak keyfinee..hem sen zaten çikolata da seviyodun dimii

Yok, yok artık kesinlikle eminim.. söylemem hiç ama hiç iyi olmadı..
Ne biçim gaza geldim haberiniz yok.
Takım kurmak mı? Aslaaaaa!
67 nin de altına inmeyen ne olsun?

iç ses: büyük konuşma şekerim!

67 nin altına inmeyen takım kaptanı olsun bundan büyük cazamı olur .
benim tüm iç ve dış sesler diyorki püsküütüm .arada bayram var belki tuzutur. fakat şu an kaç kilo oldugunu bilmedigimdem dolayı ve püsküütümün ne denli disiplinli bir şekilde hedefine ulaşacagından eminim diyor .
not: ne uzun iç ve dış sesim varmış

bu arada kalişş kulagın çınlasın inşallah

Bu arada herkese günaydınnnnnnnnnn mutlu, sağlıklı ve az kaçamaklı günler

Evt, önemli bir noktaydı.

Sadece bir kare çikolatayla mı oldu -3,99% Şoklardayım.

ah canım tubişim onu mu unutmuşum sen bizim takıma geri gelsene sen bi gel bak kuş var orda gel gel neyse soylıyım bari. 30dk leslie,45dk pilates,400 mekik 1 ay boyunca

Ayy ceza da süpermiş. Buna benzer bir uygulamayı bu hafta bizim takımda da yürürlüğe koymak istiyordum ama bu kadar ağırlaştırabileceğimiz aklıma gelmemişti. Bakalım bakalım. Biz neler yapabilicez.

bence de süper fikir
ben takım içi değerlendirmelerimde sondan üçüncü gelenleri de paylaşıyordum cidden çok faydası oluyor diğer hafta onlar ilk üçe giriyor

Ben sizin takımın koordinasyonuna her zaman hayran olmuşumdur zaten.

bizde hep var tubiş ve ben cezacı başlarıyız kaçamak mı var ceza cezayı yapmadımı 2 ile çarpıyoruz yine mi yapmadı aya vuruyoruz nasıl fikir?

Evt, ben de ceza yapılmazsa sorusunun cevabını bulmaya çalışıyordum şu sıra.

Bu alkış Bulut a.
Ben de genelde kemerler üzerinden çalışıyorum. Ama ben alıyorum, sonra içine sığmayı deniyorum.
AYYYY. İnsanın inş 67 yi göremezsin diyesi geliyor püsküüt.

Diyet günlüğü kesinlikle çok işe yarıyor. Benm de çok işime yaramıştı. Hakkaten ya, ben de eve gidince geçen seneki kayıtlarımı yeniden inceleyeyim bakalım neler çıkacak.
Başarılarının da devamını diliyorum cnmcm. Tebrikler.

Ah tatlılığa bak ya tam bir beybi nasıl da masum : ) Kıyamam ona ben. Oh şükür atlatmıs. Maşallah .Gelmiş geçmiş olsun.

Merhaba akrep33. Ben musait olup geçmişi şimdi okuyabildim. Bu diyalogları görünce gerçekten üzüldüm.Püsküüt gerekli müdahaleyi yapmış ancak bende yorum yapmadan geçemeyeceğim. Günlerdir grup üyelerinin burayı takip etmesini ve gerekirse paylaşımda bulunmasını söylüyor ve bunun için neler yapmalıyız diye konuşuyoruz. Grup arkadaşlarımda özveri ile takip etmeye çalışıyor. Bir öneri sunulunca doğal ve haklı olarak yorumda bulunmuşlar ki bende çalışıyor olmasam gelip kendi yorumumu yazardım. Grup içindeki durumumuza göre Yasemin'in yaptığı yorum gayet mantıklı. Başka bir grup aynı fikirde olmayabilir. Burda kim kimin avukatı anlamadım. Arkadaşımıza bu tür bir hitapta bulunulması bizleri çok üzdü. Senden bir özür beklediğimizi belirtmek isterim.

Püsküüt ün e dediği gibi burayı takip edip yorum yapmak her üyenin hakkı ve yapmalı da. Düşüncelerini ve görüşlerini her zaman burda belirtmeni isterim

Son düzenleme:

Püsküütçümm şimdi bu mesajı okuduktan sonra gözlerini kapatarak bu mesajda yazdıklarımı hayal etmeni istiyorum

*Önünde kocaman 100 gramlık bir antep fıstıklı çikolata...
*Pakedi açıyorsun ve o muhteşem çikolata kokusu tüm odaya yayılıyor.
*O kokuyu içine çekiyorsun, ağzın sulanıyor iştahın açılıyor.
*Sonra bir parça alıyorsun...
*O muhteşem tadı hissediyorsun...
*Vee bir parça daha...
*Bir bakmışsın paket bitmiş...
*Sonuç tarif edilmez bir mutluluk

Kızlar önerim şudur: Takımımızda ne kadar kilo vermek ve verdirmek için motivasyon sağlıyorsak burada yemeyi ve içmeyi en çok özlediğimiz şeylerin hayalini kuralım püsküüte o kiloyu verdirmeyelim takım kursun ben püsküüt ile rakip olmayı çok istiyorum

ÖNERİ:

Etap değerlendirme raporunda haftanın birincisine yer verdiğimiz gibi haftanın sonuncusunu da ilan etmek ve neden böyle olduğunu, ne hata yaptığını bizlerle paylaşmasını istemek.

Takımınız için bunu yapmamı istiyor musunuz?

OYLAMA:
1.Takım: Evet / Hayır
2.Takım: Evet / Hayır
3.Takım: Evet / Hayır
4.Takım: Evet
5.Takım: Evet / Hayır
6.Takım: Evet / Hayır
7.Takım: Evet / Hayır
8.Takım: Evet / Hayır
13.Takım: Evet / Hayır

Son düzenleme:

Sahiden de çok alemsiniz yahu..
Konuya dair bütün mesajlara, kocaman bir gülümseme eşliğinde bakıyorum..
Sen şimdi bu öneriyi oylamaya da sunarsın..
Ama işiniz zor değil.. Tek zaafım çikolata zaten.. Arada çikolatadan bahsetseniz -tabii senin bu mesajın kadar delirtici mesaj olabilir mi emin değilim- ne bileyim fotoğraf falan koysanız yetecek herhalde..
Vallahi dün burnuma bi'koktu daha da gitmedi yani..

günaydın arkadaşlar,

ben 1. takım üyesiyim. burda birkaç takımı okuyorumda bazılarının kesin kati kuralları var. ben mesela bir yere durumumu yazdım davet edildim girdim. çok güzel kaynaştık. sağlık açısından problemlerim var kolay veremiyorum takımımda da sağolsunlar kati kurallar olmadığı için ne bana sen istisnasın tavrı var nede bundan ötürü baskı... kimseye birşey diyemem, belki yanlış anlıyorumdur, hep 1. takımdaydım görmeden değerlendiriyor olmak istemem ama takımların tavırlarını kurallarını esnekliklerini yada yasaklarını yazdığınız bir sayfamız olsa yeni girecek arkadaşta takıma ilk girdiğinde sizin ne kurallarınız var diye sormasa takım lideride her girene tekrar tekrar söylemese... mesela ek bilgiler bile eklenebilir bu takımda tiroid hastası var yada insülin direnci olanlar var en azından yeni seçecek kişide benle aynı derde sahip insanlar var diye gelse... açıkcası takımlara katılıpta kilo vermek isteyen kişininde bir seçim şansı olsa...

Bir hatırlatma yapmak istiyorum. 4.Takım evet dedi. Bu şu demek; bundan sonra herhangi bir etabın sonuncusu 4.takımdan olursa, haftalık değerlendirme raporunda takım üyesinin adını yazacak ve ondan deneyimlerini paylaşmasını isteyeceğim.
Yok eğer, sonuncu olan "hayır" oyunu kullanan bir takımsa, o takımın üyesinden bahsetmeyeceğim.
Bu oylama rutin sistemimizden farklı işleyecek.

Öncelikle fikir belirtip, düşüncelerini paylaştığın için teşekkür ediyorum.
Şöyle düşünüyorum.. x aday başvuru topiğine yazıyor. Ben her ne kadar o topiğin ilk maddesinde kilo alma geçmişlerini yazmalılar desem de, okuma ve anlamaya zaman ayırmayan insan çokluğundan ötürü bu madde bir işe yaramıyor ayrı konu.. "N'ooolur beni de alın" deniliyor genelde.. İlk davet eden takıma gidiyor aday. 0-0 başlıyor ilişki. Ne aday takımın sinerjisini biliyor, ne de takım gelen adayın durumunu biliyor. Denemes süresinde karşılıklı anlaşılırsa devam ediliyor olmazsa da çoğu zaman aday gidiyor.
Sesli düşünüyorum şu anda.. :26:
Bir başlık açıyoruz. Adı "Cuma Yarışması Takımlarının Tüzükleri" gibi mesela..
Paylaşım alanında her takım tüzüğünü yazar ve bunları toparlayıp tek mesaj halinde bu başlığı açarız. Sonra kurallarda değişme oldukça, aynen benim karar defteri / diskalifiye topiğinde yaptığım gibi güncellenerek devam edilir.
Gelen adayda buna bakarak hangi takımın sinerjisine uyum sağlayacağını bilerek girer.

Tek takıldığım, aday topiğine sürekli bu linki mi verecek kaptanlar?

-N'ooolur beni de alın
-Alırız ama sen önce şunu oku

...bu diyaloğa takıldım. Aday okuyacak misal en çok 4.takım aklına yatacak. Ama takım yeni üye almıyorum diyecek. Ve aralarında gereksiz bir diyalog mu olacak.

Kendi adıma yabana atılmayacak bir düşünce olduğunu söyleyeyim.. Sanırım üzerinde tartışma yapılsa iyi olacak.

Mesaj bana yönelik olmasa da, benim de adım geçtiği için mesaj yazma zorunluluğu hissediyorum.

Evet, müdahale ettim. Kullanılan uslupleri doğru bulmadığım için müdahele ettim.

Uslup demedim, uslupler dedim.

Her iki tarafın da usluplerinin, bana göre doğru olmadığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Konu dallanıp budaklanmasın diye kapatmıştım ancak, bir özür isteme noktasına taşıdığınız için kendi müdahaleminin dayanağını açıklamak istedim. Gerisi beni ilgilendirmiyor.

Eski üyeler bilir, çok tekrarlarım çünkü: Hiç kimse birbirini sevmek zorunda değil. Ama herkes birbirine saygı duymak ve özellikle de mesajlarında buna dikkat etmek zorunda. Aksi halde her zaman müdahale edeceğimi, bu vesileyle bildirmek istiyorum.

evet bu diyalogta hoş olmayacak ama aslında iki tarafta istisna olmasa girecek aday okudum sizin takım bana göre şu şu şu nedenden yer varsa geleyim eğer yer yoksada olabilicek bir durum varsa yarışmadan size katılayım çünkü motivasyonumu burda sağlayacağımı düşünüyorum dese.... bende sesli düşüneceğim sanırım bu seferde takımlar tek sorunlu insanlardan mı oluşur ki?? :) hatta takımlara yer yoksa altyapı bile ayarlayabiliriz dermişim :)))))))

hepsi bir yana ben yaş grubu olarak bile kendine yakın insanları seçmelerinden yanayım. hepsi ufacık ufacık şeyler ama gerçekten motivasyon üzerinde etkili bizim takımda gençler var mesela onları zor toparladığımızı düşünüyorum çünkü öğrenciler her bulduklarını yiyemiyorlar ayrıca genç olunca yaşı ilerlemiş biri kadar kasmasına da gerek yok onların yedikleri diğerlerinin gözüne büyüyebiliyor, eskiden neler yapardım diye yazıyorum ama keşke tamamen onu anlayan birileri olsa grupta...

hani dedim ya takımlar sadece insülin sorunu olanlar yada 20-25 yaş arası diye ayrılmasında biz bunları takım özellikleri arasına yazalım ona göre seçilsin... mesela ben kadınlarkulubüne 80-89 kg kilo verenler topiğinden başladım yani benle aynı sorunu olan insanlar diye seçtim sonra ordan yarışmaya geçtik... sınıflandırma hoş olmasa da algıda seçicilik yaratıyor

Bildiğim kadarı ile takımlarda kozmopolit bir ortam var.. O nedenle sınıflandırma değil de, takımın kendi iç disiplinini yazması üzerine düşündüm sadece.. Atıyorum bizde şöyle cezalar var, biz mesaj sayıyoruz vs.. Genel havanın adını koymak yeterli diye düşünüyorum.. Çünkü sinerji yaratılmasında aynı kategoride olmaktan ziyade aynı görüş açısına sahip olmayla ilgili olduğunu düşünüyorum.

Bu konuya takım yönetimleri kendi takımlarında tartışarak daha farklı bakış açıları geliştirebilirler..

Ama dediğim gibi, ilk mesajındaki düşünce sahiden de zaman ayırıp incelenmeli.. Bakalım ne diyecekler..

merhaba arkadaşlar ben diyet gruplarında yeni sayılırım yani 2 aylık falanım dala.
bundan yaklaşık 2 ay önce tam olarak 19 ağustosta (bayramın 1. günü diyete başladım)
diyetisyen kontrolünde 2 ayda 22 kilo verdim. devamlı her gün spor yapıyorum 112 kilodan 90
kilora düştüm. diyetisyenim dahi şokta ama spora borçlu olduğumu söylüyor.spor artık benim için bir yaşam şekli haline geldi.
bir iki haftadır verdiğim kilo haftada 2 yi geçmiyor ama sıkılaştığımın farkındayım ve haftada 2 kilonun çok iyi olduğunu söyledi diyetisyenim.
bu arada boyum 177 olduğundan şuanda bile 90 göstermiyorum kaldırıyor boyum şükür.
idealim 78 kiloya düşmek.
takımları nasıl oluşturuyorsunuz acaba bana bi kısaca bilgi verirmisiniz.
ilk sayfadanbişey anlamadım da :)
izmirden selamlar.

Hoş geldin aramıza 2 ayda 22 kilo valla süper doktorunda birşey demedi bu hızlı kilo verişine bu daha güzelhaftada 2 kilo vermek bu bence hepsinden güzel
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...ayiflama-yarismasina-katilmak-isteyenler.html
Buradaki topge gidiyorsun boyunu kilonu vermek istedigin kilonu geçmişini şimdikini yazıyor ve bekliyorsun.Takımda boş yeri olan arkadaş ve kaptanlar sana hangi takıma gelmeni söylüyolar bu kadar işde saglıklı kilo vermeler

çok teşekkür ederim arkadaşım :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…