Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

Bir hatırlatma yapmak istiyorum. 4.Takım evet dedi. Bu şu demek; bundan sonra herhangi bir etabın sonuncusu 4.takımdan olursa, haftalık değerlendirme raporunda takım üyesinin adını yazacak ve ondan deneyimlerini paylaşmasını isteyeceğim.
Yok eğer, sonuncu olan "hayır" oyunu kullanan bir takımsa, o takımın üyesinden bahsetmeyeceğim.
Bu oylama rutin sistemimizden farklı işleyecek.
püsküütcüm bide söyel birsey var yalniz,mesela ben bunu tkaim icnde oylamaya sundum,hayir diyen bi kac üyem var ama evet coklugu saglanirsa ben 1.takm adina evet diyecegim fakat olurda birgün bu hayir diyen arkadaslarimiz sonucu olursa ne yapacagiz? ozaman ben söyle düsündüm o hafta üyemin yazmak istemedigini ileten bir not yazarim diye
Mesaj bana yönelik olmasa da, benim de adım geçtiği için mesaj yazma zorunluluğu hissediyorum.

Evet, müdahale ettim. Kullanılan uslupleri doğru bulmadığım için müdahele ettim.

Uslup demedim, uslupler dedim.

Her iki tarafın da usluplerinin, bana göre doğru olmadığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Konu dallanıp budaklanmasın diye kapatmıştım ancak, bir özür isteme noktasına taşıdığınız için kendi müdahaleminin dayanağını açıklamak istedim. Gerisi beni ilgilendirmiyor.

Eski üyeler bilir, çok tekrarlarım çünkü: Hiç kimse birbirini sevmek zorunda değil. Ama herkes birbirine saygı duymak ve özellikle de mesajlarında buna dikkat etmek zorunda. Aksi halde her zaman müdahale edeceğimi, bu vesileyle bildirmek istiyorum.

püssküüte katiliyorum usluplar konusunda,kendi adima yasemin arkadaisminzin yazdigi bir yoruma kaptan olarak kirildim yorumunda kaptanlarin daha takimdaki üyelerle ugrasamadigini dogru dürüst liste hazirlayamadikalrini kalabalkla nasil ugrasacaklarini yazmis ( ozaman buyur sen ugras diye gecti icimden) ama tatsizlik cikmasin diye birsey yazmadim,simdi nedense yzama geregi duydum sonucta saygi bekliyorsak bizde gereken saygiyi göstermeliyiz diye düsünüyorum ,bazen uzaktan davulun sesi hos gelebilir kulaga ama icin icnde girildimi hicde öyle olmadigi görülüyor..

him akrebin uslübu dogrumuydu hayir onuda(kendi adima) dogru bulmuyorum...

ayrica spirochet arkadaismizin önerisine gelecek olursak,nasil olabilri diye düsündümama bisey bulamadim :KK1::KK1: bulamadigim fikri niye yazdiysam :KK37::KK37:

püsküütcüm bide söyel birsey var yalniz,mesela ben bunu tkaim icnde oylamaya sundum,hayir diyen bi kac üyem var ama evet coklugu saglanirsa ben 1.takm adina evet diyecegim fakat olurda birgün bu hayir diyen arkadaslarimiz sonucu olursa ne yapacagiz? ozaman ben söyle düsündüm o hafta üyemin yazmak istemedigini ileten bir not yazarim diye

püssküüte katiliyorum usluplar konusunda,kendi adima yasemin arkadaisminzin yazdigi bir yoruma kaptan olarak kirildim yorumunda kaptanlarin daha takimdaki üyelerle ugrasamadigini dogru dürüst liste hazirlayamadikalrini kalabalkla nasil ugrasacaklarini yazmis ( ozaman buyur sen ugras diye gecti icimden) ama tatsizlik cikmasin diye birsey yazmadim,simdi nedense yzama geregi duydum sonucta saygi bekliyorsak bizde gereken saygiyi göstermeliyiz diye düsünüyorum ,bazen uzaktan davulun sesi hos gelebilir kulaga ama icin icnde girildimi hicde öyle olmadigi görülüyor..

him akrebin uslübu dogrumuydu hayir onuda(kendi adima) dogru bulmuyorum...
Merhaba ; bu cümlede kötü bir uslub olduğunu düşünmedim hiçbir zaman.sadece burda püsküütün bizi bırakma isteme nedenini hatırlatmak istemiştim.ama nedense konunun bütününe bakılmak yerîne küçük bir noktaya takılınmış ki bu takılınan cümleyi ise günlerce yarışmamızın yaratıcısı sevgili Püsküütümüz burada söylemişti.Buranın takibide az olduğu için sorularına cevap alamamıştı.yani benim kimseyi hedef aldığım bir nokta değildi.iyi niyetimle tüm yarışmacıların birlikte mevcut küskünlüğün yaratıldığı yaraların sarılmasına mevcut kuralları tam uyguladığımızı göstermemiz gerekirken neden sınır kuralıyla işleri daha karmaşık duruma getiriyoruz demiştim..ama akrepin bana karşı yazdığı mesaja çok üzüldüm,neden yarışmaya devam ediyorum ki diye çok düşündüm ve iyi niyetle yarışmamızın selameti için yazdığım bir mesaj yüzünden haksızlığa uğradım ve çok kırıldım.Gerçekten bu tutumdan dolayı yarışmaya küsüp bırakmayı çok düşündüm ,takım arkadaşlarımla kurduğum dostluklara kıyamadım(çünkü biz 13. takım olarak bir aile olduk,bu dostluğun çok ötesinde) ve bu nedenle bırakamadım.bilmeyerek ve istemeyerek kırdığım kişiler varsa çok özür dilerim. Ama gerçekten çok kırıldım ve konuyla ilgili bir özür bekliyorum.

Merhaba ; bu cümlede kötü bir uslub olduğunu düşünmedim hiçbir zaman.sadece burda püsküütün bizi bırakma isteme nedenini hatırlatmak istemiştim.ama nedense konunun bütününe bakılmak yerîne küçük bir noktaya takılınmış ki bu takılınan cümleyi ise günlerce yarışmamızın yaratıcısı sevgili Püsküütümüz burada söylemişti.Buranın takibide az olduğu için sorularına cevap alamamıştı.yani benim kimseyi hedef aldığım bir nokta değildi.iyi niyetimle tüm yarışmacıların birlikte mevcut küskünlüğün yaratıldığı yaraların sarılmasına mevcut kuralları tam uyguladığımızı göstermemiz gerekirken neden sınır kuralıyla işleri daha karmaşık duruma getiriyoruz demiştim..ama akrepin bana karşı yazdığı mesaja çok üzüldüm,neden yarışmaya devam ediyorum ki diye çok düşündüm ve iyi niyetle yarışmamızın selameti için yazdığım bir mesaj yüzünden haksızlığa uğradım ve çok kırıldım.Gerçekten bu tutumdan dolayı yarışmaya küsüp bırakmayı çok düşündüm ,takım arkadaşlarımla kurduğum dostluklara kıyamadım(çünkü biz 13. takım olarak bir aile olduk,bu dostluğun çok ötesinde) ve bu nedenle bırakamadım.bilmeyerek ve istemeyerek kırdığım kişiler varsa çok özür dilerim. Ama gerçekten çok kırıldım ve konuyla ilgili bir özür bekliyorum.

sanal ortamda yazi dilinin sebebiyle yalnis anlsilmalar olabiliyor önemli olan uzatmadan saygi cercevesinde tatliya baglayabilmek ,ayrica pireye kizipda yorgan yakmaya gerek yok bazen hepimizn olabiliyor hassas oldugu dönemler,ister istemez kirip kirilabiliyoruz ,hakkinizi helal edin

Mesaj bana yönelik olmasa da, benim de adım geçtiği için mesaj yazma zorunluluğu hissediyorum.

Evet, müdahale ettim. Kullanılan uslupleri doğru bulmadığım için müdahele ettim.

Uslup demedim, uslupler dedim.

Her iki tarafın da usluplerinin, bana göre doğru olmadığını bir kez daha vurgulamak istiyorum.

Konu dallanıp budaklanmasın diye kapatmıştım ancak, bir özür isteme noktasına taşıdığınız için kendi müdahaleminin dayanağını açıklamak istedim. Gerisi beni ilgilendirmiyor.

Eski üyeler bilir, çok tekrarlarım çünkü: Hiç kimse birbirini sevmek zorunda değil. Ama herkes birbirine saygı duymak ve özellikle de mesajlarında buna dikkat etmek zorunda. Aksi halde her zaman müdahale edeceğimi, bu vesileyle bildirmek istiyorum.
Canım kesinlikle haklısın. Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. 6-7 aydır burdayım ve az çok sizleride tanıyorum.Burda beraber birşeyler yapmak zorundaysak saygıda da kusur etmemek gerekiyor.Ki sadece burda değil sosyal hayatımızda da sevmediğimiz ancak beraber olduğumuz insanlara da asla saygısızlık etmeyiz. Problemler ve tartışmaları hiç sevmem. Burda akrep ve Yasemin arkadaşımızın yorumlarını tekrar tekrar okudum. Mumu arkadaşımızında dediği gibi yazı dilinde yanlış anlaşmalar olması çok normal. Kırıcı kelimeler kullanılmadan çözülmesi çok güzel olurmuş. Akrep arkadaşımızıda az çok tanıyorum. İyi niyetli ve zor durumda hemen elini taşın altına koyan yardımcı biri. Yanlış kelime kullanmış mı evet kullanmış. Yasemin e gelince aylardır bir aradayız. Gerçektende aile gibiyiz. Bir kere olsun ters bir cevap yazdığını veya kötü kelime kullandığını hatırlamıyorum.Herzaman iyi niyetliydi. Tabii ben bunu biliyorum ancak akrep arkadaşımız bilmiyor ve yazılanları öyle anlamış olabilir. Sonuçta ortaya bir kırgınlık çıkmış. Grup olarak üzüldük. Seninde dediğin gibi bunun bu kadar uzatılmaan tatlılığı bağlanmasını isterim. Ayrıca ilginden dolayı tekrar teşekkür ederim.

Mumucum.. hatta şu andan itibaren mumuşum demek istiyorum sana.. :KK34:
Bu durumda baştan alıyorum.. :21:

Çok güzel bir noktaya değinmişsin.. Öneri mesajımda belirtmiştim ama senin kafana takıldıysa demek ki iyi belirtememişim.

Öneri yazdım ve oylamaya sundum ancak rutin oylamamızdan çok farklı bir durum bu.

Aramızda adını sonuncu olarak görmek istemeyen, bundan incinecek olan ve hatta hatta motivasyonu olumsuz olarak etkilenecek arkadaşlar olacaktır, çok ama çok normal.

O nedenle de birer birer, herkesin fikri alınnmalı. Takım içinde oyçokluğu değil, %100 oybirliği sağlandıktan sonra takımlar evet/hayır oyunu kullanmalı.

Çok hassas bir öneri. Bir tek kişinin bile kırılmasına karşı çıkarım.

Sonuç: Takımlarınızda yer alan bütün üyeleriniz aynı görüşü sağlıyorsa oy belirtin, yoksa çekimser kalın lütfen.

Her daim tek amacımız var; var olan sistemi güzelleştimek ve motivasyonu yükseltmek. :nazar:

benim o benimm :) hayır diyen... napalım ben günah keçisi olmak istemiyorum... insülin direncim var, regl bu yaşa kadar kendiliğinden olmamış hep ilaç hep ilaç, migrenim var aç kalınca çörekleniyor... zaten kilo vermem zor birde kardeşim hiç mi bunalıma girmeyeceğim ben, zaten yıllardır uğraşıyorum tek kilo alma sebebim moral bozukluğundan (yada alıngan, tuhaf depresif ayrıntıcı olmamdan) birde beni ahanda bu verememiş derseniz atarım sayfadan kendimi (kaçıncı kattı bu sayfa ? :))))))))

şaka bir yana hakkaten oynamıyor kilom kolay kolay çok çok sonuncu olursam bunu kopyalayıp yapıştırırımmm :)

bunun yerine gönüllü haftanın sonuncuları ve haftanın birincileri diye sayfa açsakta günah keçisi olmadan kendi girip ben bunu yaptım sizde yapmayın dese.... yada şu sorunlarım var bekledim inat ettim oldu dese (bu ben olacağım inşallah :)

Mumucum.. hatta şu andan itibaren mumuşum demek istiyorum sana.. :KK34:
Bu durumda baştan alıyorum.. :21:

Çok güzel bir noktaya değinmişsin.. Öneri mesajımda belirtmiştim ama senin kafana takıldıysa demek ki iyi belirtememişim.

Öneri yazdım ve oylamaya sundum ancak rutin oylamamızdan çok farklı bir durum bu.

Aramızda adını sonuncu olarak görmek istemeyen, bundan incinecek olan ve hatta hatta motivasyonu olumsuz olarak etkilenecek arkadaşlar olacaktır, çok ama çok normal.

O nedenle de birer birer, herkesin fikri alınnmalı. Takım içinde oyçokluğu değil, %100 oybirliği sağlandıktan sonra takımlar evet/hayır oyunu kullanmalı.

Çok hassas bir öneri. Bir tek kişinin bile kırılmasına karşı çıkarım.

Sonuç: Takımlarınızda yer alan bütün üyeleriniz aynı görüşü sağlıyorsa oy belirtin, yoksa çekimser kalın lütfen.

Her daim tek amacımız var; var olan sistemi güzelleştimek ve motivasyonu yükseltmek. :nazar:
ozaman ben 1.takim adina oyumuzu hayir olarak belirtiyorum ama olurda evet diyen arkadasalrimizdan sonuncu olan olursa ben hatirlatmami yaparim :)

not:istedigin gibi seslenebilirsin bana :KK30:

ÖNERİ:

Etap değerlendirme raporunda haftanın birincisine yer verdiğimiz gibi haftanın sonuncusunu da ilan etmek ve neden böyle olduğunu, ne hata yaptığını bizlerle paylaşmasını istemek.

Takımınız için bunu yapmamı istiyor musunuz?

OYLAMA:
1.Takım: Hayır
2.Takım: Evet / Hayır
3.Takım: Evet / Hayır
4.Takım: Evet
5.Takım: Evet / Hayır
6.Takım: Evet / Hayır
7.Takım: Evet / Hayır
8.Takım: Evet / Hayır
13.Takım: Evet / Hayır

günaydın arkadaşlar,

ben 1. takım üyesiyim. burda birkaç takımı okuyorumda bazılarının kesin kati kuralları var. ben mesela bir yere durumumu yazdım davet edildim girdim. çok güzel kaynaştık. sağlık açısından problemlerim var kolay veremiyorum takımımda da sağolsunlar kati kurallar olmadığı için ne bana sen istisnasın tavrı var nede bundan ötürü baskı... kimseye birşey diyemem, belki yanlış anlıyorumdur, hep 1. takımdaydım görmeden değerlendiriyor olmak istemem ama takımların tavırlarını kurallarını esnekliklerini yada yasaklarını yazdığınız bir sayfamız olsa yeni girecek arkadaşta takıma ilk girdiğinde sizin ne kurallarınız var diye sormasa takım lideride her girene tekrar tekrar söylemese... mesela ek bilgiler bile eklenebilir bu takımda tiroid hastası var yada insülin direnci olanlar var en azından yeni seçecek kişide benle aynı derde sahip insanlar var diye gelse... açıkcası takımlara katılıpta kilo vermek isteyen kişininde bir seçim şansı olsa...

acaba diyorum,üyeleri cagirrken ,takim kurallarimiz sunlar sunlar eger size uyuyorsa,takimimiza bekliyoruzmu yazsak? etkili olurmu sizce?

Merhaba kızlar... :)

Konuyu sallıyorum gibi görünmesin diye açıklama yapmak istiyorum.

İzinde bir üyem var, onun cevabını almadan haftanın sonuncusu önerisine cevap veremiyorum. Mesaj attım, artık ne zaman görürse o zaman cevaplayacağım.

Yalnız aklıma şu takılıyor. Şu anki tüm üyelerimiz bunu kabul etti diyelim; daha sonra yeni üye aldığımızda yeni gelen istemezse nasıl olacak? Sırf bu yüzden işleri karıştırmamak adına takımca "hayır" mı desek diyorum... İsteyen gelir yazar ama genel kararımız hayır olur.

acaba diyorum,üyeleri cagirrken ,takim kurallarimiz sunlar sunlar eger size uyuyorsa,takimimiza bekliyoruzmu yazsak? etkili olurmu sizce?

Arkadaşımızın önerisi aslında güzel. Ama sürekli takip istiyor ve katılmak isteyenler başlığını karıştırma ihtimali var. O yüzden aynı bıraksak daha iyi olur gibi geliyor bana. Tabi uygulanabilir bir öneri çıkarsa o zaman tekrar düşünülür. Ama şu an çok karıştırır gibime geliyor.

ÖNERİ:

Etap değerlendirme raporunda haftanın birincisine yer verdiğimiz gibi haftanın sonuncusunu da ilan etmek ve neden böyle olduğunu, ne hata yaptığını bizlerle paylaşmasını istemek.

Takımınız için bunu yapmamı istiyor musunuz?

OYLAMA:
1.Takım: Hayır
2.Takım: Evet / Hayır
3.Takım: Evet / Hayır
4.Takım: Evet
5.Takım: Evet / Hayır
6.Takım: Evet / Hayır
7.Takım: Evet / Hayır
8.Takım: Hayır
13.Takım: Evet / Hayır

Fikirleriniz çok değerli arkadaşlar.. Katılımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Daha da çok kişi fikrini belirtse daha iyi olacak tabii..

Şu ana kadar yazılanları toparlarsak; hassas bir öneri olduğunun iyice altını çizdik.

Gerçi 4. takım evet dedi ancak yine de şunu yapalım:

Her etapta o haftanın sorumlusu sıralama listesini yayımladıktan sonra, sonuncu olan yarışmacımız hangi takımdaysa, arzu eden kaptan, takımında sözkonusu arkadaşımızla bu konuyu konuşur. Ve arkadaşımız, böyle bir paylaşım yapmayı, kendisi için motive edici ve doğru bulursa paylaşım alanımızda neden kilo aldığını paylaşır.

Bu paylaşımın diğer üyelere katkısı olacağı muhakkak. Mesela bu hafta, yakar76 sayesinde nasıl kilo verildiğini gördük, eylül arkadaşımız sayesinde de 1 paket çikolatanın neye mal olduğunu gördük.

Diğer yarışmacılara olan etkisi nedeniyle bu paylaşımı doğru bulmakla beraber, kişinin takımdan da bağımsız kendi özgür iradesine bırakılması sanırım daha doğru olacak.

Ne dersiniz bonibonlar? :KK16:

Fikirleriniz çok değerli arkadaşlar.. Katılımda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Daha da çok kişi fikrini belirtse daha iyi olacak tabii..

Şu ana kadar yazılanları toparlarsak; hassas bir öneri olduğunun iyice altını çizdik.

Her etapta o haftanın sorumlusu sıralama listesini yayımladıktan sonra, sonuncu olan yarışmacımız hangi takımdaysa, arzu eden kaptan, takımında sözkonusu arkadaşımızla bu konuyu konuşur. Ve arkadaşımız, böyle bir paylaşım yapmayı, kendisi için motive edici ve doğru bulursa paylaşım alanımızda neden kilo aldığını paylaşır.

Bu paylaşımın diğer üyelere katkısı olacağı muhakkak. Mesela bu hafta, yakar76 sayesinde nasıl kilo verildiğini gördük, eylül arkadaşımız sayesinde de 1 paket çikolatanın neye mal olduğunu gördük.

Diğer yarışmacılara olan etkisi nedeniyle bu paylaşımı doğru bulmakla beraber, kişinin takımdan da bağımsız kendi özgür iradesine bırakılması sanırım daha doğru olacak.

bizim takım evet dedi ancak herkes öneriyi kabullenmeyebilir, bunu bireysel karara bırakmamız bence de en doğrusu olacak. teşekkürler canım :KK71:

Arkadaşımızın önerisi aslında güzel. Ama sürekli takip istiyor ve katılmak isteyenler başlığını karıştırma ihtimali var. O yüzden aynı bıraksak daha iyi olur gibi geliyor bana. Tabi uygulanabilir bir öneri çıkarsa o zaman tekrar düşünülür. Ama şu an çok karıştırır gibime geliyor.

en güzeli yazalım takımların özelliklerini, kurallarını sonrada konuyu yoruma kapatalım sadece girip okusunlar altına yorum yapılırsa o sorar öteki sorar hem konu kaynar hemde durmadan cevap vermek zorunda kalınacağından hiçbir kolaylık sağlanmamış olur...

Bu şekilde daha iyi ve doğru olacaktır bana göre.

Bence de en doğru karar canım. Çünkü yarın ne olacağı belli değil. Kaptan gerekli bilgiyi aktarır sonuncuya, o da isterse yazar. :KK34:

efeeet biraz serbest bırakalım herkesi zaten diyet yüzünden yeterince kasılıyoruz :KK70:

X