Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

bireysel derecelerde saniirm benim siramda hata var,yüzdem - olmasina ragmen nasil 41.sirada oluyorum anlayamadim zira daha alt siralarda kilo vemris üyeler var ??

bireysel derecelerde saniirm benim siramda hata var,yüzdem - olmasina ragmen nasil 41.sirada oluyorum anlayamadim zira daha alt siralarda kilo vemris üyeler var ??

Daha mesajı okurken "annecimmmmm" diye bağırdım. Duyan oldu mu acep?
Aceleye getirmiş olmalıyım ki; excelde sıralama yapmadan kopyaladım tabloyu. Kesin öyle yaptım. Hemen bakıyor ve düzeltmey yapıyorum.
Özür diliyorum ve dikkatin için teşekkür ediyorum. :KK71:
Hemen yettim hemen! :KK55: :18:

Daha mesajı okurken "annecimmmmm" diye bağırdım. Duyan oldu mu acep?
Aceleye getirmiş olmalıyım ki; excelde sıralama yapmadan kopyaladım tabloyu. Kesin öyle yaptım. Hemen bakıyor ve düzeltmey yapıyorum.
Özür diliyorum ve dikkatin için teşekkür ediyorum. :KK71:
Hemen yettim hemen! :KK55: :18:

ay iyi bari bi an icn kendimi salak sanmaya basladim niye anlayamiyorum diye :)

kuzucum, az sonra etap değerlendirme mesajımı ekleyeceğim. Bu konuya orada açıklık getirdim.

berivancım.. kontrol ettim. Yarışmacı listemizde handemi arkadaşımızın yanına "108.etapta kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı" notunu düşmüşüm. Tekrar yarışmacı olmasında bir sorun yok tatlım.

teşekkür ederim canım :KK16:

Merhabalar. :)

Ben 5. takımdan Funda. Kendime yeni bir tartı aldım ve eski tartımla aralarında 2.1 kg'lik bir fark var. Bunu sanırım buraya bildirmemiz gerekiyor. Zaten geçen hafta listeye dahil olmuştum, yani değiştirilecek sadece 1 hafta var. Şimdiden teşekkürler. :)

Merhabalar. :)

Ben 5. takımdan Funda. Kendime yeni bir tartı aldım ve eski tartımla aralarında 2.1 kg'lik bir fark var. Bunu sanırım buraya bildirmemiz gerekiyor. Zaten geçen hafta listeye dahil olmuştum, yani değiştirilecek sadece 1 hafta var. Şimdiden teşekkürler. :)

Farkın yansıyacağı hafta kilonun yanına not düşülerek bunun belirtilmesi gerekiyormuş. Az önce okudum, kusura bakmayın... :KK17:

272.(*) ETAPLA İLGİLİ OLARAK:

9. TAKIM
Üyelerinizden btlbetul için yaptığınız bildirim:
btlbetul (67,8/67,8/0,0/%0,00)258. etapta geri dönmek üzere ayrılan üye
Aldığım nota göre; btlbetul 234.etapta diskalifiye olmuştu. Bu nedenle de yarışmaya liste dışı katılıyordu. Yanılıyor muyum?
Eğer yanılıyorsam; lütfen düzeltin.

Ahhhhh daha fazla B12 vitamini almalıyım :KK1: Ve notlarıma daha dıkkatlı bakmalıyımm :KK1: Haklısın püsküüt cüm kılo vermedıgı ıcın dıp toplamı etkılemıyor hemen kalın harflerle yazdım bu bılgıyı notlarımın ıcıne.Betüllll 9. takımın takım içi yarışına katılan bir yarışmacıdır....

Bütün Takımların Dikkatine!

Arkadaşlar, bir konuyu tartışmaya açmak istiyorum.

İzne ayrılma uygulamasını zamanında çok farklı bir amaçla uygulamaya sokmuştuk. Tatile giden veya rahatsızlanan veya herhangi bir nedenle "uzun bir süre" KK ya giremeyecek olan arkadaşlarımız için bu uygulamayı yapıyorduk.

Ancak zaman içerisinde bu uygulama çok farklı bir noktaya geçti. Kilo alındığında, regl oduğunda, kendisinden haber alınamadığında vs.. lafı uzatmayayım yukarıda yazdığım gerçek iki sebep dışında uygulamalar var. Ayrıca, izinli dedeiğimiz üye mesaj yazmaya devam ediyor, nasıl izinse bu? Ya da aynı üye ayda 3 kere izne ayrılıyor?:26:

Sonuç olarak.; ben bu uygulamanın, dolayısı ile de döndüğünde uygulanacak etap sayısına bölme işlemlerinin kaldırılmasından yanayım.

Başta da dediğim gibi bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Tartışarak belki daha farklı bir uygulama bulabilirsiniz. O nedenle de herhangi bir oylama başlatmıyorum.

Lütfen düşünün. Sizce bu şekilde uygulanan izin sisteminin, takım kaptanları ve benim gereksiz hesaplamalarla uğraşmasının dışında kime ne faydası var? :44:

İzne ayrılma uygulamasını zamanında çok farklı bir amaçla uygulamaya sokmuştuk. Tatile giden veya rahatsızlanan veya herhangi bir nedenle "uzun bir süre" KK ya giremeyecek olan arkadaşlarımız için bu uygulamayı yapıyorduk.

Ancak zaman içerisinde bu uygulama çok farklı bir noktaya geçti. Kilo alındığında, regl oduğunda, kendisinden haber alınamadığında vs.. lafı uzatmayayım yukarıda yazdığım gerçek iki sebep dışında uygulamalar var. Ayrıca, izinli dedeiğimiz üye mesaj yazmaya devam ediyor, nasıl izinse bu? Ya da aynı üye ayda 3 kere izne ayrılıyor?:26:

Sonuç olarak.; ben bu uygulamanın, dolayısı ile de döndüğünde uygulanacak etap sayısına bölme işlemlerinin kaldırılmasından yanayım.

Başta da dediğim gibi bu konuyu tartışmaya açmak istiyorum. Tartışarak belki daha farklı bir uygulama bulabilirsiniz. O nedenle de herhangi bir oylama başlatmıyorum.

Lütfen düşünün. Sizce bu şekilde uygulanan izin sisteminin, takım kaptanları ve benim gereksiz hesaplamalarla uğraşmasının dışında kime ne faydası var? :44:
bence izni kaldıralım, kendi isteği ile ayrılanları da ortalamaya dahil etmeyelim çünkü genelde kendi isteğiyle ayrılanlar yada kilo bildirimi yapmayan kişiler kilo alarak yada hiç kilo veremeyerek ayrılıyor. Takımın ortalaması boş yere düşüyor :KK43:

İzinleri kaldırmayalım. Gerçekten ihtiyaç duyulduğu zamanlar oluyor. Püsküüt'ün de dediği gibi, üye tatile çıktı. Ameliyat olması gerekti hastaneye yattı. "Yarışmadan ayrıldı." mı diyeceğiz? Haksızlık olur. Ama izin konusu istismara çok açık. Eğer takımların bu konuda sorumluluk alıp, bundan sonra bu tarz uygulamalar yapmayacağını düşünüyorsak, sorun yok. Düşünmüyorsak buna bir çare bulmak lazım. Gerçek izne hepimizin ihtiyacı olabilir.

Püsküüt'üm uygulama bence kaldırılmamalı, yarışmanın başından sonuna kadar hiç iziine ayrılmadan devam eden çok azdır, herkesin iyi kötü burada olamadığı zamanlar oluyor.
Nasıl bir çözüm bulunabilir diye düşünmekteyim ama ..
Sen izinli olanları her seferinde listeye işlemesen de ayrılan üye geldiğinde gittiği ve geldiği hafta arasındaki fark olarak değil de geldikten 1 hafta sonra o haftaki verdiği kilolar yansıtılsa.
Bu sırada takım kaptanları da takipte olsa 1 ayı geçen izinler olmasa ( yoksa listen çok kabarık olur diye dedim ) nasıl olur ki ?

Püsküütün haklı olduğunu düşünüyorum,sanıyorum izin konusu amacını aşmış biraz suistimal edilmiş gibi görünüyor ama çözüm için fikir bulamadım,ne düşünsem karşılığında kendi kendime çürüttüm düşüncemi..aklıma gelen bir şey olunca yine yazarım veya ortak alınan karara saygı duyarım :KK16:

berivancım.. kontrol ettim. Yarışmacı listemizde handemi arkadaşımızın yanına "108.etapta kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı" notunu düşmüşüm. Tekrar yarışmacı olmasında bir sorun yok tatlım.

Püsküüt merhaba... Ben 5. takımda Funda. İzinli olma konusu tartışılırken konuyu bulandırmak istemezdim ama cumaya yaklaştığımız için önemli... :KK17:

Handemi ile ilgili yukarıdaki açıklamayı yapmışsın ama arkadaşımızın adı diskalifiye listesinde yer alıyor. Neden böyle bir karışıklık oldu bilemiyorum ama çok katılımcı bir üyemiz, ondan vazgeçmek istemiyoruz. Lütfen bize yardım et. :KK17: Bir şey daha sormak istiyorum, önceden yarışmacı olduğu için bu cuma listeye dahil olabiliyor mu?

Bu arada takımımızda kaptan ve yardımcı değişikliği yaptık. Bilgilendireyim:

Kaptan: Funda08 (ben)
Kaptan Yardımcısı: UmutCan

Ben de daha yeni üyeyim, 1 ayım dolmadı bile... O yüzden çok soru sorarsam lütfen benden bıkmayın. :KK17: Yanlış bir şey yapmak istemiyorum da... :)

bu izin konusu takımlar bazında kaptanların sorumluluğunda olmalı, sonuçta izin isteyen üye ile birebir iletişim kuran kişi o. geçerli bi nedeni yoksa izin vermemeli ve kilo bildirimi istemeli bence. izin konusunda izni isteyen üyenin beyanı ve onunla kurulan iletişimin geçerli olacağı kanısındayım.. kendi aralarında halletsinler kaptanlarıyla.. kaptanlarda izin konusunda gerekçeyi paylaşım alanında paylaşabilirler ve listeler topiğinde liste en son düzenlenip yayınlanırken gerekçeler silinir düz bir liste yayınlanır :106:

fikrim bu :44:

bu izin konusu takımlar bazında kaptanların sorumluluğunda olmalı, sonuçta izin isteyen üye ile birebir iletişim kuran kişi o. geçerli bi nedeni yoksa izin vermemeli ve kilo bildirimi istemeli bence. izin konusunda izni isteyen üyenin beyanı ve onunla kurulan iletişimin geçerli olacağı kanısındayım.. kendi aralarında halletsinler kaptanlarıyla.. kaptanlarda izin konusunda gerekçeyi paylaşım alanında paylaşabilirler ve listeler topiğinde liste en son düzenlenip yayınlanırken gerekçeler silinir düz bir liste yayınlanır :106:

fikrim bu :44:

Bence güzel düşünmüşsün. :) İzin nedenini paylaşım alanında yazalım. Paylaşım alanında bir gerekçe yazıldığı zaman başka takımlar ilgili takımın son paylaşımlarını okur. İzin ne kadar gerekli, ne kadar gereksiz ortaya çıkar. Herkes sorumluluk almış olur belki ama başka türlü herhalde biraz zor olur...

Öncelikle Merhaba.
Ben 13.takım kaptanı Hatice.Biz grup olarak tartıştık ve söyledikleriniz de size hak veriyoruz.Yıllardır burası ile uğraşıyorsunuz ve suistimallerle çok kez karşılaşmışsınızdır. Bir taraftanda eski üye geri döndükçe ne zaman ayrıldı?Kilosu kaç?Kaça bölmem gerekiyor? gibi durumlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.Bizim önerimiz şu ;
Öncelikle izne ayrılacak kişi listede şuan yaptığımız gibi izne ayrıldı,geri dönmek üzere ayrıldı olarak yazılıp hesaplamaya katılsın.
Ancak eski üye geri döndüğünde şuan yaptığımız gibi yeni üye kurallarını tekrar uygulayalım. 2 hafta deneme süresi tekrar geçerli olsun.2 Hafta boyunca mesaj sayılarına dikkat edelim ve o üye tekrar listeye alınsın ve verdiği kilo geldiği tarih gözönüne alınarak ikiye bölünsün.

Şöyle bir sorun çıkıyor ayrılan üye geri geldiğinde ya çok kilo verdiyse veya aldıysa bu gruba haksızlık olmaz mı?(Çünkü kilosu 2 ye bölünecek) Bunda da yeni üyelerdeki gibi üye geri geldiği gün ki kilosunu başlangıç kilosu olarak alalım.2 haftada kaç kilo verdiyse ona göre ortalama hesaplayalım.Gruptan ayrı kaldığı sürece verdiği veya aldığı kiloları asla hesaplamaya katılmasın.
2 haftalık deneme sürece tekrar tekrar uygulanacağından caydırıcı bir durum sözkonusu olabilir.
Oldukça uzun bir anlatım oldu ama önerimiz böyle.

Öncelikle Merhaba.
Ben 13.takım kaptanı Hatice.Biz grup olarak tartıştık ve söyledikleriniz de size hak veriyoruz.Yıllardır burası ile uğraşıyorsunuz ve suistimallerle çok kez karşılaşmışsınızdır. Bir taraftanda eski üye geri döndükçe ne zaman ayrıldı?Kilosu kaç?Kaça bölmem gerekiyor? gibi durumlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.Bizim önerimiz şu ;
Öncelikle izne ayrılacak kişi listede şuan yaptığımız gibi izne ayrıldı,geri dönmek üzere ayrıldı olarak yazılıp hesaplamaya katılsın.
Ancak eski üye geri döndüğünde şuan yaptığımız gibi yeni üye kurallarını tekrar uygulayalım. 2 hafta deneme süresi tekrar geçerli olsun.2 Hafta boyunca mesaj sayılarına dikkat edelim ve o üye tekrar listeye alınsın ve verdiği kilo geldiği tarih gözönüne alınarak ikiye bölünsün.

Şöyle bir sorun çıkıyor ayrılan üye geri geldiğinde ya çok kilo verdiyse veya aldıysa bu gruba haksızlık olmaz mı?(Çünkü kilosu 2 ye bölünecek) Bunda da yeni üyelerdeki gibi üye geri geldiği gün ki kilosunu başlangıç kilosu olarak alalım.2 haftada kaç kilo verdiyse ona göre ortalama hesaplayalım.Gruptan ayrı kaldığı sürece verdiği veya aldığı kiloları asla hesaplamaya katılmasın.
2 haftalık deneme sürece tekrar tekrar uygulanacağından caydırıcı bir durum sözkonusu olabilir.

bence gayet iyi fikir böylece izin suistimali de olmaz :KK9: katılıyorum

Öncelikle Merhaba.

Uzun süreli ayrılık ya da izinlerde uygulanabilir bu yöntem, iyi de olur, kolaylık da sağlar, dediğin gibi caydırıcı da olur. Ama izin süresinin uzun olması gerekir. Bir sınır getirmeliyiz. Yoksa 1 haftalık izin alana da geri döndüğünde 2 haftalık deneme süresi uygulamak zorunda kalırız.

Püsküüt merhaba... Ben 5. takımda Funda. İzinli olma konusu tartışılırken konuyu bulandırmak istemezdim ama cumaya yaklaştığımız için önemli... :KK17:

Handemi ile ilgili yukarıdaki açıklamayı yapmışsın ama arkadaşımızın adı diskalifiye listesinde yer alıyor. Neden böyle bir karışıklık oldu bilemiyorum ama çok katılımcı bir üyemiz, ondan vazgeçmek istemiyoruz. Lütfen bize yardım et. :KK17: Bir şey daha sormak istiyorum, önceden yarışmacı olduğu için bu cuma listeye dahil olabiliyor mu?

Bu arada takımımızda kaptan ve yardımcı değişikliği yaptık. Bilgilendireyim:

Kaptan: Funda08 (ben)
Kaptan Yardımcısı: UmutCan

Ben de daha yeni üyeyim, 1 ayım dolmadı bile... O yüzden çok soru sorarsam lütfen benden bıkmayın. :KK17: Yanlış bir şey yapmak istemiyorum da... :)
Fundacım haklısın, handemi nasıl olduysa diskalifiye listesine girmiş. Topiğe bakarsan benim ilk mesajımda handemi yok. O zamanki uygulamamızda, başka arkadaşlarımz da diskalifiye listemizi güncelliyordu. Bir hata olmuş ve eklenmiş demek ki..
Sonuç olarak arkadaşımızın ayrıldığı 108.etap listesini buldum.. ve ilgili listede açıklama şu: "yoğunlukları nedeniyle kendi isteğiyle yarışmadan ayrıldı." Yani, yarışmacı olmasında sakınca yok.

Listeye hani Cuma dahil olacağı kararı takım yönetimine aittir. Yarışma kuralları açısından sorun yok.

Takım yönetim bilgilerini hafta sonunda güncellerim Fundacım, notumu aldım.

X