Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

3- 6. Takımın kardeş takımı 7.takım görünüyor. Neden 7. takımdan yardımcı olan biri çıkmadı acaba? Kardeş takımın varlık sebebi tam da bu durumlar için...

Benim durumdan haberim yok sevgili püsküüt..haber verilseydi/yardım istenseydi elbette yardımcı olurdum

yeni bir durum değil püsküüt. birsüredir başka bir alanda görevlendirme yapıldığımdan takımla fazla ilgilenemiyorum. birkaçkez çekilmek istedim arkadaşlar sen güzel devam ediyorsun biz destek oluruz dedi. eski üyeler bu hafta geri dönmek üzere ayrılmak istediklerini belirttiler. bu haftaki arkadaşların çoğunluğu yeni üye. benim planlama eksikliğimden kaynaklandı tamamen. perşembe günü bildirim yapılırsa akşam listeyi hazırlayıp paylaşacaktım ama sanırım arkadaşlar müsait olamadılar. düzenli bir şekilde liste oluşturamadım. 7. takımdanda yardım istemek aklıma gelmedi ne yalan söyleyim. takımın geneli dağıldı. 2-3 üye eski üye onlardanda sadece 2 si aktif olarak takımda görünüyor. vs vs bahane aradığım zaman çok yani. toplayabilirim diye düşündüm yapamadım. benim eksiğim yüzünden arkadaşlar cezalandırılsın istemem. konuşmalarını biliyorum. söylediklerinden kırılacak değilim. sende belli bir düzen oturtmuşun kural koymuşun çiğnememeye özen gösterirdim herzaman ama bu seferki elimde olmayan sebeblerden oldu. özür dilerim herkesten

şuan takımda 11 kişi var;
fatos0808, yst38, zubus hala devam eden eski üyeler
Ecz.imis, beyazzambak geri dönmek üzere ayrıldı
ipo bildirimde bulunmadı
eymen_b, Buseryem, ankaran, aydogdugul, lafebesi yeni üye

bu koşullar altında yst38nin takım kaptanlığını bırakmasını istememiştik. zaten yerine geçmek isteyen de olmadı...vb. haklı, perşembe günü bildirim yapmamızı istemişti ama topic'e bakmayan / bakamayan oldu ve herkes perşembeden bildirim yapmadı. haklı / haksız arama derdinde de değilim ama takımın kapatılmasını istemiyorum.

Benim durumdan haberim yok sevgili püsküüt..haber verilseydi/yardım istenseydi elbette yardımcı olurdum

haber verilse/yardım istense haricinde; kardeş takım demek her gün iletişim halinde olmak demek..

sabah günaydınından iyi akşamlara kadar..

kardeş takımlar bahçe duvarlarını birleştirince sofralarındaki eksiği de ister istemez görürler zaten..

biz kardeş takım sistemi ilk kurulduğunda böyle yapardık..

tatlı bir rekabet olurdu aramızda..

arkadaşlık çemberimizde genişlerdi..

sakın yanlış anlama sözüm sana ya da bir başkasına değil sözüm tüm kardeş takımlara...

şu anki şekliyle kardeş takımlık sadece cumaları liste kontrolü..ehh bu da her zaman mümkün olmayabiliyor..

bana göre takımlar böyle kardeş olmaz ki o yüzden çıktım kardeş listesinden.

Mesajı tamamen alkışlıyorum özellikle de şu bölümünü:
"motivasyonu sağlamak için kaptan olmak şart değil"

Aslında listeyi bile hazırlamışsınız. Ama kaptandan yardım talebi gelmeyince de paylaşım alanına listenizi ekleyememişsiniz. Takım içi durumu bilen biri olarak konuyu kardeş takım topiğinize veya paylaşım alanına taşıyabilirdiniz bana kalırsa.. O zaman gerek kardeş takım gerek başka bir takım olayı çözmek için destek olurdu ve böyle bir noktaya gelmeden konu toparlanırdı, diye düşünüyorum..

Takım yönetim kadrosunda yeriniz olmalı, diye düşünüyorum. Kaptanınız herhalde bu konuşmayı sizinle yapacaktır.

Bakış açınız ve detaylı paylaşım için tekrar teşekkürler..

Saphiracım.. Şunu anlayamıyorum.. Kardeş takm sistemimizde özellikle bir haber verilmesi gerekmiyor..
Aslında bi'şey itiraf edeyim.. Şu anda kim, kime kardeşlik yapıyor bilmiyorum. Bu kurala uyuluyor mu haberim yok.
Ama işte ben de diyorum ki; kardeş takım sistemi destek ve 2.kontrol amaçlı olarak uygulamaya sokuldu.
"Ya, bu saat oldu bizim kardeş takımın listesi hala ortalıkta yok, bi'gideyim bakayım takımlarına, ne yapıyorlar" düşüncesi hakim olmalı benim kanımca..

Karar defterimizde kardeş takım sistemi... neyse vazgeçtim bununla ilgili ayrı bir mesaj yazayım en iyisi..

Sen de net bir şekilde farkındasın yeterli kontrolü sağlayamadığının.. Yazdıklarından, özür dilemenden bu net bir şekilde algılanıyor..
Ricam şu; zaten aydogdugul arkadaşımız konuyu sahiplenmiş görünüyor.. Kaptanlığı ona devret ancak sen de elini çekme.. En azından ecz.imis gelen kadar..

Açıkçası haklı/haksız kaptan yüzünden takım dağılmasının yaşanması bence haksızlık..

.. ve son olarak kişisel bir ifadede bulunayım.
Yeni üyeler beni nasıl değerlendiriyor bunu bilemiyorum. Sadece eskilerin farkında olacağı bir şey var, tekrar yazmak istedim. Bu isteğin oluşma nedeni de mesajındaki şu bölüm:
"sende belli bir düzen oturtmuşun kural koymuşun"

Ben başıma böyle birşey açacağımı bilseydim 2007 yılında bu işi hiç başlatmazdım.
Yarışma sadece fikir olarak benden çıktı.. ve gel zaman git zaman olaylar yaşaya yaşaya "hep birlikte" müdahale ettik, kararlar aldık, yeni uygulamalar başlattık.
Benim tek başıma aldığım karar hemen hemen hiç yoktur. Her karar, takım yönetimlerinin oyuna sunularak alındı.
Ben de bugün hala buralarda "bu benim sorumluluğum" şeklindeki yorucu bakış açımla dolanıp duruyorum.. Yarın sen de gideceksin.. ve ben bu konuşmayı başkasıyla yapıyor olacağım, kesin..

İçine mi doğdu şekerim ya..
Ben de şimdi karar defterinden alıntı yapacak ve kardeş takımı konusunu gündeme geticektim..
Hemen yapayım da gideyim..
Yürüyüşe çıkılacak, ev halkı beni bekliyo..

Bütün Takımların Dikkatine!

Okumanızı rica ettiğim halde okunmadığını görüyor olduğum karar defterinden alıntı yapıyorum.
Alıntıyı inceleyerek iki soruya lütfen cevap veriniz.
1- Kardeş takım Kontrol Sistemi uygulamasına devam edelim mi? Devam edelim diyorsanız aşağıdaki sorulara da cevap lütfen..
2- Kardeş Takım Listesinde yer alan takım eşleştirmeleri geçerli mi?
3- Konuyla ilgili başka bir öneriniz var mı?

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...smasi-nedir-karar-defteri-9.html#post24491731

5 - 19 Aralık 2008 tarihinden itibaren kilo bildirimlerinde "Kardeş Takım Kontrol Sistemi" devreye girmiştir.

Sistem Nasıl ışleyecek ?
1. aşama: Takım listesini hazırladı. Kardeş takımın topiğine listeyi iletir. Kardeş takım kontrolünü yapar, onaylar. Hata varsa uyarır ve takım gerekli düzenlemeyi yapar. Böylece, liste kontrolü ve editi, takım topiklerinde bitmiş olur.
2. aşama: Kontrolü ve düzenlemesi biten kilo bildirim listesi Paylaşım Alanına yazılır. Yani paylaşım alanına eklenen listeler, işi bitmiş temize çıkmış listelerdir.
3. aşama: Sona kalan takım dona kalmaz. 12 takımız. 1. takımdan başlayarak her takım sırayla bu işi üstlenir. Bundan sonraki bildirim 19 Aralıkta. O etabın liste hazırlayan takımı 1. takımdır. Sonraki etap 2. takım, sonraki etap 3. takım... Ben bu sırayı takip eder ve ilgili takım liderine sorumlu olduğu haftayı iletirim. Böylece, sonuç listelerini hazırlama işi her takıma 12 haftada bir gelmiş olur ki bu 3 ay demek.. Fena değil hani.. )
4. aşama: Bütün listelerin, kontrolü editi vs.. sonrasında temiz halde paylaşım alanında yayımlanması için son süre, Cuma günleri 16:30 dur.
5. aşama: O hafta sıra hangi takımdaysa Cuma akşamı 21:00 kadar listeleri yayımlar.

"Herhangi bir mazaret ileri sürmeden, yukarıdaki şartlarda bildirim yapmayan takımlar kapatılacaktır."

KARDEŞ TAKIM LİSTESİ
1. Takım => 5. Takım & 13. Takım
3.Takım => 14. Takm
4.Takım => 7.Takım
5.Takım => 13. Takım & 1. Takım
6. Takm => 7. Takım
7. Takım => 4. Takım & 6. Takım
8. Takım => 9. Takım
9. Takım => 8. Takım
13. Takım => 5. Takım
14. Takım => 3. Takım

günah keçisi ben mi oldum şimdi :26:

püsküütçüm ben takımımızın kaptan yardımcısıyım,kaptanımz bir süredir özel hayatından dolayı yoğun,mecburen ben ilgileniyorum her şeyle ama şöyle bir durum var,ben hiç bir şey bilmeden girdim daha doğrusu mecburen girdim.çünkü bizim kaptanımız mezun oldu,kaptan yardımcımız kaptan oldu,en çok paylaşım yapanlardan biri olduğum için de (sanıyıyorum) benim yardımcı olmamı istediler.Ben kardeşlik sisteminde kardeş takımlar birbirine ne yapar bilmiyorumki.yeni öğreniyorum.Hatta hesaplamaları bile yeni öğrendim desem yalan olmaz.Herkesin hayatında zaman zaman yoğunluğu olur,ben de yetişemiyorum.Karatay topiğiyle de ilgilenemedim,editörlük yaptığım bölümümle de.Hatta dün itibariyle editör değilim artık...Durum böyleyken yst38 ve takımının durumundan sorumlu tutulmak çok garip geldi bana.Takım arkadaşlarıma durumu ileticem,görevi devralmak isteyen biri olursa devredicem.

bun okumuştum..biliyordum ama burda kardeş takım yarım istemese de kontrol etmemiz gerektiği yazmadığından düşünemedim

Oldu.. Canı sıkılan gidiyor..

Hiç kimse hiçbir şeye sahip çıkmıyor.. Konuşulan konu neden, hangi amaçla konuşuluyor düşünmek için zaman ayırmıyor.

Sen değil, "kardeş takım" sistemi sorgulanıyor burada..

Herkesin yolu açık olsun. Yanlış anlaşılmalarla uğraşmaktan çok bunaldım ben.

Söz hakkım ne kadar olur bilmiyorum ama forumda genel bir "birbirini yanlış anlama" durumu hakim. Arkadaşlar hepimiz zaten burada başta kendimiz için varız. Amacımız zayıflamak!!! Bununla birlikte hoş bir ortam yaratılmış ve teşvik edici bir yarışma düzenlenmiş. Yıllardır da sürüp gidiyor. Elbette hatalar olacaktır, ancak "suç benim mi", "ama şöyle oldu, böyle oldu" diye uğraşmak yersiz. Hak hukuk işi değil ki bu. Kuralar da olmak zorunda sonuçta 100 kişilik bir topluluktan bahsediyoruz burda. Lütfen fevri davranmayalım. Takımın kaptanı olursunuz, olmazsınız, işiniz vardır, internete ulaşamazsınız, kuralları bilmiyorsunuzdur, geçici bakıyorsunuzdur, yoğun zamana denk gelmiştir... Her ne olursa olsun bence burda en temel konu: destek !!! Takım içinde de takımlar arasında da bence herkes birbirine destek olmalı. Takımda 1 kaptan 1 yardımcı dışında insanlar oturup seyretmemeli (her takım böyle değildir mutlaka ve kimseyi de hedef göstermiyorum genel söylüyorum). Her an bir kişinin yokluğunu diğeri telafi etmeli...vs vs. Zaten kimse 6.takım kaptanı suçludur, 7. takım kaptanı suçludur, asalım keselim de demiyor farkındaysanız. Bir sıkıntı yaşadık biz 6. takım olarak ama bizim takım olarak değil de genel olarak neler yapılmalı kısmındayız şuan: kardeş takımlar aslında nasıl davranmalı, takımlar nasıl ilişki içerisinde...vb. Kişiselleştirmeyelim lütfen, öyle bir durum olacaksa da ilk suçlusu bizleriz zaten. Elimiz armut mu topluyordu 2 satır "hey kaptan nerdesin, hala yayınlamadın bizim listeyi" yazamadık, ya da "püsküüt biz kaptanı göremedik bir kaç saattir ne yapsak" diye soramadık...

Sen nerelerdeydin sevgili aydogdugul..
Senin mesajlarını okuyorum, pamuk oluyorum ben yahu..

Yazdığın her heceye katılıyorum..
Temennim şudur ki; bu görüşe sahip arkadaşlarımız dilerim sayıca çok olur..
Buyrun size derleme, toparlama yapan aklı başında mesaj!

Oh be!

256. ETAPLA İLGİLİ OLARAK:
8.TAKIM
Rastgele kontrol uygulamasında bu hafta sıra 8.Takımdaydı.
Bildirim listelerini kontrol ettim.
Takım toplam yüzdenizi 0,83 olarak açıklamışsınız.
Oysa benim hesabıma göre 0,85 ediyor.
Hatanın nereden kaynaklandığını bulabilmek adına lütfen tekrar kontrol eder misiniz?

14. TAKIM
realincir arkadaşımız için bildiriminiz şu şekilde:
realincir ( 70,8 / 70,8 / 0,0 / 0,00%)yeni baskül aldı eski baskülünde 69.5 çıktı ama yeni baskülü artık baz alacağız
realincir arkadaşımız için geçen haftaki bildiriminiz de şu şekilde:
realincir ( 70,5 / 70,5 / 0,0 / 0,00%)
Karar defterinden alıntı yapıyorum:

1- BASKÜL DEĞİŞİMİNDE NE OLACAK?
Yarışmacının yeni aldığı baskül nedeniyle kilosunda meydana gelen farklılık, bir sonraki etabın başlangıç kilosuna eklenir ve ilgili etapta bu durum belirtilir.
Örnekle açıklayayım:
Yarışmacı etabı 58 kilo ile bitirdi. Yeni etapta aldığı baskül 2 kilo fazla tartıyor. Bu durumda yeni etabınbaşlangıç kilosuVİRÜS58+2= 60 olarak belirtilecek. İlgili satıra da "Baskül değişiminden kaynaklanan 2 kiloluk artış eklenmiştir" denilecek.
Arkadaşımız aslında 1 kilo vermiş. Ancak, siz bildirimi bu şekilde yaptığınız için bu başarıyı takım toplamınıza yansıtamamış oldunuz.
Hem yeni baskülü baz alıp, hem de verdiği kiloyu gösterebilirdiniz. Şöyle olabilirdi:
realincir ( 71,8 / 70,8 / 0,0 / 1,39%)

Bu arada, ben de baskül değişimi kaynaklı 1.3 kiloluk farkı, arkadaşımızın yarışma başlangıç kilosuna ekliyor ve 72,5 dan 73,8 kiloya yükseltiyorum. Bilginize.

Merhaba kızlar ..
Yanlış anlamalar olmuş buralarda anlaşılan ama ben kardeş takım olayının devam etmesi taraftarıyım.
Listelerin kontrolü daha güvenilir olmasını sağlıyor.
Onun haricinde 13. takım olarak elimizden geleni yaptığımızı düşünüyoruz.
5. takımın listesinin olmadığını gördüğüm zamanlarda mutlaka gidiyorum takıma elimden geldikçe listeyi hazırlıyorum paylaşıma veriyorum.
Onun haricinde sohbetlerimiz de oluyor.

Püsküüt'üm sıkma canını sen elinden gelenin fazlasını yapıyorsun.
Hiç bir mecburiyetin olmamasına rağmen tek tek uğraşıyorsun her bir sorunla.
Hem kalabalığız burada hem bazı şeyleri sanalda anlatmak daha zor konuşma tarzımızı görmediğimizden yanlış anlaşılmalar olabiliyor.
Kısaca iyiki varsın

Benim dile getiremediklerimi sen söylemişsin burda canım. Bende çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum ki, burda sizin gibi insanlarla tanıştım. İyiki 13. takıma çağırmışsın beni Hilal'cim.

Bencede iyiki varsınız

İyiki 13. takıma gelmişsin Ebru'cum sen deeee

ne kadar söz hakkım olur bilmiyorum ama kardeş takım uygulamasının devamından yanayım bende. dönem dönem sorunlar yaşıyoruz yoğunlaşıyoruz. bazen bilen birilerine gitmek iyi oluyor. bazen takım içi yetmiyor. 2.-3. kişiler gerekiyor. sadece cuma günü olarak söylemiyorum. genel manada. ben takımla daha fazla ilgilenebildiğim dönemlerde 7. takım kardeş takımımız bir sorun olursa onlara ulaşın derdim hep. cuma günüde çok fevri davrandım. bırakıyorum ben bu işi deyip elimi eteğimi çekebileceğimi düşündüm. takımımdan ve kardeş takımımdan özür dilerim. çok suçlu hissettim kendimi cuma günü. çok kimseyi yarı yolda bırakmış hissettim. takıma yeni geldiğimde var olan arkadaşların en çokda mai nin bizimle ilgilenmeleri aklıma geldi. o benden çok daha yoğun bir tempoya sahipti ve hiç birzaman ben yapamıyorum gidiyorum demedi. ama benim yüzümden 10 kişinin açıkta kalacağı düşünceside beni çok üzdü. ilk aklıma geleni yaptım elimde olmadan. ben takımdan ve takım kaptanlığımdan çekilme fikrimin arkasındayım. ama takımı yanlız bırakmam. elimden geldiği ölçüde yardımcı olurum. çünkü bulunduğum yoğunluk özel hayatımıda etkiliyor(iş hayatım). o yüzden daha fazla kimseyi yarı yolda bırakmamak adına bence doğru olan bu. ama her fırsatımda takımda yer alıcam. püsküüt demişti. kayıtsız üyeler takım insiyatifine kalmıştır diye. sanırım takımda beni kapı dışarı koymaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…