Cuma Zayıflama Yarışması Üyelerinin Paylaşım Alanı

193. etap derecelerini paylaşanlara tebrikler.. :nazar: :KK19:

Azrasılam ellerine sağlık.. :KK71:

193. Etapla İlgili Olarak:

5. Takım
İki üyenizle ilgili sorum var:
1) ebrehe: 191. etapta geri dönmek üzere ayrılmıştı.
Bu durumda listede "yarışmacı geri döndü" notuna yer vermelisiniz.
Ayrıca verdiği kiloyu, yarışmadan ayrı kaldığı süreye bölmelisiniz. (Bkz: Karar defteri)
Burada verilen kilo 1.7, izinli olunan süre de 2 hafta.
Bildirim şu şekilde olmalı:
ebrehe ( 63,7 / 62 / 0,85 / 1,33% )

Tabii bu durum takım yüzdenizi de etkileyecektir.
2) rengarenkk adlı üyeniz yeni üye midir? Bu da belirtilmemiş.

....ve 2011 yılının ilk mezunumuzun karnesi: :nazar: :nazar: :nazar:
http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-28.html#post17612095

Not:
Takyon, makeup ve akrep33 arkadaşlarım.. şimdi ben tam kardeş listesine 1. Takım - 5. takım eşleşmesini yazacaktım ki aşağıdaki mesajı görünce şaşırdım: Bu karar resmi olarak bildirildi mi daha önce.. Çünkü karar defterindeki listemizde böyle bir eşleşme yok. Kontrol edin diye paylaşıma mesaj yazdığımda da herhangi birinizden hatırlatma almadım konuyla ilgili..
1. Takımdan son durumu rica edeyim lütfen.. Ona göre editleyeyim listemizi.

püskütcüm bu hafta çok sıkıntılı anlar yaşadık tam listeleri hazırlarken elektrik kesildi takıma uğrayamadım tüm gün amonra arkadaşımız hazırladı listeyi kendisi daha yeni kaptan yardımcısı oldu ve ilk kez liste hazırladı ben malesef elektriklerin azizliğine uğredığım için tüm gün bakamadım dediğin gibi rengarenk yeni üyedir diğer arkadaşta dediğin gibidir ama işte burda olamadığım için ilgilenemedim bu sorundan dolayı özür dileriz artık nasıl olması gerekiyorsa nasıl yapacaksak yapalım

1. takımla ilgili olarak bende bilmiyordum canım ama kardeş takım değillerse biz olabiliriz eğer kardeş takımsalar sorun değil canım

Not:
Takyon, makeup ve akrep33 arkadaşlarım.. şimdi ben tam kardeş listesine 1. Takım - 5. takım eşleşmesini yazacaktım ki aşağıdaki mesajı görünce şaşırdım: Bu karar resmi olarak bildirildi mi daha önce.. Çünkü karar defterindeki listemizde böyle bir eşleşme yok. Kontrol edin diye paylaşıma mesaj yazdığımda da herhangi birinizden hatırlatma almadım konuyla ilgili..
1. Takımdan son durumu rica edeyim lütfen.. Ona göre editleyeyim listemizi.

tatlış hatırlarsan daha önce kardeş takımımız yoktu ve boşta da takım yoktu.
o zaman 7. takım bizimlede kardeş olabileceğini söylemişti.hem 4. takım hem de bizimle kardeş olmuşlardı..

meyvenull arkadaşımın tavsiyesini okuyunca hakverdim.seve seve kabul ederiz demiştim.ve ondan sonra 1. takım kardeş takımımız biliyordum..
yani o yüzden öyle yazdım:78:
bu durumda ben de bilmiyorum diyorum o zaman..
son söz senin şeker:KK71:

Son düzenleme:
tatlış hatırlarsan daha önce kardeş takımımız yoktu ve boşta da takım yoktu.
o zaman 7. takım bizimlede kardeş olabileceğini söylemişti.hem 4. takım hem de bizimle kardeş olmuşlardı..

meyvenull arkadaşımın tavsiyesini okuyunca hakverdim.seve seve kabul ederiz demiştim.ve ondan sonra 1. takım kardeş takımımız biliyordum..
yani o yüzden öyle yazdım:78:
bu durumda ben de bilmiyorum diyorum o zaman..
son söz senin şeker:KK71:

tekrardan kardeşsiz kalıyormuş birinci takım :KK60::KK60::KK60:

öhöm öhöm ses kontrol evet:KK60:

merhaba şekerler
bu hafta 1. olmuşum.bu hafta neler yaptım neler yedim menülerimi paylaşmak için geldim..hafta sonu yazmadım çünkü dağılmış bir beyin ve menüleri pazartesi toparlayıp tam gaz başladım haftaya:KK1:
umarım bir faydam dokunur sizlere:KK16:

07.02.2011-PAZARTESİ

ballı sirkeli sıcak su

1 yeşil elma

kahvaltı
çökelek,tahin-pekmez,ekmek

öğle
1 hindistan cevizli kurabiye,2 yaprak sarma,1 biber dolma,küçük parça gevrek simit,2 bardak çay

akşam
1 kaşık pirinç pilavı,1 kadınbudu köfte,tere,yeşil sarımsak,1 bardak çay

2 kupa beşi biryerde çayı
5 sayfa roman,4-5 sayfa da kuran
3,5 lt su

30 dk yürüyüş,10 dk egzersiz

08.02.2011-SALI

ballı sirkeli sıcak su

kahvaltı
tam ekmek, peynir

öğle
1 kadın budu köfte,2 kaşık pilav, haşlanmış brokoli,akrep hoşafı

akşam
2 çatal tereyağlı yumurta,1 kaşık pirinç pilavı,1 kase yoğurt,akrep hoşafı

yatmadan önce 1 diş sarımsak+1bardak su

30 dk egzersiz+20 dk yürüyüş

2 kupa yeşil çay
3,5 lt su

09.02.2011-ÇARŞAMBA

ballı sirkeli sıcak su

1 yeşil elma

kahvaltı
tam ekmek peynir

ara
1 yeşil elma

öğle
haşlanmış brokoli,yoğurt,4 parça levrek ızgara,maydanoz,tere

ara
1 yeşil elma

akşam
sarımsaklı yoğurt,akrep hoşafı,tere,1 avuç ay çekirdeği

yatmadan önce 1 diş sarımsak+1 bardak su

30 dk egzersiz+60 dk yürüyüş

20 sayfa kitap(bir gün)
2 kupa yeşil çay
3,5 lt su

10.02.2011-PERŞEMBE

ballı sirkeli su

1 yeşil elma,2 kuru kayısı

kahvaltı
1 haşlanmış yumurta,1 bardak tarçınlı süt,tam ekmek

ara
1 yeşil elma

öğle
3 kaşık ekşili köfte,yoğurt,akrep hoşafı

ara
1 yeşil elma

akşam
4 çatal tereyağlı spagetti makarna,yeşil sarımsaklı yoğurt,tere,1 avuç ay çekirdeği

yatmadan önce 1 diş sarımsak

5 sayfa kitap
2 kupa yeşil çay
3 lt su

30 dk egzersiz+60 dk yürüyüş

11.02.2011-CUMA

ballı sirkeli sıcak su

1 yeşil elma, 2 kuru kayısı

kahvaltı
1 bardak tarçınlı sıcak süt,tam ekmek peynir

ara
1 yeşil elma

öğle
2 kaşık ekşili köfte,bir parça simit,bir parça elmalı kurabiye,akrep hoşafı

ara
1 yeşil elma

akşam
10 karışık şiş kebap(ciğer,yürek,et),sumaklı soğan,tere,roka,pişmiş soğan,domates ezme,yayık ayranı

yatmadan önce 1 diş sarımsak

7 sayfa kitap ve bitirdim kitabı
2 kupa çay
3 lt su

30 dk egzersiz+80 dk yürüyüş

sabahleyin tartıldım düne göre biraz daha vermişim:KK66::KK66::KK66:

ve kilo vermek için uyguladığım kurallarım

akrebin kuralları

1.sabah ve öğlen menünüzde ne varsa doyana kadar..

2.akşam menüsü ya erken ve az yenicek ya da sadece 1 porsiyon meyve pişen yemeği evdekiler yicek.siz ertesi gün öğlen yiyebilirsiniz..(çok sevdiğiniz bir yemekse böyle diyerek durdurabilirsiniz iştahınızı çok faydalı oluyor.)

3.akşam meyvesinden yarım saat sonra kekik yada yeşil çay yada kaynar..en az 1 kupa olucak..gün içinde de istediğiniz bitki çayı yada diğer içeceklerden içebilirsiniz.ama akşam bu çaylar içmek şart.

4.gün içinde en az 2 bardak ayran ve 1 bardak süt..menülerin yanında içebilirsiniz..

5.sabah kalkar kalkmaz 1 bardak sıcak su ve meyve

6.aralarda 1 porsiyon meyve

7.hafta içi 5 gün en az yarımsaat egzersiz ve yarım saat yürüyüş..süresini çoğaltabilirsiniz..hafta sonu isteğe bağlı.

8.veee en sevdiğim kural kitap okumak..ve okuduğunuz kitaptan buraya kısa bölümler yazalım.hoşumuza giden bölümler böylece okuma zincirimiz genişler..

9.herkes defter tutucak.günlük yediğini içtiğini deftere kayıt yapıcak.akşamları buraya rapor vericez..

10.her gün akşam yatmadan önce 1 diş sarımsak yutulacak hap yutar gibi..

11.günde en az 3 paylaşım yapıcaz.yani buraya gelmek şart..

ehh kk olmadan zayıflamak imkansız gibi bişey:KK34:

Son düzenleme:
dereceye giren tüm takımları ve takım arkadaşlarımız tebrik ederim. :KK71:

püsküütüm,ablacım bzimde takımdan mezun olma isteği vardı. kanatsız melek arkadaşımız mezun olmak istiyor yazmıştım. aca oda karne alabilecekmi. :kk77:

takyoncum..
ebrehe ile ilgili yanlış yüzde hesabı dediğim gibi takımın toplam yüzdesini etkiliyor.. Bu derecelendirmeyi de etkiliyor mu bilmiyorum. Hesaplamadım çünkü..
İstersen sen hesapla, neyi nasıl etkilemiş diğer yarışmacılarla burada paylaş.
Karar sizindir.

akrepcim..
Paylaşım için teşekkürler.. 1. liğini de ayrıca tebrik ediyorum.. :nazar:

Daha önceki mesajımda kararı 1. takımdan beklediğimi iletmiştim. Karar bana ait değil.. 1. takım kardeş takımının kim olduğunu bildirsin, listeyi editleyeyim.
Bunlar sizin aranızdaki konular..

Ben sadece kural hatırlatıcı bi'kişiliğim.. :82: :KK61:

dereceye giren tüm takımları ve takım arkadaşlarımız tebrik ederim. :KK71:

püsküütüm,ablacım bzimde takımdan mezun olma isteği vardı. kanatsız melek arkadaşımız mezun olmak istiyor yazmıştım. aca oda karne alabilecekmi. :kk77:

ad1 cim hem senden hem de kanatsız melekten çok ama çok özür diliyorum..
Hiç görmemişim bile notunu.. :KK59:

Hazırladım karneyi canım..
2011 iki karneyle başladı.. Devamı gelsin inşallah.. :nazar:

http://www.kadinlarkulubu.com/diyet...lama-yarismasi-mezunlari-28.html#post17622854

takyoncum..
ebrehe ile ilgili yanlış yüzde hesabı dediğim gibi takımın toplam yüzdesini etkiliyor.. Bu derecelendirmeyi de etkiliyor mu bilmiyorum. Hesaplamadım çünkü..
Karar sizindir.

akrepcim..

Daha önceki mesajımda kararı 1. takımdan beklediğimi iletmiştim. Karar bana ait değil.. 1. takım kardeş takımının kim olduğunu bildirsin, listeyi editleyeyim.

püskütüm bnce dereceler, takım sıralamalarını etkiliyor diye düşünüyorum
takyoncum o şekilde bi hesap edip listenizin son halini burda paylaşırsanız
net bir şekilde belli olur

takyoncum..
Karar sizindir.

akrepcim..

püskütüm bnce dereceler, takım sıralamalarını etkiliyor diye düşünüyorum
takyoncum o şekilde bi hesap edip listenizin son halini burda paylaşırsanız
net bir şekilde belli olur

tamam kızlar ben listemizi tekrardan yapıp paylaşıma sunuyorum siz karar verin ne olacağına kızlar tekrar kusura bakmayın kılsar :KK59:

5. TAKIM 193. ETAP
Amonra ( 81,0 / 80,6 / 0,4 / 0,49 % )
begümD ( 81,8 / 81,8 / 0,0 / 0,00 % )
takyon ( 65,8 / 66,7 / -0,9 / -1,36 % )
shelly ( 70,0 / 70,0 / 0,0 / 0,00 % )

atceken2005 ( 55,0 / 53,00 / 2,00 / 3,63 % ) mezun olmak istiyor
esw ( 57,1 / 56,9 / 0,2 / 0,35 % )
ebrehe ( 63,7 / 62 / 0,85 / 1,33% ) eski üye geri döndü
rengarenkk ( 60,0 / 59,0 / 1,00 / 1,66 % )yeni üye
5. TAKIM TOPLAM KİLO ( 534,4 / 530,0 / 4,4 / 0,82 % )

kızlar listemiz böyle olacaktı şimdi bu haliyle derecelerde değişiklik oluyormu ben bilmiyorum bilen vrsa bi baksa ona göre düzenleyelim

193.ETAP BİREYSEL DERECELERİ
5-11 ŞUBAT

1-akrep33 (3,86) 2.takım
2-atceken2005 (3,63) 5.takım
3-minnoş prenses(2,51) 4.takım

bu şekilde bireysel dereceler değişiyor..

5-11 ŞUBAT

1-akrep33 (3,86) 2.takım

anladım canım teşekkür ederim kusura bakmayın bu hatadan doalyı özür dileriz tüm arkadaşlardan

takyoncum..
Karar sizindir.

akrepcim..

puskutcum ben sen son 2 takımla ortada kaldık sandım cunku 7 takım kardeslerımden ayrılmayız demıstı en son bızde 5 takıma varalım dedıkk

madem durum bu halde o zman bız hem 2 takımla hemde 5 cı takımla kardes olalım

bu kadar gec yazıdıgım ıcın kusura bakmayın kzılarr

akrepcim..

[/I]
:KK71::KK16::KK69::KK71:

kandil2.jpg

normalkartgul2qq.jpg
mevlidkandilidua.jpg

Son düzenleme:
5-11 ŞUBAT

1-akrep33 (3,86) 2.takım

merhabalar arkadaslar burayı takıp edıyordumda, acıkcası bır cevap yazmak nıyetınde degıldım cunku eskı takım kaptanım olan akrep normal kısılerın buraya msj yazamıycagını,yanlızca takım kaptanlarının yazabılıcegını, bu topık altına gıdıp msj yazmamamızı soylemıstı. ama goruyorum kı ve 4. takım kaptanım olarak meyvenul buraya herkeslerın yazı yazabılıcegını soyledı ve benım dereceye gırdıgımı belırtmıstı ama lıstelerde herhangı bır degısıklık olmadı sebebını ogrenebılırmıyım? yanı ben gecen hafta derceye gırıp 3. oldummu ? eger olduysam lısteler neden degısmedı? yukarıdakı msjı alıntılayarak cevaplama sebebımde bu

Son düzenleme:
merhabalar arkadaslar burayı takıp edıyordumda, acıkcası bır cevap yazmak nıyetınde degıldım cunku eskı takım kaptanım olan akrep normal kısılerın buraya msj yazamıycagını,yanlızca takım kaptanlarının yazabılıcegını, bu topık altına gıdıp msj yazmamamızı soylemıstı. ama goruyorum kı ve 4. takım kaptanım olarak meyvenul buraya herkeslerın yazı yazabılıcegını soyledı ve benım dereceye gırdıgımı belırtmıstı ama lıstelerde herhangı bır degısıklık olmadı sebebını ogrenebılırmıyım? yanı ben gecen hafta derceye gırıp 3. oldummu ? eger olduysam lısteler neden degısmedı? yukarıdakı msjı alıntılayarak cevaplama sebebımde bu

minnoşcum meyvenull doğru söylüyor canım.. Tüm Cuma yarışmacılarının mesajlaşabileceği paylaşım alanı burası.. Sadece yarışma dışı konulara çok çıkmamaya dikkat ediyoruz ki, laflar uzayıp karışıp da önemli olan bilgilendirme/fikir alışverişi gibi yarışmayı ilgilendiren konular gözden kaçmasın.. Belki Akrep de bunu belirtmeye çalışmıştır..

Diğer konuya gelince basit bir iletişimsizlik söz konusu yine..
Takyon hatasını düzeltti takımının kurala uygun olarak bildirimlistesini paylaşım alanımızda yayımladı ve sizlerin (yani diğer takımların kaptanlarının) görüşüne sundu.
Meyvenull da sağ olsun takyonun iletmiş olduğu son listeye göre genel sıralamayı kontrol edip olması gerekeni bizlerle paylaştı.
İşte bu noktada iletişimsizlik başladı.
Diğer takım kaptanları ya farkında değil, ya da umursamıyor.. Bunu bilemiyorum.
Neticede hazırlanmış olan son listenin yeniden düzenlenmesi ya da düzenlenmemesi konusunda bir karar verilecek. Hata yapan takımın kaptanı olarak da lilsteyi takyonun düzenlemesi lazım bana göre.. Ama takyonda da suç yok bu noktada çünkü diğer takımlardan ses çıkmıyor (sizinki hariç)
Dur bakalım.. Daha Çarşamba.. :82:
Ama benim fikrimi sorarsan bireysel derecelendirmenin ve takım sıralamasının düzeltilmesi şart. Karar durumlarında müdahele etmiyorum sadece fikrimi iletiyorum.

X