Covid 19 dan kaçamadık :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkesin mesleğinin zorluğu var.3 kuruş verseler siz de gidip teröristlerle boğuşmazsınız arazilerde eksi bilmem kaç derecelerde aç aç uyumazsınız.Milletin size bugün ihtiyacı var evet.Polise askere de her zaman vardı.Ama onlar sürekli bunu kimsenin yüzüne vurmadı.Ben de sağlıkçıların sürekli biz şöyleyiz biz böyleyiz demelerinden sıkıldım.Surat asan hemşireler doktorlar her zaman vardı bu dönemde de vardır bayan bunu söylemiş gerek yok sürekli sizi pış pışlamamızı istemenize.Herkes görevini yapıyor herkes hangi mesleği seçtiyse bunu yapıyor.Kimsenin kimseye 3 kuruş alsan sen bu mesleği yapmazsın demeye hakkı yok.E yapma o zaman ülkede doktor mu yok hemşire mi yok polis mi yok asker mi yok hakim mi yok savcı mı yok kaymakam mı yok...Herkesin mesleğinin bi cilvesi ve zor bir dönemi var.Size de şimdi iş düştü napalım her gün alkışladılar ya daha napsınlar

Biz polisimizin askerimizin arkasındayız ayrıca gördük ki şuan hayatta herşey duruyor ama sağlık durmuyor sağlıkçilarin kıymetini bilin yada bilmeyin işimiz.kutsal çünkü sağlık in kiymeti çok önemli. Üç kuruş aldgmz doğru en azından polis maaşı iyi:))) neyse bende aldgm dualarla çok şükür. Paradan daha çok şey kazanıyorum:)

Yok artık....
Alkış karın doyurmuyor, güvenlik sağlamıyor, ailelerine kavuşturmuyor bu insanları

Azıcık insaniyet diliyorum size

Yok artık....
Alkış karın doyurmuyor, güvenlik sağlamıyor, ailelerine kavuşturmuyor bu insanları

Gelsin iki gün calisain covid hastalarıyla bakalım.alkis yetiyor mu :) aileni görememek çocuğuna sarilamamak nedir bir görsün bakalm o.tulumla nasıl kan ter içinde çalışıyor. Ben daha çok alkislarim söz veriyorm :)).

1. Bize şimdi iş düşmedi her zaman görevimizin başındayız
2. Bize negatif yorum yapılmasaydı savunma yapmazdım
3. Bizi pış pışlamanıza gerek yok sağlığınız yerinde olsun bu bize yeter
4. Polisi askeri karıştırıp sanki onlara burda hakaret etmiş gibi göserip, 1 kuzeni şehit bir kuzeni gazi olan bir hemşireye söylemen ve buralara çekmen acı ve komik
5. Her meslekte çürük elma var cevap verdiğim üye özür dilemiş ve ben o üyeye boş boş yükselmemişim ayrıca bana bir doktor hakaret etti kötü davrandı dese kulaklarım sağır dilim lâl olmaz haklının yanında olurdum
6. Cümleni hemşire mi yok polis mi yok kaymakam mı yok diye kendi kendinle çelişmene artık söyleyecek yorumum dahi yok zaten kendi ayağına çelme takmışsın
7. 3 kuruş maaş alıyoruz evet ordaki altını çizdiğim şey çok paralar için değil insanlara faydamız olsun diye didiniyoruz
8. Sevgili arkadaşım beni her gün alkışlama pış pışlama allah sana ve ailene sağlık sıhhat versin işin hastaneye düşmesin

sonuç ne oldu acaba ? umarım iyi olmuştur güzel şeyler yazarsınız buraya

Yok artık....

Ben de zaten bunu anlatıyorum.Ama sadece sağlık çalışanları değil bu kategoride.Polis asker de olmasa o kadar şehit olmasalar evinde rahat oturamayacaktın.Onlar da hala çalışıyor nice insanlar bizim için çalışıyor Ama onlar yüzümüze vurup durmuyor.İnsaniyet diye bir şey dilendiğini de ilk defa duydum.İnsaniyetli olun demek istediniz sanırım ben gayet insaniyetliyim ben size dilerim

Size şuanda iş düştü dediğim canınızın tehlikede olduğu konusundaydı.Diğer mesleklerin de canı hep tehlikedeydi ama sizler gibi sürekli video çekmediler sanal alemde sürekli ay doktorlara hemşirelere bir şey söylemeyin biz sizin için şöyle şöyle diyip durmadılar.Alt tarafı surat asıyorlar demiş bazıları surat asıyor evet ama siz hemen yine biz sizin izin şöyle şöyle diyip durmuşsunuz.Bu ülkede zor zamanda sadece siz hizmet etmiyorsunuz benim dediğim bu.Diğer yazdıklarınıza tek tek cevap veremicem konu çok basit çünkü dallandırıp budaklandırmaya gerek yok

Çoooookkk dallara ayıran askeri polisi kaymakamı karıştıran sensin ve ne var yani video çekildiyse savaşta olsak askerler video çekiyo ve biz de onlara moral veriyoruz hangi meslek grubu vatanı ve halkı için çalışsa halk onları anımsıyo ve minnetlerini sunuyo bunu başka yere çekmek ve bi siz mi varsınız sadece nolmuş yani diye küçümsemek eleştiri kaynağı olur sadece yarın bir gün doğuma gireceksin ve bir doktor eşine sapasağlam iki can teslim edecek daha öte güzel bir hizmet var mı ya neyse ben ve benim gibiler hizmetimizin görevimizin başındayız ne derseniz diyin ne olursa olsun vazife sevgimizi bozamaz

Arkadaşım herkes kendi mesleğini kendisi seçiyor.Ben de adalet uğruna karar veriyorum.Ben olmasam şöyle olursunuz böyle olursunuz havasına girmesin kimse.Bu ülkede bir tane olmazsa bin tane hizmet vermek isteyen adam var.Sen veya ben hizmet vermek istemesek ülkenin hali harap olmaz merak etme.Evet yarın birgün doğum yaptığımda doktor Allahın izin verirse elime çocuğu verir.O doktor da yarın bir gün hakkını savunmamızı isterse biz savunuruz.Yine o doktor başı sıkışınca polise gider.Demem o ki kendinizi bu kadar özel varsaymayın.Mesleğinizi severek yapıyorsanız üç kuruşa sizin için buradayız nidaları atmayın.Konuyu başka yerlere çekmiyorum konu apaçık ortada.Bugün sağlık çalışanlara hastanedeki sekreterlere hademelere kadar dahil çok iş düştü amenna.Bunu herkes görüyor.Ama siz hemşireler surat asıyor lafına hemen bana minnet edin hadi sizin için çalışıyoruz edalarına girerseniz ben de derim ona bakılırsa bir sürü meslek var canını ortaya koyan bu kadar minnet beklemeyin diye.Her seferinde yüze vurmaya gerek yok.Dediğim gibi siz ya da bizler işten çıktığımızda yine bu ülkeye hizmet verecek binlerce insan var.

Valla ben senin gibi amaaann sizden çok var demiyorum yeri geliyo çöpümü alan işçiye de iyi ki varsın diyorum polise de, avukata da senle benim aram da ki o kocaman uçurum ben her hizmete iyi ki varsınız derken senin sen gidersen yerine gelecek çok insan var kendini bişey zannetme demem nezaket, minnet, saygı, hoşgörü insanı başka yerlere taşır arkadaşım bu vatan için canı pahasına emek veren her insan gözümde çok kıymetli acımasızca her mecrayı eleştiremem sen en başta alkışladık sizi pış pışlayamayız dediğinde konuya bakış açını görmüştüm de belki sağlıklı olun başka bişey istemeyiz diyince azıcık da olsa fikrin değişir diye yazdım. Sen ne düşünürsen düşün işçisinden emekçisine sağlıkçısından askerine her neferde çalışan alın teri döken her insan iyi ki varlar

Canım sen iyi misin?Senin bence sürekli bir şeyleri tersten anlama gibi bir sorunun var.Benim eşim sürekli sınırda görev yapıyor bana mı anlatıyorsun.Ya okuduğunu anla artık ya da uzatmayalım yazma.

Buram buram hırs ve kıskançlık kokuyor bu mesaj.

Çok heveslendiyseniz siz de evde kendinizi alkışlayabilirsiniz, belki biraz moral olur size de.

Canım sen iyi misin?Senin bence sürekli bir şeyleri tersten anlama gibi bir sorunun var.Benim eşim sürekli sınırda görev yapıyor bana mı anlatıyorsun.Ya okuduğunu anla artık ya da uzatmayalım yazma.
Eğer sana senin gibi cevap verseydim tek sınırda görev yapan senin eşin değil istemiyorsa yapmasın vatan için canını feda edecek çok insan var derdim ama ben, ben olduğum için ve gencecik kuzeni şehit olmuş, abisi yıllarca Şırnakta sınırda görev yapmış biri olarak allah eşine yardım etsin başımızdan eksik etmesin ona ve onun gibilerine minnettarız diye cevap veririm şimdi ister uzat ister kapat ama benim algımı ve zekamı hafife alma oke

Asıl konu başka yerlere gitmiş hastanın annesi iyileşmiş mi

Buram buram hırs ve kıskançlık kokuyor bu mesaj.

Çok heveslendiyseniz siz de evde kendinizi alkışlayabilirsiniz, belki biraz moral olur size de.
Anlamadım neden kıskanayımBaşka meslekler niye alkışlanmıyor zamanından beri bir sürü şehit verdik onları niye alkışlamak için anlaşmadı kimse.Çünkü herkes can derdine düştü ilk defa.Böylelikle anlamış olundu hergün can tehlikesi yaşamak neymiş.Benim derdim sağlık çalışanlarının alkışlanması değil aynı özenin başka mesleklere gösterilmemesi.Valla uğraşamıcam ya okuduğunuzu anlayamıyorsunuz ya anlamak istemiyorsunuz umarım ikinci seçenektir.Yoksa üzülürüm sizin için.

He canım he tamam olayı yarışmaya döndürdün daha yedi ceddini anlat bari.Benim eşim senin gibi ona buna biz sizin için şöyleyiz böyleyiz demiyor ki hiç duymadım adam vatanı için yaptığı şeyi dillendirmiyor bir kere bile şikayet etmiyor.Ben sen ve senin gibi üç kuruş için değil sizin için çalışıyoruz gibi had bildirmeye alkış toplamaya çalışanlara kızıyorum.Sana söylediğim şeylerin hiçbiri başka bir sağlık çalışanına gitmiyor.Sadece senin gibi konuşan insanlara cevaplarım.Senin gibi düşünen ve yazan eden hastanede hastalarına sizin için burdayız diye azar çekmeye çalışan kendine minnet ettirmeye çalışan beş karış suratlı insanlara söylüyorum.O kadar.

kesinlikle haklısın.bütün meslek grupları böyle maalesef..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…