Covid 19 dan kaçamadık :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

gecmis olsun. benim kardesime de doktor test sonucunu beklerken pozitif senin demis akciğer tomografisinden sonra.

devlette yer olmadigi icin benim kardesim acibademde yatti. ozelde de devletten gelen ilaclari verdiler. doktor kapidan ugradi, hatta bir gun maskesi takili degilmis, doktor konusmadan kapidan bakip gitmiş. siz yine hemsirelerle aranizi iyi tutun. basit belki ama paketli gida, cay, kahve falan hediye edin.

Ben normalde de devlet hastanelerinde daha güler yüzlü doktor görmedim. Cok nadirdir tek tük. Burada da bircok konu okuyoruz doktorun hastayı azarladığına dair. Normalde böyleyse pandemi yoğunluğunda nasıldır kim bilir. Mesleğe saygım sonsuz,işiniz çok zor. En önemli ihtiysçtır sağlık. Kimse neşe sacılmasını da beklemiyor hastalar sadece nezaket bekliyor. Ben aday (sınıf) öğretmenim şartlar ne olursa olsun bir gün dahi öğrenciyi asık suratla karşılamadım. Bazı öğretmenler sürekli ayakta ders anlattigi ya da sabrinin tükendiği için asık suratlı. Elestirim onlar icinde geçerli. Meslek,yoğunluk farketmez nezaket güleryüz evrenseldir

Çok geçmiş olsun, Allah şifa versin.
Hastanelerin birbirinden farklı davranacağını sanmıyorum. Dünyanın ilk defa karşılaştığı bir virüs, yapılabilecekler belli, prosedür standart. Bir de şuan bütün gözler bu hastaların üstünde, kimsenin hastaları savsaklaması mümkün değil.
Ya anneniz izolasyonda değil miydi? Yanından gelen bir akraba demişsiniz, kafam ona takıldı. Eğer öyleyse üzücü ve korkutucu ya. Umarım anneniz en hafif şekilde atlatır.

Çok basit bir izolasyon kuralına dikkat etmemişsiniz, kadıncağız enfekte olmuş, hala canını dişine takıp çalışan insanlara laf etme derdindesiniz, pes ya. Siz üzerinize düşeni yapın, önünüze gelenle görüşmeyin, sağlıkçının işini sonra kontrol edersiniz. Merak etmeyin herkes sizin gibi söylenenleri umursamayıp işine geldiği gibi davranmıyor, sağlıkçılarımız gayet sorumluluk sahibi insanlar. Gerçekten çok ayıp şu yaptığınız.

Millete konuşması kolay cnm. Yaşamayan bilemez neler çektiğinizi. Allah kolaylık versin size. İnşallah tez zamanda kurtuluruz bu illetten, sizler de ailelerinize kavuşursunuz bir an önce.
Sağol şu an gebeyim ona rağmen çalışıyorum ve özel hastanedeyim şaka gibi ama asgarî ücretten 80 tl fazla alıyoruz gecemiz gündüzümüz yok ayakta ve hızlı yemek yemek yiyoruz sadece anlayış bekliyoruz hepsi bu

E sağlık çalışanlarına %100 zam yapılmamış mydı ? yoksa sadece kamu sektörüne mi yapıldı ?

E sağlık çalışanlarına %100 zam yapılmamış mydı ? yoksa sadece kamu sektörüne mi yapıldı ?
Evet sadece kamuya o da pay edilecek yani 2-3 maaşa bölünecek asgarî ücretten fazla alan sadece şefler ve başhemşireler yoldan çevirsen kimse yapmaz bu işi biz yürekle severek yapıyoruz bir de üstüne asık suratlı oluyoruz

Ben hiç ask suratlı hemşire doktor falan görmedim tam tersi ilgili ve güler yüzlüydüler hep.. bence hemşire ve doktorun tepksni hastada şekllendiriyor.. Aksi bir hastaya ne kadar güleryüz gösterilebilir ki

geçmiş olsun umarım negatif çıkar sonuç.ama şu an tedavi her yerde aynı uygulanıyor zaten hasta kayırmak diye bir şey de söz konusu olamaz

Su an hassas bi dönemde oldugunuz icin beni yanlis anlamis oldugunuzu düşünüyorum. Biz size minnettariz. Ve olumsuz yorum yapmak da ne haddime

%100 zam mı Bakan tavandan verilecek dedi tavan hemşirelere yaklasık 1200 lira gibi bir şey bu da çoğu sağlık çalışanlarına verilmedi benim geçen ayla bu ay arasında maasım sadece 300 lira oynadı. 300 lira da zaten vitaminlere verdim.
Konu sahibi özel ya da devlette prosedür aynı yani stabil hastanın yanına kaç kere gideceğim bile bellidir fazla gidilmez haberlerde duymuşsunuzdur yaklaşık 7500 sağlık personeli enfekte yanı ekstradan ilgiyi kimse şu süreçte gösteremez. Biri de çay kahve ikram edin yazmış sanırım

Yok ben bütün sağlık çalışanları kapsadığnı zannetmiştim o yüzden sordum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…