Covid 19 dan kaçamadık :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
3 tanıdığım enfekte oldu hepsi devlette tedavi oldular 2 si ayni hastanede gayet güzel bakıldilar. En yaşlı olanı baska devlet hastanedesindeydi bakımı kötüydü yeme içme ilgilenme. Neyseki hepsi cikti ve gayet iyiler.

devlet hastanelerinin saglik konusunda mudahalesi genelde daha iyidir
ozel hastanedede kisisel alaka iyi olur genelde ama ben boyle onemli hastaliklarda her zaman devlet hastanesini tercih ederim.
hasta sayisi tecrubelerinden dolayi

Ben katiliyorum

Cesit cesit vakalar geliyor, devlet hastanesi doktorlari bu sekilde kaliteli klinik deneyim kazaniyor. Devlet hastanesi doktorlari cok deneyimli oluyor.

Allah sifa versin iyilesir Allahin izniyle. Gelinimizin teyzesi ve enistesi atlatti. Yaslari da 60 ustu. Kusurati var ama tam bilmiyorum. Sanirim biri de seker hastasiymis.

Suan Turkiye'de uygulanan standart bir tedavi var ve guzel sonuclar veriyor gibi. Yasli insanlarin bile iyilestigini goruyoruz cok sukur. Dua edin bol bol ve anneniz moralini yuksek tutsun. Bu cok onemli.

Allah şifasını versin.Allahım bizi kurtar şu mikroptan ne olur.Annenız ınsallah hemen atlatır.Moralım bozuldu:KK43:

Merhaba hanımlar. Bugun annemin yanindam geln bi yakinimda virus testi pozitif cikti. Bunun üzerine annemi de hastaneye göturduler ve cigerlerine bakmislar buyuk iht cigerlere inmis demisler. Hani testi henüz cikmadigi halde böyle söylemisler. Korktugum sey su. Devler hastanelerinde guzel ilgileniyolar mi. Daha iyi ilgilenmeleri icin ne yapabiliriz? Lütfen yardim edin cok uzuluyorum :KK43:
Kuzenim evvelki hafta bir devlet hastanesine yatrıldı.5 gün sonra çıkarıldı.evde ateşi haln devam ediyordu mide ağrısı ve durmaksızın öksürük...ve iyice kötleşince özele günlüğü 3000 bin...yatırıldı.hizmet o biçimmiş.devlt hastnesinde takılmayan serumlar burda sürekli takılıomuş.o gecenin sabahı midebulntısı bittmiş.bol c vitamni.özl portakal suları.kemik suyu çorbaları ....vs.ilaç tedavşsi...çok şükür 3 güne çıktı.
Bir arkadaşımda hemşire kndisi.o da kendi çalıştığı devlet hastanesinde yattı.astımı vardı.sabah akşm iki hap ve gece serum..yani her keze uygulanan yöntem...kuzenimede uygulanan yöntem...hemşire arkdşm 5 gün sonrA çıktı.ztn yattığı günün sabahı iyiydi...
Bn etrafımdaki örnkleri paylştım.geçmiş olsn.

Ben katiliyorum

Cesit cesit vakalar geliyor, devlet hastanesi doktorlari bu sekilde kaliteli klinik deneyim kazaniyor. Devlet hastanesi doktorlari cok deneyimli oluyor.
evet 5 10 sene calisan bir dr belkide daha kisa suredir bilmiyorum ama alaniyla ilgili bir cok vaka gormus tecrube etmis ve ne yapacagini biliyor oluyor.

ba am şuan yatıyor. devlette . durumu da iyi
yemekleri keşke hastaya göre olsa
sabah peynir ve ekmek tek veriyorlarmış mesela
diğer öğünlerde iki çeşit ama pek güzel değilmiş
kuruyemiş yolladım bari ondan vitamin alsın diye

Pandemi hastanelerinin hepsinde ayni ilgiyi görürsünüz. He özelde para verip iyi bir odaya yerlesirsiniz o ayrı. Onun disinda özeldeki doktorlar ve hemsiriler durumdan bikmis olarak asik suratli olacaktır. Bildigim kadarıyla pandemiyi sigorta ödüyor. Devlette yapanileceğiniz bir şey yok
Asik surat mi :) hemşire ile doktorun yüzunu görmüyorsunuz maskeden gözlükten boneden hala asık surat diyorsunuz allahimmmm. Ya

Merhaba hanımlar. Bugun annemin yanindam geln bi yakinimda virus testi pozitif cikti. Bunun üzerine annemi de hastaneye göturduler ve cigerlerine bakmislar buyuk iht cigerlere inmis demisler. Hani testi henüz cikmadigi halde böyle söylemisler. Korktugum sey su. Devler hastanelerinde guzel ilgileniyolar mi. Daha iyi ilgilenmeleri icin ne yapabiliriz? Lütfen yardim edin cok uzuluyorum :KK43:
Çok geçmiş olsun 🥺

Geçmiş olsun rabbim ya şafi ismiyle şifa versin her hastanede aynı tedavi. Ya ama gerçekten uzuluyorm neden insanlar hala komşuluk oynuyor neden hala birbirlerine gidip geliyorlar anlamıyorum ne olur ya ne olur ki. Aylarca görmesek ama.iyi olduğunu bilsek .... İlk atandigim sene dokuz ay ailemin yanına gidemedim izin yok aday memurum iki bayram yanlarında olamqdm suandada. İnsanları dışarda görünce gerçekten uzuluyorm hemsireye doktora bizlere yazık değil mi yaaa :// uf çok üzücü

Canım korkma ben kocam ve iki kızım olduk atlattik..etrafımızda arkadaşlarımızdan da covid olanlar çok oldu ama hepsi atlattilar.bir kaç gün zorlu geçiyor sonra ayaklaniyorsun
Geçmiş olsun. Sizde ve çocuğunuz da nasıl belirtiler oldu

Tüm hastanelerde aynı tedavi uygulaniyo

Sürüntü sonucu çıkana kadar akciğer tomografisi de teşhis koyar .İlgiden kastınız nedir bilmiyorum ama bu hastalığın uygun görülen tedavisi hariç ekstra bir şey yapılmıyor.

Dünya bu hastalıktan kırılıyor. Pandemi var. İlgiden bahsediyorsunuz.
Hastanıza geçmiş olsun. Ama devlet her zaman daha güvenilirdir. Hem tecrübe hemde tedavi süreci açısından. Bir de özeller bu tedaviyi ücretsiz yapıyorlar. Devlet karşılıyor. Para olunca güler yüz oluyor para olmayınca devlet ile aynı. Para da işe yaramıyor.
Birileri yemekler kötü demiş. Hastanede çok refakat ettim hastane yemekleri orta düzeyde abartıldığı gibi değil. Perhizde olan hastalar için hazırlanıyor. bu yüzden tatsız tuzsuz oluyor. Ve pandemi sürecinden dolayı kahvaltıyı tek çeşite düşürmüş olabilirler. Önceden kahvaltıda çeşit çıkıyordu böyle değildi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X