Coronavirüs Türkiyede

Bu milleti sokağa çıkma yasağı paklar..
Baksaniza hepsi disardan gelme.. 14gun kuralına uyulsaydi belki de hiç vakasiz atlatilirdi..
Hadi biri uymadi, ee bunu da örnek almaklari lazımdı.. Bana birşey olmaz kafasından çıktığımız zaman her şey yoluna girecekte insanlar ısrarla sokaklarda

corona yüzünden sevgilimle ayrılmak üzereyim. umurumda da değil. sağlıktan daha mı değerli? beyefendi buluşalım diye psikolojik baskı uyguluyor, kendisi dikkat de etmiyor, toplu taşıma kullanıyor, dezenfektan kullanmıyor, spora gidiyor. herkes hasta olacak nasıl olsa diyor. evde ileri yaşta annem var. insanlar şaka sanıyor heralde

Anlamıyorlar demekki burada hala sahada oynayan çocuklar var. Pes gerçekten sayı artıyor görmüyorlar mı? Bile bile lades demek denir böylesine.

Dışarı çıkma yasağı olur mu acaba? Eşimin çalıştığı kurumda da kronik rahatsızlığı olanları göndermişler eve.

Dışarı çıkma yasağı olur mu acaba? Eşimin çalıştığı kurumda da kronik rahatsızlığı olanları göndermişler eve.
Ülke olarak önlemler hat safhada ama alıştıra alıştıra yapılıyor.
Dün eğlence merkezleri kapatıldı, öncesinde sanat etkinlik alanları, sıra avm gibi yerlerde.
Olmaz diyemem, olmalıdır da.
Kafası kalın olan bir topluma olmalıdır.

Ama öncelikle olması gereken 2 aydır her ülkeye girenin devlet zoruyla kendi tesisinde karantinasıydı, o geçtiği için bizlerin eve kapanması da muhtemel.

Kesinlikle katılıyorum size.

Bana da çıldırmışım muamelesi yapılmaya başlandı.dünyayı saran bir virüs ve binlerce ölü varken bana bunu diyenlerin çılgın olduğu kesin.
Bana da en yakın arkadaşım ruh hastası ve imansız muamelesi yapıyor önlem alıyorum diye imanımın zayıf olduğunu şeytanın beni kandırdığını vesveseler kapıldığimi söylüyor buna önlem alıyorsun Allah a sığınmıyorsun diyor sanki kalbimi biliyorda. Depreme de önlem aslana hadi ondan da kaçsana diyor ben Allah imla imanımla korunuyorum sizde istediğiniz gibi korunun yazmış. Ben anlatamıyorumki anlamak istemiyor bi türlü bendeAllah ima sığınıyorum en başta tabiki ama tedbir almadanda olmaz tedbirini al Takdiri Allah a bırak demi bu bu kadar basit bide küstü hanımefendi bana hastalık türkiye de çıkarsa gidiş geliş yapamayız önlem sonuçta bunun seninle onunla bununla ilgisi yok dedim diye hemde

Ona şunu söyleyin:
"Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) zamanında veba Avrupa'dan başlayarak Arap yarımadasının güneyine kadar yayılmıştı. Peygamber Efendimiz (SAV) bu hastalıkla alakalı, 'Siz bir yerde taun (veba) olduğunu duyduysanız oraya girmeyin. Eğer taunun (veba) olduğu yerde iseniz oradan da dışarıya çıkmayın.' buyurmuştur. Bu Hadis-i Şerif Buhari tarafından Kitabu't-Tıp bölümünde rivayet edilmiştir. Efendimiz (SAV) bu Hadis-i Şerif'i ile ashabına karantinayı emretmiştir."

Milletin fırsatı varken evde oturmayıp orda burda geziyorlar, dikkat etmiyorlar ne sinir bozucu ya. İşe gitmek zorunda olmasam valla adım atmayacağım dışarı. Bugün sosyal medyada bir arkadaşın paylaşımını gördüm dükkan açılışı yapmışlar, bir ton insan var, şaka gibi ya nasıl rahatlar bu kadar anlamıyorum.

Bana da çıldırmışım muamelesi yapılmaya başlandı.dünyayı saran bir virüs ve binlerce ölü varken bana bunu diyenlerin çılgın olduğu kesin.

Benim k.p aksama kadar kahvehanede oturuyor. Gitme diyoruz bu haberler yalan inanmayin diye kiziyor bize. Böylesi hastaligi kapar ölmez de masum birine bulastirip ölümüne sebep olur. Acimicam valla

Valla kardesim turizm sektoründe 150bin tl zarari var ama keske sokaga cikma yasagi olsa diyor. Evet ekonomik anlamda zorlanicaz ama derlerya ölumden başka herseye care var diye. Cünkü 20 gün sokaga cikilmasa virüs daha fazla yayilmaz ama böyle devam ederse aylarca ugrasicaz etkisini kaybetsin diye.

Benim k.p aksama kadar kahvehanede oturuyor. Gitme diyoruz bu haberler yalan inanmayin diye kiziyor bize. Böylesi hastaligi kapar ölmez de masum birine bulastirip ölümüne sebep olur. Acimicam valla
Yaşıycağımı yaşamışım boş gitmeyeyim yanımda birilerinde götürüyüm kafası bu başka ne olabilir ki. Laf anlatmakta zor Allah sabır versin sizi korusun ne diyim ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…