Coronavirüs Türkiyede

Bugün konya Zafer meydanında bir kadın bayılmış aniden karantinaya almışlar diğer vakalar nerde acaba buradaki söylemler de konya da 3 kişi olduğu yönünde

Bugün konya Zafer meydanında bir kadın bayılmış aniden karantinaya almışlar diğer vakalar nerde acaba buradaki söylemler de konya da 3 kişi olduğu yönünde
Pozitif çıkarsa bakanlıkta söyleniyor. Ama değilse sadece karantina da tutuluyor 14 gün.

Pozitif çıkarsa bakanlıkta söyleniyor. Ama değilse sadece karantina da tutuluyor 14 gün.
Evet onu biliyorum hani hangi şehirde olduğunu bilsek daha mı iyi olur diyorum ama ne iyi ne kötü hiç bilmiyorum bugün çarşıya çıktık diken üzerindeyim başım çatlıyor stresten migrenim tuttu bir de o bayılma vakasını duyunca

Bende de psikolojik olarak grip belirtileri var sanki sakin olmak tevekkül gerekiyor...

Bak doktor böyle demiş..

ABD ohal ilan etti
Onlarda araçlarda test yapiliyormus şüpheli Lee hastaneye alınmıyor bizde de öyle olsa zor durumda olanlar alınır gezici araçlarla yapılsa test 184 u arayıp cagirilabilinse iyi olur aslında

Bende de psikolojik olarak grip belirtileri var sanki sakin olmak tevekkül gerekiyor...Eki Görüntüle 2604787

Bak doktor böyle demiş..
Ya zaten ben 1 aydir oksuruyorum. Simdi bu hastaligin semptomlari arasinda oksurukte var ya inanilmaz moralim bozuluyor. Burda bir kisi öldü toplam vaka sayisi 34. Bugun cok kalabalik ortamlarda bulunmak zorunda kaldim alisveris icin. Cok tedirginim.

Ya Allah yardımcınız olsun orası nere?
Bol bol hijyen ve burnunuzu spreyleyin

Tekirdağ çorluda da 3 kişi diye yazmışlardı bir videodaki yorumda. Sayı artsa sağlık bakanı açıklama yapardı. İnsanlarsa biraz yerinde dursunlar ordan oraya ne işiniz var özel bir durum yaşıyoruz gerekmedikçe çıkmayın işte dışarı.

Ya Allah yardımcınız olsun orası nere?
Bol bol hijyen ve burnunuzu spreyleyin

Amin hepimizin Insallah
Ben Luksemburg'dayim. Suan vaka sayisi 38 oldu bile. Cok dikkat ediyoruz elimizden dezenfektan eksik olmuyor, evde bile. Eve gelince burun deliklerimizi dezenfektan ile sildik.. Ama insan yine de tedirgin oluyor.

Almanya'da, Fransa'da vaka sayilari daha 20-30 lardayken. Biz yuzumuze dokunmama aliskanligini edinmeye basladik. Cunku ulkeler arasi sinir kontrolu olmadigi icin virusun buraya da gelecegini biliyorduk. Dokunmama cabasi icine girince fark ettim ki gunde en az 30 kere yuzume istemsizce dokunuyormusum.
Bugun alisveriste insanlari gozlemledim. Agzina burnuna dokunan insan okadar cok ki Galiba bu virus bu yuzden boyle hizli yayiliyor.

Arkadaslar lutfen bu virus yayilmadan once kendinize yuzunuze dokunmama aliskanligini kazandirin. Bunu yapmaya basladiginizda fark edeceksiniz ki yuzumuze istemsizce onlarca kez dokunuyoruz gun icinde. Uzmanlar virusten korunmada en etkili yontemin yuze dokunmamak oldugunu soyluyor. Ve elleri ovalayarak cok iyi yikamak..

Benim oğlum ocakta influenza geçirdi okullarda feci bi salgın vardı, o zamandan beri sinemaya gitmiyoruz. Tedbir amaçlı. Çocuklara bu durumu anlatmak zor, ama onlarda tehlikenin farkında ki ısrar edemiyorlar

Ya hic duymadım tekirdağ merkezde yaşıyorum twitterda minyaziyor. Orda bursa filanda yazıyor sayı olarak yüksek ay panik oldum

Ya hic duymadım tekirdağ merkezde yaşıyorum twitterda minyaziyor. Orda bursa filanda yazıyor sayı olarak yüksek ay panik oldum
internette bir çok yer ilçe yazıyor yok şura katantinada vs diye itibar etmeyin sağlık bakanı açıklama yapardı diye düşünüyorum. Konyada biri Afgan bir göçmeni bıçaklamış ülkeme corona mı getiriyorsunuz diye. Dün haberde gördüm insanların psikolojileri ne hale gelmeye başlamış yazık gerçekten. Yüksek risk grubunda olanlar dışarı çıkmasın ve insanlarla yakın durmaz güvenli mesafeyi korursak sorun aza iner diye düşünüyorum.

Ne diyorsunuz!
İnanamıyorum daha kenetli olmak varken neden bu panik ve ofke? Ne oluyoruz ne oluyor insanlığa, Rabbim seni bizlerin sonunu hayır et!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…