Coronavirüs Türkiyede

Benim oğlum ağlamaya başladı hic dışarı çıkamayacak miyiz diye? Kapiyi kilitleyecekler mi üstümüze diyor. Bahçeye yede mi cikmsyacgiz diyor henüz daha başındayız napacz bilmiyorum.

Insanlar ya çok rahat yada ben çok paniğim okullar nasılsa tatil oldu gelirim ben size diyen akrabalar var ne yazıkki ben kaç gündür evden dışarı çıkmıyorum okula da göndermedim çocuğumu ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren

Hayır ya herkes kendi evinde kalsın ne gelmesi. Kabul etmeyin otursunlar oturdukları yere. Ben kabul etmiyorum kimseyi '' bunu kişisel algılamayın ama tüm insanlık zor bir dönemden geçiyor herkesin kendi sağlığı için güvenli alanında kalması gerek '' diyorum. Milletin keyfi için kendimi ve aileni riske atamam ben.

Bende istemiyorum ama gelme de diyemiyorum yüzüne karşı whatsapp ta durumuma "Okulların tatili tedbir amaçlı yapıldı. Yani tatil diye gezmek bir yerlere gitmek hâlâ tehlikeli.. risk almayalım lütfen.. "yazdım inşallah anlarlar da gelmezler eşimin tarafından olunca hiç diyemiyorsun yüzüne karşı kötü gelin olursun bian da

K.v aradi dun aksam nasilsa okul tatil geliyim kaliyim dedi. Anne 50yas ustü tv de cocuklara yaklasmasin diyorlar hemde zaren kendim hastayim cocuk evde esim 15gun izin kullanicak kafam kaldirmiyor dedim. Kötu gelinsem kotü gelinim cokta tınnnn. Hasta ameliyatliyken gelen yoktu simdi gelip ogluyla torunuyla gününu gün edecek bende bu halimle hizmet edicem vay babam vayy

Keşke bende diyebilsem dua ediyorum ki gelmesin diye aynen durum hemen hemen aynı son zamanlarda değerli oldu bian da bende anlamadım

Keşke bende diyebilsem dua ediyorum ki gelmesin diye aynen durum hemen hemen aynı son zamanlarda değerli oldu bian da bende anlamadım

Esine söyletebilirsin. Ya soyle tatilde bayramda milletin evine gitmeye deli oluyorum. Belki benim baska bir planim var.Benim görümcelerde her ramazan ve kurban bayrami .yilbasi . 29 ekim 19 mayis vs resmi tatiller.okullarin 15 tatilinde. ve Okullarin yaz tatilinde en az 3 sefer gelirlerdi... onlar gelicek diye mal gibi evde oturup beklerdim. Sonra bir cinnetle işimi hallettim. birde k.v evde hazirlik yapmaz kizlarini damatlarini toplayip sırıta sırıta bana getitirdi yiyip icip evi savasalanina sokup giderlerdi. Ha birde memnunda olmazlar mana verir laf sokarlardi .En sonunda k.valideme kizlarini damatlarini agirlamak senin görevin ben senin kizlarinin hizmetcisi degilim .senin kizlarin giyinip süslenip bayramda seyranda kocalarini kollarina takip geziyorlar ben onlari ağirlamaktan üstümü bile degistiremiyorum.
Bundan sonra agirlayamayacaksan bana güvenip çagirma hiçmi vicdanin yok hakkim haram bilesin diye esimin yaninda cinnet gecirdim. o günden sonra evime güneş dogdu.

Zaten söyliycepinizi söylemişsin biraz akıl varsa anlarlar. Eşiniz ne diyor bu duruma o söylesin bence ha beceremiyorsada kötü gelin olur yine yuvamı korurum. Hiç umrumda değil inanın zaten zor zamanda gelmeyip en olmayacak zamanda gelene hiç tahammülüm yok.

Aslında ben sadece virüs yüzünden istemiyorum yoksa geldiğinde yemek yapicam diye hizmet edicem diye bi sıkıntı yok anlayışlı biri görümcem yemeğimi yapar ben kalkmadan kahvaltı hazırlar ben hazır sofraya otururum falan yük gibi düşünmüyorum zaten eşimsem kullanildigimi hissetsem muhtemelen bende sizin gibi yapardım

Ilk çocuğumda kimse gelmedi ameliyat oldum gelmedi falan ama biz cagirdigimiz zaman geliyor şimdi hakkını yemeyeyim ama 8 yılın 6 yılında gelmeyen gitmeyen 2 yıldır geliyor sevinsem mi ne yapsam bilemedim

Malesef benimkiler normal insan degiller. Bende misafir agirlamayi severdim benim kendi ailemde kalabaliktir geldiklerinde ne yapacagimi sasirir 2 gun öncesinden hazirlik yapardim. Ama bunlar mesela geldiklerinde cay bardagima kadar mana verirler efendim 10kisiden 2 sinin bardagi farkliymis .onlar evde butip kalabalik misafire ayni bardaklardan servis ederlermis., tabaklarimi begenmezler caydanligimi begenmezler.lom lom suratima suratima soyler kendi aralarinda konusur evimin kücüklügüne mana verirler. caylarini benden isterler ayyyy musluk suyuylami demledin diye kendi aralarinda gülüsürler. Yaklasik 7 yil bikmadan hizmet ettim .sonrasinda hasta oldum 1 ay hastanede 2 3 ay evde kımildamadan yattim .afedersin altimi teyzem bezliyordu. beni birak ogluma esime bile 1 tas corba yapip getirmediler lokantadan yedik 3 ay. O kizlarini pesine takan k.v gelip kendi ogluna torununa 1 tencere corba yapmadi. Bende bundan sonra evimde hicbirini agirlamicam. Esimde hak veriyor.

Hastane ziyaretleri Samsunda yasaklandı ziyaretçi kabul edilmiyor artık

Çok önemli bilgilendirme: sağlık bakanlığından corona taraması yapmak için geldik diyenlere itibar etmeyin kapınızı açmayın. Hırsızların yeni yöntemi bu şekilde eve girip sprey sıkarak ev sahiplerini bayıltıp hırsızlık yapıyorlarmış. Böyle bir durum yaşarsanız 184 ü arayın böyle bir uygulamanın olup olmadığını sorun. 100den fazla şikayet gelmiş bilginiz olsun lütfen yakınlarınızı uyarın.
.

Aaa onlar sadece yemek için günü kurtarma günü tamamlama için geliyorlardı demekki yok o kadar keşke ilk başlarda kendinizi ezdirmeseydiniz ohh ne güzel otel gibi herşey ayaklarına gelecek bide memnun olmayıp herşeyi eleştirecekler yok öyle dünya ben birseyden rahatsız olunca çok çabuk dışarıya yansıtıyorum her halimden belli olur yani suratimdan mimiklerimden falan direk söz olarak yansıtamam ama

Bakan lütfen ziyaretçi kabul etmeyin diyor. Sağlık taramasından geçmiş olması sıfır risk anlamına gelmez, Yeni vakalardan endişeliyiz diyor. Son 1 hafta içinde gelen birinde çıkmış. Yok insanlar hala sokaklarda alışveriş merkezleri kafeler hep doluymuş burada. Allahım sen yardım et.insanlar Neden bu kadar korkusuz olmak zorundalarki. Olayın ciddiyetini neden kavrayamıyorlar. Of off

1 hafta sonra esimin yegeni askere gidecek. Asker gecesi, otogardan ugurlama rituelleri vs yapilacak gitsen vay gitmezsen esimin ailesi ile 2x vay vay. Ne yapsak bilemedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…