Coronavirüs Türkiyede

Yaşıycağımı yaşamışım boş gitmeyeyim yanımda birilerinde götürüyüm kafası bu başka ne olabilir ki. Laf anlatmakta zor Allah sabır versin sizi korusun ne diyim ki.

Gorüsmuyorum o yüzden torununu özlemis kusura bakma dedim.

Bana da en yakın arkadaşım ruh hastası ve imansız muamelesi yapıyor önlem alıyorum diye imanımın zayıf olduğunu şeytanın beni kandırdığını vesveseler kapıldığimi söylüyor buna önlem alıyorsun Allah a sığınmıyorsun diyor sanki kalbimi biliyorda. Depreme de önlem aslana hadi ondan da kaçsana diyor ben Allah imla imanımla korunuyorum sizde istediğiniz gibi korunun yazmış. Ben anlatamıyorumki anlamak istemiyor bi türlü bendeAllah ima sığınıyorum en başta tabiki ama tedbir almadanda olmaz tedbirini al Takdiri Allah a bırak demi bu bu kadar basit bide küstü hanımefendi bana hastalık türkiye de çıkarsa gidiş geliş yapamayız önlem sonuçta bunun seninle onunla bununla ilgisi yok dedim diye hemde 🙄😥
Tedbir bizden takdir Allahın

Pozitifler varmış yinee. Akşam açıklayacaklar
Nerden biliyorsunuz? Allahım İtalya gibi olmaktan korkuyorum. Orada da insanlar umursamadı şimdi ne haldeler. Önce okullar tatil edildi aynı buradaki gibi sonra sayı artmaya başladı. Dışarı çıkma yasağı gelse keşke. Yoksa nasıl duracak bu illet. Karantinadaki insanlar kimlere temas etti öncesinde nereden bilinecek? Kimse dışarı çıkmasa bir süre: kontrol daha rahat sağlanır bulaşmada en aza inerdi.hastalar sağlıklılardan ayrılırdı. Neyi bekliyoruz ki.

Nerden biliyorsunuz? Allahım İtalya gibi olmaktan korkuyorum. Orada da insanlar umursamadı şimdi ne haldeler. Önce okullar tatil edildi aynı buradaki gibi sonra sayı artmaya başladı. Dışarı çıkma yasağı gelse keşke. Yoksa nasıl duracak bu illet. Karantinadaki insanlar kimlere temas etti öncesinde nereden bilinecek? Kimse dışarı çıkmasa bir süre: kontrol daha rahat sağlanır bulaşmada en aza inerdi.hastalar sağlıklılardan ayrılırdı. Neyi bekliyoruz ki.
Bakan açıklama yaptı ya izlemediniz mi.. ?
Hala sonuçları beklenenler olduğu için ileri ki saatler de açıklama yapacağız dedi..

Bakan açıklama yaptı ya izlemediniz mi.. ?
Hala sonuçları beklenenler olduğu için ileri ki saatler de açıklama yapacağız dedi..
Şimdi gördüm açıklamayı bekliyorum bende. Can kaybı yok ama olmayacağı anlamına gelmiyor 2 kişide solum sıkıntısı var demiş. Net konuşan bir bakanımız var. Bu konuda gerçekten kendisini tebrik etmek gerek. Gece açıklayacak sanırım toplam sayıyı.

2. italya olmak istemiyorsak önlemlere uymamız gerek. therapist.mom diye, italya'da yaşayan bir akademisyen de video çekip paylaştı. orada artık kim ölsün, kimi tedavi edelim noktasına gelmişler. çünkü hastaneler ve doktorlar sınırlı. artık yetişemiyorlar hastalara. muhtemelen yaşlı olanları yada bir tık daha ağır olanları terketmek zorunda kalıyorlar ölüme.

hala iş yerinde yada komşulardan "ay çocuğumu 5 dakika çıkarayım, havasız kalmasın" cümleleri duyuyorum. yada "ay ben insan görmeden, konuşmadan yapamam" diyenler.. 1 ay dişini sık evde otur, çok konuşmak istiyorsan teknolojiyi kullan.
gerçekten değişik bir ülkeyiz. dünya alev gibi yanıyor resmen, biz de 5 dakikadan birşey olması havası var.

inatla ısrarla çalışanı işe sürükleyen yerlere de ayrıca kızıyorum. evden çalışsın, evden ! dilerim bu gibi kurumlar ağır cezalar alırlar.

Vaka sayısı gün gectikce artıyor. Tek temennimiz ölü olmaması. İnsallah bu süreci hızlıca atlatırız kayıp vermeden.
Gerçekten ellerimi yıkayıp kolonyalamaktan artık ellerim acıyor.
Ellerimin üstünde kırmızılı noktacıklar çıkmaya başladı sanırım egzama oluyorum. Nemlendirip yıkamaya devam edeceğim.

X