Coronavirüs Türkiyede

Ben de eldiven bulamadim. Tuvalet banyo ve mutfagi temizleyemiyorum bende eldivensiz Son 6 eldivenim kaldi yikayip kullaniyorum sacma bir sekilde

Böyle bir haber buldum sanırım yıllık olarak verilmiş ölüm oranları.Asıl önemli olan virüsün yayılma hızı ve bu kadar ülkeye bu kadar kısa sürede yayılmış olması sanırım diğer salgınlar bu kadar çok ülkeye yayılmamış

Zamanla ölümler artar ama oranlar aşağı yukarı ayni kalır.
Örneğin ilk gün 10 hastadan 1 kişi ölmüştür. Ölüm oranı 1/10 dur.

Bir hafta sonra 100 hastadan 10 kişi ölmüştür,ama oran yine 1/10 olur.

Ufak tefek farklılıklar olabilir,oran artabilir de azalabilir de.

Burada Manisa Salihli olarak geçen hikâye bugün telefonuma Mersin Anamur'da geçen olarak geldi. Yani cümlelere kadar aynı. :) Ve ne hikmetse bu haberleri yayanların ailesinde hep sağlıkçı var. :) Bunlar muhtemelen tek bir kaynaktan yayılıyor. Kim yayıyor bilmiyorum ama ciddi bir durum olsa bunun saklanabileceğini düşünmüyorum, salgına katkıda bulunacağı gibi hızlı yayıldığından dolayı da engellenemez. Hastanelere şüpheli olarak ön tanıya Corona yazıp alınabiliyorlar, her gördüğümüze atlamamak lazım. Her şeye itibar etmeyin.

Eldiven bana da lazimdi. Tirnaklarim biraz uzun ve ojeli oluyor hep ellerim. Eldiven kullaniyorum hep mutfakta veya suyla ugrasacagim zaman. Tirnaklarimi kesmek istemiyorum.

Masallah :) cok yasamaktan, yasliliktan dolayi olmeyi dilemek artik gunumuzde bizler icin hayal oldu gibi birsey.. Yedigimiz cogu sey paketli, islenmis gida. Sebzeler hormonlu. Buyuk sehirlerde organik gidalara erismek hem zor, hem de maliyetli. Kucuk yerlerde yasayanlar bu konuda daha sansli.

İnsanlar marketlere rutin alışverişine gidince panik yapıp makarna, un, kolonya, çamaşır suyu alanları görüp kalmayacak herşey bitecek endişesiyle birbirinden görerek de aldı bence, biraz da açıklamanın ilk şoku sebep oldu, umarım ve dilerim salgına dönmezse bu panik havası dağılacaktır.

Bu arada konuyu taşıdım artık, çünkü görüyorum ki sizlerinde o panik ve korkuları biraz geçti, market alışverişlerinde bulabildiğiniz bulamadığınız ürünler konuşulmaya başladı, konu dertlikten çıktı, ki bu konu ülkemize dert olmaktan çıksın gerçekten, sağlıkla yaşayalım hepimiz.

Ay sağlıklısı nasıl oluyor tarif verir misiniz? Komşuya falan verdim ama evde yine de çok var. Yazık günah 1 2 paketini kullanayım bari
Makarnayı sağlıksız yapan kullandığınız yağ miktarı.
Ben çocuklar için karışık sebzeli yapıyorum, istediğiniz her malzemeyi jülyen biraz kavurup üzerine makarna ekleyip, kemik ya da et suyu kullanarak demleme yöntemi ile pişirebilirsiniz.

Domates, bol maydonoz, yeşil biber, kabak, azıcık kereviz sapı ve yer elması, havucu rondodan geçirip, makarnayı haşladıktan sonra bu sebze rondusunu az biraz suda az yağla pişirip markarnayla özdeşleştiriyorum çocuklara mesela.

Karbonhidrata vücudun ihtiyacı var, ekmek gibi sade kullanmayıp lezzetlendirirseniz çok da güzel tek çeşit ama doyurucu yeterli bir besin oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…