Coronavirüs Türkiyede

Gerçekten cok zor sizi en iyi anlayanlardanim..Hem siz hem eşiniz bu daha zor..Hayat bize kolay gecmiyor malesef..Benim sosyal medya hesaplarım yok kullanmiyorum acikcasi sizde bakmayin bu sure içinde kendinizi asil bu haberlerden koruyun virusten once..Allahim hem ruh hem beden sagligi nasip.etsin

Aslında tatil edilmesi lazım. Bir de elbiseleri güneşe koyun, bu mümkün değilse mutlaka yüksek derecede yıkayın. Toplu taşıma kalabalık alan vs gerek olmadıkça girmeyin. Çocuğunuz varsa miniğe dezenfektan verebilirsiniz sprey şeklinde olanlardan. Ve bir de bağışıklık. Bol bol probiyotik öneriyorlar. Kardeşimin okulunda bugün endişelenecek birşey yok ancak isterseniz bir antibakteriyel ıslak mendil ve dezenfektan jel edinebilirsiniz demişler. Türkiye için şuan böyle bir tatil durumu söz konusu değil ama vaka sayısı artarsa bence burada böyle bir uygulama yapılmalı. Aslında bence korkacak birşey yok, tedbirler alınmadığı halde öldürme oranı %2 falan, tedbirler alındıktan sonra o oran çokca düşer.

Bakan avruoadan geldi dedı ama bizim buradaki umreden gelen buradaki kesın cunku kucuk bir ılcedeyız esim mudur okulda İl saglık mudurlugunden gelip soyledı ler ama tabi basın acıklamıyor kaos olmasın diye.
Eskişehir diyen var, İstanbul diyen var, bugün parkta otururken biri de bizim komşu ilçedenmiş diyince bende kayış koptu. Fısıltı gazetesi çok haber uçurur, ben artık peeh diyor geçiyorum...

Haklisiniz bizim evde bitmişti gittik ama görünce tuhaf oldum. Arkadaşlarım cok sey almis ben ıster istemez kendimi kötü hissettim. Yani herzamnki alış-verişti ama makarna cok almadığımız biseydi aldim yalan yok

Bahsettiğiniz videodan haberim yok nette aradım bulamadım da. Az önce eşime bahsettim böyle ses kayıtları varmış diye ilk verdiği tepki '' yalan inanma öyle şeylere bu saklanabilicek bir durum değil siyasi amaçla böyle yalan videolar yapıyor olabilirler'' dedi. Yani sizinde dediğiniz gibi yakınları çoktan duyururdu gerçek olsaydı. Umarım çok çabuk atlatabiliriz kimseye hiç birşey olmadan.

Saglik bakani 60 derece ve üstü kolonya kullanilabilir dedi akşam üzeri yaptigi konuşmada
Ne diyosuun Onu kacirmisim.
Bizdeki kolonyalar hep 60 derece. Abdestimiz tehlikeye girmesin diye 80 almiyorduk hic. 60 aliyorduk hep. Bilemedik bugunleri
Ay iyi barisiii. Evdeki 60lari da okuluma götürem ben

Evet benim de isteğim bu yönde..onlar bunla yasamanin ne zor olduğunu bilemezler iki girgir yapip onlem aldik diyip günlük hayata devam edebilirler ama bazi soylemler onlar icin önemsiz 2 dakika sonra unuttugu bir soylem bizim nabzimi attirip atak geçirtebiliyor gunluk hayatimizdan kopuyoruz...Lutfen kulakdan dolma soylemlerle yazip cizmeyin bir dayanaginiz net bilginiz yoksa susmayi becerin..

Eskişehir diyen var, İstanbul diyen var, bugün parkta otururken biri de bizim komşu ilçedenmiş diyince bende kayış koptu. Fısıltı gazetesi çok haber uçurur, ben artık peeh diyor geçiyorum...
Benimki uydurma degıl oncelıkle bunu soyleyım. Hatta ben paramedıgım yani saglıkcıyım. Ayrıca benim dedıgım sey zaten aksam haberlere cıktı yazın Manisa da korona diye. Bıkıp bilmeden konusmayın.

Ah bu arada, Prof. Dr. Ateş Kara'yı da takip etmenizi öneririm televizyonda yakalarsanız. Hükümet de ülkenin salgından başarılı bir şekilde korunabilmesi konusunda kendisinden fikir alıyor. Belki de az sayıda vaka olmasının sebeplerinden biri de kendisidir. Çok bilgili, çok güven veriyor, gerçek bir bilim insanı. Yakalarsanız mutlaka dinleyin kendisini.

Bakan avruoadan geldi dedı ama bizim buradaki umreden gelen buradaki kesın cunku kucuk bir ılcedeyız esim mudur okulda İl saglık mudurlugunden gelip soyledı ler ama tabi basın acıklamıyor kaos olmasın diye.
Umreden gelenler sağlık kuruluşları tarafından günde 2 kez kontrol ediliyorlar. Evlerinde 14 günlük karantinadalar. Yapmaları gerekeni her gün tekrar tekrar anlatıyoruz. Ancak uluslararası çalışan kesim maalesef ekmek parası için tekrar çıkıyor yurt dışına. Adama çalışma da diyemezsin. Ama risk büyük onlarda.

Bence çok abartıldi...efham yapmış durumda ülke ....asıl Çin'de varken onlar stok yapmakta haklıydı...bizim raflar niye makarnasiz kaldı anlamış değilim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…